Mission: Impossible III

• USA Mission: Impossible III (více)

Ethan Hunt se právě zasnoubil s Julií, ale jejich oslavu naruší žádost tajné služby, aby se Ethan vydal zachránit agentku Lindsey, kterou učil. Po dlouhé době tak vyráží do terénu. V týmu má Luthera, Declana a Zhen. Akce nejprve vypadá úspěšně, ale Lindsey pak v hlavě vybuchne časovaná nálož. Ethanův tým je kritizován, proto se Ethan rozhodne se svým týmem podniknout neschválenou akci, aby si napravili jméno a pomstili Lindsey.  Lindsey unesl Owen Davian, po kterém jde tajná služba už celé roky. Ethan vymyslí plán na únos Daviana ve Vatikánu. Plán je složitý, ale úspěšný. Davian Ethanovi vyhrožuje, že ho zabije před zraky jeho ženy, ale Ethan si myslí, že se nic pokazit nemůže. Když letadlo i se zadrženým přistane v USA, čeká je přesun auty. V tu chvíli na most, po kterém auta jedou, zaútočí ze vzduchu a Davianovi se podaří uniknout. Ethan okamžitě vyrazí pro Julii, Davian se k ní ale dostal první. Davian chce, aby mu Ethan obstaral zařízení, o kterém jsou informace v kufříku, který mu Ethanův tým sebral ve Vatikánu. Ethan má 48 hodin, aby tzv. Zaječí packu získal... (TV Prima)

TheSpearCZ

Po nepovedené dvojce přichází menší restart celé série, ale i tak jsem se nevyvaroval menšímu zklamání. Celý film působí strašně mdle, všechno to vypadá odfláknutě (příběh, pokus o zvraty, akce) a vlastně jediný, kdo ten film zachraňuje je záporák Philip Seymour Hoffman, který je se svým charisma rozhodně nejlepší věcí na celém snímku. I přesto všechno, ale musím zůstat na čtyřech hvězdách... no asi se ukazuje jakou mám slabost pro tuhle sérii. Slabší 4* ()

Flopik

Rozhodne najakčnejšie Mission z prvých troch častí a pre mňa aj najlepšie. Páčila sa mi hlavne tá dravosť a to, že aj keď je akcie ohromne veľa nezabudne to ani na skvelý príbeh. Michelle ako Huntgirl nádherná ako inak. Abrams to zobral za správny koniec a u mňa tento krát za plný, akurát ten soudntrack mohol byť lepší. Cruise ako inak skvelý. ()

Ulrich

Po neslane nemastne jednicce, ktera alespon obsahovala par dobrych scen a po machoidni, radobypoeticke dvojce, ktera spise nez filmem, byla celovecerni reklamou na Toma Cruise, zde tedy mame Mission Imposible 3 nebo, chcete-li MI:3. A jak se novy reziser J.J. Abrams latky chopil? Dle meho nazoru vice nez dobre. Dava zapomenout na predchozi rozpacite pokusy a prinasi nam uplne jineho Ethana Hunta. Ano, teprve zde se z nepremozitelneho superagenta stava vice nez jen dvourozmerna postava a i diky vykonu Cruise, ktery posledni dobou zvlada i tezsi herecke kreace (a kouleni slzicek mu jde film od filmu lepe :)), je z neho konecne clovek, s kterym dokazeme soucitit a o to vice mu drzet palce. Tim se i jeho nemozne kousky stavaji verohodnejsimi a akce je dechberoucejsi. Pritom je ale Abrams ve sve rezii sympaticky staromodni. Akcnich scen je pomalu a netvori pater filmu. Stavi spise na charakterech a v tech nekolika malo scenach, uz ma divaka naladeneho tak, ze i trochu prehnane kousky (parasutisticka akce) jsou celkem uveritelne. A hlavne ma v zaloze eso s mrazive klidnou tvari oscaroveho Philipa Seymoura Hoffmana. Tak verohodneho a dobre zahraneho zaporaka s velkym "Z" si na platne uz dlouho nepamatuju. Prvni scena filmu, budiz dukazem. Secteno a podtrzeno: Abrams mi udelal radost a pro me osobne je MI3 jeden z nejlepsich akcnich thrilleru za poslednich par let. ()

joker2

Vizuální lahůdka, která svojí výpravností pravděpodobně předčila i MI2 Johna Wooa. Úchvatná je scéna přepadení na mostě, hezky natočené je i skákání po mrakodrapech. Hoffman je správně zatvrzelý padouch a ostatní padouši jsou tak neprůhlední, že za sebe nechávají zaskakovat jiné ("já nejsem padouch, to on"). Technické vychytávky použité k naplnění mise jsou opět naivně nadsazené (James Bond je proti nim stoprocentně reálný), ale potěší - například vydolování e-mailu z trosek notebooku, malá datová tečka pod známkou obsahující videozáznam či klasické hlasové modulátory. Líbila se mi i teorie o Antibohovi, který má technologický charakter a který by mohl být onou Králičí pacičkou. Do posledního okamžiku se však nedozvíme, zda je tato teorie pravdivá. Číňanka ve Vatikánu je velmi sexy a to včetně vybuchujícího Lamborghini. Vůbec invaze Vatikánu byla tím nejodvážnějším plánem celého filmu. Jonathan Rhys-Meyers mě příliš nepotěšil, na rozdíl od filmu Jízda z ďáblem, kde byl dokonalý. ()

kowalski

Tohle je vyjímka že? Když třetí díl je nejlepší ze všech! Hlavní přínos na tom má režisérská práce a pak halvně herecký výkon Cruise a Hoffmana. Je to klasický blockbuster, který pokud člověk chce pobaví. Odsejpá a divák se nenudí ani hloupostmi v ději, hloupými dialogy a hloupými zápletkami. ()

xkupka07

Mile překvapilo! Hlavně méně přehnané než předchozí díly, ale bohužel neudržená laťka až do konce(viz. konečný výkon manželky). ()

Šmoula

Že by to ve mě nechalo nějaký větší emoce, se říct nedá. Ale o akci a napětí je dobře postaráno. Diváka to určitě potěší, ale ne že by ho to uchvátilo. Zaručeně jde ale o nejlepší díl z celé tří dílné série a Tom Cruise předvedl, že si zaslouží v tomhle filmu hrát. Myslím, že by nebylo od věci, kdyby dostali více prostoru i další členové týmu. Ale i tak mě nenudili. Závěr byl typycky happy endovej, ale většina lidí si to tak vždycky přeje, tak proč jim to potěšení nedopřát. Taky co jinýho by jsme měli očekávat, když je to americký film, leda že by nějakej akční snímek natočil Michael Moore, pak by jsem se dočkali asi Cruise na sračky nebo tak nějak. No věc názoru jak by měly filmy končit a jak ne. Celkově jsem spokojen a 4 hvězdičky si to zaslouží. ()

wollo

Třetí a nejlepší díl, to není příliš častý jev. Trojka je opravdu ve všech věcech nejdotaženější: co se týče akčních scén, děje plného zvratů, adrenalinu - "všechno na poslední chvíli" (až mi to někdy připomnělo Prison Break) a skvělého záporáka Owena Daviana. Nebýt těch pseudo-romantických scén, hlavně v závěru, dávám za pět. ()

KOZEL84

I kdyby předchozí 2 díly nebyly takové sračky tohle by stejně byl nejlepší díl.P.S.Hoffman je po Ledgerově Jokerovy můj nejoblíbenější záporák.Už ta první scéna je masakr. ()

kollma

Nějak moc často mi přišlo, že "tohle" jsem už někde viděl. Na první shlédnutí dobrý, podruhý to už vidět nemusim. ()

blazenka

Dobrý akční kousek, není z těch, které se zuby nehty drži za svými předchůdci naopak, dle mého soudu je z celé série nejzdařilejší i díky skvělému záporákovi P.S.Hoffmanovi, napětí je cítit z každé scény a odmyslet si Cruise - super. 75% ()

Saur.us

Akční podívaná, která sice nedosahuje vrcholu džejdžejových schopností ale určitě je to vyšší nadprůměr. Určitě potěší některými momenty, vzdávajícími hold dřívějším dílům ale nadruhou stranou určitě nepotěší občasné scénáristické pokulhání, i když v té smršti zvratů a adrenalinu se to dá odpustit. ()

tomashrabek

Vynikajúci akčný film a bezkonkurenčne najlepší diel M:I. Šlape to parádne, neuráža to ničiu inteligenciu, akčné scény sú proste skvelé a dokonca i Cruise na nás vybaľuje niečo viac ako svoj hollywoodsky úsmev na dva prsty a nekončiaci beh. Abrams je proste v oblasti reštartov zavedených značiek boh. Teším sa na SW! ()

Bozvav

Velmi pěkná akční podívaná, ve které exceluje Tom Cruis se svým týmem. Viděno už po třetí a pořád baví. Skvělá muzika, vychytaná akce. Snad jen méně unylých prodloužených pohledů do očí. Za mne 85%. ()

Aurus

8/10. Výborný pokračování předešlého dílu. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě fakt hodně dobrý díl. Někdy zase musím kouknout. ()

djfun

Nikdy bych si nepomyslel, že tohle řeknu zrovna o M.I., navíc spoustu let po jeho natočení (dlouho jsem odolával), ale tohle byla fakt JÍZDA a NAPÍNÁK jak sviň!:) Ufff... ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (více)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (více)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (více)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)