John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

Louie

Hodně povedený film, který bohužel poslední záběr se žvýkačkou srazil na tři hvězdičky. Hellblazer by z toho nadšenej asi moc nebyl... ()

Trixi

Mně tenhle film úplně pohltil. Příběh vymítače, kolem kterého se rozpoutá boj o přežití lidské rasy je vyprávěn strhujícím způsobem. A když k tomu přičtete ještě výborné trikové efekty a skvělé herecké výkony ( nejen v hlavních rolích), pak je pět hvězdiček na tom pravém místě. ()

PanthercOY

Vyborna studie koncentrakovaneho ega, ktera navic dela z klerikalniho (klerikalisovaneho) krestanstanstvi ducharinu...dal bych 4* ale s ohledem na meho milacka ()

dustur

Keanu Reeves si svojho diabla raz zahral v roku 1997 vo filme Diablov advokát,a tu si skoro zopakoval svoju úlohu,ale tu sa mi ešte lepšie páčil ,tu podľa mňa podal jeden z najlepších výkonov od čias Nebezpečnej rýchlosti alebo Matrixu... Ale zas aj Frances Lawrence nakrútil veľmi povedene filmové dielo a zároveň tento film považujem za jeden z mala najlepších filmov Keanu Reevesa.... Moje hodnotenie filmu zaslúžene.: 5 / 5 ()

Sosak

Constantine se tváří jako další hollywoodský snímek s efekty a slavnými herci, který slouží pouze k sezónnímu pobavení popcornového publika. Jenže všechny ty biblické a křesťanské motivy v netradičním pojetí z něj dělají něco mnohem lépe koukatelného. Obvzláště vypečené je ztvárnění Satana a i andělé vypadají celkem rajcovně. Kvůli tomu si to zaslouží vyšší hodnocení, i když pravda - z komiksové pčedlohy šlo vyždímat daleko víc. ()

fandalehy

Bohužel jsem během tohohle rádoby hororu nepocítil žádnou atmosféru, o kterou se očividně Lawrence a jeho tým snažili. Můj strach zůstal na bodu mrazu a ani speciální efekty, ani Keanu Reeves a dokonce ani Rachel Weisz mne nezaujali navíc než 40%. ()

simplejack

Ani nevím proč, ale překvapivě se mi to líbílo, je tu plno zajímavých momentů a stylové efekty, satan tak ten je úplně nejstylovější. Dokonce jsem z toho cítil nějakou atmosféru, film jako celek je plynulý se slušivě temným nádechem. No solidní překvapení. ()

haWranka

Film s moc dobrou myšlenkou, úžasným černohumorným scénářem a rozjezdem, který rozhodně zaujme a přiková diváka do židle. Bohužel, když se přehoupne první polovina, všechno začíná být trochu zmatené, rozvleklé... Přesto jsem se moc dobře bavila. A abych nezapomněla - objeví se tu jeden z nejlepších pekelníků v historii filmu. ()

RajAthen

Safra, to byl dobrý pseudo-mysteriózně-akční-skoro-thriller. Předlohu jsem neviděl, ale určitě také bude peprná, jen co je pravda. Hlavní postava cynického štvance, který už toho nemá moc co ztratit, je příjemnou změnou od vykulených slečinek, které v obdobných filmech obvykle najdete. Zajímavé jsou celkem natradiční praktiky vyšetřování a raději si dávejte pozor, abyste, když se budete koukat vaší Micině do očí, nestáli ve vodě. Konci pak kraluje strýček Ďábel, který je hrán skutečně s gustem. Přesto si trochu přisadím, jelikož mi přijde, že z filmu šlo vydolovat víc, co by z něj skutečně udělalo Podívanou, ale i tak je se na co dívat. ()

markotter

Za 20 minut, co jsem u toho vydržel mě Constantine nepřesvědčil, že by byl něčím vyjímečným a že bych měl zůstat u TV dýl. ()

Alexandre

Na to, že fantasy horory tohoto typu dvakrát nemusím, se mi to docela líbilo. Námět nebyl špatný, scénář taky ne, líbilo se ztvárnění pekla a pár triků... Ale pro mě to nebyl zas takový velký zážitek jak pro většinu uživatelů. U mě za slušných 60%. ()

Dartdevil

Velmi hezky zpracovaná pohádka, kde se na zemi střetávají síly dobra a zla. Potěší rolička LaBeoufa, který se zde pomalu rozjíždí. ()

waska

Když máte opravdu charizmatického hlavního hrdinu, když máte fakt cool Satana, když máte opravdu nádhernou hlavní hrdinku a když máte opravdu cool pomocníka hlavního hrdiny, není co řešit a opravdu slušná upírská podívaná je na světě. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)