Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

Adm.Nelson

Gorilia ruja, trauma z netopierov, pľuvance na znak lásky, tieňohra, a hlavne jedna z najvtipnejších scén, aké som kedy videl - áno, presne tá s nosorožcom. Bavil som sa skoro dokonale. 8/10 ()

marshaall

Jim potvrdil ze je kral komedii, co sa mu v 90tych rokoch podarilo niekolkokrat. Opat strasny dement, ale pasuje mu to a funguje to dokonale :D . ()

Hubis_

Bohužel o hodně slabší,než první.Některé scény byly opravdu trapné.Občas jsem se zasmál,ale ne jako u prvního dílu. ()

GOREGASM

Plivací seance, snobská párty, nebo porod nosorožce jsou k popukání, stejně jako Aceova chůze nebo způsob parkování. Suma sumárum stejně nevyrovnané jako jednička, ale více uřvané a přešklebené (a to mám Carreyho obličejové psí kusy od srdce rád), a proto i méně zábavné. Zvlášť alergický jsem na škleb "Loooooser", nebo "Like a Glove". 40% ()

BeranSon

Tolik povedených skečů a opět tradičně správně a přesně švihlí Jim Carrey že se musíte připravit na to že tohle bude opět jak se patří odvaz! Tohle je parketa pro již zmíněného herce, čím větší úchylárna, či nemravnost tak tím větší počet ksichtů lze vidět. Druhý Ventura si meze klade hodně široko a tak se není ani čemu se divit, že režisér nemusí perefktně ovládat všechny aspekty filmu, vlastně mu jen stačí nějak ukočírovat horlivé herce a o zábavu má postaráno. - 5/10 - ()

animario

Tady si asi pár lidí dává do cornflaků guano velkýho bílýho netopejra místo mlíčka nebo co..Tohle je animální klasika,vy pudlové. Psal se rok 95' a Ace byl točenej jako rodinná komedie,tudíž by se k němu tak mělo i přistupovat a v týhle škatulce je to bravurní kousek. Víc crazy,ale ve výsledku ucelenější a vtipnější než jednička,Carrey občas přehrává,ale víc vystihuje charakter ulítlího petdetektíva a některý scény a gagy jsou nezapomenutelný. Z nostalgie i na truc +1* navíc. ()

GMVajgl

Takové to typické cash grab pokračování, které se veze na úspěchu a jménu prvního dílu. Podstata je velice podobná, některé prvky jsou převzaté způsobem "ctrl+c a ctrl+v" a přehnané na 150% - asi v důsledku kompenzace své neoriginality. Např v jedničce protagonista řídí jako cvok a parkuje smykem, ve dvojce řídí už jako totální magor a parkuje saltem. V jedničce si utahuje ze smetánky, zde ji rovnou fyzicky napadne. V jedničce se choval profesionálně a byl schopný / kompetentní. Ve dvojce si ze svého klienta utahuje. Taky se tu najednou štítí netopýrů. Docela originální je scéna v nosorožci. Jinak je to z pohledu originality / umění / tvorby velká bída. Je to nucené, není to Tao. Hrálo se na jistotu podle ověřeného receptu. Přitom z finančního pohledu to byl úspěch - druhý díl vydělal 2x více peněz než první. ()

Filmárik

Pre mňa určite lepšie ako jednotka. Dej už síce nie je až tak detektívne zameraný ako v jednotke, ale o to viac je tu skvelých ftípkov. ()

Smidak

Po skvělé jedničce přichází, jak už to tak bývá, o dost slabší dvojka. Je tam stále spousta dobrých vtipů, ale za prvním dílem to prostě zaostává. ()

TylerGage

pár dobrých vtipů v tomto filmu bylo. zasmál jsem se jinak konec mi prišel suchej a nudnej..Nevim jestli budu sám ,ale musím říci ,že jednička byla o hodně lepší. ()

Fat'Fatal

Existuje spousta vymazlenějších filmů se silnějším příběhem, lepšími herci a jejich výkony nebo i režií. To všechno uznávám a jsem si toho vědom, ovšem Jim Carrey v podání dabéra Bohdana Tůmy pro mne znamená jeden z nejvtipnějších filmů. Tenhle snímek je moje slabina a nestydím se za ní. // Viděl jsem v českém dabingu. ()

Biopler

Bolo to slabšie, ale ja som sa bavil. Opäť Carrey a jeho bláznivé ksichty a grimasy úradovali. Ako to len robí? ()

Alice02

Když jsem koukala na profil filmu před jeho shlédnutím, říkala jsem si: je to starší kousek, dřív byly jiný měřítka zábavy, ale Jim zvítezil nad předsudky a díky němu jsem měla postaráno o super zážitek.... Tak hodně jsem se u filmu už dlouho nenasmála!! Kromě toho, že chrlí jednu hlášku za druhou, je Jim Carrey nenapodobitelný, úžasný a neuvěřitelně zábavný, každé jeho slovo a každý pohyb jsem si naprosto užívala!!! ()

Kingjiri

Musím říct, že se mi druhý díl Ace Ventury líbil dokonce o něco víc, než díl první. Jim Carrey tu totiž předvádí ještě více ze svého repertoárů šílenejch xichtů a dalších vylomenin. Přibylo trochu nechutnýho humoru (např. obří plivanec ve stanu u šamana) a jednoduššího humoru, ale přesto mě to dokázalo pobavit a zasmál jsem se víckrát, než u prvního dílu. Scéna s nosorožcem mě dostává vždycky, když si na ní vzpomenu :) Znovu musím, jako u jedničky, výjímečně pochválit dabing, Bohdan Tůma odvedl skvělej výkon. Sympatická jednoduchá oddychovka, dávám čtyři silnější hvězdy. ()