zuzinka2

Moc hezký, příjemný a tak trochu jiný sci-fi film. Skvělý Jeff Bridge a Kevin Spacey, kteří se výborně doplňovali a já jsem si vychutnávala každou scému, kde jsou dohromady. Líbilo se mi taky zobrazení blázince a to jak se je snažil Prote "léčit". Jediný důvod proč nedávam 5* je, že to občas ve scénáři skřípalo, ale stejně si tento film pozornost. ()

DruidKarel

878. hodnocený film: Nádherný film s velikány Kevniem Spaceyim a Jeffem Bridgesem. Film na mě působí hodně mimozemsky, až jakobyste to tomu Protovi věřili. I já věřil a když jsem vyčkal do poslední minuty filmu a do jeho "odletu", věřil jsem, že skutečně zmizí a slehne se po něm zem. Tohle byl ale ještě lepší závěr a Jeff Bridges se projevil se svým citem pro detail a odhodláním zahrát jakoukoli roli. 5* je proto neoddyskutovatelných. 5* ()

Wladi.mir

Je to tu řečeno moc-krát netradiční sci-fi a tak nějak lidsky pojatá režie. Nicméně Kevin Spacey podal výborný výkon například u hypnozy je skvělý. Co k tomu dodávat je to tu v každém komentáři. Tedy dobré tři hvězdy, kvůli nudě. A vadilo mi, že je tu rodinný/sci-fi/drama. To sci-fi jsem tu moc nepostřehl nebo alespoň né v takové míře, na kterou jsem zvyklý. Nijak zvláštní film to tedy není. ()

Crawler-D

Pokud by se nakonec zůstalo u přízemního a pragmatického vyústění, Prot by ještě klesnul. Naštěstí nás nechá příjemně na pochybách. ()

tomtomtoma

Zajímavý film, drama s velkou dávkou mystiky, humorným nadhledem a tragédií minulosti. Prot alias Robert Porter (dobrý Kevin Spacey) je záhadná osoba, jejíž podstata dává zabrat nejen lékařům psychiatrické léčebny. Je to pacient poznamenaný drtivým dopadem tragické události minulosti, která ho navždy uvěznila ve světě jiné reality? Je to mimozemská bytost, která navštěvuje tuto planetu, aby pomáhala svému příteli? Nebo mimozemská bytost vstoupila do nešťastného lidského těla, aby ho po své misi opět opustila, a zůstala jen prázdná lidská schránka, jejíž duch rezignoval po tragické události na život na této planetě v tomto čase? Každopádně Prot boří veškeré hranice možného, prolamuje bariéry a šíří radostnou touhu do života, plného prostých krás, i když on sám ve své podstatě jíž na nějaký život s největší pravděpodobností rezignoval. A jeho "návštěva" je jen posledním vzepětím sil, kdy se jakýmsi způsobem snaží upozornit na tragickou minulost. Psychiatr Mark Powell (dobrý Jeff Bridges) se snaží přijít záhadě jménem Prot na kloub. Sice i on sám podléhá pochybám o jeho skutečném původu, ale nakonec s vypětím všech svých schopností přichází na Protovu tragickou minulost, která navždy poznamenala jeho psychický stav a život. Navíc pod vlivem všech událostí nalezne dost sil, aby se sám vypořádal a urovnal svůj komplikovaný osobní a rodinný život. Z dalších rolí: Powellova manželka Rachel (Mary McCormack), toužící po manželově větší přítomnosti doma, pacienti psychiatrické léčebny Howie (David Patrick Kelly), Ernie (Saul Williams), Sal (Peter Gerety), Doris Archer (Celia Weston), či osvobozená Bess (Melanee Murray). Výrazné, mystické, smutné, a přesto pohladí po duši svým radostným projevem. ()

laik_60

Ten film som videl už dávnejšie, pamätám si však, ze okrem Kevina ma veľmi ten príbeh nepresvedčil. Mal som po filme studený nos, tlak a tep v norme, škoda. ()

C0r0ner

Spacey + Bridges + scénář. To by bylo, aby nebylo! A taky, že jo. Perfektní dialogový film, který diváka celou dobu (ne)tahá za nos a dvě hodiny z něj ždímá maximum mozkové kapacity. Je super vidět pořádnou filmařinu a ne haldy triků, které mají odvést pozornost od toho, že film samotný je sračka. 90% ()

Wormboy

Nedosahuje kvalit mozno okrajovo podobneho Formanovho snimku, ale napriek tomu tento film ako celok na mna posobil velmi prijemnym dojmom, ktory urcite umocnila aj hudba, aku by som v takomto filme asi necakal... ()

Flynn

V mém osobním žebříčku je tohle po Obvyklých Podezřelých asi nejlepší role Kevina Spaceyho, líbí se mi tady více než v Americké Kráse, prostě je tady správně ujetý a když žere banán i se slupkou tak to fakt vypadá že neví jak ho má jíst :o) a naprosto skvělá scéna v planetáriu..... ()

Andre3000

Prostě skvěle zahrané od začátku dokonce, donutí vás to přemýšlet nad těmi samými věcmi jako Jeffa Bridgese, vlastně se stáváte jím. Při scéně s modrým ptákem mi běhá mráz po zádech a celkové to má krásně mimozemský nádech. Po druhé se mi ten film líbil ještě více a pořád přemýšlím, že jak Prot řekl, máme tu 10 planet. Tak jestli je opravdu nadměrně chytrý a počítal Pluto nebo, ne...v tom případě by zbývalo objevit ještě 2 planety, ale času na to mám dost :-) ()

zette

Vyborny Spacey a trochu sterilni Bridges v celkem komornim, ale velmi dobrem filmu. Situovat mimozemstana do blazince byla skvela myslenka, jen ti blazni mohli byt vice blaznivejsi:-). Minimalisticka hudba dodava filmu velmi dobrou az tajemnou atmosferu. Film dokaze zaujmout a divaka zajima, jak vse dopadne. Myslim vsak, ze tento namet mel vetsi potencial nez konecne dilo (hypnozy filmu ublizily). ()

necisty

Velmi napínavý příběh, kde celou dobu nevíte jak to vlastně je a co se stane. Škoda, že je to pořád jen film a nemůže se pyšnit slovy: "Podle skutečné události." Dost by to přidalo, takhle si s námi jen tvůrci hrají. Super atmosféra a herecky naprosto zvládnuté... byl to tah na jistotu. Jen teda kdyby nic jiného, tak jak věděl třeba ty oběžné dráhy planet u K-PAXu :)? Tvůrci už si byli tak jistí dokonalostí, že to přehlíželi? ()

Machrovic

SPOILEROIDNÍ HLÁŠKY Z FILMU: "Nevěděl jsem, že lidé vidí ultrafialové záření." "Nevidí." // "Každý ve vesmíru rozpozná dobro od zla." // "Tadle dobrota za tu cestu stála." // "Doufám, že nám toho mimozemšťana pojišťovna proplatí. // "Proč je mýdlová bublina kulatá?" // "Buddha a Kristus to vnímali jinak, ale nikdo jim nevěnoval pozornost. Včetně buddhistů a křesťanů." // "Je jako z Matrixu. // "Dneska mě bolela hlava. Zahnala jsem to zubní nití." ????????! // // // Blbosti ve filmu: Pravděpodobnost, že by mohla existovat planetární soustava o dvou sluncích je rovna nule. Protože systém dvou sluncí je velmi nestabilní, což by znamenala nestabilní ekosféru planety a tedy nemožnost vzniku vyšší formy života. // Kdyby by byl sex pro K-Poxany tak nepříjemný, tak proč by se rozmnožovali? Nebo vy se milujete jenom proto, aby jste měli děti? To, že sex je znám jako evoluční past (pocity při sexu jsou tak natolik slastné, že vás donutí počnout dítě (a zajistit tak přežití druhu), člověk evoluční past přírody převezl vynálezem antikoncepce. Žádný živočišný druh, kterému by bylo rozmnožování nepříjemné by vyhynul. (imho) // První část filmu byla dobrá hlavně díky Kevinu Spaceyho, druhá polovina ho stáhla do sraček průměrnosti, možná i podprůměrnosti. ()

messiah

Když se podívám na jeho skutečnou stopáž, neřekl bych že 2 hodiny jsou zas tak málo, přesto neuvěřitelně rychle utekly a nechaly ve mě pocit že tři hodiny by byly lepší. Jde o nádherně svěží film který baví od začátku do konce. Vcelku na diváka stále dýchá pohoda, zejména díky samotému Protovi a ta pohoda je přerušena až událostmi v "domě u jezera". Celou dobu přemýšlíte jestli je Prot opravdu Emzák, nebo ne a vůbec nevadí že se to na 100% stejně nedovíte. ()

Devitka

Tak tenhle film mně připoutal k obrazovce a nepustil. Výtečný Spacey a zdatně sekundující Bridges povýšili toto dílo v mých očích na 5* úroveň. Máte možnost zaujmout jeden ze dvou postojů - buď Spacey je magor nebo Spacey je mimozemšťan. Kterou alternativu si zvolíte je jen na vás. Film po celou dobu balancuje na pomezí těchto dvou možností a ani při závěrečné scéně nedává jednoznačnou odpověď. Aneb jak pravil Prot: "Vy připusťte že jsem mimozemšťan a já připustím, že jsem člověk". ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006