Když se šílený zločinec začne považovat za génia, je čas poslat za ním Jamese Bonda. Pierce Brosnan v hlavní roli britsko-amerického akčního filmu. Tajný agent Jejího Veličenstva James Bond dostane za úkol prověřit aktivity mediálního tiskového magnáta Elliota Carvera. Jeho noviny a televizní stanice totiž s podezřelou hbitostí přinesly zprávu o zkáze britské válečné lodi Devonshire. Ta se z neznámých důvodů ocitla v čínských teritoriálních vodách a potopilo ji pravděpodobně torpédo z čínského bojového letounu. Bond však zjistí, že to byl ve skutečnosti Carver, kdo Devonshire poslal ke dnu. Jednak tím získal atraktivní materiál pro nejnovější vydání svého deníku Zítřek, jednak z vraku lodi ukradl raketu s jadernou hlavicí. Ze své lodi, která je pro radary neviditelná, hodlá střelu vyslat na Peking, aby vyvolal konflikt Číny a Británie a následnou globální válku. A hlavně aby pak rozšířil své mediální impérium po celé planetě. James Bond a jeho čínský protějšek, půvabná agentka Wai Lin, však ještě neřekli své poslední slovo... (Česká televize)

GILLWANDER

Druhá bondovka herca Pierca Brosnana vyšla dobre. Nie je to síce ako predošlá veľmi vydarená časť, ale i tak tento diel priniesol tonu perfektnej akcie. Hudba bola už drsnejšia a udávala svižne tempo filmu. Bondgirl pôvabná a herecky výborná. Mne tu po pravde nič nechýbalo. Brosnan ako keby sa pre rolu agenta 007 narodil. 70% ()

Jigy

Akční nařez, značně přehnaný a občas zmatený s divokokou zápletkou, která mi přijde značně absurdní. Koukat se na to dá, ale rozhodně jsem viděl lepší Bondy. ()

mahler

,,Chápete jak absurdně se chováte?" - ,,Říká člověk který chce rozpoutat válku kvůli sledovanosti." Komentář může obsahovat pár spoilerů: Zítřek nikdy neumírá je jedna z nejhorších bondovek - všechno v ní vypadá strašně uměle, levně a divně. Navíc degraduje agenta 007 spíše na spoluhráče jedné příliš schopné agentky. Najdou se tu i světlé chvilky - např. konfrontace s dr. Kaufmanem (Vincent Schiavelli) nebo scény s Carverovou manželkou Paris (Teri Hatcher) - jinak dějový děs a akční hrůza. James Bond: Jak už sem napsal - v tomto filmu spíše podržtaška. Akce: Akce tu je spousta, ale žádný zapamatování hodný okamžik se nekoná. Bondgirl: Cizokrajné dívky nekometuji, Michelle Yeoh si s 007 pouze rozdělovala práci. A teď - Teri Hatcher je jedna z nejlepších a nejzajímavějších bongirl ze série a její smutný osud podobný Bondově manželce Tracy velice smutný a dokoce (což je u bondovek jev nezvyklý) emotivní. Padouch: Padouch je opravdu magor, jak řekl Bond - člověk který chce rozpoutat válku kvůli sledovanosti. Jonathan Pryce není kdoví jak dokonalý záporák ale spolu s Teri Chatcher jsou tita dva jediné světlíky na temné hladině. Götz Otto také nic světoborného nepředvede. Hudba: Hudba: Nezajímavá a fádní stejně jako celý film. James Bond will return: Jeden svět nestačí PS: Nechápu jak může tohle mít vyšší hodnocení než Dnes neumírej. ()

lekr

Slabší článek Bondovské série který si po stránce námětu půjčuje hodně z Bondovky Dr. No a je spíš jejím nepchtěným( a nepovedeným ) remakem. ()

Martin741

Opat skvely scenar, ktory aj v osemnastej bondovke slape naplno, zaporak Jonathan Pryce vyborny a vyborne hra aj prekrasna bondgirl Michelle Yeoh. Spionsky film s kopou akcie a presne takou spionazou, aka sa mne lubi. Reziser Spottiswoode ziskal v predchadzajucej bondovke reziserske skusenosti, co sa podpisalo aj na tomto filme. Akcne sceny su proste genialne, akcny fanda tu najde kopu prestreliek, osobnych subojov, a ta akcna scena na lodi bola taktiez namakana. 100 % ()

kaposlav odpad!

Neviem prečo som si myslel, že s príchodom Pierce Brosmana do bondoviek ma to bude viacej baviť. Opak je pravdou. ()

shyster

018 - Tohle je pro mě ta nejlepší Brosnanovka. Suprovej záporák - Jonathan Pryce si svoji roli prostě užívá - opravdu zatápí Bondovi, kterému je nápomocná sexy Michelle Yeoh. Třešnička na dortu je pak boj motocyklu contra helikoptéra. To je takový ten moment, na který se nezapomíná. ()

cariada

Další z moderních bondovek. Slušná porce akce i zábavy, k tomu prostředí Hongongku. Jak už je u bondovek zvykem mnohdy je to strašně přehnané, ale to by asi nemohl být film o agentu jejího veličenstva. ()

Aelita

"The medium is the message" (Médium je poselství) – hlásí slavný výrok kanadského filozofa, spisovatele, literárního kritika a mediálního teoretika Marshalla McLuhana. Lze to chápat tak, že zpráva je "oblečena" do formy, která ovlivňuje to, jak je zpráva vnímána. Ve skutečnosti to je nové, moderní chápání odrážející ani ne tolik projev média (slovo, obraz), jako spíše proces média (tisk, rádio, film, internet). Technologie jako prostředky komunikace působí nikoliv v rovině stanovisek a pojmů, ale uměle mění samotný poměr mezi smysly (zrakem, sluchem atp.) a schéma vzniku vjemů (přesný citát z knihy McLuhana Understanding Media: The effects of technology do not occur at the level of opinions or concepts, but alter sense ratios or patterns of perception steadily and without any resistance). Jinak řečeno na city člověka působí jak zpráva na úrovni mentálních obrazů a asociací, tak i samotný komunikační prostředek na úrovní fyziologie. Avšak v dobách a v místech, kde nebyly či nejsou žádné technologické prostředky komunikace a nositelem zprávy je tudíž sám člověk, McLuhanův výrok by ztratil veškerou symboliku modernity a znamenal by přesně to, co říká – Posel je zpráva. Člověk-médium jako nosič zprávy komunikuje s jejím příjemcem z očí do očí bezprostředně na místě – zde a teď. Umělá technologická média – tisk, telefon, televize, internet – umožňují lidem komunikovat na dálku a v čase. Jsou tedy jakýmsi "prodloužením" člověka. Dnes se lze "dokřičet" do hranic sluneční soustavy a ještě dál. Je tam snad někdo, kdo by lidi vyslechl a odpověděl? Proč lidé volají na kosmos, když neslyší ani jeden druhého? ___ Dnešní svět je reálný pouze v rádiusu bezprostředního dosahu lidských smyslů, vše ostatní je virtuální svět, který může být a často i bývá jiný než realita. Tento virtuální obraz světa je celý výsledkem mentální činnosti obrovského množství komunikujících lidí, ale hlavně produktem armády profesionálů – reklamních agentů, spisovatelů, scénáristů, režisérů, malířů, fotografů, designérů, novinářů, vědců atd., atp. Ti všichni dennodenně vytváří ve vědomí mas pocit neúplnosti pochopení toho, co se děje. Stav neuspokojení je nutný pro udržení vysoké i nízké formy masové spotřeby – pro všechny vrstvy obyvatelstva, každému dle jeho potřeb a chuti. Všichni lidé dnes žijí ve světě, který je částečně reálný a částečně vytvořený, přeměněný a přetlumočený. Dalo by se říci, že dnešní svět není o nic reálnější a jistější než svět pravěkého lovce mamutů, možná spíše ještě mnohem fantomatičtější a nejistější. Dalo by se také říci, že ten, kdo ovládá média, ovládá představy a rozhodování lidí. Proto je objektivita a svoboda médií stejný nonsens jako vegetariánský kanibal a lze mluvit pouze o míře subjektivního zkreslení nebo záměrného překroucení a někdy i o naprosté lži. Přitom dnešní technologie umožňují vyrábět tak realistické zprávy (údajné telefonní odposlechy či videozáznamy z místa dění), že jejích pravost někdy nedokáže potvrdit nebo vyvrátit ani odborník. Krátce řečeno realitu lze "vytvořit", a to za účelem záměrného ovlivnění lidí, jak třeba trefně ukazuje film Vrtěti psem. Vlastně přesně to se dnes děje přímo před zraky celého světa, a to v Sýrii, na Ukrajině a všude, kde se střetávají globální konkurenční síly. "Existují nějaké propočty a studie, jak dlouho potrvá, než druhá strana předběhne současného hegemona, tedy Spojené státy. Technologicky, vojensky, finančně. Jde o vliv a petrodolarový systém. ... a nyní je poslední zvonění, kdy se USA musí všemi prostředky pokusit ten růst konkurentů Ruska a Číny zastavit. Teď, nebo nikdy. USA jsou jedničkou pouze díky parazitování na ostatních, kteří už si to nechtějí nechat líbit. Když chtěl Saddám Husajn začít obchodovat místo v dolarech v eurech a dolar spadl, USA napadly Irák a jeho svrhly. Írán začal obchodovat s ropou ve zlatě, a tak vznikl «problém» s jeho jaderným programem. I o Kaddáfím se říkalo, že měl takové aspirace, a jak dopadl… Amerika nemůže jít proti Číně a Rusku, které chtějí změnit zavedené pořádky, najednou, a tak jde proti Rusku, dokud může. Amerika hraje o všechno. (I o těžbu břidlicového plynu na Ukrajině). Evropa je jen apendix Spojených států. Tam je především historická provázanost Velké Británie a Spojených států, vezměme třeba mezinárodní bankovnictví." (http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3797-rozhovor-s-politologem-danielem-solisem-amerika-hraje-o-vsechno) ____ Jeden za zakladatelů geopolitiky a geostrategie britský geograf Halford Mackinder považoval Evropu, Asii a Afriku za jeden „světový ostrov“, za jehož zásadní část označoval území, které velmi přibližně odpovídá současnému Rusku. Svou představu o významu jednotlivých částí světa vyjádřil takto: "Kdo ovládá Východní Evropu, ovládá Heartland. Kdo ovládá Heartland, ovládá Světový ostrov. Kdo ovládá Světový ostrov, ovládá svět." Proto po první světové válce dokládal nutnost udržet východní Evropu rozdělenou a oddělenou od Heartlandu, tj. od Ruska. ____ Proto to, co dnes lidé užasle pozorují přímo v centru údajně civilizované Evropy, nikoliv bezprostředně, ale zprostředkovaně přes různá média, je globální zápas a konfliktní transformace světového uspořádání včetně finančně-ekonomických proměn, a je nutné dodat, že tento obraz není ani úplný, ani zcela reálný, ani zcela pravdivý. Většina hlavních českých médií včetně jednoznačně havlistické (čti proamerické) státní televize krmí obyvatele zamlžujícími, omezenými, jednostrannými, tendenčními, ne-li rovnou propagandistickými a manipulačními zprávami. Přitom obchodníci, finančníci, ale i sami politici a vůbec všichni lidé potřebují ke svému životu jen a jen pravdivou, vyváženou, různorodou a nestrannou informaci, aby se mohli adekvátně rozhodnout o svých záležitostech. Dnešní média však většinou slouží zájmům mocenských skupin, jejíchž cílem je nasměrovat a pak udržet obyvatelstvo tam, kam se jim to hodí. Je tedy na samotném člověku zorientovat se v dnešním množství protichůdných informací a zpráv, pokusit se oddělit zrno od plev a vytvořit si vlastní úsudek pro vlastní rozhodnutí. ____ Nakonec však jde o víc, než jen o zápas mezi dnešními globálními hráči – slábnoucími USA, učícím se Ruskem, sílící Čínou a vetchou vyčichlou Evropskou unií. Dnes je to transatlantické vs. euroasijské, virtualita vs. realita, nový světový řád vs. tradiční společnost a hlavně transhuman vs. člověk. () (méně) (více)

S.W.A.T

Hodnoceníobsazení 10/10, hudba 10/10, režie 9/10, scénář 8/10, akce 10/10, bond 18: Brosnanův vrchol,který už v následujících dvou bondovkách nedokázal překonat.Vynikající vybavení od Q,hlavně to nezničitelné BMW je fakt cool.Bohužel bondgirl v podání Michelle Yeoh mě nezaujala,to rozhodně víc Teri Hatcher jako manželka hlavního záporáka a propos hlavní záporák v podání Jonathana Pryce je hned po Adolfu Celim druhý nejlepší záporák celé série.Celkově Brosnan dosáhl toho co Connery nebo Moore stal se Jamesem Bondem.Film: 90% ()

DruidKarel

Rozhodně jedna z nejlepších a také neakčnějších bondovek, které jste kdy mohli vidět. Akce za akcí, skvělý Pierce Brosnan a kolem něho spousta, ale opravdová spousta nádhernejch ženskejch. Hudba je naprosto fenomenální, jenom ta Bond girl mě zklamala. Příběh je opět skvostný, proto není co řešit, 5*. 5* ()

starbrejkr

Tato brosnanovka je takřka nejhůř hodnocená, ale zkrátka si nemůžu pomoct - já jí mám nejraději a není to jen proto, že jsem jí ze všech bondovek viděl vůbec nejčastěji. Asi za to může ten příběh, který si hodně bere na paškál média a pokud odhlédneme od akce, má i (minimálně na to, že je to bondovka) hlubší přesah. Navíc Brosnan je tady asi v největší formě a pro mne je tady zkrátka dokonalým Bondem. Nemám co vytknout, snad jen charizmatičtějšího zabijáka, ale to je celkově problém všech novějším dílů - charizmatiční vrahouni odešli s Rogerem Moorem, od té doby jsou bondovky sice víc "action a high-tech", ale charizma a úchylní záporáci už jsou pryč. To není kritika, jen pouhý fakt, zkrátka doba už je jiná. ()

C0r0ner

Bonda jako postavu jsem nikdy zvlášť nemusel. Vím, že to tak je schválně, ale prostě mi nesedí, jak jeden maník rozseká celou zločineckou organizaci. Tenhle díl je ten nejhorší ze všech - je to trapná demence, kde všechno beze smyslu vybuchuje a bondgirl je horší než půlka holek někde ve městě. Strašná sračka. 25% ()

carly

nie som fanúšik bondoviek, ale mám slabosť pre Írov. a akčné filmy môžem. a moju romantickú dušičku uspokojí aj tá najmenšia dávka romantiky. plus je podľa mňa Michelle Yeoh najlepšia Bond girl. a aj ten zloduch stojí za to. ()

danecek24

55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Tomorrow Never Dies" - Hudba a text Sheryl Crow, Mitchell Froom ()

Andre3000

Nemá cenu spekolovat, která Bondovka byla nej. Jako jejich fanoušek mám rád všechny, ale nejvíce mi v paměti utkvěla tato s Piercem Brosnanem, který je pro mě symbol Bonda. Je to typická bondovka s napětím, velkým množstvím triků, osobní pomstou a celkovým kouzlem. ()

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze