jerabin

Zvláštní film. Pořád jsem čekal,že se něco stane, ale ono se zas tak moc nestalo. Nijak zvlášť mě to neoslovilo, asi mě ukolébalo to šnečí tempo. ()

Kosta

Velmi jemná a citlivě zaměřená režie opírající se o skvělé výkony Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgese. Inteligentní lidsky dojímavý film po jehož zhlédnutí my pookřálo srdce. ()

Joee

Film od začátku plyne volným a krásným tempem, jen tak sedíte a koukáte... nesmírná pohoda, kterou na vás Kevin Spacey přenáší. Skoro si přejete, ať to nikdy neskončí. K příběhu toho moc říci nedokážu, tak abych vše hned neprozradil a zase neřekl málo, že by to vyznělo jako hloupý film... není to tak jednoduché, alespoň pro mě :) Muselo být nesmírně těžké vyvážit film tak, aby nepůsobil nudně a zároveň jste si u něj samými nervami nekousali nehty. Velmi velmi jednoduše řečeno si vystačí s jedním z hlavních motivů: "tak jo nebo ne?"... Soundtrack je úžasný, nádherně podkresluje každou scénu a celkově dolazuje už tak hvězdný film... ()

ExecutorQ3

Některým z vás se tento film asi nebude líbit, zvlášť kvůli menšímu rozporu mezi první a druhou půlkou fimu. Přesto se neomylně zařadil mezi mé oblíbené snímky. Co vlastně chtít víc, než příjemný pocit po shlednutí filmu? Skvělé herecké výkony (jak Spacey, tak Bridges), skvělá doplňující hudba, dobrý děj. ()

Prometheus

Dokonale natočený film který si příjemně pohrává s myslí diváka. Příjemná hudba, moc pěkný leč velmi smutný příběh hlavního hrdiny. Film ve kterém v hlavní postavě vidí divák bytost kterou by si přál či nepřál poznat/potkat. Jedni vidí člověka ve kterém je ukryt hodný a velice zajímavý mimozemšťan a ti druzí vidí jen pouhého psychicky velice nemocného člověka který skončí jako Katatonik. V každém případě moc pěkné pokoukání. ()

Yeah(c)

Film který výrazně viniká mezi všemi ostatními paradoxně svou nevýrazností. Dílko nikomu nic nevnucuje, v podstatě chybí rozuzlení i pointa, avšak děj plyne a je pouze na divákovi zda-li u filmu začně přemýšlet nebo nikoliv... Kapka přeneseného Sci-Fi byla spíše nutnost, aby bylo možné film poskládat tak jak poskládán je, navíc otevírá další možnosti k přemýšlení diváka. Nakonec si divák odnese nejspíše více teorií jak to vlastně bylo, bude o něm ještě nějakou dobu přemýšlet a rozhodně se u něj nebude nudit. ()

penegal

Autor by měl být odstraněn a taktéž ten jenž mu toto prozradil. Nikdo z lidí nemá vědomosti ani pochopení aby dal takový příběh dohromady! ()

ydenbroy

excelentní výkon Kevina Speceyho, sci-fi téma s psychologickou zápletkou + lehké krimi.... No klobouk dolů před tímto filmem. Jeden z nejlepších filmů, který jsem viděl. ()

Alister

Zajimava misteriozní hudba spolu s metafyzickou vizuální stránkou tvoří zajímavý podklad, na kterém se film mohl rozebehnout. Film sice běží a vypadá to, že dokonce i ví kam, avšak na konci se nám zatoulá do nečekaného rozuzlení, které dle mého názoru předešlou dějovou linii poněkud znásilnuje. Výsledkem je divákova rozpačitost. ()

OneOfThem

Svět podle Prota jsem si sehnal, protože „je to prej dobrý“. A fakt bylo. Kevina Spaceyho jsem si oblíbil už v Americké kráse, ale díky tomuto filmu moje mínění o něm jen stouplo. Všechno jsem mu věřil a doslova mu zobal z ruky – zejména v hypnóze byl excelentní. Svět podle Prota je tak trochu scifi, tak trochu drama, ale hlavně inteligentně a dobře napsaný. První polovina filmu byla bezvadná, později příběh nabral poněkud jiný směr a ten příjemný pocit, který jsem z ní měl, poněkud ustoupil. To byl také důvod, proč jsem váhal mezi 4 a 5 hvězdičkami. Nakonec dávám 5, a to i díky nadpozemské hudbě Edwarda Shearmura. ()

Tomulka

Skvostný příběh, který se ve svéře sci-fi vidí jen málo kdy. Zápletka filmu je perfektní a Kevin Spacey je prostě pan herec, povedlo se mu pojat roli úplně přesně (dokonalý mimozemšťan, teda já mu věřil, že je). Nejlepší je ukázka cestování, dokonalá scéna! ()

zekon

Vynikající sci-fi i když velmi jiného ražení. Mimozemšťan nemusí být jen vraždící monstrum ani rasa snažící se nás vyhladit. Setkání které je uvěřitelné a ukazuje velmi dobře lidskou blbost a nadutost. Skvělí herci, příjemný film. ()

Kašák

Jak já bych chtěl vedět, jestli byl Prot skutečně návštěvník z vesmíru nebo pouze pomatený blázen. Díky skvělé režii a také hereckým výkonům Spaceyho a Bridgese jsem měl nádherný pocit, že Prot je skutečně mimozemšťan, to však jakoby v dalším okamžiku bylo zbouráno náznakem, že je člověk. Tak citlivé, inteligentní a skvělými dialogy oplývající sci-fi tu ještě nebylo. Když se ale vrátím k formě filmu jako takové - Kevin Spacey skutečně hraj svoji roli tak přirozeně, nenuceně, to ledabylé držení těla a rukou, ten bezstarostný výraz, který už dnes u lidí na ulici vidíme jen málokdy - úžasné. A právě možná to byla myšlenka celého snímku - ukázat divákovi, že v současnosti se už i obyvatelé jiných planet, ač je to paradoxní, chovají lidštěji než samotní lidé, kteří žijí jen shonem a každodenními starostmi, jakoby by tvůrci skrz skvělou kameru, podmanivou hudbu a zvláštně nabitou atmosféru chtěli naznačit, že ta čistá krása lidské duše, která se v každém z nás skrývá, se prostě v moderním světě vytratila...Takové nejednoznačné, avšak nikoli rozporuplné, nýbrž úžasně nedefinovatelné pocity jsem u filmu, zvlášť sci-fi, skutečně ještě nikdy nepociťoval. A za to jednomu zvláštnímu obyvateli planety K-PAX nesmírně děkuji. ()

Scooby..

Velice dobrý film, spousta zajímavých věcí a Kevin Spacey který to zahrál fakt dokonale. Jen musím vytknout filmařům tu druhou polovinu filmu, protože začátek kdy Kevin přistál na Zemi a dostal se do psychiatrické léčebny a zdůvodňoval proč tu je a jak se sem dostal bylo prostě úchvatné ( hlavně pro milovníky vesmíru ), ale pak doktor Jeff Bridges začal pátrat po pravém Protovi a místo pokračování skvělého příběhu jsem koukal jak ho hypnotizují a snaží se zjistit jak se tam vlastně vzal ( což byla nuda ). 80% ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006