joker30

Pamätám si ako sme boli na tento film zo školy v kine. Ked sme vychadzali von vsetci nadavali co to bola za blbost a ja som sa len usmieval lebo som mal opat ten pocit ze nieco take dobre som fakt dlho nevidel. 90% ()

LadyEsik

Tom Cruise ve mně málokdy vyvolává pocit kvalitního filmu, asi proto, že ho považuji za takového průměrného herce, kterému to ale stačí ke slávě. Přesto mě tento film pohltil, po jeho znetvoření musím říct, že to hrál dobře, možná proto, že už neměl tu svou pěknou tvářičku. Krásně hrála i Penélope Cruz. Celkově je příběh zajímavý, přestože ke koni možná až moc zamotaný, čehož se těžko vymotává. Ale film se povedl, je sci-fi, což mám ráda, ke konci dojemné, nutí přemýšlet a herecké výkony dobré. ()

arkie

Nie je to zlý film, celkom komický pohľad na Toma Cruisa s pošramoteným xychtom, tu to zrejme prežíva aj naozaj. :) ... ale Kurt Russell ako psychiater je príšerný ... ()

bakeero

Nic moc jsem o tomhle filmu dopředu nevěděl a nejspíš proto mě celou dobu vodil za nos. Příjemně. Závěrečné vypointování se mě pak skutečně dotklo. Ve své podstatě je film dost podobný Lynchovu Mulholland Drive. ()

dessa

Snad první film s Tomem Cruisem (Rainmana nepočítám, ten je skvělej pouze a jenom díky Dustinovi), kterej se mi vážně líbil, úplně mě to dostalo. Nutno podotknout, že jsem neviděl předlohu, uvidíme, jak (jestli) změním hodnocení po shlédnutí filmu Otevři oči. ()

fandalehy

Dodnes nevím, co si o tomhle filmu vlastně myslet. Směsice několika žánrů, která vyústí v konec, který ani ten nejlepší sensibil nepředpoví. I když to mohlo být kratší a trochu jednodušší, zejména pro ty, kterým se něchtělo moc přemýšlet, bylo to koukatelné a navíc i poutavé. ()

Perr

O trochu horší než originál Abre los ojos, hlavně charaktery jsou trochu jiné, daleko víc povrchní a také hůře zahrané a příliš mně nesedly, dále mám pocit, že si Amenábar víc vyhrál se snovými pasážemi, normálně bych tomu dal 3-4*, ale když vezmu, že Crowe víceméně zkopíroval celé scény a ničím to neobohatil, tak to mam chuť hodit do odpadu. ()

krizi

Já nevím, no. V tom filmu toho bylo strašně moc a já jsem vůbec nechápal co je skutečnost a co fikce. Ani ten konec mi to moc dobře nevysvětlil, asi mám pomalejší chápání... ()

Shaleman

Jeden z nejlepších a nejzajímavějších filmů, jaký jsem viděl. Cruise umí hrát, když chce (i když já ho moc nemusím) a tady to dokázal. Jeho nejlepší film, který povytáhl hodně vysoko. ()

LukeCJ

Dlouho jsem tomudle filmu odolával ,ale nakonec sem rád že jsem se na něj přece jen podíval . Začátek vypadá jako klasický americký film , ale pak se to změní na pěkné drama . Jsou tu obsazené velké hvězdy jako Tom Cruise a Kurt Russell a krásné Penelope Cruz a Cameron Diaz. Vizuální i hudební stránka u tohoto filmu je naprosto výjmečná ,přesto mi k plnému počtu hvězdiček něco chybělo, možná kdyby to režisér Crowe trochu více zjednodušil . ()

Slimakovec

(spoiler alert) A odedneška, když si dám v hospodě pivo, budu přemejšlet nad tim, jestli to je sen, nebo realita a když před sebou uvidim Svijany, tak budu hloubat, jestli to náhodou neni Plzeň. A pak se radši nechám zmrazit na hrozně dlouhou dobu (i když nevim, proč), vyberu si variantu zmrazení se snem a jako bod zrození ve snu si vyberu dobu, kdy jsem pivo neznal, abych ho mohl poznat znova.(konec spoileru) ()

Melandrix

Velmi solidní podívaná,která si určitě svého diváka najde.Mým favoritem je zde Kurt Russell.Scéna havarování vozidla je fakt luxus a maska, jíž má Tom,také ujde. Jeho dva herecké profily jsou pro mne velkým překvapením.Doporučuji shlédnout,i já se chystám na další projekci. ()

vincchuppo

K plnému počtu hvězdiček mi tu něco chybělo. Každopádně jsem se bavil a mozek byl nucen přemýšlet nad nadhozenými tématy. Velice zajímavě sestříhané dílko. Co se emocionálního působení týče, velice dobře zpracované. Hudba zajímavá. Výkony herců, skvělé. Příběh bych si dokázal představit i trochu komplikovanější. Ale bylo to love story, tak co chtít víc? Rozhodně zajímavý snímek k zamyšlení. ()

danny_21

Tenhle filmek asi nesedne každému, je potřeba se pěkně naladit a nechat se unášet. On to totiž není limonádový doják s lamačem srdcí Tomíkem, jak jsem si původně neinformovaně myslel, ale překvapivě zdařilá futuristická hořkosladká psychosomatická romance nebo jak to nazvat... Velmi zajímavá, nápaditá kamera, stejně jako hudba, čtyřlístek Cruise/Cruz/Diaz/Russell výborný, celý příběh stojí na pevných nohách včetně konečného rozuzlení, které jsem teda fakt nečekal - Camerone, tentokrát jsi mě dostal, Vanilkové nebe mě vzalo za srdce, zkusím ze zvědavosti porovnat se španělskou verzí - 80%. ()

Kingjiri

Miluju vanilku jako příchuť, ale tohle Vanilkový nebe mi vůbec nezachutnalo. Drtivou většinu stopáže jsem těžce nechápal a svuj zrak jsem místo na televizi často upíral na hodiny. Pointa docela vydařená, ale kdo se má koukat na tu dvou hodinovou fantasmagorii, která jí předchází? Od spojení romnatickýho žánru se scifi jsem očekával mnohem víc. Ani herecký obsazení mě moc nenadchlo, Cruise nic moc, Cruz se mi tady vůbec nelíbila a Diaz jsem nikdy moc nemusel. Jedinej, kdo mě z herců trochu potěšil, byl Jason Lee. Těžká nuda, kterou od jedný hvězdy zachraňuje jenom obstojná pointa. ()