Torgal

Neobyčajný sci-fi film ktorý stojí na výbornom hereckom prejave dvojice Spacey + Bridges. Zvláštnej atmosfére snímku je ľahké prepadnúť a nevadí ani to, že v závere sa feeling filmu láme do odlišnej roviny. 8/10 ()

feryk

Jeden z mých oblíbených filmů. Jak tu už někdo psal, velmi inteligentní a vynikající "sci-fi" film ve kterém exceluje Kevin Spacey a i díky němu je tento snímek o třídu výš. Tenhle film se musí líbit snad každému a komu ne, tak bych doporučil knihy nebo zkouknout ještě dvakrát a sledovat každý detail, možná není pro každého. :) Skvělá hudba, skvělý scénář, skvělé herecké výkony hlavních postav, není skoro co vytknout. ***** ()

P. J. D.

Zajímavě podaná možnost meziplanetárního cestování, jež mi celkem odpovídá na mnohé otázky toho, jak je možné cestovat na obrovské vzdálenosti světelných let a přitom neztratit mnoho času (nebudu blíže specifikovat, abych neprozradil nic z děje). Avšak o to tu nejde. Hlavním motivem je něco zcela jiného. Ale zpátky k hodnocení filmu jako takovému. Zpracování je dosti nápadité, originální a především poutavě zajímavé. Scénář, režie, kamera, hudba, to vše si tu tak krásně sedlo a propletlo dohromady, že je to slast pro všechny smysly. Tady je škoda cokoliv popisovat, protože dokud člověk neuvidí, tak asi nepochopí. Za mě 5/5. ()

Ondr@932

Velmi zajímavý film svojí citlivou režii, zajímavým chytlavým soundtrackem. Ústřední hlavní dvojka Kevin Spacey a Jeff Bridges jsou dobří. A ten příběh je také velmi chytlavý. Tak nevím v čem je problém, když jsem dvakrát usnul a musel jsem ho dokoukat napotřetí ... Ale i tak se mi ten film moc líbil, i když plný počet dát nemohu, už jen proto, že jsem usnul. 75% ()

DAPDO

Asi bych tenhle film nikdy neviděl, podobný moc nevyhledávám, navíc po přečtení obsahu jsem byl na rozpacích, fakt to není moje parketa. Ale dal jsem tomu nakonec na doporučení šanci. Nikdy bych neřekl, že mě bude bavit dvouhodinovej film plnej dialogů jako Svět podle Prota je. A už dlouho jsem nebyl tak na vážkách co se týká rozuzlení jako právě tady. Skvělej Spacey, dobrá a chytlavá hudba. ()

emdvojka

V živote človeka a rodiny sa stávajú aj škaredé veci, ktoré niekedy viete spracovať a zmieriť sa s nimi, inokedy Vás to poznačí na celý život. Na planéte K-Pax však žiadne rodiny nie sú a práve odtiaľ pochádza Prot. Vyzerá ako človek, vníma ako človek, rozpráva ako človek, ale podľa jeho slov, človek nie je. Preto sa po malom nedorozumení z políciou ocitá na psychiatrii medzi bláznami a polobláznami, kde sa ho ujme vnímavý a skúsený psychiater, ktorý sa ho snaží pochopiť. A tak sa začína cesta poznania, zmierenia, bolesti, ale i pochopenia a lásky, ktorá Vás dokáže udržať, ale i pripraviť o rozum. Kevin Spacey svoju úlohu, ktorú si vzal na ramená splnil veľmi dobre a svojho "Mimozemšťana" zahral zaujímavo. Asi sa jeho postava dala zahrať aj zložitejšie, nakoľko mal na to priestor, a však jeho Prot Vás bude baviť. Jeff Bridges mu krásne nahráva, a tak môžu spolu zahrať hru, ktorá pre diváka zaručuje pohodový ale i smutný film, ktorý Vás možno naučí vážiť si tých najbližších, lebo väčšinou sú to práve oni, ktorí určujú vašu cestu životom. ()

Kingjiri

Hodně slušně jsem se bavil, ale bohužel jenom do chvíle než přišla hypnóza (někde v polovině stopáže). Ona totiž vůbec celá zápletka zabývající se pátránim po "těle" Prota byla nadbytečná. Bohatě by mi stačilo víc rozvíjet rozhovory Prota se svym doktorem, přidat ještě víc jeho interakce s ostatníma bláznama ve cvokhausu a tim pádem pořádně těžit námět ve smyslu "blázni mi věřej, ale normální lidi ne". Ještě bych trochu zapracoval na úvodu, kterej působil hodně uspěchaně. Velká škoda zbytečný překombinovanosti příběhu, protože Kevin Spacey s Jeffem Bridgesem byli skvělý a bez pochyby se s nima dal nakroutit mnohem víc působivější / nezapomenutelnejší biják, tři silnější hvězdy. ()

Mara97

Zajímavé, že jsem se k filmu dostal relativně pozdě, když mám knižní předlohu přímo doma. K-PAX je velmi příjemný film, v mnoha ohledech vede k zamyšlení, celkově asi má vést k tomu, abychom se jako lidský druh cítili co nejvíce "provinile". O to více je lepší konec a celkové pozitivní vyznění filmu. Asi to tak mělo být a je to i správně, ale sám Prot se chová tak, jako by se měl stát novým symbolem arogance a překonat tím Macrona. Tím se přirozeně nabízí otázka - není pak Macron vlastně taky mimozemšťan? ()

Stíba

Zmatek v hlavách a to i v té mojí. Nedá se tomu sice vytknout jakási tajemná atmosféra podložená podmanivou elektronickou hudbou a Spaceyho výborným výkonem, ale cosi tomu chybí. Příběh toho v průběhu moc neodkrývá a až v závěru začnou na světlo vycházet střípky informací, které do sebe ale v nijak nezapadnou a vše tak na mě působí hodně neúplným dojmem. Jsem sice fanoušek otevřených závěrů, nevyřčeného, filozofična a podobně, ale tady mi tro přišlo spíše jako snaha za každou cenu filozovat nicméně bez jakéhokoliv domyšlení. A to u mě film zbytečně sráží. ()

VerteX

Tady nás chtěl někdo oklamat. První polovina K-Paxu je velice sugestivní, ale poté nastává zlom a člověk přechází od údivu k údivu. Svět podle Prota je postaven na skvělém námětu a díky Iainovi Softleymu je i citlivě natočen. A musím říct, že asi největší podíl na tom má bezchybný výkon Kevina Spaceyho v hlavní roli. Závěr na mě měl podobný dopad jako Identita, člověk se chvilku diví a pak si řekne "to musím vidět znovu." ()

Hejsa

Tento film nezískal mé absolutorium díky precizně geniálnímu scénaři,ale kvůli doslova hereckému koncertu,který nám předvádí ustřední duo Kevin Spacey-Jeff Bridges.Společně s nimi se neseme na jisté flegmaticko-melancholické vlně podbarvené příjemnou hudbou. Doufám,že planeta K-Pax existuje, protože takhle pozitivní tvory by naše Země jistě potřebovala.Naprosto pocitová záležitost, která díky své nevtíravosti a hravosti spadá do mého filmotekového nebe.P.S: Znáte jiný film,v kterém by se tak úžasně baštil banán? :-) ()

cyright

jeden z těch filmů, který si dovoluje dotknout se hlouběji podstatných témat bytí a rýpnout si i do našeho poněkud pštrosího vegetování.... a neláme si na tom zuby, nýbrž dělá to velice chytře.. říká vše, co chce, a to s poněkud nadlehčenou notou, kterou zajišťuje zejména výborný kevin spacey..i vyústění filmu považuji za krásně promyšlené..a právě díky tomu je výsledek ten, že kdo "nemá oči k vidění a uši k slyšení", okázale se pousměje, ale neurazí se...a ten kdo má, ten si přijde na své ;-) ()

LordMysti

Nevím co mě tak hodně na tomto filmu zaujalo, jestli výborné herecké výkony Kevina Spacey, zajímavý nápad nebo výborné zpracování a režie, ale jako jeden z mála filmů mě na dlouhou dobu utkvěl v paměti. Opravdu velice příjemné překvapení. ()

turbou

Dialogy a herecké výkony. To je alfa omega tohoto velmi netradičního sci-fi filmu. Kevin Spacey a Jeff Bridges rozehravaji mistrnou hru, která divakovi ukazuje, že síla a krása slova je někdy víc než mnoha milionové efekty. Toto vše vyzdvihuje velmi povedena hudba Edwarda Shearmura ()

Jeanecek

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec, ale do toho top10 se bohužel už nějak nevešel. Kevin Spacey v roli o třídu výš, než v Americké kráse. Skvělý scénář, geniální stavba, uchvacující hudba. U mě 92% ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006