fojtas

nevuveritelne prijmenna podivana, po ktere jsem jeste dlouho uvazoval, co za lidi muze clovek potkat v blazinci. stoji a pada na protovi...a je proto dobre ze ho ma na svedomi kevin! ()

wOOzIe

Konec nešel vymyslet, natočit, zahrát lépe prostě. Celý film je opravdu zábavné sledovat prkenného Spaceyho, ale člověk pořád dlouho neví a neví "co z toho bude" a je napnutej jak kšandy do poslední minuty. Pro mě jeden z Top filmů. ()

Bartoloměj

příjemný lidský ( to zní strašně ) film, který si může každý přebrat po svém, ve všech ohledech ( to zní ještě hůř, ale je to tak ). stižen skvělou knihou ( všem doporučuju ) nemohu dát maximální hodnocení. ()

john.h

Jak je vidět, i bez drahých filmových efektů se dá udělat působivý a zábavný snímek, který spoléhá jen na výkon hlavního představitele. ()

lenzi

Netradičný film z istými "humanistickými" posolstvami, ríznutý trochu sci-fi tematikou. Sci-fi to ovšem nebolo, z tohto pohľadu by sa tam našli poriadne diery. Čo je však horšie: nechytilo ma to tak za city, bolo to na mňa trochu chladné. ()

stiewe

Po závěrečých titulcích jsem si pomyslel jak je asi skutečnýmu Protovi zpátky doma na K-PAXu. Sám jsem byl, ale na rozpacích na jakou stranu se přidat. Vždyt kdyby byl blázen jak mohl vědět něco co nevědí ani vědci.. radši bych žil se svou vlastní teorii kdo to byl Prot. Okouzlující dialogy doplněné skvělou hereckou dvojící Spacey+Bridges jenž excelují na všech frontách. ()

Uhura

Aneb tipy a triky chytrého mimozemšťana, jak lépe žít. U, u, anebo.. že by to nebyl mimozemšťan? Kdo ví? Kdo ví? ()

singone

Pokud Vás bude film bavit tak budete přemýšlet jak to vlastně je jako teď přemýšlím já....K-pax ?nebo ne?to si asi určí každý sám.....já volím K-PAX........Spacey podal úžasný výkon, Bridges taky. It deserves 5* ()

venca206

Prot byl tak přesvědčivý, že i já jsem mu uvěřil.. Od začátku do konce jsem od příběhu nemohl odtrhnou oči a neustále jsem očekával, jak jen to může všechno skončit.. Tento snímek je opravdu kvalitní! ()

crjules

Znate to. Dostanete , nebo si koupite lahev dobreho vina, konaku , ale rozhodnete se, nerozdelavat ji hned.Setrite si ji na nejakou zvlastni prilezitost.Na pozdeji.Mozna i leta. A kdyz se jednou nakonec rozhodnete lahev otevrit a ona vam to vrati, v chuti vina se zuroci to cekani, jste spokojeni....tak je vse jak ma byt. Trochu "podobne " to ja delam s nekterymi filmy. Kdysi jsem tak vychutnal s odstupem nekolika let Pulp Fiction a dnes jsem otevrel "zaprasenou lahev" s vinetou K-PAX. Hned prvni dousky navodily prijemnou atmosferu, v jejimz prubehu se mi po tele rozlival prijemny a spokojeny pocit zpusobeny laskavosti a citem celeho - filmu. Bridges i Spacey exeluji! A Spaceyho uz nebudu mit zaskatulkovaneho jako Johna Doe, Rogera "Verbala" Kinta, ani jako Lestera Burnhama , ale navzdy si ho chci pamatovat jako Prota! ()

Banned

Moc hezký film s vynikajícím herním výkonem Kevina Spaceyho, který si zahrál hlavní roli návštěvníka. Film se táhne jakýmsi směrem, ve kterém chce ukázat na problematiku mezilidských vztahů. V závěru filmu jsem byl docela překvapený a tak trochu i zmatený. Film totiž končí úplně neobjasněn, ale podle mě právě schválně. Člověk si totiž teď může vytvořit svůj vlastní "lepší" konec... ()

RajCZitko

Wow, todle byl docela nářez. Suprová atmosféra, skvělý hudební podklad a musím říct, že se mi líbilo opět si pohrát s myšlenkou, že pravda je tam venku a my toho pořád víme tak málo. Toto nemá ani tak cenu popisovat. Prostě jděte a zkoukněte to. ()

suchakl55

Film odstartoval jako raketa a prvních čtyřicet minut jsem se nemoh odpoutat od obrazovky, ale to co mělo film posunout dál, tedy prokousávání se k šokující pravdě pomocí hypnóz. mě začalo hypnotizovat směrem říše snů. Film ztratil dynamiku a začali se hromadit díry v logice filmu, zejména v racionalitě doktorových úsudků. Konec ale opět film vyhoup na vlnu mého zájmu. Tuhle zkušenost si určitě ještě jednou zopakuji. P.S. Závěrečný citát filmu je jak na zeď facebookových uživatelů teen-věku. Ale je tak dobrej, že si ho tam dám taky:) ()

Sollozzo

No tak! Byl to emzák nebo ne?! To se asi jentak nedozvíme. Každopádně Svět podle Prota je velmi zajímavý film s excelentními hereckými výkony. Trochu mi svoji atmosférou připomínal snímek Pozemšťan (The Man from Earth). 80%. ()

Ndnd

Už první tóny Grand Central a úvodní scéna na nádraží mi naznačovaly, že tohle bude můj šálek kávy. Ale že se mi K-PAX zalíbí natolik, že si získá místo mezi mými TOP filmy, jsem nečekala. Tady mě Spacey poprvé přesvědčil, že je Pan Herec. Kombinace hereckých výkonů, hudebního doprovodu a režie tvoří harmonický celek, který mě každou minutu filmu nenásilně přesvědčoval o své genialitě. Nejsem z těch, kterým vadí, že se druhá polovina ubírá trochu jiným směrem, naopak. Donutí to diváka přemýšlet, kde je vlastně pravda... Úžasný film o lidskosti, který mi po skončení zanechal příjemný pocit, přihlouplý úsměv na tváři a chuť se podívat znova. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006