mortak

Exaktní vědy versus náboženství. Na jedné straně psychologie - hledá příčiny skryté v těch nejtemnějších částech paměti a pak se prášky snaží ovlivnit psychické procesy. Na druhé straně víra ve vyšší moc měnící nemocnou duši ve zdravou (William James). A co vy? Rozhodněte se. Věříte psychiatrům a práškům, či se pokusíte vyléčit duši vírou? Kdo je Prot? Mimozemšťan mající moc léčit a usmiřovat (vyšší moc), či těžký psychiatrický případ? Hlásíte se k Nietzschovi a jeho teorii věčného návratu, nebo se pokusíte změnit špatné rozhodnutí tak, aby se po smrštění a novém rozpínání neopakovala stejná chyba? Jste lidé a máte svobodnou volbu - vyberte si. ()

campix

Po shlédnutí Světa podle Prota jsem hluboce překvapen, tak tohle jsem opravdu nečekal. Vynikající psychologické drama se jakž takž dalo čekat, ale že se nebudu ani chvilku nudit a že nebudu vědět dlouhou dobu na čem jsem, to ani náhodou. Tradičně skvělí Spacey a Bridges. Zpočátku jsem se donutil věřit Protovi, že vše je, tak jak říká. Poté jsem změnil názor a ke konci jsem tak trochu nevěděl na čem jsem. Po psychologické a technické stránce naprostá špička se skvělou hudbou, který výborně doplňuje a buduje atmosféru. ()

Riley

120 minut naprostého soustředění, 120 minut přemýšlení (jak to asi je, bylo a bude), 120 minut totální odevzdanosti režisérovi, který vás jednou přesvědčí, že je to tak a pak zas jinak a přitom to vše do sebe dokonale zapadá, 120 minut téměř vyrovnaného souboje o nejlepší herecký výkon. To je K-PAX. :) ()

Carrie_3

Aby byl snímek kvalitní, musí splnit několik předpokladů - propracovaný scénář, skvělé herecké obsazení, vhodně zvolené prostředí a film podtrhující hudba. Po zhlédnutí Světa podle Prota jsem nabyla dojmu, že film všechny zmiňované předpoklady splnil a tento názor jsem doposud nezměnila. Příběh založený na základech sci-fi - ovšem plný lidského chování dokáže diváka vtáhnout dovnitř, dává mu možnost sledovat děj z povzdálí a prostor k tomu, aby rozluštil, zda Kevin Spacey skutečně pochází z planety K-PAX nebo si jen z lidí střílí. Kevin Spacey ve filmu dokazuje, že je na vrcholu svého hereckého umění a skvěle mu při jeho výkonu sekunduje Jeff Bridges. V podstatě si troufám říci, že tato dvě herecká esa si celý film ukradla jenom pro sebe. Hudební podklad Eda Shearmura příjemně podkresluje děj a tvoří tak kompatibilní celek. Pokud jste film ještě neviděli, neváhejte a pusťte si jej, zklamáni pravděpodobně nebude. ()

majo25

Po druhom zhliadnutí po 10 rokoch musím zdvihnúť hodnotenie o 1*. Film má nezameniteľnú atmosféru, skvelých hercov na čele so Spaceym, niekolko výborných humorných scénok, skvelý scenár aj príbeh. Viac takých filmov! Hodnotenie: 90% ()

filmharmony

...klasická nabídka jednoduchého vysvětlení, kde se vzal K-paxan... naštěstí se povedlo nechat otevřené dveře každému, aby se s existencí K-paxana sám popasoval... můj K-pax existuje stejně tak jistě, jako ten Protův... a souhvězdí Lyra má úžasnou přitažlivost... ()

KajusaK

Skvělé sci-fi s přesvědčivým Kevinem, kde není třeba řešit jak to doopravdy je, ale co mělo být filmem řečeno. Spokojenost. ()

Flyer

Svět podle Prota je dobrým příkladem, že s prakticky žádnými vizuálními efekty lze natočit působivou a inteligentní sci-fi. Stačilo skloubit zajímavý a hřejivý příběh s vynikajícím Kevinem Spaceym v hlavní roli a výsledek rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

AdaMM

osobně jsem si ještě před shlédnutím filmu oblíbl výborný soundtrack. úvodní sekvence má skvělou atmosféru a kevin spacey je můj oblíbený herec - takže bylo jasné, že se to bude vyvíjet dobře :) pět hvězdiček nakonec nedávám proto, že oproti třeba přeletu nad kukaččím hnízdem je zde prostředí psychiatrie trochu moc sluníčkové, doktor televizní a hypnóza prvoplánová... ale to nic nemění na tom, že k-pax patří k velmi nadprůměrným filmům, které nelze než doporučit :) ()

tomeek

Hodně dobrý snímek, krásně mystická pointa ohledně Kevina Spaceyho. Další ukázka kreativity českých překladatelů: K-Pax = Svět podle Prota... ()

reky

Teď, téměř 24 hodin po zhlédnutí, bych K-PAX označil jednoduše jako nádherný film. Během mnoha okamžiků mi prostě na tváři zůstával spokojený úsměv (planetárium, modrý pták), a i když se v druhé půli hraje na temnější notu a snímek se někde okolo první hypnózy začne vyvíjet trochu jinak, než jsem očekával, příjemný pocit ve mně zůstal i nadále. Bridges i Spacey jsou vynikající a to samé lze prohlásit i o konci filmu, který je sice nejednoznačný, nicméně já mam v otázce původu Prota jasno :)). ()

mr.filo

Tak trochu jiný film o návštěvě mimopozemského poutníka. Všechna čest za vytvoření famózní atmosféry a velmi dobré hudby. ()

MJMilan

Svět podle Prota je velice zajímavé fantasy propojené s detektivním vyšetřování skutečnosti a kriminálního případu. V duchu jakém je natočen a především vynikajícím výkonem Kevina Spaceyho je film velice pohodově laděný a zároveň zajímavý. I když mi možná někdo napíše, že vyzrazuji jádro pudla, tak se jedná o snímek, kde si konec najde každý sám. ()

misulka03

Tak tento film se mi již prvními minutami vryl pod kůži. Samozřejmě i já jsem celou dobu odhadovala, na které straně leží pravda, ale ve skutečnosti mi to bylo trochu jedno. Tak či tak, tento film na mě neskutečně zapůsobil. A přestože asi mnohým záhada nedá spát, pro mě to byl úžasný a především uklidňující smínek :) ()

URBAN

Do první hypnozy to byla naprosto jedinečná záležitost , sice trochu jiná , ale pak se z toho stal zcela všední film a ta tajemnost se vytratila . Nejsem určitě jediný komu se to po té scéně přestalo líbit . Kéž by je to napadlo zakončit alespon trochu jinak . ( 30:1.14/MAC ) ()

KarlosBenda

Film stavěný na příběhu a hereckých výkonech. Příběh je velice dobře vyprávěn a ikdyž poslední půl hodina filmu lehce zaostává nad prvními 85 minutami, tak jako celej je dojemný a k zamyšlení. O to samozřejmě tvůrcům šlo. Ovšem co dělá tento film vyjímečným je bezkonkureční Kevin Spacey, jedna z jeho nejlepších rolí (asi mezi TOP 3). To, s jakou lehkostí a uvěřitelností zahrál Prota je až neuvěřitelné. I ostatní herci jako Jeff Bridges si ale zaslouží pochvalu. Vše ostatní, jako hudba, střih atd je nadprůměrné. Povinnost pro všechny milovníky dramat k zamyšlení. 85% ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006