ripo

Fikcia ? Psychická narušenosť ? Skutočnosť ? Aká je medzi nimi len jemnučká hranica. Skôr tú hranicu tvoria pocity a sympatie..... Nádherná snímka, v ktorej kraľuje Kevin Spacey za silného prispenia výborného scenára a pevnej ruky Iaina Softleyho. Jeff Bridges, ten nevýrazný herec popri ňom len zákonite rastie a podáva jeden zo svojich vrcholov.... Priznám sa, že najlepšie scény pre mňa boli ako kejpaxan Prot s ľahkosťou jemu vlastnou vysvetľuje vedecké zákonitosti a princípy jeho sveta, a zároveň keď "vykonáva" svoju súkromnú psychiatrickú prax na svojich spolupacientoch . ()

pepo

veľmi pekný film na ktorom mi však vadí temná časť pátrania po protovej identite.výborný bridges a ešte lepší spacey a nedopovedaný koniec ktorá tak zbožňujem.ideálny film pre celú rodinu ()

Xmilden

Spacey s Bridgesem lítají nad kukaččím hnízdem hodně blízko. Minimálně se stejnou samozřejmostí dali dohromady zajímavou skupinku pacientů. Kevin Spacey je jako Prot naprosto dokonalý. Krásný film. 85% ()

Vitex

...nerad se opakuju, ale zase musím napsat, stejně jako u Pravidel moštárny : špatně natočený zajímavý nápad. Hvězdička a půl za námět, půl hvězdičky za scénář, za herecké výkony a za režii nic. Ach, jak dobrý film to mohl být... ()

sepp

"Pohodovy filmicek pro vsechny prima lidicky", by mel znit podtitul tohoto preslazeneho snimku. Vlastne tezko rict o cem je a i tezko pojemnovat jeho slabiny. Vylozene spatny neni, ale neni v nicem novy ci snad i zajimavy - stejne tema lze shlednout zpracovano daleko lepe. ()

-bad-mad-wolf-

Máte na vybranou. Prot je mimozemšťan/Prot není mimozemšťan. Film koketuje s prvním stanoviskem, posléze zase s druhým, avšak pevné vodítko nezanechá jediné a já se na konci filmu přistihl, jak moc tuhle hru tvůrcům žeru. Může něco tak neskonale dobrého být z našeho světa? Spacey s Bridgesem jsou tradičně výborní, hudba nádherná, scénář vyvážený, režie pozorná a Protův způsob konzumace banánů nezapomenutelný. ()

Hrabka

Film podle mého gusta. Ovšem je třeba říci, že je potřeba ta pravá nálada a pak si film užijete na 100%. Pokud čekáte nějakou svižnou jízdu, tak té se nedočkáte. Tento film přináší spoustu dialogů, myšlenek a emocí. Jako milovník zapeklitých dějových liníí a překvapujících point musím před tímto filmem smeknout. Nejsem zrovna fanouškem Kevina Spaceyho, vlastně ho moc nemusím, ale tady ta role se mu povedla. Báječný příběh o (ne)mimozemšťanovi, který zahřeje na srdci. Všechno to na konci krásně zapadne. Někteří se zde domnívají, že závěr lze vysvětlit několika způsoby. Podle mě je jen jedno vysvětlení a to je opravdu parádní. 90% ()

cheyene

Musím se přiznat, že Kevina Spaceyho nemám rád. Tento vynikající herec je mi čímsi nesympatický a tudíž se filmům s ním vesměs vyhýbám, byť jsem si vědom toho, že se ochuzuji o jinak parádní počiny s hercem excelentních kvalit. Tohle mi jednoznačně potvrdil Svět podle Prota, u něhož jsem prakticky celou dobu myslel, že dám plný počet hvězdiček. Užuž jsem byl odhodlán sáhnout po pětihvěždí, když jsem si ohodnocení nechal o den rozležet a můj dojem se poté vykrystalizoval na pěkné a čistokrevné 4*. Chválím nejen projev Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese, ale též samotný námět a sílu příběhu. Užíval jsem si vskutku každou minutu snímku a dočkat se nějakého ještě o chloupek silnějšího závěru, zařadil bych tento počin do kategorie snímků, jež je nutné vidět předtím, než zemřete. ()

lamps

Herecké exhibice a atmosférická režie v příběhu, který si bohužel sám se sebou nedokáže poradit. Kvituji každý film, který nutí pasivního diváka přemýšlet a hraje se s jeho prohlubujícím se očekáváním, proto 4*, ale asi bych musel být na zcela jiné myšlenkové či intelektuální bázi, abych si zdejší pointu a celkový smysl dokázal uspokojivě vyložit - a opravdu si nejsem jistý, jestli se jedná o bázi výkonnější či naopak primitivnější... Ale každopádně, ten Kevin Spacey je herecký FENOMÉN. 80% ()

Big Bear

Spacey nás tentokrát překvapil v roli údajného emzáka z planety K-PAX. I kdyby hrál brouka hovnivála tak to zahraje tak, že se vám bude při tom jak válí kuličku tajit dech. Scénář zajímavě balancuje nad hranicí bláznovství a reality, kdy prostě nevíme jak to je a co víc začnou o tom pochybovat i psychiatři. Vše je skvěle probarveno velmi příjemným soundtrackem. Rozhodně stojí za zhlédnutí. * * * * ()

Boogeyman

Tady nemám moc co napsat. Skutečně zvláštní a neskutečně dorý film s geniálůním Spaceym a výtečným Bridgesem. Ještě bych zmínil krásnou a také zvláštný hudbu. ()

Indiana

Představte si scifi ve stylu Vykoupení z věznice Shawshank nebo Zelené míle, akorát v psychiatrické léčebně místo ve věznici, a dostanete Svět podle Prota. Moc hezkej film se skvělým Spaceym. ()

hippyman

smrtící epidemie americké krásy oko bere - i dech - a obvyklým podezřelým z toho není nikdo jiný než fenomenální Kevin Spacey... tenhle herecký superman se vrací a nikoli měsíc, leč svět podle Prota je sedmý jeho film, co jsem měl možnost vidět, a už teď se prostě těším na další... a jelikož to není přísně tajné, s chutí napíšu, že tenhle snímek pohladí po duši, dojme, napne, přiková a nepustí. santa má asi bráchu na K-PAXu, jelikož Spacey nám nadělil úchvatný zážitek. pošli to dál, kdož můžeš, ať u babylonské věže i mezi žraloky vědí, že je to tenhle film, a nikoli kozy, na co se musí zírat... nové sčítání hlasů signalizuje v průměru 4,86 hvězdičky za Tvé filmy, a proto jsi v mojí topce, Prote! 90% ...p.s.: kdo najde všech 15 názvů Spaceyho snímků, použitých v tomto komentu, vyhrává let domů - ale místo je jen pro jednoho! ;-) ()

salahadin

Spacey from space. Když má hrát postavu, která je úplně mimo, tak mu to jde neskutečně. Tenhle film je ale jako mýdlová bublina, velmi křehký a velmi průhledný. Lesklou plochu trochu mlží standardní manželský příběh a příšerná hudba- Měl jsem pocit, jakobych byl na nějaké nabubřelé pařbe na K-PAXu. A konce taky lituju, já myslel, že Prot přistane na Tatoinu, bolestivě se spáří s Padmé "Aby-dala", narodí se jim The Thing, převtělí se do Anakina a ten začne vyrábět nové úsporné žárovky ze světelných mečů. Tak zklamání:-) ()

Aky

Lahůdka stojící na hluboké studii psychických poruch, ale zejména na virtuozitě Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese. Děj se ubírá pomalým téměř pohodovým tempem, ale přitom v každé minutě je přítomné napětí a nesmírná divákova zvědavost, jak to vlastně je. Úspornými prostředky, mezi nimiž čelné místo zaujímá mimozemšťanský úsměv Spaceyho, se zde dosahuje maximálního účinku po všech stránkách, z jakých se dá film hodnotit. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006