Hra o smrti

• Velká Británie The Reckoning (více)

Píše se rok 1380 a Anglií zmítají mocenské boje mezi církví a světskou vrchností. Mladý kněz Niccolas de Valans je nucen uprchnout poté, co se dopustil cizoložství. Na své cestě narazí na potulnou hereckou společnost, v čele s Martinem (WILLEM DAFOE), a protože je schopný, přidá se k nim. Putují do města Daremu, kde mají hrát místnímu lennímu pánovi k narozeninám. Stržený most přes řeku je však donutí, aby prošli panstvím lorda de Guse a zastavili se u jeho hradu. Přicházejí zrovna ve chvíli, kdy je město vzrušeno vraždou malého chlapce, z níž byla obviněna hluchoněmá žena. Niccolas brzy pozná, že něco zde není v pořádku. Společně s Martinem se zapletou de temné sítě zločinu a nenávisti (oficiální text distributora)

bajkal

Fantastická středověká scenérie zasněžené přírody ,ze které se v modrých dálkách vynořují kamenné,studené stavby,co ukrývají děsivá tajemství....potud dobře.Chtěla jsem asi vidět něco tak dokonalého typu Jméno růže-a tady už : špatně.Ani zdaleka jsem tu možnost neměla.Myšlenka a nápad opravdu dobrá,kulisy výborné-ale co páni hlavní hrdinové ze 14.století,kteří se zubí nádherným běloskvoucím chrupem v čistých,naducaných tvářičkách ? Umě nastříhaný kostým-rádoby ušmudlaný a roztrhaný....dialogy a gesta,jako vylouplé z odpoledního seriálu pro nenáročné.Moc mě to mrzelo,protože námět měl na víc...nicméně ale vcelku dobré.. ()

pekkanik

Akosi to nedrží pokope. Pritom Bettany hrá výborne, Dafoe, vzhľadom k tomu koľko má priestoru, je tiež slušný. Že jednanie postáv príliš nepasuje do 14. storočia sa ešte dá vydržať, ale ani v rámci vytvoreného systému sa príbehu nedá príliš veriť. ()

Mate0

Kněz,herci aneb novináři a kriminalisti v jednom !Výborný Paul Bettany a Willem Dafoe,a jak jsem viděl Vincenta Cassela,už jsem myslel že ani nepromluví v tomto snímku :D Každopádně příjemné historické krimi .... ()

kovanda123

Zase jsem se nechal zviklat zdejším poměrně vysokým hodnocení a mrknul se na tento rádoby umělecký snímek, abych mohl jak uvedl EMBEE, naslouchat se zatajeným dechem monologům Paula Bettanyho, kterého mám jako herce rád. Někdy mě připadá, že to zdejší přispěvatelé nemohou myslet vážně, neboť jejich hodnocení a následný komentář se netýkají snímku. Co na Hře o smrti je zajímavého? Nelogičnost, díry v příběhu, nereálné chování postav v dané době a proboha ten závěr, mě utvrdilo v tom, že emoce, tajemství, napětí a hodně nečekaných zvratů jak uvádí zdejší recenzent, moc neuvidím. Koukali jste na to vůbec? Přítomnost vyšetřujícího soudce (postava navíc), béčkový vývoj příběhu, co ta poprava ústící v divadelní hru s brutálním přemožením zbrojnošů? Co ta nesmyslná debata v kapli a další odfláknuté momenty. Každopádně Vám děkuji za ztracené dvě hodiny života. Jedna hvězda, za víc to nestojí, kdo to neviděl o nic nepřišel. ()

Bruce0659

Prvá polovica trochu nudnejšia, až v druhej sa ukáže pointa filmu. Historická krimidráma so slušným hereckým obsadením a výborným výkonom Paula Bettanyho. ()

Orech

Silne nadčasové dielo o morálke a hrdinstve. Dej je síce historický, ale históriou budeme raz aj my, že? Výborné a pripomínalo to niečím umelecky prepracovaného Shakespeara. A skvelé výkony Bettanyho a Dafoa. ()

lineker

14. století, Anglie, které ruku v ruce vládne církev a šlechta. Chudoba, nemoci, strach. A proč ne? Trpíš li na zemi, po smrti tě čeká ráj. Do toho jeden kněz, který si chtěl trochu užít i na své pozemské etapě života. Za jeden šťouch plus následný mord následuje útěk. Nicolas se shodou okolností dostává ke skupině potulných herců, kteří se další shodou okolností dostávají na panství lorda de Guse. Zde se milému exknězi poštěstí zahrát si na detektiva a posléze i dramaturga. Slušný výpravný film, ve kterém se Vám dostane nejedné konfrontace s bohem, silnými náboženskými předsudky a vírou v sama sebe. Tom Hardy byl v té době opravdu ještě ucho. ()

JerryPilsen

Historické drama s prvky moderního pojetí.Postavy jsou ale takové ploché až na hlavního hrdinu.Napětí nechybí,ale ostatní omáčka nic moc.Není se čeho chytit,hlavní zápletka je příliš průhledná, ()

Oxytocin

Kněz (Bettany) ve vyhnanství se přidá ke kočovným hercům, kteří jsou na cestě do dalšího města zahrát další ze svých her z Bible. Kočovní herci ke zvýšení vlastní atraktivity u obecenstva zahrají hru o vraždě chlapce, která se udála krátce před jejich příchodem. K jejich překvapení se stala zcela jiným způsobem. Touha po pravdě, spravedlnosti a morálce je přinutí k tomu, aby uvedli svoje poslední představení před občany tak, jak se příběh skutečně odehrál. Film mi atmosférou připomíná zfilmované Jméno růže a další filmy. Kromě mladého ušáka T.Hardyho uvidíte vynikajícího Bettanyho a Dafoea. Trochu pomalý spád děje a nepříliš chytlavé dialogy mě nutí hodnotit film jako průměrný. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017