Mission: Impossible III

• USA Mission: Impossible III (více)

Ethan Hunt se právě zasnoubil s Julií, ale jejich oslavu naruší žádost tajné služby, aby se Ethan vydal zachránit agentku Lindsey, kterou učil. Po dlouhé době tak vyráží do terénu. V týmu má Luthera, Declana a Zhen. Akce nejprve vypadá úspěšně, ale Lindsey pak v hlavě vybuchne časovaná nálož. Ethanův tým je kritizován, proto se Ethan rozhodne se svým týmem podniknout neschválenou akci, aby si napravili jméno a pomstili Lindsey.  Lindsey unesl Owen Davian, po kterém jde tajná služba už celé roky. Ethan vymyslí plán na únos Daviana ve Vatikánu. Plán je složitý, ale úspěšný. Davian Ethanovi vyhrožuje, že ho zabije před zraky jeho ženy, ale Ethan si myslí, že se nic pokazit nemůže. Když letadlo i se zadrženým přistane v USA, čeká je přesun auty. V tu chvíli na most, po kterém auta jedou, zaútočí ze vzduchu a Davianovi se podaří uniknout. Ethan okamžitě vyrazí pro Julii, Davian se k ní ale dostal první. Davian chce, aby mu Ethan obstaral zařízení, o kterém jsou informace v kufříku, který mu Ethanův tým sebral ve Vatikánu. Ethan má 48 hodin, aby tzv. Zaječí packu získal... (TV Prima)

solskjaer

Tak tohle je nářez! Po velmi omšelé dvojce vytáhl jeden z nejambicióznějších režisérů součastnosti eso z rukávu v podobě třetí Mission impossible. Stoprocentně nejlepší Cruise ze všech třech dílů k tomu velmi přesvědčivý Hoffman, dokonalé zápletky a zvraty na které se jen tak nezapomíná. No, svrbí mě prsty, ale přeci jen to na 5 hvězd není, ale chybělo hodně málo... ()

sedm.1

Sérii Mission:Impossible jsem nikdy nepřišel nějak na chuť a nezměnil to ani třetí díl.Nemám vlastně ani rád žánr špionážní akce,takže o to hůř se mi to celé hodnotí.Přes celkový spád,několik vydařených vychytávek,pár skutečně nadstandartních akčních kousků,přes to všechno mi to přijde cizí.Všechny ty hi-tech věcičky,supermanské výkony agentů,téměř dokonalá geniálnost zločinců,to vše je mi na kilometry vzdálené.M:I 3 není v žádném případě špatný film,bohužel žánrově mi je tak vzdálený,že ačkoliv na něm nemám téměř co hanit,chválit ho taktéž nebudu.Takže milovnící žánru si mohou s klidem přidat i ty 2* navíc a můžou se v klidu těšit na akční superagentskou jízdu. ()

vincent

Film zo skupiny filmov, vdaka ktorym by sa stahoanie filmov malo zlegalizovat a ked nie tak by sa malo zaviest vracania vstupneho v kinach ak sa vam film nepacil. Absolutne nezazivny, sterliny film ktory nudi. Jedinym pozitivom je Hoffman a asi dve vtipky. Strata casu. ()

Cejny

Skvělá akce, výborná zábava. Třetí Mission Impossible mě rozhodně překvapila a je tím nejlepším z dosavadních misí. Uvidíme, jak si povede čtvrtý díl, pokud si zachová stejně vzestupnou tendeci, tak se máme zajisté na co těšit. ()

Maynard.

Páne jo, tak tohle byl pořádně svižnej akčňák...Film si po celou dobu udržuje tempo, který v průběhu vůbec neztrácí a pořád jede a jede, něco jako králíček Duracell :o). Jak se Tom dostane z jedný honičky, tak se hned ocitne v další. Takle by měly vypadat filmy s přízviskem "akční". Svým stylem a "reálností" bych to přirovnal k agentu 007, ovšem který ztvárnil Daniel Craig. Je to o kus lepší než-li přehnané bondovky s Pierce Brosnanem, ale na kvality Bourna to nedosahuje. Zůstalo to někde v půli cesty, což je ale hezká zastávka. Celý film svým tempem diváka usadí do sedačky a film uteče jako voda. I sem se konečně taky podíval do Vatikánu, a teda čučím, jakou se tam chrání zdí, příště bych si přál do Paříže... Jediný, čím si to u mě teda podělali byl závěr. A to když Tomova ženská vzala do ruky pistoli a šlo jí to, jako kdyby to byla taky super tajná agentka. No a na uplný konec se zvesela kámošila se všema super tajnejma agentama jako by se nechumelilo. Nevím, co za tohle zviditelnění rejžovi slíbila, ale bylo to zbytečný a mně to krapet pokazilo příjemný pocit z tohodle povedenýho kousku. ()

Sdoom

Dozajista nejlepší díl série s Ethanem Huntem. Tahle mise vypadá jako nejvíc impossible, akce je zde požehnaně (a povětšinou velmi kvalitní), záporáci nejsou žádní nazdárci a scénář není žádný brak. Takže asi jediné, co se dá filmu více vytknout, je příliš přehnaný závěr. Jinak ale výborná zábava za 4 hvězdičky. ()

kenkaku

M:i:III dostala konečně ten správný balanc a míru třeskuté akce a supermanství. Tím netvrdím že se tam nic neděje a vše je výhradně v mezích uvěřitelné fyziky a biologie. Tvrdím že to není přes závit a nejde o žádný výsměch normálnímu divákovi co vychodil alespoň základku. Prostě žádný vrtulník v tunelu (který mě příšerně naštval v jedničce, ani akrobacie s motorkou viz dvojka). Tady tak nějak ještě akceptovatelné. Proto body nahoru. Zápletka také v pořádku (opět komplikované tak akorát) takže si 4 hvězdičky zaslouží mnohem víc než M:i #1. ()

herr_carter

A co teda kurva vlastně byla ta zaječí packa?????? :-)) Už jsem Vám někdy povídal, jak skvělá je Michelle Monaghan a jak krásně.....nebojte, nebudu tady otevřeně masturbovat, jenom doplním, že se jedná o zatím asi nejlepší díl celé série, kde krásného a jak prdel do kastrolu padnoucího záporáka ztvárnil P.S.Hoffman, obrovská škoda ho...................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Kejdlo

Trojka si bere to nejlepší z obou dílů a nabízí jak poctivou špionáž, tak pohled do zákulisí špionážní služby a jako bonus i doslova nabouchanou akci. Na pětku se šestkou se to sice nechytá, i tak se ale jedná o poctivý akční thriller s výborným záporákem a napínavým dějem. 8/10 ()

PALINO

Tom Cruise pre nezhody nahradil pôvodne vybraného Joea Carnahana (čo nikdy neveští nič dobré) za doposiaľ televízneho režiséra J.J. Abramsa a ten sa mu naštastie odvďačil slušne odvedenou, ale rozhodne nie dokonalou prácou. Veľkým pozitívom tretej Mission Impossible a zároveň jednou z vecí, ktoré sa mi na filme najviac páčili, je zvýšená serióznosť, ktorú dokumentuje hneď úvodná scéna s odratávaním času, ktorú by som zároveň označil najlepšou v celom filme. Dobrým dojmom pôsobia i akčné scény, úvodná oslobodzovacia misia i akcia na moste dokážu rozprúdiť krv v žilách, napínavo pôsobí i scéna únosu Daviana, aj keď na Langley z jednotky nemá. Prvých približne 70% filmu je skrátka veľmi vydarených, ale najdôležitejšia záverečná časť ma trošku sklamala. Možno to chcelo nejakú bombastickú akciu, či nejaké originálne vyvrcholenie, no potrebná gradácia sa nedostavila. Takisto je škoda, že Davian v podaní P. S. Hoffmana nemá väčší priestor, že mu chýba výraznejší background, že nie sú v dostatočnej miere prezentované jeho motívy, nehovoriac o tom, že sa ani nedozvieme, čo je to vlastne tá Zajačia labka. Ale nevadí, M:I 3 je rozhodne dobrý a vydarený film, no zároveň vo mne nedokázal zanechať silnejší dojem. Pre mňa čistých 70%. ()

Bobek15

Keď som prednedávnom dával M:I-2 4*, chválil Johna Wooa za kvalitné akčné scény s prvkami z Matrixu, rozpýval sa nad super akciou a naháňačkami a kritizoval jeho slabú stránku, ktorou bol slabý dej, ešte som nevedel, že za pár mesiacov budem vidieť M:I-3, ktorej nebude dvojka siahat ani po päty. Po istých nezhodách a kompikáciách si na režisérsku stoličku zasadol J.J. Abrams, ktorého už všetci iste dôverne poznáme z našich obľúbených seriálov Alias či Nezvestní. Vidno, že skúsenosti, ktoré získal pri režírovní špionážnej Alias a dejovo dokonale premyslených Lost, dokonale využil a opäť výbornú akciu doplnil aj o kvalitný príbeh. Divák je často pri pohlade na plátno pritalčený k stoličke a aj napriek tomu, že tuší, ako to asi tá scéna dopadne, je v neustálom napätí. Zimomriavky po celom tele a príjemné šteklenie pri pohlade na všetky tie efektné výbuchy, akciu, naháňačky a akrobatické kúsky v sprievode super hudby opäť obsahujúcej neodmyslieľný hlavný motív, sa stanú pri pozeraní už rutinou (samozrejme platí len pre kinosálu a nie pre 15" monitor s reproduktorčekmi). Cruise je super, Hoffman ešte viac. Jednoducho akčná pecka, ktorú možno považovať za super zlatý klinec úspešnej špionážnej trilógie. (aj keď ja by som ešte na štvorku kľudne pristal). ()

hudryhudry

U většiny filmů platí pravidlo, že čím víc pokračování, tím více klesá kvalita až nakonec klesne úplně na dno. O Mission Impossible III. se to však nedá říct. Výborná akce, skvělý scénář, úžasně herecké výkony, happy-end, no co víc si přát? ()

Han22

Těžko hodnotit. Čekal jsem nářez roku a ono to i snad bylo kdyby... Kdyby se režisér nesnažil spojit nespojitelné - realismus a zvraty ala Lost se špionážním archetypem seriálu, který vznikl už v šedesátých letech. Některé scény (Benátky, most) jsou geniální, jiné (finále, Německo) na pomezí trapnosti, střídají se zde načičané záběry a vypilované vizuální orgie na jedné straně a syrová ruční kamera na druhé se špinavými filtry na druhé. Ve výsledku to pak vypadá, jakoby se režisér snažil zavděčit oboum táborům - jak fandům klasiky, tak moderního realismu. Neříkám, že to nebylo fajn, ale čekal jsem více. ()

velkyvezir

Bavil jsem se, ale připadalo mi, že jde jen o umělou recyklaci předchozích motivů. Jestli bych dal 4*, tak jen za Michelle Monaghanovou, která je fakt mazel. Ale tentokrát tomu nepodlehnu a dávám průměr. ()

Losik

Super pokračování dobré série. Třetí díl je hodně odlišný a veze se v duchu Bourna a jeho dokonalých na vteřinu přesných akcí. Cruise se zde už nepotíká s tolika hi tech serepetičkami, zato akce je to výborná a nebudete se vůbec nudit. Hlavní záporák je výborný a Hoffman podal velmi zdařilý výkon. Super akce super zábava co chcete víc? A je to všechno bez přehánění trochu hloupého druhého dílu. ()

rozbris

Akce na jeden zátah, ani chvilka oddechu pro diváka, jakmile začne Ethan alias Tom Cruise vytahovat bouchačku je divák vtažen do děje, který končí až Ethanovým triumfem a schováním bouchačky do pouzdra a tím i celého filmu Mission: Impossible 3. Abrams vytáhl. Nemohu jinak než za 5* ;) ()

martinez.

Tak toto je sranda. Třetí pokračování celkem marné série lapne neznámý a na akci určitě ne orientovaný chlapík, a pošle předčasně do důchodu legendární mistry akce a rafinovanosti Woo a De Palmu. Takže... vůbec mi to nepřišlo málo akční, jak někteří tvrdí, a už vůbec mi akce nepřišla fádní a špatně provedená. Ale zároveň jsem byl mile překvapen velkou mírou psychologie a emocí mezi Ethanem a ostatními postavami (žena, tým, záporák), které tentokrát nebyly jen pouhými přicmrndávači. Z vedlejších herců bych chtěl zmínit dva - skvělý padouch Philip Seymour Hoffman, který je držitelem Oskara určitě zaslouženě, a horkou hawajskou kočku Maggie Q, která mě doslova a do písmene uzemnila. Chytrá zápletka, motivace postav na jedničku, čím déle film trvá, tím větší napětí a zájem o dění na plátně diváka sužuje a ani akcí mě Abrams nezklamal, když Cruise na mostě při sprintu odlétne po explozi do auta, byl jsem celý bez sebe a jenom jsem mumlal: kurňa, kurňa, kurňa. No, vlastně teda to druhé podobné slovíčko, to se hodilo víc. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)