Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

zette

Skate nikdy nebyl muj kamarad a na filmy o klucich v puberte jsem uz stary, tak me tyto legendy nechaly chladnym. Ale natoceno je to dobre, slusny dobovy soundtrack, neokoukany namet... ()

Juto

Film je vzácny svojou autentickosťou. Režisér prijíma prekvapivo odvážny prístup, ktorý dáva materiálu trochu gravitácie. 7/10 ()

campix

K Legendám z Dogtownu jsem se nikdy nějak moc neměl. Jenže teď už na ně došlo a musím přiznat, že jsem docela překvapený. Tém velmi zajímavé, zpracování poutavé, herecky i lokačně zajímavé a hudebně docela slušně našláplé. Prostě výlet do teenagerských let, těch kdož utvářeli budoucí tak populární skateboarding mě překvapil, pobavil a rozhodně se na něj dalo koukat. Čiší z toho ta nesmírná pohoda a divokost, která k dannému sportu rozhodně patří. Ještě navíc je vše inspirováno skutečnými událostmi. ()

KajusaK

Velmi smutný drama příběh o skateboarďácích. Perfektně vybraní herci, všichni sympatičtí a zvládni role skvěle. Při některých scénkách mě fakt mrazilo, úžasný příběh. U mě za 4* a na film nezapomenu. ()

smrt.ka

Já už ani nevím, co jsem si od tohodle filmu slibovala. Proč jsem na něj vůbec šla do kina? Vždyť mě skateboard nijak zvlášť nezajímá. A co dělá tenhle divnej film v mojí TOP? Já vám ani nevím. Je na něm cosi vyjímečného - ta prchavá atmosféra, kterou cítíte nakonci, když vidíte toho kluka, kterej má rakovinu, ale přes to ještě nepřišel o veškerou chuť do života a svůj smysl pro humor. Cítíte tu dobu, chápete její mravy, prožíváte jejich příběhy a přitom s nimi nemusíte mít nic společného. Je to jeden z nejsmutnějších filmů, jaké znám - proč? Možná proto, že ukazuje, jak je přátelství vratká záležitost, že lidé se ženou "vpřed", směrem ke kariéře a balíku peněz a pochopí, že ono "vpřed" je někde jinde až docela pozdě. Herecké výkony skvělé (obzvlášť Hirsch s Robinsonem), jeden ze svých nejlepších výkonů také předvedl "vožrala" Heath Ledger, tady vidíte, jak skvělý herec to byl! ()

wendelin9

Divoká jízda, která mě dostala hned v prvních minutách a nepustila mě až do samotného konce... Film na vás dýchá pohodou, šílenstvím a rebelstvím dohromady a to je zatraceně dobrá kombinace :)... K tomu přihoďte partu složenou z bezva týpku, které byste určitě chtěli být součástí, bosse s tváří Heatha Ledgera a několik realistických výjevů ze života týkajících se přátelství a toho, že peníze opravdu nejsou všechno...... A co vám z toho výjde? - Super film podle skutečné události, kterému dávám 5* ()

tom88

Celkom milé prekvapenie od režisérky neskoršieho Twilightu. Film o skateroch som pred tým nevidel a hneď takýto skvelý. Krásne zábery a citlivá kamera spolu s dobrými hereckými výkonmi boli hlavnými plusmi filmu. Pekný príbeh podľa skutočnosti, kvalitne spracovaný. Škoda, že film na seba nezarobil, určite by si to zaslúžil. 75% ()

bartias

Film režisérky Catherine Hardwickové vznikal podle scénáře Stacyho Peralty a vypráví v podstatě stejný příběh jako Peraltovy dřívější celovečerní dokumenty Dogtown and Z-Boys a Riding Giants. Jako klasický celovečerák se pochopitelně nevyhne jisté dávce fikce a sentimentu. Díky bohu ale nejsou Legendy z Dogtownu žádným skejťáckým Beverly Hills, Hardwicková už ostatně ve Třináctce naznačila, že o tomhle její "mládežnické" filmy nejsou. ()

Bouzy

Dlouhé vlasy, rocková hudba a skateboarding v 70. letech U.S.A. Parta mladých kluků z chudých poměrů žije dobrou hudbou a po večerech jezdí po ulicích na prkně. Mají zálibu vypouštět cizí bazény a dovádět v nich. Nevím proč, ale všechny tyto věci mě naprosto fascinují. Je dobré být rebelem, který nezapadá do každodenní šedi lidstva. Na filmu je krásně vidět co z lidí dělají peníze a kariéra. Poslední scéna v bazénu s umírajícím Sidem a songem "Wish you were here" je pro mě něčím kouzelným. ()

Triple H

Dobrý film. Do subkultúry skaterov nepatrím, ale rozhodne mi nepríde nezaujímavá. Príbeh štyroch chalanov, ktorí zrevolucionalizovali celé toto športové odvetvie je klasický - partia kamošov sa rozdelí pre svoje kariérne postupy a rozdielne pohľady na svoju budúcnosť. Nič objavné, ale schopne natočené. Skaterské scény sú veľmi svižné a prehľadné - asi pomáhali profesionáli. Scenár písal sám Stacy Peralta (jeden z Z-Boys), tak snáď toho veľa neprikrášlil. Trefou do černého je obsadenie, pretože John Robinson, Victor Rasuk a Emile Hirsch sú svojím predobrazom dosť podobní a zejme ich aj celkom vystihli. Emile Hirsch po Sexbombe od vedľa a Obyčajných hrdinoch zase dokazuje, že talent rozhodne má. Jednu hviezdičku prihadzujem za výborného Heatha Ledgera (ktorý ale miestami výzorom až nebezpečne pripomínal Vala Kilmera :-)). A veľmi sa mi páčila hudba - Iron Mana, Voodoo Chile a pod. už dnes vo filmoch často nepočuť. ()

TomStall

Dlouho jsem kvůli tématu filmu jeho shlédnutí odkládal, což byla chyba. Film o partě mladých kluků, z nichž každý si šel svou vlastní cestou. Ocenuji pohodovou režii a skvělé herecké výkony, výborný a vcelku smutný konec mě pak definitivně přesvědčil o zasloužených **** ()

chelseaman22

Výborný film. Tento film není nikterak obyčejný, vypráví životní příběh partičky teenaagerů z US. Výborná hudba, drsná realita života je zde dokonale zachycena, poukázání na fakt, jak mohou člověka ovlivňovat peníze či moc a sláva. 75% ()

Ivush

Můj nejoblíbenější film, možná že hlavně proto, že je tam Emile :-*.Tenhle film se mu obvzlášť povedl a i ostatní, např. Heather Leadger-..ale nejlepší na tom je, že je to natočeno podle skutečný události.. ()

Honzíno

Tři hvězdičky mi přijdou málo, čtyři moc.. Dám slabší čtyři, nebo ne? Protože je možné, že bych to nechtěl vidět už znovu. Legendy jsou dosti specifické a působivé, mrzí mě jen jakoby málo osobitá režie, která by filmu dodala silnější vlastní názor a pohled.. Ale jo, stojí za to Lords of Dogtown vidět, jelikož mají svou vnitřní sílu, takže si ty čtyři zaslouží.:) Opravdu veliká škoda velikosti talentu Heatha Ledgera, neskutečný herec. ()

Sfinkter

Přesně ten typ filmu, který prožívám, který mě dostává a ze kterého si hodně vezmu. Hirsch s Ledgerem to válcují bezchybně a jejich výkony vás dostanou přesně tam, kam mají. Parta kluků položila základy skateboardingu, základy jejich přátelství se však nehezky otřásly. ()

Kamkon

Zoufale nevědoucí Heath Ledger, který, kdyby chtěl, tak toho dokáže mnohem víc, ale vesměs mu to stačí. Emile Hirsch krásně ztvárňuje problematického umělce na skejtu (změna vyzáže fakt účinkující!) a další spíše protikladné, ale dobré postavy hodně přesně ukazují, jakto vlastně s tím prkýnkem na kolečkách bylo. Smířlivý konec s doplněním působivě smutný i uklidňující ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem