Cappuccino

Mierne zdĺhavá, ale za to zaujímavá a príjemná konverzačka. Dej krásne plnylulý, jednoducho nevyskakuje z určitého tempa. A tak sa pomalinky naťahuje , a naťahuje, až k prekvapivo obojstrannému záveru. Vraví Prot pravdu? Alebo sa s doktorom len zahráva? Isto budete mierne sklamaní, že odpoveď nie je až taká jednoznačná. Na druhú stranu, kto má rád filmy s nezodpovedaným koncom (ako ja), nebude vôbec protirečiť. Výborné herecké výkony Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgesa. Odporúčam na kvalitný, večerný oddych. ()

GilEstel

Když dáme dohromady E.T. Mimozemšťana s Formanovými Kukačkami, vznikne z toho dokonalý kočkopes. Někteří ho nazývají SVĚT PODLE PROTA. Svět, který nemůže uspět ani jako kvalitní sci-fi ani jako humanistická balada. Jsou tu určitá pozitiva a podobnosti s Keseyem. Přístup Prota k pacientům psychiatrické léčebny je lidský. Především v tom, že na ně nehledí jako na nemocné, ale na úplně normální lidské bytosti. To je hlavní a asi jediný klad filmu, který ho staví nad průměr. Mysteriózní sci-fi rozměr, který má být hlavním tahákem nefunguje, jak má. Ani dialogy s Dr. Powellem (Jeff Bridges) nepřidávají mnoho na hodnotě. Kevin Spacey hraje skvěle, ale to samo o sobě film nezachrání. Film zůstává nevýrazným a poměrně povrchním. 55% ()

HAL

Ten film by měl být vším tím dobrem a nezlomnou příjemností vlastně strašně slizký, ale kupodivu není. Asi za to může Spacey, čest jeho postMeToo památce. 7/10 ()

Satan

Skvělý snímek se sci-fi nádechem, ale přeci jen s dávkou lidské humánnosti a potíží, který vzdáleně připomíná Forresta Gumpa nebo American Beauty. Trochu zamrzí odklon příběhu po první hodině někam jinam, protože první půlka je takřka geniální. Závěr také není jedním z nejsilnějších... ()

liskam

Tahle věc je jedna z nejlepších co kdy přišla do kin.! Souboj intelektu mimozemštana Spaceyho, a doktora Bridgese, je realný,uvěřitelný a geniálně vytvořený. Navíc je v celém filmu dokonale prostoupená hudba. Naprosto skvělé herecké výkony všech a výborná režie,scénář a kamera jen dotahuje tuto věc k dokonalosti.! u mě jasných 100%....!... a pokud se mě zeptáte jestli byl Spacey opravdu mimozemštan, naprosto jasně odpovím ANO. ()

k212

K-Pax je velmi atmosférický film založený z velké části na skvělém herectví páně Spaceyho a také na nezanadbatelném aspektu hry světel a podivných úhlů kamery (což je skoro rovnocenným prvkem toho prvního). Režisér Ian Softley je dle mého mínění velmi talentovaný režisér a soudím tak právě díky K-Paxovi -z prvního filmu, který jsem od něj viděla. Film je vůbec po formální stránce vytříbený (nic na mě nepůsobylo rušivě nebo nepatřičně) a zajímavý elektronický soundtrack velmi dokresluje celkovou atmosféru. Mám za to, že toto dílko si své **** prostě musí zasloužit i bez nucené katarze nebo překvapivé pointy. Je čistě a přímočaře nalinkováno, nedělá ze sebe něco, co není. A to mě protentokrát prostě dostalo a nadchlo. ()

Snorlax

Lidský film, který se velmi rychle spustil do oblasti blbého kýče. Zcela nevyrovnané, dost dobrá první polovina je následována ubohým zbytek filmu. ()

Legas

K-PAX je pro mě hodnotitelský oříšek, protože první polovina mě vysloveně nadchla a druhá dost zklamala. Nápaditý příběh se v půli dost nešikovně zvrátí do značně klišovité historky. Samotný závěr sice zachraňuje, co se dá, ale... Nechci tu spoilerovat, radši se na to podívejte sami. Za vidění film rozhodně stojí. ()

Šakal

Neotřelá myšlenka následně přetavena v kvalitní scénář (narozdíl od valné většiny nespatřuji ve scénáři nedostatek, zejména potom inteligentně napsané dialogy), který z diváka nedělá blbce, ale bere ho jako rovnocenného partnera. Ruku na srdce, o kolika dnešních snímcích se toto dá říct (napsat). Líbí se mi i ten otevřený konec, kdy tvůrci (zcela záměrně) nechávají na samotném divákovi, na kterou stranu se přikloní. Téměř komorní zpracování, civilní herecké výkony ústředního hereckého dua Bridges-Spacey ( jó, to byly ještě časy, kdy Kevin dostával zajímavé role, kde mohl přesvědčovat o jeho nesporných hereckých kvalitách), zajímavý hudební doprovod, umírněná, volně plynoucí režie, která dává oběma pánům dostatečný prostor vyniknout. Výsledkem je tak nesmírně působivý psychologický „sci-fi“ snímek. p.s pauza od prvního mého shlédnutí ( ani nevím proč) byla téměř 10let. To s další projekcí si rozhodně tak načas již dávat nebudu...90% ()

Jordan

Moja obľúbená herecká dvojka a navyše vo filme, ktorý má hlavu a pätu, nádych tajomna, jeden celkom obyčajný zázrak a tak trochu skryté posolstvo . . . z toho nemôže vzniknúť nič zlé ()

Anderton

Svet podľa Prota je dospelý film, ktorý si zakladá viac na atmosfére neznáma a hereckých výkonoch dvoch ústredných hviezd, ako na scenári a jeho zmysluplnosti. Vôbec to nevadí, pokiaľ neočakávate vážnu oscarovú drámu, ale iba večerné inteligentné filmové rozptýlenie. To, že sa nakoniec nedozvieme úplnú pravdu, je v tomto prípade výrazné plus, nejaká záverečná pointa by film zbytočne devalvovala. ()

Frajer42

Velmi zajímavý film s úžasným Kevinem Spacey v hlavní roli prapodivného Prota. Příběh je zasazen do velmi příjemného prostředí blázince, což je téměř vždy prostředí, které vede tvůrce k úspěchu. Vsadil bych boty, že si závěr každý vysvětlí jinak a přitom všichni správně. Zejména první polovina filmu byla perfektní a byl jsem prakticky rozhodnut dát plné hodnocení. Bohužel poté přišlo na scénu totálně hloupé hypnotické cvičení a můj filmový zážitek se začal postupně rozpadat. Film si mě však z kraje vtáhl natolik, že jsem jej vnímal se zvýšeným vnímaním, takže jsem si nemohl nevšimnout pár navzájem se vyvracejících faktů o životě na planetě X-PAX. Samozřejmě ve filmu nechybí ani pár nesmyslů, které ovšem opomíjím automaticky, protože se jedná o film, a dokonce o sci-fi film. Dávám takové pěkné 4* a nebojím se film doporučit dále. Asi nesedne úplně každému, ale to do doby než některý film vytvořím já asi žádný. ()

boshke

Strašně jsem Protovi fandil, ale tak od půlky jsem začínal tušit, že asi marně. Neuvěřitelný, krásný film... 90% ()

Dzeyna

Docela magořina. Mě to nepřišlo nijak zvlášť skvělé ani originální. Prosté, průměrné a nezajímavé. Téměř žádný herec ani herečka mi zde nejsou sympatičtí, takže pro mě další mínus. Celé se to táhne až moc dlouho a dalo by se říci, že celkem nudně a líně. Ovšem nápad je vynikající. Pro mě takový další normální sci-fi snímek. ()

Kothy

Kevin Spacey si tu roli opravdu užívá. Toho mimozemšťana mu prostě věříte. Má to všechno tak skvěle promyšlené. Jeff Bridges jako psychiatr taky není špatný. Perfektní film. "Měl jsem si chytit paprsek." :D ()

MikeCool

Taková konverzační mystifikace, která zpočátku velice zaujala, ale postupem času to najelo na nezáživné břehy, které byli velmi předvídatelné. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006