Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí. A skutečně film má na městečko zničující dopad. U dětí je sice velmi úspěšný, rodiče však požadují zákaz jeho promítání, protože sprostá mluva se v městečku rozmáhá jako lavina. Další návštěva kina se stane osudnou Kennymu, který si stejně jako postavy ve filmu zkusí zapálit prd. S popáleninami je odvezen do nemocnice, kde však zemře, když mu lékaři místo srdce transplantují bramboru. Zatímco Kenny jako většina lidí skončí v pekle, Stan žárlivě sleduje svou lásku Wendy, která dala přednost jedničkáři Gregorymu a rozzlobené ženy založí sdružení Matky proti Kanadě. Vylákají hrdiny sprostého filmu Terrance a Phillipa na talkshow, kde jsou oba vzápětí zatčeni. Kanada vznese protest, ale protože jí to není nic platné, vybombarduje dům klanu Baldwinů. Spojené státy jako odpověď vyhlásí Kanadě válku a ministryní války jmenují Kyleovu matku, která stojí v čele hnutí Matky proto Kanadě. Armáda útočí na Toronto, Kanaďané žijící v USA jsou internováni v koncentračním táboře štěstí a vzájemná roztržka se mění ve světovou válku a Satan se těší, že se konečně ujme vlády. Stan, Kyle a Cartman však mají plán jak zachránit svět. (oficiální text distributora)

Dr.Zhivago

Pan Grrison: (jako pan klobouk): Posaďte se děti, dneska se toho musíme hodně naučit. Pan Grrison: To je fakt pane klobouku. Začneme několika novými matematickými příklady. Kolik je pět krát dva? No tak děti, nestyďte se a prostě to zkuste... Ano, Clyde?¨ Clyde: Dvanáct! Pan Grrison: Jistě... A co kdyby to teď zkusil někdo, kdo není úplný debil? kdokoli, no tak nestyďte se! Kyle: já myslím, že to vím, pane Grrisone! Eric: ně, ně, ně, ně, ně, ně... Kyle: Drž hubu ty, tlustoprde! Eric: neříkej mi tlustoprde ty zasranej žide! Pan Grrison: Ericu, tys řekl sprosté slovo?! Eric: "žid"? Kyle: Ne, ve škole se neříká "zasranej", ty tlustá píčo! Pan Grisson: Kyle! Eric: Proč ne? kurva! Pan Grrison: Ericu! Stanley: Vole 'tys řek' "kurva"! Pan Grrison: Stanley! Kenny: blablablabla..... Pan Grrison: Kenny! Eric: Co je na tom špatnýho, vždyť to nikomu neublíží. Kurvajs, kurva, kurvička! Pan Grrison: Co kdyby jsi šel k výchovnému poradci! Eric: Co kdyby jste mi vylízal prdel! Pan Grrison: Co jsi to řekl???!!! Eric: Pardon, promiň tě... Chtěl jsem říct -- CO KDYBY JSTE MI VYLÍZAL PRDEL, PANE GRRISONE!!! ()

movieband

"Nevěřím ničemu, co krvácí pět dnů v týdnu a nezemře!" Podobných hlodů je ve filmu ještě několik a pár úsměvných situací se ve filmu taky objeví. Občas mi to přišlo v některých věcech jako dobrá satira, jinde sem se dávil smíchy a v jiných to byl humor přes čáru nebo to byly věci, které mi vtipné prostě nepřijdou. Každopádně to už znovu vidět nepotřebuju. Když si u sledování člověk dá toho panáka, tak podobně jako u Teda, tak i tady to není vůbec na škodu a dojem z filmu to snad ještě vylepší. "Kurva zabili Kennyho! - Parchanti!" 70% ()

PogoJoe

South Park: Kultovní, Ulítlé & Geniální. Viděl jsem to tolikrát a pokaždé se válím smíchy. Skvělá hudba. Pro fanoušky seriálu povinnost. Ačkoliv uznávám, že někteří lidé po shlédnutí prvních minut rychle vyprázdní sál, podobně jako to učinili dospělí při shlédnutí premiéry Terrence a Philipa... ()

Herr_Flick

Zajímavostí je, že příslušníci americké námořní pěchoty údajně film několikráte pouštěli Saddámu Husseinovi po jeho zatčení... Skvělá záležitost tenhle film! Nemám slov... ()

Aiax

Tenhle brutálně originální, krvavě vtipný a vůbec orgasticky fantastický muzikál má snad jednu jedinou chybu - lidi, kterým nastavuje zrcadlo a ze kterých si báječně utahuje, odejou po pěti minutách, takže se vůbec nedozvědí, jací jsou to vlastně prasomrdi. Vivat boj prodi zaprděnému konzervatizmu. Vivat La Resistance! ()

salalala

I po letech nekompromisní a nekorektní, avšak inteligentní zábava, která si nebere servítky a ničeho se nebojí. Kouzlo South Parku tkví v primitivní animaci, což celovečerní film využívá na maximum a jednotlivé scény jsou famózně zvládnuté a muzikálová čísla jsou překvapivě výborná, a to včetně textů písní, které mají ironickou a satirickou hloubku a jsou velmi chytlavé (Blame Canada) a nápadité. Trey Parker využil zkušenosti ze seriálu a moc dobře věděl, co funguje, tudíž naprosto šílenou zápletku zakryl svižným tempem a opravdu brutálním humorem, který nemá hranice a svým vytříbeným slovníkem ho dokáže posunout ještě o něco dál. Ve výsledku je pak úplně jedno, že některé scény moc nefungují a kadence humoru je natolik extrémní, že nejde moc vnímat, protože ona nekorektnost všechno kompenzuje a několik momentů a hlášek je natolik trefných, že se člověk nestačí divit, jak moc pobaví (a s odstupem několika let zjistí, že i pravdivých). South Park: Bigger, Longer & Uncut je výtečná záležitost, která nemusela brát ohledy na nikoho, víceméně splnila očekávání, která do ní fanoušci vkládali a vzhledem ke stylu animace příliš nezestárla, což je smutné i pozitivní zároveň. 80 % ()

kajas

Seriál mě během dětství a dospívání nějak minul, takže z tohoto filmu rozhodně nesdílím takové nadšení jako mí vrstevníci a kamarádi. Smála jsem se, to ano, ale asi jsem moc velký puritán :). ()

Aleee89

Seriál jsem kdysi sledovala i přes svůj nízký věk. Film jsem viděla taky a musím říct, že je tedy fakt povedený, snad ještě více než seriál. Film je prošpikovaný vtipem, humorem, který mi sedí, i sprostými slovy, ale to k tomu prostě patří. Kenny, Cartman a spol. jsou prostě úžasní. ()

Fanucci

Některým věcem jsem se zasmál opravdu hodně, ale celkově jsem se zase nebavil tak moc, abych dal 4 nebo dokonce 5*. Není to tím, že by se mi South Park příčil, že by mi humor v něm neseděl. Naopak:-) Já jen nesnáším český dabing a upřímně si myslím, že čeština plno vtipů totálně zazdila. Věřím, že po skouknutí originálu hvězdičku přidám, ale zatím ty tři odpovídají tomu, co jsem viděl. ()

Tygrys

Pro mě nejlepší animovaný muzikál, který jsem kdy viděl. Vlastně tuším, že jediný, který jsem kdy viděl. Je to stejně povedené jako seriál. Díky tomuhle filmu jsem objevil nového hrdinu a od té doby vím jak se zachovat v těžkých situacích, které mi život přichystal. Díky Briane Boitano! ()

wipeout

South park je vinikajúcim seriálom s tím pravým štiplavo sarkasticky-politickým humorom v recesisticky jednoduchom grafickom šate. Pri ňom som s plným hodnotením neváhal. No ale čo naviac nám ponúkli v samotnom filme? Ten istý humor natiahnutý do dlhšej stopáže, ktorý by kludne mohol byť vtesnaný do jednej časti. A okrem toho nie všetky fórky sa vydarili, ale zase treba uznať je udržaný povinný štandard zo seriálu, ale nič viac. Otravovali najmä piesne teda až na jednu dve vínimky. 3,5* ()

Linda.csfd

Proč zrovna ze Southparku dělaj muzikál? Dva / tři songy bych tam nechala, ale zbytek mě tam vadil. Postavy vykreslené přesně podle jejich charakteristik, ale oproti sejrálu je to jen slabej odvar z jitrocele. ()

janek85

Je to takový South Park v podání muzikálu. Tady je fakt nasekaná spousta písní, řek bych, že každých 5 minut 1 píseň a celkem kvalitní. Začátek se rozjížděl a konec byl hodně dojemný, párkrát mě dojal. Hodně, hodně moc sprostých slov se vyskytuje v tomhle filmu, slova zasahují až do velké vulgárnosti! Pořád je děj legrační s dobrými Cartmanovými hláškami typu: " Seru na Vás, já jdu domů... ", ale to nemění stav mého hodnocení a nebojím se tomu dát 5*. 90% Přístupnost: od 15 let ()

BoredSeal

Vzpomínám si, jak jsem v kině po prvních pěti minutách uslzený extrémními záchvaty smíchu prosil Boha, ať není takový celý film, jinak bych to nevydržel a pomočil se. Bůh byl milosrdný, ale bylo to o fous. Užasný zážitek, po všech stránkách a mimochodem i parádní muzikál. Absolutní legenda. ()

honajz2

Jasně, na seriál to nemá, ne všechny scénky jsou tak úderné a vtipné jak mohly být a asi jen ty písničky to natahují na celovečerní stopáž, ale co naplat, když to jinak velmi dobře funguje, je to inteligentně napsané, pobaví to a písničky to má překvapivě chytlavá a dnes již kultovní skladba Blame Canada mi stále více a více připadá nadčasová... 4* ()

easaque

nostalgické 2* Platí totéž, co jsem napsal o seriálu Městečko South Park a film jsem taky kdysi na přelomu století zhlédl a opakovat se mi ho momentálně nechce, protože si myslím, že by mu to určitě nepomohlo, když jsem jeho pubertálnímu a vulgárnímu humoru nepřišel nikdy na chuť. Animace se je stále stejná, ale pasuje tam jako prdel na hrnec ;-) a tady jsou navíc oživující 3D prvky. Ale ani to nepomohlo k vyšší známce. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu novému a omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA ()

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi