S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

ARI50

Nejde zapomenou na čiči čiči a Majk Vazovský, povedený rodinný animák který nemá nikde žádnou chybu. ()

veru_needy

Ač už je tento film poněkud staršího data, pořád má skvělou animaci a celkově je moc fajn. Lidi z Pixaru prostě umí dělat animované filmy. I když jich je dnes už přehršel a postupně začínají všechny nudit, plus neohromí ani grafikou, Příšerky jsou jiné. Musím vzít v potaz, že ze všech animáků jsou prakticky nejstarší, takže to, že je to animák jako mnoho dalších, tady moc neplatí. Příšerky jsou krásně barevné, roztomilé, někdy i 'divné' a rozhodně vtipné. Sice příběh není silnou stránkou tohoto filmu, ale zase pojal velice zajímavý a originální nápad, proč vůbec strašit děti - prostě obyčejná ekonomika dámy a pánové. Na závěr bych jen podotkla, že je tento snímek jeden z nejlepších kreslených filmů. Skvělá zábava, dokonalá animace a sympatické postavy. Plus, ta roztomilost. Teď doufám, že mi příšerky odpustí, že jsem je označila za roztomilé. - "Mike Waszowski." ()

Bauer

Poslední dobou se mi víc a víc líbí animovaný filmy.Příběh byl originální a skvělá animace.Může to být pod 5*??? Nemůže...... ()

duklak2

Aj aj aj. Jsem zklamán a to opravdu hodně, protože Pixarovci mě svými animáky vždycky dostávali. I když rok výroby (2001), může být omluvou, já ji teda neberu. Děj je tak spletitý, že by se do něj zamotal i nějaký vysoce vzdělaný inženýr. Příšerky vypadají opravdu příšerně. Hlavně ten malej, zelenej, slizkej. Vypadá jako kiklop:-). Dále mě byl protivný, ten modrý medvěd, nebo co to vlastně bylo. A nemohu zapomenout na takovou babku, která vypadá skoro stejně jako tchýně Earla Sinclera ze seriálu Dinosaurové:-). Snímek bych doporučil jen dětem v mateřské školce. Ani nevím, za co dávám jednu hvězdu. ()

Sawy

Není to nejlepší pixarovka,ale když jsem na tom byl jako sedmiletý capart v kině,živě si pamatuju,že mě to totálně rozsekalo :-) Navíc jsou tady tradiční pixarovské věci jako originální příběh,spousta skvělých vtipů,úžasné postavy(Mike Wazowski je král) a navíc možná vůbec nejlepší pixarovský záporák ze všech,fialový chameleon Randall.A finále,ve kterém se probíhá mezi dveřmi sem a tam je famózní.A to jsem ještě nezmínil Yettiho!Prostě špičkový rodinný film,u kterého se snad ani nejde nepobavit.90 % ()

Lucasion

"23-19! 23-19!" Další animák, dalších osmdesát. Mě tyhle filmy baví. A bavit mě vždy budou. Obzvlášť takové, co jsou alespoň trošku originální. Tohle je vtipný od začátku do konce. Věřím, že se baví děti, mládež i dospělí. Já zažil Příšerky jako dítě, ale nějak jsem k nim nikdy nepřilnul. Od toho jsem vždy měl Toy Story. Teď mohu vesele konstatovat, že Příšerky si zaslouží pozornost. Zas a znovu. Tyhle roztomilé, děsivé příšerky jsou vtipné a k popukání. (80 %) ()

Handle

Vzhledem k originálnímu námětu bych čekal větší invenci a více vtipu. Ale na druhou stranu, většina animovaných filmů to má se mnou těžké - cením si výborné animace, celkově je to většinou hezké a milé, ale nějaký extra emoční dopad to na mě nemá. Příšerky s. r. o. jsou pro mě také takovým filmem. 3,5*. ()

Lacike

Jedna z mojich najobľúbenejších Pixaroviek nápadito čerpá z hororového žánru, čo sa týka rôznych potvôr a ich správania. Hlavným plusom je ale parádne ústredné duo, ktoré si ma získalo od prvej sekundy a bavilo ma ich pošťuchovanie. No a aj zápletka sa Pixaru vydarila asi ako vždy v tej dobe. Je to jeden z tých filmov u ktorého zbožňujem SK dabing, ktorý je vtipnejší ako originál. 10/10. ()

6thSun

Moc nechápu ty, kteří tenhle Pixarovský flák považují za jeden "z těch slabších". Abych to vyvážil uvádím, že Příšerky jsou naopak mým nejoblíbenějším dortem ze všech těch sladkých laskomin z cukrárny Pixaru. ()

BoPo

Príšerky chodia strašiť deti, pretože vystrašený detský krik dodáva energiu ich mestu. Jednoduchý nápad, ktorý funguje na prvú dobrú. Príšerky sú všemožných tvarov a druhov, no zo všetkých najviac vyčnieva Sully. Veľká chlpatá potvora, ktorá je v trápení detí najlepšia z najlepších. Jedného dňa sa však stane nedopatrenie a malé dievčatko zavíta do sveta detských trápiteľov. V tom momente sa začne pomaly, bojazlivo, nesmelo, roztomilo, nemotorne budovať medzi nimi vzťah, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani najklasickejšie Disneyovka. A práve v duchu starých animovaných filmov malé dievčatko zažíva dobrodružstvo počas ktorého sa nielen zabáva a smeje, ale občas sa aj bojí, plače, je v nebezpečenstve. Hlavne však nachádza kamaráta. Příšerky s.r.o. nemajú príbeh, ktorý by sám o sebe bol skvelý. Ale podarilo sa im vytvoriť až dojemný vzťah medzi postavami, vďaka ktorému proste musíte túžiť po tom, aby sa dvere ešte raz otvorili. Bu a James P. Sullivan a.k.a. "Sully" a.k.a. "Cica" sa vyšplhali na 5* animovaný Olymp. ()

moviesfan

Tento animovaný film je zábavný až to hezký není. Příšerky mě bavily od začátku do konce. Mají vtip, svěžest, dobrou animaci. Jo a samozřejmě příběh. Ten je nejdůležitější a je také kvalitní. Příšerky zajisté pobaví malé osazenstvo, ale zaručeně i dospělé publikum. To se tak často nestává. ()

svik

Jeden z nejoriginálnějších animáků všech dob. Originalita se podle mne skrývá v námětu strašení dětí. Sice se do filmu často promítali výdobitky moderní společnosti což filmu nepatrně škodilo. Velice rád se na Příšerky koukám znovu a znovu je to něco jako Shrek, který je taky nezapomenutelný. Na DVD se mi velice líbilo i vstupní memu které je velice jednoduché, ale originální. Film se povedl i když má trochu slabší scénář. ()

liquido26

Příšerky jsou originální, nápaditá, vtipná a hlavně skvěle graficky udělaná animovaná komedie a děti nejsou vůbec jedovaté :-) :-) ()

Tryskomyš

Tak tento díl příšerek už si moc nepamatuju, budu ho muset zase zkouknout. Univerzita pro příšerky se mi minule nelíbila, ale se mi zdá, že docela ujde. ()

Marsik

HBO GO - Za mě jeden z mých nejoblíbenějších animáčů. Skvělé provedení, nápad, humor i smutné momenty. Zábava pro celou rodinu. 90% (with J+A) ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)