John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

berg.12

Bohužel, původní comics neznám, tak nevím, jak dalece se film "trefil". Každopádně na jeho pojetí dobra a zla jsem nejdříve nevěřícně zíral, pak se mu vysmál, ale nakonec jsem se celkem slušně bavil. Bohužel, tahle "drobnost", která dělá Constantina jakousi křesťanskou pohádkou pro dospělé mi trošku bránila užít si tu atmosféričnost a vše okolo, kteréžto film nabízí velmi stylově. U "Stigmat" zradila "forma", tady pro změnu "obsah", ale bavit se u toho dá slušně. ()

Kaka

Hláškující Keanu Reeves sem skutečně padne jako ulitý a jen těžko bych si v roli Constantina dokázal představit někoho jiného. Zajímavou tématiku, vizuální pestrost a technickou namakanost zde Francis Lawrence spojil do poměrně velice zajímavého a dobře vypadajícího celku, o kterém můžete pochybovat jakkoliv hodně, ale oči od něj stejně neodtrhnete. ()

Spiker01

Tématu exorcismu moc neholduji, ale tomuhle filmu jsem věřil. Film hodně sází na neoddiskutovatelný talent a charisma hlavního představitele Keanu Reevese a zdálo se mi, jako kdyby scénáristi stranili ostatní charaktery. Jinak je to klasický velkolepý blockbuster s možná trošku přehnanými triky, ale ne zas tak úplně dotaženou (noir) atmosférou. Hudba byla skvělá, ale tak nějak jsem z toho ten thriller necítil. Ovšem Satan byl skvělej...70% ()

Eddard

Oi! Velice zábavný a svým způsobem dobrý film. Příšerně zkopaná adaptace. Tenhle černovlasý klučina, co se chudák malý "narodil s darem" vidět bubáky, nemá se starým dobrým Johnem fucking Contantinem společného skoro nic. Kromě jména, jednoho nezdravého zlozvyku a faktu, že ho tam dole nemají moc rádi. Jelikož jsem však film zhlédl před velice dychtivým projetím všech 250 dosud vyšlých čísel komiksu (ano, teď se chlubím :)), a pamatuju si, jak na mě sám o sobě působil, nebudu mu ubírat body, jelikož si nedělám iluze o tom, kolik nás, fanoušků Hellblazera, po světě chodí. Zůstávám proto na velice velkorysém hodnocení... 80% P.S.: Jenom tak pro ilustraci - první věc, co John udělal, potom, co donutil Satana vyléčit mu rakovinu bylo zapálení si dalšího cigára. Scéna s žvýkačkou jde tedy naprosto proti cynickému duchu předlohy. But thats PC, Hollywood and that fucking leftist propaganda for you, mate, innit? ()

viperblade

Pozor, možné spoilery!!: Film plný paradoxů: Anděl je tu ten zlý, Satan v bílém atd... no každopádně oceňuji atmosféru tohoto filmu a zároveň jsem se utvrdil v tom, že nejlepší podání Satana (nebo chcete-li ďábla), má pořád na svědomí Al Pacino. Ačkoliv zde byl ďábel velice dobře zahrán Peterem Stormarem. Ale co si budem povídat, Al Pacino je jen jeden :). ()

castor

Kouří jednu za druhou a vymítá démony. Rentgenové vyšetření plic není nejpozitivnější, takže se hoch musí ohánět, aby se dostal za vymítání do nebe, páč se kdysi pokoušel o sebevraždu. Do toho se objevilo kopí, které kdysi propíchlo Ježíše Krista, Rachel Weisz se navíc zabilo dvojče, Lucifer Petera Stormarea bravurně přehrává, takže hláškující Keanu Reeves má docela dost práce. Hodně ovíněná kamera a zběsilý střih se spolu s působivou vizuální stránkou musejí líbit, celé to má slušnou atmosféru, pestrost a řadu lahůdkových scén. Občasné akční oživení chutná dokonale, možná škoda, že některé komiksové artefakty v příběhu působí lehce násilně. K předloze má ovšem Constantine zdravý respekt, ač se nebojí odkročit stranou. Stylová cesta za spásou. Napodruhé chválím víc. ()

Rex Mundi

Keanu Reeves nám pomaličky stárne, ale stárne do krásy a jeho charizma sa dá vážiť na kilá a trúfam si povedať, že je stále väčšia, čo v Constantinovi predvádza s dokonalou sebaistotou. Ak vezmeme do úvahy, že toto nie je náboženská psychologická dráma, ale komixový príbeh, ani jedno jeho gesto, ani jediný výraz tváre nie je zbytočný alebo nepresný. Všetko na chlp sedí a aj keď môžem mať určité výhrady k postave Rachel Weisz a hlavne kúskom scenára, kde z nej napriek celkovému profilu inteligentnej ženy urobili hlupaňu (aké typické pre Hollywood), občas silenému humoru okolo mladého Chasa alebo k škôlkárskym ponaučeniam na záver (čo spolu Constantina oberá o poslednú hviezdičku), pravdepodobne ide o najlepšiu komixovku, akú som videla. Cynický salámista „Constantine, John Constantine“ ma proste dostal. Jeho svet je mýtický, strašidelný a lákavý zároveň. Holt, Keanu sa narodil práve pre takéto filmy. Tilda Swinton je dokonalé božské (=bezpohlavné) stvorenie, či už "kope" za belasých alebo oranžových. Peklo má výbornú atmosféru aj efekty a pekelníci sú šmrncovne diabolskí. Fajn zážitok. ()

Trellíno

Slušná porce zábavy s překvapivě vynikajícím Reevesem a několika sakramentsky stylovými a nezapomenutelnými scénami(nástup Constantina na scénu, závěrečná přestřelka, típnutí cigára do vlastní krve). Kdyby se celková stopáž zkrátila dejme tomu o nějakých dvacet minut a vynechalo by se pár zbytečných a zdlouhavých dialogů, jednalo by se o parádní čtyřhvězdičkovou záležitost. Takto je to za silnější tři, neboli 70%, ale každopádně se jedná o jedno z nejpříjemnějších filmových překvapení letošního roku. ()

MM_Ramone

Nepáčilo sa mi to. Dal som tomu dokonca, s odstupom času, aj druhú šancu, ale naozaj sa mi to nepáčilo. Nablískaná nuda. Zbytočná hlúposť za miliony dolárov. Výrazovo nudný Keanu Reeves a okúzľujúca Rachel Wiesz. Vyzuálne úchvatné, ale dejovo nudné. Absolutne povrchný príbeh a skvelé, dokonalé filmové triky. Kombinácia, ktorá funguje len z polovice. Zjednodušene by som to povedal asi takto: kameraman je borec a scénarista blbec. ** ()

Spooner

Comics jsem nečetl,takže nevím jak přesně se tvůrci drželi předlohy a jak moc naplnily očekávání comicsových fandů. Já jsem ale s výsledkem více než spokojen. Byla to totiž andrealinová jízda při které se tají dech. Akčních scén tu moc není,ale o ty tu jde až v poslední řadě. Hlavní je atmosféra a ta je tak hutná,že by se dala krájet. Na to,že jde o Lawrencův debut,buduje atmosféru velmi dobře. Hodně mu pomáhají i herci. Peter Stormare je nepřekonatelný, a Keanu Reeves je děsně cool. Možná,že existuje lepší herec,který by Constantina zahrál,Reeves se ale této role zhostil dokonale.No prostě hláškuje a típá cigára o sto šest. To s dámami je to už krapet horší. Rachel Weisz hraje pořád dokola to samý a na Tildu Swinton se ani nedá koukat. I tak jde ale o vynikající comicsárnu,která se řadí k té nejlepší špičce mezi zfilmovanými comicsy. K dokonalosti ale přece jenom kousínek chyběl ()

HOCKEYKA

Na takýcho filmoch ma vždy najviac fascinujú záporní hrdinovia.Preto mi herecky najviac zaimponoval Peter Stormare v ulohe zábavného,originálneho a charizmatického ujka Satana,nádherná a bezpohlavná Tilda Swinton a v neposlednom rade Gavin Rossdale,ktorého prítomnosť v tomto filme ma prinajmenšom prekvapila.Keanu Reeves nepatril ani do mojej top stovky,príliš sa odovzdal projektom s futuristickou tematikou a tým si to u mna posral.Ale tu sa mi fakt páčil.dodal svojej postave patričnú tragiku a dostatočnú dávku potrebného cynizmu,kombinovanú s dojemnou ľudskosťou a zraniteľnosťou.Vysoko hodnotím hudbu a réžiu.85%. ()

petero

Vízia pekla zobrazeného ako nikdy nekončiaca tlaková vlna po atómovom výbuchu je naozaj úchvatná. Detektív fajčiaci jednu cigu od druhej vie, že už má vyhliadnuté miesto v pekle kôli rakovine pľúc ktorú si sám spôsobil tým, že od 15-tich vyfajčí denne 30 cíg, a predsa sa snaží poslať čo najviac démonov tam kam patria - späť do pekla. Voľba hlavných predstaviteľov bola skvelím ťahom, tak ako na strane dobta (Constantine a Angela), tak aj v podaní neľudí (Gabriel a Lucifer). Medzi Keanu Reevesom a Rachel Weisz je tá správna chémia. Tilda Swinton v úlohe anjela Gabriela disponuje naozaj božským hlasom a Peter Stormare ako Lucifer je proste neskutočne cool. K tomu skvelí príbeh a triky na vysokej úrovni. Pravdepodobne film nedosiahol temnosť komiksovej predlohy, no aj tak je to skvelé dielo. Rád si počkám ako si John Constantine zapáli ďalšiu cigaretu. ()

Davies182

Předlohu jsem nečetl, takže v tomto nemohu posoudit, nicméně film mne velmi zaujal hlavně díky bezskrupulóznímu Keanu Reevesovi v hlavní roli a dobrým scénářem. Na velkém plátně jeden z těch zážitků, na které se nazapomíná, a jeden z těch wow konců, které zamrazí. Francis Lawrence příjemně překvapil kvalitním přechodem od videoklipů k filmu, i jeho (zatím) další snímek jen potvrdil pravidlo. ()

Reiniš

O tom, že komiksový film může být i chytrý, vás přesvědčí Constantine....John Constantine: ,,Ty hajzle!"+ dobré výkony(Reeves, Weisz, Swinton...), režie, triky, vybroušená atmosféra a inteligentní příběh. ()

Xmilden

Je s podivem kolik zajímavých rolí sehrál Keeanu a přesto bych jej do 1. Hollywoodské ligy neřadil. Constantine rozhodně stojí za pozornost. A třešničkou na dortu v roli Lucifera úžasný Stormare. 85% ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)