Tirion

Kevin Spacey je moje slabost a asi i proto jsem se k filmu dostal. Každopádně bez subjektivního nadhodnocení si myslím, že se jedná o kvalitní film, který dýchá magickou atmosférou. Film je hodně specifický a proto nezaujme každého. U tohoto filmu se musíte zamyslet, což se u mě stalo a to je u každého filmu přínos - jak pro film, tak pro diváka. Je to asi i tím, že snímek je založen na určitém úmyslném zmatení diváka. Ke kvalitě přispěl jistě kvalitní motiv a scénář a určitě výborná dvojka Spacey - Bridges. Sečteno a podtrženo - trocha chaosu a příjemně strávené 2 hodiny před obrazovkou. ()

SarumanKo

Som dojatý, vážne dojatý. Síce netuším, kto je Iain Softley, ale určite viem, že je to génius. Je to pravdepodobne mimozemšťan, spolu so scenáristom a skladateľom filmu, pretože čosi tak geniálne, ako je X-PAX, nemôže byť dielom človeka. Od prvej sekundy po poslednú, potitulkovú scénu som čumel ako puk a nával emócií ma priklincoval k stoličke. Niečo natoľko dojímavé, múdre, a pritom hravé a neuveriteľne atmosférické, dokonca až divné, som ešte nevidel. A najlepšie na tom je to, že z každého uhla pohľadu je to iný film. Može to byť nádherne realistická ľudská dráma o ťažkej duševnej poruche, rovnako ako úsmevná sci-fi s veľkou dávkou poetiky a nadhľadu. Až do samého záveru, ktorý je famózny, som si nebol istý, čo presne to je. Kým Prot je. A práve v prelínaní týchto línii, fantastickej hudby, kamery a strihu a nadpozemských hereckých výkonov Jeffa Bridgesa a Kevina Spaceyho tkvie čaro snímku. Divácky vďačný a zároveň veľmi svojský a originálny počin. Svet podľa Prota ma dostal do kolien a okamžite si ho pridávam do TOP20. (100%) ()

Alementina

nevím, kdy jsem film viděla poprvé, ale ted 23.12.2019 jsem se na to se zvědavostí podívala znovu, protože už jsem si z filmu pamatovala opravdu jen pomálu, ani konec jsem si nezapamatovala, jen že to bylo fakt zajímavé. Na konci filmu vždy chvilku přemýšlíte ...Možná by si to zasloužilo 5 hvězd. ()

jajinka

Fakt hodně dobře udělaný film.. Moc dobře se dívalo na Kevina Spaceyho.. Uvěřit, neuvěřit, že je opravdu z K_PAXu.. :-) ()

IllIlIlIIl

Výborně hrající K.Spacey ve filmu, který může člověka okouzlit svou zajímavou a lehce tajemnou atmosférou a také mnoha otazníky, které po filmu zůstavají. ()

suicide

Spíš jsem opět udělal chybu, že jsem četl napřed knižní předlohu (Ano! Skutečně existuje kniha) - a opět tak dospěl k názoru, že kdyby filmaři dokázali lépe vystihnout původní myšlenku geniální knihy, vzniknou nám geniální filmy. Samozřejmě jsou výjimky, ale tohle nebude ten případ. Zatímco Svět podle proto jako kniha je úžasná psychiatrická sonda do hlubin mysli člověka, která ovšem zanechává více otázek než odpovědí, Svět podle Prota jako film je velmi zajímavé sci-fi, které ničeho takového nedosahuje. Výkony hlavních představitelů jsou sice obdivuhodné, ale asi scénář občas způsobil, že byly úplně mimo mísu, i když jinak skvělé. Vytknul bych asi i více scénáristických věcí, ale jsou to víceméně drobnosti - proto se zdržím dalšího zevrubnějšího rozboru a snímek objektivně asi trochu podhodnotím... ()

René.girl

Úžasný film, který se po dnešku zařadí mezi mé nejoblíbenější. Úžasný nápad - úžasné herecké výkony a úžasný konec!!Tak co věříte nebo nevěříte na mimozemšťany - nebo lépe...chcete na ně veřit?? ()

Mikita

Úžasná kamera, hudba, kouzelná atmosféra a konverzační koncert Kevina Spaceyho. Některé zdejší komentáře správně poukazují na změnu tématu někde uprostřed filmu, která je myslím zbytečná, ale mně tolik nevadí. Dokázala bych si vše představit i bez onoho hypnotického vypravěčského zvratu, ale to nic nemění na tom, že celkový dojem je nakonec přesně takový, jaký má být, a atmosféra je ohromná. Hra světel a vypravěčských perliček vám do srdce vnese trochu smíření, i témat k zamyšlení. Celé vyznění filmu závisí hodně na divákovi, což mi vůbec nevadí. Pro mě je to dokonalý film s duší a vždy si v něm najdu něco, co mě uchvátí. ()

topi

Velice příjemnej, krásnej a pohodovej filmeček s vynikající hudbou a výbornými Kevinem Spaceyem a Jeffem Bridgesem v hlavních rolích. ()

italka63

Skvělí Jeff Bridges, kterého mám opravdu ráda a Kevin Spacey jako možná mimozemšťan, který je svým způsobem víc lidský než někteří obyvatelé planety Země. Pro mě nádherný příběh se skvělou hudbou.....a pevně věřím, že skutečně zase odletěl na paprsku........... ()

Damiel

Velmi dobře natočená věc, která mě postupně vtahovala do sebe. A strašně se mi líbil závěr, který je tak krásně otevřený anebo úplně doslovný? To záleží na každém, kolik toho "mimozemšťana" má v sobě. ()

MATADOR

Další z řady velmi přehodnocených snímků. Ničím nedokáže zaujmout (vlastně ano a to s tím, odkud vlastně Prot pochází), snad jen kromě velmi zdařilé hudby. Sice nám zde opět oscarový Kevin Spacey ukazuje, že mu tyhle role padnou jako ulité. Ale jinak prostě bohužel nemůžu jinak. ()

stration

Mistrovská role Kevina Spaceyho v perfektně vystavěném příběhu. Je to mimouš, není to mimouš? Ani při závěrečných titulcích a ještě dlouho potom si divák není jistý. Náznaky dávají za pravdu těm i těm. A já věřím, že Prot mimouš je. ()

Easykk

Neuvěřitelně krásný film, neuvěřitelně zahraný, neuvěřitelně si ho pamatuji ač jsem ho viděl jen jednou jedinkrát!!! Tenhle film je vlastně tak neuvěřitelný, jak neuvěřitelně věřím, že Kevin je zde opravdu z jiné planety, on nestrhl k uvěření jen kamarády z blázince, ale i mě. Chci na K-PAX..už čekám.....:) ()

Helo

Jistojistě zajímavý film, jehož konec si každý může přebrat po svém, ale do jemuž do plného hodnocení stále něco chybí. Nějaký ten moment, který vám nedá spát, který se ve vás zapíše tak, že i když zapomenete o čem film je, tenhle moment si pamatovat budete. Ale je třeba vyzdvihnout působivou hudbu (kterou nepochbyně znáte i z českých Soukromých pastí, nebo jak se to jmenuje). ()

Herr_Flick

Ačkoliv si myslím, že nějaké spoilery v tomto případě nemají vůbec žádný význam, lehký náznak tady asi bude, takže si to přečti, až když uznáš za vhodné. Spacey ačkoliv není můj oblíbenec, uznávám ho jako jednoho z nejlepších herců. K-PAX je vedle L. A. Confidental nejlepším příkladem jeho práce. Jakmile se na začátku doslova zjeví, nestačíš to vstřebávat, hltáš to a zároveň snažíš přijít na to, jak to doopravdy je. Na miskách vah se postupně hromadí indicie až nakonec… si třeba uděláš obrázek. Obvykle nemám rád otevřené konce, jenže u Prota je tomu jinak. Tomu frajerovi jménem Iain Softley se podařilo do filmu přidat další faktor. Je to jen na tobě. 100% ()

katuska138

Hlavní silou tohohle filmu je jednoznačně obsazení. Kevin Spacey působí naprosto nadpozemsky, že byste mu to, že nepochází ze země, ale z nějaké vzdálené planety, klidně uvěřili. Jeff Bridges naopak svou umírněností vypadá, že mu chce opravdu pomoct. První půlka o poznání lepší, než ta druhá, škoda, že se to tak zamotalo, ale co se dá dělat. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006