Při prodeji typického anglického sídla se ukázalo, že americký velvyslanec zámek kupuje s neobvyklým obyvatelem – rodovým strašidlem (J. Bartoška) z patnáctého století, manželem původní majitelky Eleonory de Canterville (J. Bohdalová). Strašidlo si odpykává trest za násilný čin, spáchaný na vlastní ženě. A jen romantická láska, v tomto případě básnivého mladíka (M. Dlouhý) k Virginii (U. Kotajná), dceři velvyslance, zbaví strašidlo prokletí a zámek strašidla. (Česká televize)

topi

Vynikající televizní inscenace přesně podle anglického střihu. Ta atmosféra se Vítu Olmerovi povedla navodit dokonale. Jiří Bartoška jako Strašidlo cantervillské nemá chybu, stejně tak i škaredá Eleonóra, kterou hraje perfektně Jiřina Bohdalová. A Petr Nárožný jako nový majitel zámku je božskej! Nádherná podívaná. Pár výborných hlášek : Strašidlo cantervillské - " Kdybych nebylo dávno mrtvo, řeklo bych, že to není žádný život. " " Víte co milá Eleonóro? Jděte do prdele. " Nebo děti, když uvidí Strašidlo cantervillské - " Kdo to je? " Přece to cantervillské strašidlo. " " Nic moc, pěkná chcíplotina. " Hahahahaha, parádní!! ()

rt12

Naivní od literární předlohy značně odlišné, ale celkově milé a příjemné podívání. A závěrečné poslání Eleanory do patřičných míst, nemělo chybu. ()

Hadža

Pokus o komedialni horror v nasich pomerech tanktokrat vysel,ikdyz spise se orientujme do te komedie,protoze horrove pusobi jen snad jedna maska,kterou Bartoskovi nasadili. ()

radektejkal

Oscar Wilde nebyl nikdy mým oblíbeným autorem; nevadil mi tolik jeho způsob života, ale jeho způsob tvorby: satira, ironie, zesměšňování... Nelíbila se mi ani jeho vizáž. Lepší názor jsem si na něj udělal teprve nedávno, poté když jsem poslouchal Vzpomínky od Jiřího Karáska ze Lvovic, který byl přímo "u toho" - Wildovi věnoval v době, kdy na tom byl snad nejhůř (spolu Arnoštem Procházkou) zvláštní číslo jejich Moderní revue. Toto Strašidlo cantervillské tak chápu víc jako "českou aktualizaci" než "klasické dílo světového dramatu". ()

BoredSeal

Velmi pohodový film s dobrými hereckými výkony a atmosférou, podařilo se trefit suchý britský humor. Bohdalová trochu netradičně nekomická, pobavil mě Renč. Masky Bartošky byly dost povedené, škoda že víc nestrašil. :) 3,5 hvězdičky. ()

rakovnik

Je až neuvěřitelné, jakou legraci si dokážeme udělat i z tohoto klasického tématu. Sice mi neseděl ve své roli Jiří Bartoška, zato Petr Nárožný byl naprosto skvělý. Ani se nedá věřit, že tento film natočil Vít Olmer a navíc v té době... ()

honajz2

Sice se přes 3* v hodnocení nepřehoupnu, protože v druhé půlce to ztratí tempo a ubyde zajímavých nápadů, ale jinak se mi to líbilo. Na televizní film je to slušně natočené, nevypadá to nejhůř, i ten příběh je dobře vedený (akorát neposoudím, jak moc je věrný předloze - nečetl jsem ji) a jsou v tom i povedené vtipné scény, takže v tom všem ten film splnil svůj účel. Kromě výše zmíněných mínusů + slabších hereckých výkonů některých herců jsem docela spokojený, ale na čtvrtou hvězdu je to prostě málo. Silné 3* ()

cariada

Hororová komedie o dvou starých strašidlech Bartoška a Bohdalová. Rodina se přestěhuje na zámek v Anglii a je svědky různých děsivých ,ale zároven humorných situací jak pro strašidla tak pro nové obyvatelé zámku. ()

Elyssea

Viděla jsem ten stejný film? Protože film, který jsem viděla, byl hodně špatný a tak dobré hodnocení si nezaslouží ani v nejmenším. ()

zette

Ja nevim, cim to, ale britska kultura mi je cizi az protivna. A maloktere filmove zpracovani me dokaze zaujmout. Toto Strasidlo Cantervillske je celkem zabavne, ma zajimave herecke obsazeni a na rozdil od jinych mi prijde povedena i rezie Vita Olmera. Nejsem cilova skupina, ale na televizni film se jedna o celkem povedenou podivanou. ()

Šimpy

Buď za to může sám Pelant, nebo někdo nad Olmerem držel ochranou ruku, každopádně, tohle se celkem povedlo. "Víte co, milá Eleanoro? Jděte do prdele." Jen mě zaráží, že na fdb a imdb je uveden jako vrátný Jaroslav Weigel, což je nesmysl...jediný vrátný je na plese a to není pan Weigel. ()

otík

Po naprosto příšerných úvodních titulcích sledujeme příjemnou televizní komedii o strašidle, které už je tak staré, že strašit nejen že nemůže, ale hlavně už ani neumí a nechce. Je načase, aby se nad ním krásná blondýna slitovala a vysvobodila jej z kletby. Film je chvíli pohodovou komedií, chvílemi chce strašit, chvíli nudí. Jde vidět, že ani s kvalitními herci neumí Vít Olmer pracovat. Hudba: Miloslav Halík. ()

Mylouch

Kvalitní scénář plný parafrázující ironie (stylový předobraz Pirátů z Karibiku), který si říkal o plnohodnotné filmové zpracování, umožňující překonat občas trochu jevištní stylizaci scén (Nárožný). Tajemno, tradice, pokrok, láska. Dobrý Dlouhý, Bohdalka odkázaná do patřičných mezí, šlechticko-pionýrský Renč, Hanák na straně zákona v pojetí důstojnějším než u Mazaného Filipa, ♫ nedbalá hudba (Mil. Halík). 3-4* ()

dr.fish

Jsou tu i chvíle, kdy jsem měl pocit, že se dívám na dobrý film. JInak jsem ale pořád na něco čekal. V druhé půli jsem si uvědomil, že čekám na konec. Tak to nemá být. Takže průměr. 60% ()

RonaMidu

výborné zpracování knížky,jako jeden z mála filmů se téměř shodoval s mojí představou Strašidla Cantervillského,přečteného v dětství - až na jediný rušivý element,kvůli kterému jsem nemohla dát pět bodů,jinak moc povedené! ()

filmmovier

Adaptace Strašidla cantervillského je tahle domácí sice slabší, ale na rozdíl od těch, které jsem viděl, má naprosto neopakovatelnou atmosféru, kterou umíme dodat jenom my. Hereckými výkony mi trochu připomnělo Šplhajícího profesora. Tedy výkony herců výborné (jak jinak v tomhle prostředí), ale to drobné přehrávání to občas hází trochu jinam. Ale to nevadí. Film je to odlehčený, dějově bohatší (povídka je krátká a Wilde se v ní příliš nerozepsal), což je dobře, protože jinak by tady nebyla Eva Holubová, a ve filmografii všech zúčastněných se rozhodně řadí k tomu nejlepšímu.  A ještě nikdo nikdy neposlal někoho do prdele tak krásně a elegantně, jako Barťák Bohdalku. Dobře jí tak, čarodějnici. 70%. ()

farmnf

Úžasný velvyslanec USA Petr Nárožný. Omdlévající služka a prodejce zámku Suchařípa. Filmu škodí jenom Renč. Ať hraje kde hraje, vždy blbě. Výtečná režie Olmerova. ()

Compadre

Výbvorná sranda o dvou starých strašidlech - smrtelně zapšklé Bohdalové a kancovi Bartoškovi v rolích zestárlých anglických strašidel se do zámku nakvartýruje americká rodina, kterou vystrašit je téměř nadlidský úkol. Výborná komedie, ve které Olmer ukazuje, že v oné době ještě neměl v hlavě pouze seno...navíc Bartoškova výborná hláška - "Víte co, milá Eleonoro? Jděte do prdele." To se musí vidět ()