Strašidlo cantervillské (TV film)

Komedie / Horor

Československo, 1989, 88 min

Bartoška je tak dobře namaskován, že málem připomíná Kostelku. Ale to pouze svým hnusným zjevem, nikoliv svými úžasnými hereckými kreacemi. Nejkrásnějším momentem bylo, když svoji bývalou odeslal do patřičných mezí, tak silný prožitek se před televizními kamerami vidí málokdy.(10.2.2013)

Po novém shlédnutí přidávám hvězdičku. Předloha patří k mé oblíbené četbě již od dětství, kdy to byl pro mne první horor, k jehož působivosti notně přispěly ilustrace Cyrila Boudy, až do dnešního času, kdy je to jedna z idylek, které mi dětství připomínají. Viděl jsem dvě barevné americko-britské adaptace (ne špatné, ale nijak vynikající a přenesené do současnosti) a kdysi i černobílý snímek z II. světové, kde strašidlo pomáhá likvidovat nevybuchlou německou leteckou pumu, ale tato skromná česká verze se nakonec drží originálu více a je i zábavnější (a tím nemyslím jen onu zde vzpomenutou vulgární větu). Hm, pan Olmer nebýval špatný režisér.(28.2.2010)

Jediný povedený (tv) film Víta Olmera. Jiří Bartoška má sice k dokonalosti daleko, ale takřka celý zbytek obsazení hraje zcela bezchybně a velmi dobrý scénář Ivo Pelanta si evidentně vychutnává. Film je navíc oproti přece jen hodně literární Wildeově předloze o mnohé obohacen a dopadlo to dost dobře. Doporučuji.(2.5.2003)

Včera jsem po dvaceti letech vyděl znovu a není to špatné. K dokonalosti ovšem tomuhle filmu chybí vskutku mnoho. Za shlédnutí ovšem stojí, i když asi ne, jako hlavní bod sobotního večera, spíš jako taková vcelku příjemná přesnídávka ;o) Celkový dojem: 65%(18.4.2011)

Konfrontace světa staré konzervativní Anglie a moderního, racionálního amerického způsobu nazírání na svět zaručuje dobrou zábavu, která plyne jako po použití Tammanyho mazadla s vycházejícím sluncem.(12.3.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmené povídky Oscara Wilda. (AngelusCZ)

• - Natáčelo se na zámku Sychrov. (Amneris)