Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

Stíba

Už to není ve všech ohledech tak vyvážené jako první díl ale za mě pořád dost vtipné, byť s pár menšími výkyvy. ()

HawkeyP

Nechutné vtipy, nekonečné Carreyho trapné ksichtění a pár průměrných hlášek. Stručně řečeno, není o co stát. ()

cyright

Zase jdu jednou proti proudu, to se mi u pitomých komedií občas stává. Samozřejmě je to lidi vaše vina, nemáte totiž smysl pro humor. Dle mého vysoce erudovaného názoru totiž dvojka Zvířecího detektiva strká jedničku do kapsy snad ve všech ohledech. Tenhle humor mi prostě sedl a co se týče konzistence, film snad nemá žádné slabé místo, je to sranda od začátku do konce. Teď jsem ten film viděl asi po 7 letech a jeho kouzlo zůstává, láska k němu mě nepřešla, takže 5*. Soudnost stranou, v mých očích jedna z nejlepších praštěných komedií. ()

elshish

Když jsem o víkendu pořešil svoje každodenní domácí drobnosti a v televizi běžel tento film.Tak sem ho bral jako příjemnou oddechovku. Bez toho, aby člověk u toho musel urputně přemýšlet a vklídku si vypít svoje odpolední kafčo. Ještě že pan Carrey už točí trošku odlišnou tématiku. Kdyby točil jenom a stále takové kraviny jako tento film, tak jsem přesvědčen, že by mě určitě nebavil. ()

dauni1

Nudný příběh, ale Jim Carrey nikdy nezklame ve svém osobním podání a v každém filmu je mnoho scén u kterých se velmi nasmějeme, proto tři hvězdičky. ()

psychoza

Jim Carrey to tu vyhráva! Neviem v ktorom ďalšom filme je možné vidieť toľko variácií jeho tváre ako tu... Jeho senza vohoz, bombový účes a talent detektíva s ktorým dobíja africký kontinent vo mne vyvoláva záchvaty smiechu vždy keď si na film spomínam. Ace Ventura a jeho umenie boja, splynutia s prírodou, pátrania po stopách či iné pokušenia s ktorými sa v Afrike stretáva nenechávajú moje oči suché... od smiechu! Bombový tuniak! ()

Rudyamon

Pokračování Ace Ventury tak trochu trpí klasickou nemocí všech pokračování, ale to se tak trochu dalo čekat. Prakticky nemám co dodat ke komentáři, který jsem napsal k prvnímu dílu. Opět poměrně slabý děj a opět bylo vše zaměřené k vytvoření prostoru pro kreace Jima Carreye. A jim Carrey opět předvedl svou nekonečnou zásobu ksichtů, neartikulovaných výkřiků a nekontrolovatelných pohybů. A já jsem se opět skvěle bavil a opět se bavili i sousedi na tom, jak se bavím já. Účel byl splněn, takže žádný problém. Ač je tato komedie značně praštěná, jako konec konců většina komédií, ve kterých hraje Jim Carrey, přesto se na ni kdykoli opět rád podívám. Ono podívat se třeba, jak probíhá porod u nosorožců je opravdu zajímavá a poučná záležitost ... :-) ()

10Domik10

Myslím si, že určitý pokles od jednotky tu je ale opäť som sa výborne bavil, a tak ako zvierací detektív tak aj volanie divočiny je založené na skvelom umení Jimma Carreyho, ktorý každopádne nesklamal. ()

Pathrose

Jako vždy trpí tento film syndromem druhých dílů. Je to prakticky opakování jedničky s tím, že kvantita ubírá na kvalitě. ()

Ryšty

Jednička byla super. Správně střeštěná, dobrý vtipy. Dvojka mi přišla točená jak pro děti. Vtipy většinou vyloženě trapný. Celý mi to přišlo jak pro děti. Občas sem si říkal, jestli to fakt myslej vážně. Ani super Jim to nezachránil. ()

Likan7

Ve všech směrech horší pokračování ve všem průměrné jedničky. Carrey občas trefí do černýho, ale většinou se mu to nedaří. Scénář je hovadina, jednotlivé scénky víc trapnější než vtipnější a je to o pár minut delší než jednička. Díky bohu, že mě nečeká ještě trojka. ()

rublik05

Ace Ventura 2 je oproti jedničce mnohem šílenější, avšak příběhově jednodušší a z mého pohledu je i méně vtipný. Jim Carrey předvádí přesně to, co od něj očekáváme a co mu jde nejlíp, vlivem špatného scénáře však občas sklouzává k trapnosti, naštěstí se zde najde několik opravdu povedených scén. Líbilo se mi krásné exotické prostředí africké přírody, snaha o parodování různých slavných filmů se víceméně taky povedla, nějaké ty hlášky se také uchytily. Tak či tak se dvojka kvalitativně s jedničkou srovnávat nedá, sice se snaží být ve všech ohledech lepší a vtipnější, bohužel to tvůrcům až tak úplně nevyšlo, čímž nepopírám, že Ace Ventura 2 diváky nepobaví, své fanoušky si jistě najde. Za mě můžu říct, že jsem se docela pobavil, ale předchůdce mě bavil mnohem víc. 6/10. ()