John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

ER

Mezi comicsy patří Constantine mezi mé nejoblíbenější. Důvod? Je více lidský,než si připouštíte. I když zabalený do "pekelných"efektů. I když na nás "vrhá"náboženskou tématiku.Přesto zůstává svým rozměrem na straně prostého života,řešícího prosté dilema-jaké to že pokušení na nás ten svět chystá a co s tím uděláme. Temné vyznění filmu s výbornou zápletkou a skvělými hereckými výkony vás dokáže vtáhnout do děje,pokud pochopíte prolínání nadpozemského světa s tím světským. Peklo je velmi nepříjemné pro věčný život,ale život je někdy peklo.Tak si vyberte. ()

Kroup4

Comics jsem nečetl tak jsem nevěděl co čekat.Bylo to výborný.Keanu si odehrál svoje a Rachel taky.Ale kdo mě dostal nejvíc byl Peter Stormare.Jeho Ďábel se hned řadí za Heřmánka(S čerty nejsou žerty) a Ala Pacina(Ďáblův advokát).Skvělej oddychovej filmek. ()

danny_21

Constantine se mi prostě líbí po všech stránkách a nikdy se mi neomrzí. konflikt nebe vs peklo mě baví, navíc tady je to originálně podáno.Jestli existuje peklo, nedokážu si představit, že může vypadat jinak, než tady. 90 %. ()

aLCaP0Ne

Možno ma tu niektorí ukrižujete ale musím dať 85% asi sa pýtate prečo? Perfektný až mráz po chrbte naháňajúci Constantine v podaní Reevesa. Podobne ako väčšina som nevedel, že námet je podľa komixu. Celkový príbeh, zábery a výkon Constantina ma dostal a rád siaham po tomto filme aj keď som ho videl už x krát. Filmy na takúto tématiku a v takejto kvalite jednoducho môžem.. ()

Chosef76

Keanu Reeves je v tomto filmu dokonalý, už jen za stylové zapálení cigarety získává ode mě hvězdu. Film má úchvatnou atmosféru, která mě přibila k židli a nepustila až do závěrečných titulků. Miluju přechody mezi "světy" smrtelníků a nesmrtelných....tohle téma je nebešírné a vždy bude většinu z nás fascinovat. ()

Likan7

Po finále Matrixu si dal Keanu lehčí rok, aby se o 2 roky později vrátil. V další roli, která mu sedí téměř dokonale. Z nenápadnýho béčka pecka se zrodila. Lawrence má pro akční - mysteriozní - sci-fi talent, který potvrdil o další 2 roky později v první polovině Legendy. 4*. Pátá za Nea, který se tváří jako větší frajer než byl Neo :-) ()

Veseldaa.!

Neo, teda Keanu podává standardně skvělý výkon, Shia taky standardně - otravně, i když s odkazem na Taxikáře mě překvapil a potěšil. Stopáž celkem dost kolísá, místy nudí, ale nápadité (Pruitt Taylor Vince) a efektní momenty převládají. Ovšem poslední půl hodinovka to je hooodně oku lahodící záležitost, především díky vynikajícímu Peteru Stormarovi. ()

Ginger25

Nečekaná pecka! Keanu Reeves jako zatraceně cool hrdina, který vykouří snad karton cigaret denně, nemá problém sejmout pár démonů a bez mrknutí oka vyfuckuje Satana. A to vše bez zbytečných keců! Film rozhodně není dokonalý, ale celé dvě hodiny si udržuje skvělou temnou atmosféru a proti hereckému obsazení nemám nejmenší výhrady. Dost mě potěšilo netradiční pojetí archanděla Gabriela v podání Tildy Swinton. Zkrátka jsem se dobře bavila a to je pro mě to nejdůležitější. ()

fallanga

Klasická sci-fi/fantasy blbost, kde člověk vyhání démony ze světa. Má to cosi do sebe a na rozdíl od ostatních snímků, které se zaměřují na tohle, tak rozhodně pobaví, ale že by to byl trhák, to zrovna ne. Co ty si raději pustím krotitele duchů. ()

Acrobat

Isteže sa pozerala tým, tým zúfalým pohľadom v tej chvíli len na mňa. Zúfalstvo nebola jediná zložka citového vypätia. Oči vyžarovali odrazu nádej. Slabú, ostýchavú, no zastavila proces znetvorenia jej tváre. Precitla, určite nie mojou krásou, a odrazu jej úvahy stratili momentálne patričný význam. Nikdy som sa nepozeral tak dlho a silno do očí niekomu inému ako teraz. Bolo to nevyhnutné, to jediné, čo mohlo tvoriť ľudský kontakt. Telesný už zabezpečovali len ruky. Jej silná, ale jemná, moja chudšia, kostnatejšia, ale dobre udržiavaná. Nevnímal som skoro nič. Existovať musela len ona. Široký dav ľudí dole nemal tvár. Matnosť a neurčitosť, hmlovina zahalili všetko navôkol. Prekliate podtrhnutie atmosféry dotvára prudký dážď sirôt a ubíjajúce šero. Slnko zašlo, našťastie, pretože vždy stačí dojem, predstavivosť, obeta a sebapoznanie. Osvecovalo si všetko, len vnútro nie. Preto nech mu je tak dobre, zapadnutému. Dážď nezmáča len dvoch ľudí. Opodiaľ stojaceho dobre pestovaného muža v obleku s tmavými vlasmi, zelenými očami, s jemným strniskom a fantasticky tvarovanou postavou. Nemal snáď jedinú chybu, navyše nad hlavou mal akési svetlo, belasú žiaru. Dážď ho mal v úcte, akoby existoval mimo neho. To využíval druhý muž, samozrejme môj priateľ Karl R. , ktorý pritisnutý k mužovi mu tesne držal nôž pod krkom a prinútil ho vystrieť dlaň, na ktorej sa medeno-smaragdovými písmenami zobrazoval text z dievčininých zatiaľ posledných slov, predtým než....... “Svätožiara nado mnou. Šťastný záblesk chvíľky. Túlavé, zamračené, zúbožené šťastie nachvíľu zazrelo moju utrápenú postavu. Zastavilo sa a hodilo rukami krátku, ale intenzívnu možnosť vychutnať si šťastný prenikajúci pocit. Kedy inokedy, ak nie túto nedeľu. Ten akože Pánov deň. Cítim chvenie, neprekonateľnú radosť, úprimnú bezstarostnosť. Neviem v návale šťastia či plakať od prežitia alebo sa usmievať a prijímať do náručia imaginárne deti s matkami, ktoré sa rozbiehajú ku mne. Ako túžobne chcem zotrvať v tomto blahoslavenom momente. Necítiť čas, priestor, budúcnosť, nezaoberať sa minulosťou. Neuveriteľne šťastný. Koľkokrát? Preboha, Mrazí ma. Prsty dvoch obyčajných rúk sú dostatočné...Ten pocit je enormne krátky. Žiaľ ho premáha nevtieravo, nemusí sa napínať, potichu sa z nezáujmom šíri z hĺbky duše, je bezcitný, neutrálny, akoby vedel, že ma premôže a nič mu v tom nezabráni. O to viac je šťastný okamih intenzívnejší. S pocitom krátkeho trvania ho musím prežiť nadľudsky, inak, božsky. Nemám na výber. Dopitá fľaša kvalitného vína, porozhadzované lieky bylinného charakteru vo vrecku, nemo tváriaci sa kríž, vresk a krik kdesi v diali, brechot diabolského psa šíriaci sa vzduchom. Zbedačená svetskosť. Hypnotický a mnou milovaný šťastný okamih sa nevyhnutne premieňa. Je viac zmyslový, ohraničenejší, hĺbavý a opäť premýšľajúci. Trápi sa sám sebou a sťahuje aj vedomie. Vyžiť so šťastného okamihu je takmer nemožné. Je ľahučký, krehký, o čo viac intenzívnejší, o to viac nestály, labilný, prelietavý. Kam vždy uteká, do akej krajiny, ktorú ja nemôžem poznať a vidieť. Neberie nikoho so sebou, je sebec a egoista. Nemôže za to a ja mu to nevyčítam. Rozdala som sa, bola som tu pre druhých, pre nich som slúžila, nepotrebujem chvály a slávu. Odmietam, nechcem ich. Na ten krátky čas som bola v nich, v ich šťastí. Ja som bola zdrojom lásky. Enormne ma napĺňal tento stav. Nikomu nič nehovorím, mlčím, ako tie biele oblaky nado mnou...Tlak v hrudi prichádza a pichľavá bolesť pri srdci sa ozýva. Kam ma to vedie? Kam ma to tlačíš? Do oblastí, pustín a krajov, k ľuďom nepoznaným? Nevládzem, necítim podporu, pomoc neprichádza. Aj ten krásny muž v obleku nehľadí na nič, len na mňa. Čo to? Rukou mi naznačuje úctivo s úklonom, aby som pokračovala, dokončila začaté. Rozkaz pane, ešte ani teraz nemôžem rozhodnúť sama. Tak teda......“, predtým než sa odhodlala skočiť. Výkrik. Tušenie. Zorientovanie. Dve telá. Prestávka v čase. Zúžený priestor. Koniec nevyhnutnosti. Pád. Jeden slobodný, druhý záchranný a vynútený. Ruky v jedno. Výčitka – záchrany, či prekážky? Takýto je vzťah k dievčine. Divo vrieskam: „Vaše slová nie sú prostriedkom záchrany. Sú prikrátkym motívom emočného vzrušenia duše. Ten muž to vedel, preto tu stál. Zdola sme cítili slabosť duše, ťahala nás, lebo spoznala svojich možných spasiteľov. Teraz sme tu, no neudržím vás. Zastihli ste ma v nepravej slabej chvíľke môjho života. Nepripravený, len z povinnosti spásy sme trielili nahor. Ste úžasná, no rozhodnite sa ak máte tú milosť, či som úprimný. Teraz ma hlad gniavi, výčitky silno prúdia, súcit s umierajúcimi bolestný je. Pani, čo ste našli, odrazu strácate. Nehodný, zlyhávam. Je mi to tak strašne ľúto...“ Siedma hodina poobede prináša sedem úderov hodín obrovskej budovy v strede mesta B., na streche ktorej moja jedna ruka chráni mňa, druhá neúspešne dokončuje ochranu jej. Muž zmizne v momente. Dievčina padá dole a Karl R. ma ťahá hore. Vidíme jej telo, potom hmlu a tmu pretína len vzďaľujúce sa svetlo jej dočasnej svätožiary. Náraz. Výkriky a stony. Pomaly dohasína, slabnúce svetielko tam dole opäť bezcitne pohlcuje tma. „Nepýta sa, kto je ďalší. Sucho, bez štipky ľudskosti a empatie konštatuje ďalšieho. Len počty? To je všetko, čo ju zaujíma? Ježiši Kriste! Zhliadni tu, na mňa chvejúceho, slintajúceho od zúrivosti! Koľkí ešte?“ Všetci navôkol v meste si nasadili vyľakané a prekvapené tváre šíriace zdesenie a hrôzu, no tváre bafkajúce cigary, pestované a uhladené, bezemočne dokonalé. Naše dve šíria pot a hnus. Veronika sa nezastavuje a svätožiare oprávnene nemáme, rýchle mizneme v zmätenom dave. () (méně) (více)

bono22vox

Temná duchařská comiksová detektivka, skvělý Keane Reeves jehož titulní hrdina je takový Van Helsing, nebo možná spíš víc Philip Marlowe... Komiks v němž se dozvíte, že kdo kouří, přijde do Pekla... PS: s výjimkou Bruce Willise neznám snad nikoho, kdo by s tak stoickým výrazem dokázal típnout cigaretu do louže vlastní krve a poslat Satana do prdele... ()

wiix

Filmy s tematikou podsvetia (tobôž pekla), anjelov a démonov či nadprirodzenými silami odsudzujem už po zhliadnutí traileru. Avšak pri tomto kúsku ma neodradilo ani počiatočné pištolné-stretnutie s démonmi, ani klišé vec s dvojčatami. Som neskutočne rada, že som vytrvala a mala možnosť zhliadnuť niečo magické, netradičné a tak démonicky späté s priestorom medzi nebom a zemou! ()

TomasRichtr

Atmosféra pekla připomínala Devil May Cry. A to se mi líbí. Vůbec celá atmosféra filmu mě dost chytla. Keanu Reevesovi a Rachel Weisz to spolu dost ladilo, i přes některé nedostatky je to super film. (Komiks neznám, jen jsem narazil na seriál.) ()

Klajondr

Constantine je film, co vás chytí do svého světa a nepustí vás, až do samého konce. Trochu mi to připadalo, jako kdyby se Van Helsing přenesl do současnosti, až na to, že tady mi celej koncept přišel mnohem promyšlenější. Každopádně i tak se nejedná o nic světoborného a čtyři hvězdy to ode mne dostává s odřenýma ušima. ()

Inozuka

Torr měli pravdu: "Exorcist je bolest." John to ví a tak se s těma démonickejma šmejdama moc nemaže a Lou se již těší, až si ho bude moct v pekle trochu podat. Perfektně vystavěný vesmír vymítačských kovbojů, padlých andělů a lidské malosti. Keanu Reevese mám rád a tady nezklamává, ovšem největší bomba je v Constantinovi Tilda Swinton jako bezpohlavní Archanděl Gabriel - dokonalý úlet. Constantin baví i děsí a potvrzuje, že komiksovka může být dělaná stylově, kvalitně a přesto v podstatě undergroundově bez velkého spektáklu kolem. ()

gemi

Filmů tohoto typu moc není. Podobnou atmosféru "mezi nebem a peklem" má Devátá brána. CGI dobrý, až na rozmašírovaný xicht satanova levobočka na stole, to byla hrůza, kterou dělali snad na 486. (Třetí zhlédnutí, první 22. 3. 2009) ()

rublik05

Dlouho jsem se filmu vyhýbal, neboť jsem nevěděl, co od něj tak nějak čekat a bál jsem se zklamání. Teď už vím, jak velká chyba to byla. Constantine je velice povedený mysteriózní thriller, kterému dominuje naprosto luxusní výkon Keanu Reevese, líbilo se mi, jak je snímek zpracovaný, atmosféra je vynikající, zaujmou také masky a efekty. Plnému počtu brání snad jen místy lehce pomalejší tempo, jinak ale spokojenost veliká. 8/10. ()

Nix

Okey, Keanu jako vymítač ďáblů. Inspirace komiksem zjevná a naprosto perfektní. Tenhle film je masakr. A Keanu se na takový role prostě fakt hodí. Jako fanda komiksů jsem byl naprosto spokojený, tak věřím, že budou i ostatní. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)