Mission: Impossible III

• USA Mission: Impossible III (více)

Ethan Hunt se právě zasnoubil s Julií, ale jejich oslavu naruší žádost tajné služby, aby se Ethan vydal zachránit agentku Lindsey, kterou učil. Po dlouhé době tak vyráží do terénu. V týmu má Luthera, Declana a Zhen. Akce nejprve vypadá úspěšně, ale Lindsey pak v hlavě vybuchne časovaná nálož. Ethanův tým je kritizován, proto se Ethan rozhodne se svým týmem podniknout neschválenou akci, aby si napravili jméno a pomstili Lindsey.  Lindsey unesl Owen Davian, po kterém jde tajná služba už celé roky. Ethan vymyslí plán na únos Daviana ve Vatikánu. Plán je složitý, ale úspěšný. Davian Ethanovi vyhrožuje, že ho zabije před zraky jeho ženy, ale Ethan si myslí, že se nic pokazit nemůže. Když letadlo i se zadrženým přistane v USA, čeká je přesun auty. V tu chvíli na most, po kterém auta jedou, zaútočí ze vzduchu a Davianovi se podaří uniknout. Ethan okamžitě vyrazí pro Julii, Davian se k ní ale dostal první. Davian chce, aby mu Ethan obstaral zařízení, o kterém jsou informace v kufříku, který mu Ethanův tým sebral ve Vatikánu. Ethan má 48 hodin, aby tzv. Zaječí packu získal... (TV Prima)

romajz15

Oproti slabé dvojce je to velká změna a přiznejme si rok 2006 a akční scény už jsou trochu někde jinde. Skvělá akční přestřelka na mostě je jeden z nejlepších momentů filmu. Ale tenhle díl samozřejmě není jen prázdná akce, ale stejně jako ty předchozí má i zajímavou a napínavou zápletku. Philip S. Hoffman jako záporád dobrý, Výborná nová postava Simona Pegga, akorát škoda, že Keri Russell nedostala více prostoru. Závěr v Shangai je celkem povedený. ()

fefee

Trojka MI sa nesie v štandardnom duchu predchodcov, v akčnosti a zábavnosti ktorej nič neuberá na dychu ale ani neposkytuje nič extra. Takže štandardný pozerateľný akčný priemer. (3,0*) ()

Mishqo

70% ... Lepšie ako dvojka, ale horšie ako jednotka. Zaujímavé obsadenie, hlavne u zápornej postavy. Akčné to bolo, aj keď na všetkým sa týči scéna na moste. Audiovizuálne tiež alright. Taktovky sa chytil skúsený J.J. Abrams a malo to hlavu aj pätu, aj keď mohlo to byť aj lepšie. Ani nejaké tie dejové zvraty konečne nechýbali. A hlavne, zabavil som sa. ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Mission: Impossible" (kterou spojuje hlavně výkonný herec T. Cruise) a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Určitě se jedná (prozatím) o nejlepší díl ze série Mission: Impossible. Když nad tím tak přemýšlím, tak nemám vůbec, co bych vytknul. Na úvodní scénu mezi Tomem Cruisem a Philipem Seymour Hoffmanem bych se nejraději díval pořád dokola. Bylo mi dokonce líto, že když se měla tato scéna opakovat, že byla zkrácena. Nedá se prostě jinak než uznat, že je J.J. Abrams vynikají režisér a scénárista. Star Trekem to jenom potvrdil. Po dvojce jsem nesmírně rád, že tento díl takto dopadl :-) ()

liuk

Tak nám kvalita MI filmů stále stoupá, jen je u trojky skok mnohem markantnejší než u dvojky. Opravdu jsem nečekal takový skvělý nonstop akční mazec, který jsem viděl naposled někdy u T2 :) Má to švih, styl a je to docela vtipné a odlehčené. Jenom bych tak strašně moc nevyzdvihoval Hoffmana, vždyť tam skoro není...a když se objeví, tak mi teda nepřišel tak skvělý jak je propagován. Ostatní hrají svůj lepší standard, jen by Cruise nemusel házet ten svůj americký reklamní úsměv, naštěstí jen párkrát na začátku. Hlavním prvkem je ale skvělá čistá akce, pár překvapivých zvratů. Podobnost s Aliasem je vcelku velká, ale jelikož jsem jeho fanouškem, tak mi nijak nevadí. Abramsovi se otevřely dveře do Hollywoodu a vůbec bych se nezlobil, kdyby byl režisérem 24: The Movie. Jo a doufám, že Michelle Monaghan už skončila éra, kdy z filmů, které natočí, jsou její všechny scény smazány . Verdikt: Taková jízda tu dlouho nebyla. ()

zigíš

táto séria má úžasné zrýchlenie vo finiši, tretí diel vychytal všetky muchy svojich starších bráchov a páli to na nás z lava-z prava-zo vzduchu-aj na moste ..do toho (ako vždy) dokonalý cruise ()

Gallagher

Totální akční nářez, kterému nechybí chytrá zápletka, ani vypointované dialogy. Perfektní a typická dynamická kamera, inteligentní záporáci, kvalitní scénář ... všechno dodává M:I 3 to, co chybí většině současných žánrovek. J.J. Abrams dává zapomenout na předchozí dva díly a jenom mě utvrzuje v tom, že tento vychytralý geek bude jednou největším režisérem všech dob. ()

Kosmik 1

Jako akční film dobrý (lépe řečeno průměrný), ale ničím pro mě zvlášť zajímavý. Je to jeden z těch filmů "jednou a stačí", nic převratného co by mi utkvělo v paměti ani žádná extra povedená scénka, na kterou bych si za čas vzpomenul. Na tyhle typy filmů se naopak velmi rychle zapomíná a ikdyž mám Toma Cruise docela rád, tak tohle si do své sbírky nepřidám. ()

ghatos

Skoro céčkový scénář vyšperkovaný slaboučkými vedlejšími rolemi (casting herců byl děsný) nemohl zachránit ani Tom Cruise. 38%. ()

Autogram

Akcie je viac, misia je ešte viac neuskutočniteľná a príbeh je viac neuveriteľný. Presne tak má vyzerať séria Impossible a táto časť dosahuje úroveň prvej. Dramatický úvod, potom ľahkovážny začiatok a krátko na to podpásová rana pre hlavného hrdinu aj diváka. Tých podpásoviek je viac, niektoré aj s prekvapením a nikto nedáva lepšie rýchlokurzy streľby ako agent Ethan v ohrození života, čo je vlastne stále. ()

Kurikmoon

Kvalitná akcia, ktorú som spapkal i so servítkou. Spokojný, oddýchnutý, neunudený. Vzťahu hlavných hrdinov som veril. ()

Guzo

V rámci prvních tří dílů určitě nejlepší záporák a režie. Film je deset let starý, ale není to na něm vůbec poznat, má výbornou atmosféru, pořád se něco děje a všechno tu funguje přesně, jak má. Trochu mi vadilo vynechání některých scén (zejména samotná krádež "Rabbit's foot"), zřejmě kvůli zmenšení rozpočtu nebo stopáže. Jinak ale není moc co vytýkat. 8/10 ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)