jukyn

Tento film jsem shlédl podruhé. Musím řict že je to jeden z nejlepších filmů vůbec co jsem kdy viděl.Herecké výkony nelze jinak ocenit než na výbornou.Film obsahově plný a hlavně film u kterého je potřeba shlédnutí nejen jedno. Kevin Spacey se u mě řadí mezi nejlepší herce vůbec. Děkuji za tento film a za přemýšlení u něj. ()

Gizzmo

Jak přišel, tak odešel...skvělá podívaná, která mě donutila kládst, si otázky a u které jsem se nenudil, i když je film plný rozhovorů a téměř žádná akce. Po celý film jsem byl napochybách, jak to vlastně s panem Protem je, zda je K-PAXan, nebo jen obyčený člověk?..no i sám konec filmu mě nikterak nepřesvětšil...otevřené konce zbožňuji.. ()

StrixCZ

Takových filmů víc... Kevin Spacey mě zaujal poprvé v Americké kráse. Tady mi jen potvrdil, že je opravdu vynikající herec a navíc často figuruje ve filmech, které jsou mi myšlenkově velmi blízké. Pohled "mimozemšťana" na stupiditu lidské rasy mi mluvil opravdu z duše. Navíc příběh navzdory své poměrné jednoduchosti rozhodně nejednou překvapí. Naprosto nechápu, že tady tolik lidí nadává na druhou polovinu a vidí v ní kvalitativní propad - ano, ona je trochu jiná - možná o něco temnější, ale podle mě je dokonale soudržná s polovinou první - než jsem přišel do této diskuze, nikdy jsem si při sledování K-Paxu (a že jich už pár bylo ;) ) žádný "přechod do druhé poloviny" neuvědomoval. Atmosféra tohoto filmu mě vždycky plynule unáší od první do poslední minuty. K tomu jeden z mých oblíbených soundtracků (z úvodní skladby "Grand Central" znám zpaměti každý tón)... Není co dodat :) ()

Pute

SciFi bez jediného speciálního efektu? Jde to a opravdu to stojí za to. Nebýt Kevina Spaceyho (a v menší míře Jeffa Bridgese) film by byl cca o 60% horší. Tak trochu Two Men Show. ()

Wacky14

Hezkej film, velmi příjemnej, žádná extra akce (až na tu hadici s vodou na zahradě), kvalitní herecké výkony jak od Spaceyho tak od Bridgese, akorát ke konci to trošku ztratilo ten zajímavej nádech, kterej jsem tam viděl od první scény s "Protem". jinak skvělá scéna kde Kevin schroupá banána i se slupkou .. :-) ()

Dexter666

Veľmi príjemný, s citom natočený, osobitý film, ktorý je výnimočný nie len vďaka Spaceymu a Bridgesovi, ale aj zaujímavej kamere, ktorá jemnými nuancami podčiarkuje charakter snímky. Na druhé zhliadnutie dokonca opadáva isté sklamanie z vývoja deja, pretože divák, ktorý verí v K-Pax si predstavivostnú pešinku, ktorou sa tam dostane určite nájde. ()

Lancer

Výborná režie, herecké výkony, kamera, hudba i námět. Na čem že to ztroskotalo? Překombinovaný scénář, který se do poslední chvíle nerozhodl, jak to s tím mimozemšťanem vlastně je. Nedává jasné odpovědi a nějak se mi nechce uvěřit, že to bylo záměrem. Jinak povedená vykrádačka Přeletu nad kukaččím hnízdem. Klidně bych dal čtyři hvězdičky, protože je to zkrátka milý film...ale buďme taky někdy přísní. ()

jjjerry

super, perfektní herecký výkon Kevin Spacey. Vynikající hudba dokreslující atmosféu a v kombina s dobrou kamerou chybělo jen málo aby mi v některých scénách proběhl mráz po zádech-příjemný=) ()

kosa1

Opravdu film pro celou rodinu, Kevin Spacey podal mimořádný výkon. A jeho podání odkud vlastně je mě nahlodávalo po celou dobu. 90% ()

P76B

Skvělý film, který chápu spíše jako příběh o nás lidech než o mimozemšťanech, je v určitých momentech podobný Přeletu nad kukaččím hnízdem. Vynikající herecké výkony a režie. Škoda, že se ve scénáři objevují nelogické prvky, jinak bych dal pět hvězd. ()

tsko

Asi se nikdy nedozvíme jestli byl Prot mimozemšťan nebo jenom nešťastný blázen, ale to je jedině dobře.... (Jasně že to byl mimozemšťan. :) ) ()

pitrson

Tyhle scénáře mě prostě dostávají...Žeru to, bylo to úchvatný..Miluju zvraty ve filmech a o to víc, když nejsou tak jednoznačný a musím nad nimi hodně přemýšlet i po filmu ;-)...DOPORUČUJU VŠEM MILOVNÍKŮM DRAMA A MYSTERIOZNÍCH FILMŮ S NÁDECHEM SCI-FI. ()

LucMosss

Velice zajímavý a mnoha myšlenkami doplněný film. Je Prot doopravdy mimozemšťan, či pouze člověk, k němuž se všechno štěstí jednoho dne obrátilo zády? A nejsme náhodou všichni svým způsobem mimozemskými tvory? A proč nás to vlastně zajímá? Na to je život až příliš pozoruhodný a vzácný... Jistě jsme každý zčásti jako Prot. A Prot je jistě zčásti jako my... ()

benqsiemens

Svět podle Prota je opravdu jeden z těch nej filmů které jsem měl možnost zatím vidět, je to velice jemně natočený snímek o muži, u kterého až do samého konce nevíte jestli je skutečně tak mimo jak se vyjadřuje, nebo ví co říká a je jen mimo svůj svět. Kevin zde exceluje na nejvyšší úrovni (jako by to uměl i jinak), Jeff díky tomu, že je také velice dobrý herec, udělal ze své postavy snadno uvěřitelnou záležitost. Nevim, možná je to fakt sci-fi, možná jen vyprávění o pokusech o léčení jednoho velmi prazvláštního blázna, který se vyléčit nechce a místo toho svým charismatem pomáhá skoro každému, kdo to potřebuje i když se to jeho ošetřujícímu v zásadě moc nelíbí...... Mě osobně se to moc a moc líbilo a i po skončení filmu jsem nevěděl jak to s tim zatrolenym Protem je! Supr záležitost, 5 hvězd u mě uplně jasnejch. ()

Misterioso

Spoilery! Ze začátku tenhle film vypadal hodně slibně, nějakou dobu jsem ho docela žral (aby taky ne, jako člověk, který má rád sci-fi), ale postupem času se ze mě nadšení vytrácelo. Kevin Spacey sice hraje jako o život, Jeff Bridges není také zrovna k zahození, hudba je vydařená, režie jakbysmet... Tak co tomu teda vlastně chybí? Pořádný scénář! To, že jsem se u tohohle filmu zhruba celou druhou hodinu jeho stopáže moc nebavil, je vlastně to nejmenší, ale co ta klišé, sentiment, pár nelogičností. Mimozemšťan vyléčí půlku blázince, pomůže Jeffovi zachránit vztah se synem, společně si všichni připomenou důležitost rodiny... Na konci se všechno zabalí do pseudokeců typu Vesmír se roztahuje a zase smrští, nesmíme dělat chyby, protože se nedají napravit... bla bla... Je to beztrikové sci-fi z nového tisíciletí, navíc rádoby pro inteligentní diváky - šup tam s vysokým hodnocením. Ti, co v tom hledají něco víc, jako že všichni si mohou přebrat sami, jestli byl mimozemšťan nebo ne, jsou mimo, protože kdyby nebyl - jak by se Prot dostal na tři dny pryč z blázince, zcela bez problému jedl banán se slupkou (zkuste si to), jak by se dostala ta černoška najednou pryč, jak by věděl nějakej balík z Nového Mexika všechny ty věci o vesmíru, když to údajně ví jen pár lidí na světě... (určitě by se toho našlo víc, jenom si to už nepamatuju). To přeci nemůže mít racionální vysvětlení, takže zcela evidentně musel být mimozemšťan, který si jen vypůjčil tělo Roberta Portera. Kdo si v tom chce za každou cenu něco najít, najde si, pro mě je tenhle film jen tříhvězdičkový a nafouknutou bublinou. ()

soltak

Opravdu výjimečný film, na který se vždy rád znovu podívám. Mimozemšťan v podání Kevina je famózní, jako ostatně většina Spaceyho rolí. Nemohu se dočkat dalšího shlédnutí, kde budu do detailu prohledávat každé zákoutí snímku. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006