S filmem Příšerky, s.r.o. pootevřete dveře do světa podivných figurek a rošťáků, kteří rozesmívají každého přímo ďábelským smíchem. James P. Sullivan a Mike Wazowski pracují v továrně Příšerky, s.r.o., největší společnosti v Monstropolis, která přeměňuje křik na elektrickou energii. Všichni tam věří, že děti ze světa lidí jsou nebezpečné a žádná příšerka se jich nesmí dotknout, Proto všechna ta monstra dokonale vyděsí, když se do jejich světa nedopatřením dostane malá holčička Boo. Sulley a Mike dělají vše proto, aby ji bezpečně vrátili do jejího dětského pokoje, odkud se ztratila. Čekají je ale přímo příšerné překážky, než se jim to povede. Nikdo nikdy ještě nevymyslel film, ve kterém by se objevilo tolik podivuhodných postaviček a příšerek, Spolu s dokonalými dialogy a neuvěřitelným humorem pro děti i dospělé se tato komedie okamžitě od svého vzniku zařadila mezi největší světové hity! (Magic Box)

Lilloos

Asi byla chyba pokazit si ty nádherné x let staré vzpomínky z kina, ale já se na to prostě musela znova podívat. Zdaleka jsem nebyla tak nadšená, jak jsem očekávala, alespoň že jízdu na neobvyklé horské dráze jsem si užila na maximum. ()

Blueeyes

"Jačí mléko! Podojit jaka není zrovna hračka, ale když z něj vyberete chlupy, je velice výživné." :-) animáků mám díky dětem nasledovány opravdu mraky. Některé dobré, jiné slabší a pár naprosto výtečných. Příšerky s.r.o. tvoří však pro mne samostatnou kategorii, vnímám je jako dosud nepřekonanou animovanou komedii. Viděno mnohokrát a zatím neokoukáno, a to bych už mohla pozvolna z hlavy dabovat všechny postavy :-). Oceňuju roztomilou animaci - Sullyho kožich je krásnej, nápaditost vzezření nejrůznějších příšerek, kladné i záporné postavy a Sněžného muže :-). Skvělým nápadem je výborná zásahová jednotka, detaily fungování továrny na jekot a "výstřižené scény " na samém konci filmu. ()

Tomislav

Skvělý animák! Osobně hodnotím lépe než Shreka. Nepřestanou mě dostávat výrazy animovaných postav - opravdoví herci se často mají co přiučit. ()

ypres.bass

Neotřelý nápad, výborné zpracování, roztomilá Boo (co vypadá jako sestřenka Terezka) a slizký Randal (co vypadá MT) ... ale jestli si myslíte že usnu se zavřenými dveřmi, tak to se šeredně mýlíte. --- 95% ()

Martyr

Kvalitna rozpravka pre DETI, takze to od toho treba aj ocakavat. Uplne som si spomenul na casy, ked som pozeral rozpravky kde hovoria lampy, stolicky a rozne ine blbosti a nie len zabijacky transformer alebo dalsi trapny superhrdina. Mam velmi rad ked niekto od kreslenej rozpravky pre deti ocakava raperske zvasty a vtipy pre pubertakov, ktori si myslia ze s dospeli. Tak ako tu vacsina komentarov. 84% ()

pend

Jeden z nejlepších animáků. Velice dobře vybalacované scény humorné i dojemné. Perfektní animace i příběh. ()

Saur.us

Pixar válí! Dlouho jsem se příšerkám vyhýbal a jakou chybu jsem udělal. Pixar nechybuje a baví. Výborně! Tolik roztomilosti v gumovém děvčátku bych teda nečekal. ()

zdeny99

Protože každý film vychází z něčeho reálného, tak jistě někde je firma Milenci, s.r.o. a tam chci pracovat já. Každou noc tajně vstoupím dveřmi za nějakou ženskou a budu ji celou noc milovat. [42060. hodnocení, 632. komentář, 85%, 251. nejlepší film, 631. nejoblíbenější film] ()

inachisio

Líbilo se mi prostředí, v němž se příběh odehrává i postavy a jejich charaktery. Upřímě už si snímek moc nepamatuju, ale mm za to, že byl vtipný a originální. ()

Johnny

Ďaľší skvelý animák. Porovnávajúc so Shrekom bol predsa len viac pre deti, ale všetko ostatné je rovnaké. Proste kusisko skvelej zábavy. ()

HH

Skutečně rodinný film v tom nejlepším smyslu slova. Dětem se (soudě tak aspoň podle mých ratolestí :-)) určitě líbí samotné figurky i akční děj. Dospělí mohou ocenit dokonalou technickou stránku filmu, jež je propracována vskutku do těch nejmenších detailů. Malinko mi ale vadí "hra na city"... Vysoce oceňuji český dabing, málokdy se v poslední době tak podaří. ()

tragos

Lepší než Doba ledová (komplikovanější děj, zajímavější postavy), ale na Shreka nemají Příšerky ani v nejmenším. Opět platí, že je to film spíše pro děti. ()

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

Jak to vypadá s Příšerkami s.r.o.?

10.04.2019

Server The Hollywood Reporter přišel s informací potvrzující předchozí plány studia Disney oživit sérii Příšerky s.r.o. na chystané streamovací službě Disney+. Seriálový projekt nese název Monsters… (více)

Hugh Jackman ve městě duchů

Hugh Jackman ve městě duchů

05.05.2009

Produkční společnost Seed Productions, kterou vlastní Hugh Jackman, zřejmě spojí síly se studiem Disney. To právě zakoupilo práva na blížící se komiks Ghostopolis. Hugh bude produkovat filmovou… (více)