John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Kadas97

Keanu Reeves asi dlho nevydrží bez zbrane, tak si po Matrixe vzal brokovnicu v tvare krucifixu a išiel vyháňať zlých duchov. Film Constantine je nabitý super efektami, aké nesmie postrádať nijaký akčný film. Téma exorcizmu je studnica inšpirácie či už pre spisovateľov alebo filmárov a preto natočenie filmu, kde počas exorcistických rituálov neprebieha len modlenie, ale aj mučenie démona slnkom a uväzňovanie zlých duchov v zrkadlách je super nápad a myslím, že tento film musel baviť aj kňazov (poznáte ten pocit, keď je superhrdina niekto kto sa vám podobá?). Príbeh bol vlastne jednoduchý a bez zbytočných zvratov, pri ktorých by som si ničil mozgové závity chápaním a myslením. Constantine je proste oddychovka, pri ktorej sa presúvam do sveta neba a pekla, anjelov a pekelníkov a nejakého duchovného podsvetia, ktoré riadi Papa Midnight. Peter Stromare ma ako Lucifer náramne potešil, a ďalší krát sa mi vo filme potvrdilo, že satan je sympaťák. Film v podstate nemá nejaké hluché miesta, a stále sa niečo deje. U mňa je to film so všetkým čo k tomu patrí a preto 10 z 10. P.S. Všimli ste si, že archanjel Gabriel padol v L.A.? V meste "stratených anjelov"? ()

chrispe

Jelikož nemám chuť napsat nadšenej komentář, nebo to poplivat, tak můžu říct, že mě ten film nijak zvlášť nezaujal. Fanynka Keanu nejsem, Rachel byla krásná jako vždy a filmové triky docela fajn. To, že SPOILER je Gabča tak trochu jinej a asi ne úplně hodnej, myslím, dojde skoro všem, takže žádné velké překvápko nakonec se nekoná. // Bylo to fajn, ale Constantine se u mě zařazuje do filmů - jednou a stačilo. Děkuji! ()

JBMAVERICK

...." Ano Johne, umřeš mladej, protože od patnácti let kouříš třicet cigaret denně. A půjdeš do pekla, kvůli životu, který jsi ved...... Jsi v hajzlu.".... Nejlepší lucifer hned po S čerty nejsou žerty. Neobvyklý thriller/horor, který mě nadchnul. ()

LokiZombie

Film, který se stal platným argumentem pro všechny, co kdy budou tvrdit, že povolení uzdy svým vlastním nápadům a inovacím nemusí nutně zabít jakoukoliv adaptaci. ()

Torpid

Skvěle a zábavně zfilmovaná komixová předloha. Trocha existencionálního podtextu, tak akorát. Nezapomenutelní Satan a archanděl Gabriel. Doufám, že až se budu v závěru svého života střílet do hlavy, nevzpomenu si na tenhle film. xxxxx/Satan /a Anděl /kámoši od vedle./xxxxx ()

chernobyl

Constantine je z definice spící hit. Vydělal na sebe dost, ale doba mu nějak nepřála. A přitom je to taková jízda, že ve stejném roce uvedený Batman začíná teprve startuje káru, když už si to Constantine frčí pekelnou rychlostí do... pekel. Takovej můj soukromej zlatej grál komiksových filmů. Navíc s hrdinou, který je oproti předloze dokonce i sympatický. ()

AloeB

Jeden z nejlepších akčních thrillerů s mystickými prvky je nepochybně Constantine, film, který drsným a ironickým způsobem využívá jemnou náboženskou látku a to takovým způsobem aby to nebylo trapné a naopak aby to bylo nesmírně zábavné a cool. Film s výborně ztvárněným Luciferem (který ovšem nepřekonává genitálního Toma Ellise), apokalyptickým peklem a pestrým repertoárem smrtí s přesahem a odporností, že by nejedno SAW mohlo závidět. Jediný film, kde můžeme vidět umírajícího Keanu Reevse jak ukazuje Ďáblu prostředníček, zatímco jde do nebe. Co ještě dodávat. ()

Jajar

Skvělý comicsový film, ve kterém Keanu Reeves vymýtá démony, dohaduje se s anděli, kouří jedno cigáro za druhým a fuckuje koho jen může. Spousta věcí v Constantinovi není moc dobře vysvětlena (proč má jít hlavní hrdina po smrti do pekla, kdo jsou vlastně jeho přátelé), přesto se jedná o dost povedenou prvotinu Francise Lawrence, která by neměla upadnout v zapomnění. ()

AxelWers

Celkom fajn mysteriózny film, ktorý má niekoľko múch, ale inak som bol spokojný. Jedna * navyše za pekelný Los Angeles. ()

Razzor_82

"To ty bys měl skončit v pekle, ty hybride." Lawrence stvořil vizuálně opojné  peklo, plné démonů a padlých andělů. Nápaditý snímek ze stáje DC Comics. Brilantní Keanu Reeves a jeho oduševnělé hlášky. Skvěle k němu sedí tajemná Rachel Weisz. V roli Lucifera se blýskne Petr Stormare. Mysteriózní lahůdka s temnou atmosférou. Po letech snad ještě silnější.  9/10 ()

kondor77

Tady se skoro všechno povedlo. Režie, scénář, dramaturgie... , ale chyběla tomu jedna zásadní věc. Emoce. Ale i tak nepůjdu proti proudu. Film jsem nakonec viděl několikrát a já se zásadně nedívám vícekrát na filmy, kterým neudělím plný počet. ()

franzkfk

Narativně intimní a kompozičně zajímavý produkt, který má svá slabá místa a který jsem dokázal ocenit až napotřetí. Škoda, že marketing nedokázal prodat, že jde o noir detektivku. Vzhledem k vyhozeným scénám bych řekl, že problém vznikl ve střižně a v rozpočtu. Film totiž balancuje mezi žánry a na tvrdou noirovku se Johnova expozice sjíždí jen po povrchu - na dobrodružný komiks zase chybí dynamičtější akce, která by ale zase zatěžovala rozpočet. ()

mirror

Pacilo sa (urcite viac nez Hellboy) ......temna detektivka s pozvolnym tempom, sem-tam okorenena akciou, slusne triky a hlavne dobre napisane a odohrane postavy Johna Constantinea(Reeves) a Satana (Peter Stormare), ale jednoznacne mojim favoritom/favoritkou je Gabriel v podani Tildy Swinton, ta zenska ma zvlastnu tvar a vinikajuco hra (aj ked vacsinou v malych produkciach.... The Deep End)....najblizsie vsak v jednej z najvacsich: The Chronicles of Narnia. A tiez som necital comics, len ten jeden pribeh v CREW, takze som nijak neporovnaval, ale coskoro by mal vyjst book od Ennisa Hellblazer: Son of Man a som celkom navnadeny. ()

Hever

Po efektové stránce naprosto dokonalé, film má hodně hutnou atmosféru, ale některé scény mi připadaly silně účelové, nelogické a místy jsem se nechytal děje. Za skvělou hudbu přidávám jednu hvězdičku. ()

KarlWalf

Na dnešní dobu překvapivě kvalitní scénář, dobré herecké výkony, celkově převyšující minimálně 80% dnešních akčních/horor filmů. ()

Solly

Velmi zábavný film. Nejsem takový znalec křesťanství, abych mohl hodnotit logiku či nelogičnost příběhu, ale myslím, že tady o to zase tak nejde!!! ()

chlebos

Jsou to jenom dvě a půl. komics jsem si tu četl jako součást výuky angličtiny, ale kam se poděla ta brutalita, vynikajicí hlášky a charisma hlavního hrdiny ví asi jenom bůh. Reeves se na tuhle roli vysloveně nehodí, ne že by se nesnažil ale John Constantine to není. Pro příklad, představte si že by ve vráně místo Lee hrál Leo DiCaprio.... Vizualní stránka filmu je vynikajicí, ale já se těšil na cynického týpka co kouří jednu za druhou, chlastá jak dáběl a šuká všechno co se hejbe. Tady si na konci vezme žvýkačku a s kouřením sekne, parkrát si cucne, Rachel se ani nedotkne a nejvíc cool je když pošle Satana do prd.. Tak to je trochu málo aspoň pro mě. ()

MilesTeg

Policistka má podivný sen. Leží v nemocnici, vzbudí se uprostřed noci a ponoukána tajemným hlasem vyběhne na střechu budovy a skočí dolů. Ráno se dostaví na místo činu a již tuší, koho tam nalezne - mrtvolu své sestry dvojčete, která se podle záznamu kamer zabila skokem ze střechy nemocnice, kde se léčila na psychiatrii. Nevěří tomu, protože bigotní katolíci jen tak sebevraždy nepáchají, pokud se chtějí dostat do nebe. Při prohlížení záznamu se její sestra naposledy otočí do kamery a náhle řekne „Constantine“. Komiks Hellblazer, podle kterého je film natočen, není příliš známý ani rozšířený, a to dávalo mnoho možností, jak původní látku vylepšit nebo dokonale pokazit. Nepovedlo se myslím ani jedno, vznikl celkem průměrný akční horor, který mohl mít více černého humoru a méně hluchých pasáží. Problém není ani tak ve filmu samotném, ale spíš ve vyčerpanosti tématu. Boj mezi Peklem a Nebem byl ve filmu už nejednou použit - můžeme vzít Satanovy rodinné problémy z filmu Adama Sandlera Satan Junior, hledání média či oběti z Konce světa Arnolda Schwarzeneggera, cestu peklem Spawna nebo podivné chování démonů a andělů ve skvělém kacířském filmu Dogma Kevina Smithe a v podstatě máme všechno, co film Constantine obsahuje. Samozřejmě je nutný vhodný hlavní hrdina a nemůžu říct, že pobledlý a křivonohý Keanu Reeves konečně vystoupil ze stínu Matrixu. Naštěstí má kromě černého oděvu navíc cynismus, cigarety a cancer - tedy rakovinu plic. Rachel Weisz jako policistka Angela Dodson jej chvílemi docela přehrává, rozhodně má její role lepší možnosti pro herectví, vyvíjí se od skeptičky po přesvědčenou, zatímco Constantine je stále stejný. Naprosto geniální výstup má Peter Stormare coby Satan, který sice nevypadá démonicky, ale jen nezdravě až mrtvolně (ovšem komu by pekelné prostředí prospívalo, že), ale jeho setkání s Johnem Constantinem je nejlepší část celého filmu, asi taky proto, že předchází závěru. Tilda Swinton coby Gabriel (že by archanděl?) působí opravdu jako bezpohlavní anděl, či spíš lze říct, že není zcela jasné její/jeho pohlaví. Zajímavě a originálně řešené je samotné Peklo, které vypadá jako normální svět těsně po výbuchu atomové bomby, jako kdyby se krajinou a městem valila permanentní ohnivá tlaková vlna. Hlavními obyvateli pekla jsou zvláštní bytosti podobné mrtvým lidem, jen horní části lebky, bez mozku a bez očí, které se snaží vysát duši z nově příchozích. Hieronymus Bosch by záviděl. Nelidští obyvatelé normálního světa se obvykle poznají jen podle zvláštního svitu v očích, andělé pak čas od času roztáhnou velká šedivá křídla - bílá ani jednou, nejspíš proto, že jsou poněkud poznamenáni službou mezi hříšníky. Trochu to všechno připomíná Muže v černém, kdy se za obyčejnou lidskou fasádou skrývalo ledacos. Nic není dokonalé a tento film není výjimkou. V prvé řadě není dostatečně vysvětleno, proč Isabel spáchala sebevraždu. Lze sice poznat, kdo byl tím našeptávačem, ale pokud se někdo přímo nevtělil do Isabel, není jasné, jak se bigotní katolička mohla smířit s tím, že skončí v Pekle. Takzvaná Dohoda o neútočení mezi Nebem a Peklem je zmíněna mezi řečí a vlastně až ve chvíli, kdy je porušována, tady by to chtělo obšírnější výklad - jenže ten nemůže přijít, protože pokud prostředí Hellblazera vychází z katolického pojetí víry, o nějakém zákazu vstupování nemůže být ani řeči - co by potom znamenaly všechny ty uznané zázraky nebo „prokázané“ posednutí ďáblem? Původ samotných „kříženců“, fungujících jako spojka pro obě strany v lidském světě, není nijak vysvětlen, osobně by mne zajímalo, jestli byli stvořeni Nebem nebo Peklem nebo jestli vznikli křížením lidí a démonů. Pro pár dobrých momentů a několik zajímavých hlášek se vyplatí Constantina vidět, ale nečekejte od toho bůhvíco. Hlavně nesmíte být fanatičtí křesťané nebo fanatičtí hnidopichové. A ještě jedna věc - odejdete-li před koncem titulků, přijdete o bonusovou scénu na hřbitově, která potěší. () (méně) (více)

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)