Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak dvě růžičky jednoho keře tu kvetou spolu a jsou si k nerozeznání podobné. Jedna však chodí v šatech samá krajka a druhá také pěkně, ale obyčejně. Jedna líhá v kanafasu a z postele ji zvedá práce, druhá spí v hedvábí a drží se jí nuda. Copak Madlenka! Ta, co potřebuje, na to stačí sama. Ale kolem Marion se točí celý dvůr. Jedna vládne, druhá pere a obě touží po štěstí a kráse… Princezny mívají všelijaké rozmary, i ta naše Marion. Není zrovna spokojená se svým přepychovým životem, a tak ji jednoho dne napadne, jak by se jí žilo jako obyčejné pradleně, ta má přece život jako peříčko! Zrovna to samé si ale o princezně myslela pradlenka Madlenka. Ta by zase tuze ráda alespoň na chvíli vyměnila práci za spokojený život na zámku. A tak začala Marion kralovat v prádelně a Madlenka se usadila na trůně… Jak jim ta výměna prospěla, na to se teď podívejte... Laskavou pohádku, která je plná pěkných písniček, natočila v roce 1986 režisérka L. Koutná podle scénáře M. Zinnerové a do hlavních rolí obsadila M. Fišerovou (dvojrole Marion a Madlenky), P. Trávníčka (kominík Venda), K. Rodena (princ Petr), Z. Hadrbolcovou (teta Julie) a L. Lipského (strýc Josef). (Česká televize)

(více)

Recenze (81)

easaque 

všechny recenze uživatele

-4* dneska jsem si v televizi nostalgicky připomněl tuto starší pohádku s příjemnými písničkami Jaroslava Uhlíře. A i když není tak výpravná a ani moc originální s výměnou těch dvou holek, tak je příběh je dobře napsaný a není nuceně humorný. A protože časem neztratila na kráse, tak jemně nadhodnotím. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

KarolMalina 

všechny recenze uživatele

Človeka dokáže aj po tak dlhej dobe prekvapiť tvorba z minulosti . Herečka Markéta Fišerová sa mi vždy veľmi páčila, v rámci jej neopakovateľnej charizme a umelecko-prirodzeného prejavu.. Taká zvláštna kombinácia zložitosti a jednoduchosti, ale v tejto inscenačnej rozprávke vytiahla svoj talent ozaj veľmi vysoko. Jemný a prirodzený situačný humor len vyšperkoval celý príbeh, nielen hlavnej postavy. Bohužiaľ je len na škodu, že to bolo točené inscenačnou kamerou. Napriek tomu je o triedu na vyššej umeleckej priečke, celé dielko, ako hocijaká súčasná filmová rozprávka.  ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Hezká pohádka, která přestože vznikla v osmdesátých letech, výrazně překračuje stín tehdejší televizní tvorby. Může za to jak sympatické herecké obsazení (Pavel Trávníček překvapivě není princem), tak nádherné exteriéry zámku Červená Lhota, zajímavý příběh i pěkná výprava a v neposlední řadě příjemný hudební dobrovod. ()

Jonatána 

všechny recenze uživatele

Madlenku a Marion miluju od prvního shlédnutí, kdy mi bylo asi šestnáct a od té doby si tuhle pohádku neodpustím, kdykoli ji v TV dávají. I kdybych měla jen občas kouknout třeba při vaření. Markéta Fišerová byla kouzelná (vždycky mi u téhle pohádky přijde nesmírně líto, co se jí stalo) a princ Fridolín Miroslava Vladyky je zkrátka spanilomyslnost sama :-))). Viděno si po padesáté 8.5.2019 Jedna z nejkouzelnějších pohádek, na komentáři nezměním ani slovo. Jen možná znovu napíšu, že Madlenku a Marion není možné nemít rád :-) ()

castor 

všechny recenze uživatele

Dnes se bohužel jen otravně popisuje a opisuje a uřvaným postavám se cpou do pusy šílené dialogy. Scénáristé chybí, stejně jako v posledních letech pohádka, která v sobě kloubí kouzla, humor, kvalitní herecké výkony a tu správnou pohádkovou atmosféru. Buďme tak za každý podobný pohádkový kus jako je O štěstí a kráse rádi. Sic je televizní a nijak výpravná, nahrazuje to její bezprostřednost, vtip a příjemná atmosféra. Jaroslav Uhlíř samozřejmě znovu bezchybný!! ()

Galerie (4)

Zajímavosti (6)

  • Filmovalo se na zámku Červená Lhota v jižních Čechách. (M.B)
  • V pohádce se objevuje hudební motiv písně „Šel nádražák na mlíčí“ ze hry „Švestka“ Divadla Járy Cimrmana, kterou údajně mistr složil vlivem stařecké senility pouze o dvou tónech v rozmezí půltónu. Jedná se tak o objev této melodie o 11 let dříve než u slavných Cimrmanů. (Nptoh)

Reklama

Reklama