John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

DaViD´82

Podvodník, vtipálek, zloděj, mág... No, prostě John Constantine. Angličan z Liverpoolu, modrooký cynický amorální bloňdák se strništěm, který je věčně zahalený v oblaku kouře z cigaret a v tajuplné anglické mlze řeší mysteriózní případy, během nichž sází spíše než na nějaké zbraně na svůj důvtip, kterým přechytračí (nebo podvede chcete-li) à la Hloupý Honza snad každého, od běžných smrtelníků až po mocnosti pekelné. Nic z výše uvedeného ovšem ve filmové adaptaci není ani náznakem. Ať již vizáží či chováním hlavního hrdiny, umístěním děje nebo ostatně i akčností jako takovou. A přesto to neznamená, že by Constantine byl špatným filmem; není, je jen špatnou adaptací. Ovšem čert to vem, když z těch "CGI akčněji laděných comicsáren" patří i po letech k těm vůbec nejlepším. Vše je tu tak, jak má u dobrého popcorňáku být; jen holt nemá nic z toho, co má obsahovat povedená adaptace Constantina. ()

Superpero

Film se skvělým cynickým hrdinou kterej na všechno sere a kterého (pro mě) překvapivě skvěle ztvárnil hezoun Keanu Reeves. Film se skvělou atmosférou obsahující možná mnohem méně akce než jste čekali. Film ve kterém zjistíte, že Satan je tlustej zpocenej chlápek a archanděl Gabriel je nepříjemná ženská s Elvisovskejma kalhotama. Film kde je sidekick k něčemu a ne jen aby měl trapný hlášky. Film kde hraje Rachel Weisz a cool Djimon Hounsou. Film kde zjistíte, že žvejkačka je lepší než cígo. ()

hirnlego

Nečekaně sympatická podívaná! Docela zajímavá kamera, triky (mně se teda peklo, kde to vypadá vlastně skoro stejně jako tady, jen je rudější a svinsky tam fouká, docela líbilo), rozkošné detaily (zlatej boxer s křížkama, zhášení cigára ve vlastní krvi,...), androgynní sketa Gabriel, laskavý Satánek a konečně postava Constantina - cynickýho, vychcanýho sympaťáka do morku kostí. Tak já nevim - vážně mě ten Keanu tak baví? Nejspíš jo, když by mi do role Constantina asi nikdo neseděl líp a hlavně když z velké části právě díky němu sahám s těžkým pozérským srdíčkem po čtvrté hvězdě. ()

Fr

John Constantine, odborník na demonismus, okultismus a exorcismus..... /// Mám rád filmy, kde mají navrch cool hlášky. John s nimi nešetří a drží jimi film nad vodou Občas to sice zaskřípe, ale zaplať Pán Bůh, mu to John (ani jinej svatej) nedovolí. Nejen svým sobectvím, ale také díky akčním scénám, ve kterých nám ukazuje důvody, proč si pro něj Ďábel chce přijít osobně. Nemá smysl se víc rozepisovat, protože i když scénář není ničím výjimečnej, je děj zajímavě poskládán a já jsem se bavil. Bohužel už teď je mi jasný, že POUZE HŘÍCHY SYNA, PŘEKONAJÍ HŘÍCHY OTCE, ale přesto se smrti nebojím, protože ďábel dokáže bejt tak vtipnej. ()

Dever

Soundtrack Brian Tyler a Klaus Badelt: 1. Destiny [2:00] ,2. The Cross Over [2:42] ,3. Meet John Constantine [2:39] ,4. Confession [2:32] ,5. Deo Et Patri [1:16] ,6. Counterweight [2:47] ,7. Into the Light [2:53] ,8. I Left Her Alone [1:40] ,9. Resurrection [2:04] ,10. Circle of Hell [5:38] ,11. Last Rites [1:55] ,12. Encountering a Twin [1:06] ,13. Flight to Ravenscar [0:52] ,14. Humanity [2:58] ,15. John [1:31] ,16. Someone Was Here [1:44] ,17. Hell Freeway [2:43] ,18. Ether Surfing [1:13] ,19. The Balance [2:26] ,20. Absentee Landlords [1:35] ,21. John's Solitude [1:25] ,22. Lucifer [1:56] ,23. Rooftop [1:18] ,24. End Titles [2:39], ()

EvilPhoEniX

No No No.. Taková jedna velká Fantasmagorie, která má světlé i tmavé Momenty, přesahují spíše ty tmavší!! Keenu Reeves hraje většinou v divných Filmech, na to si musíme zvyknout!.. Zvláštní je, Že hned po zkončení filmu, si nedokážu vybavit, o čem vlastně Byl? A to je zásadní Chyba! ()

novoten

Chladnokrevný Reeves jako spasitel, který charizmatem možná překonává i Nea, jako hrdina, který se nestydí svoji poslední cigaretu típnout ve vlastní krvi a jako drsňák, který každým svým gestem posílá všechny démony včetně Satana hezky rychle někam. A všechna pekelná nadpřirozenost ve zkoumavém duchu nefalšované detektivky tak, jak to v komiksovém žánru ještě nikdo nezkusil. ()

tron

"Ja v diabla neverím.“ - „To by ste mali, pretože on verí vo vás.“ Režisér solídne spracoval originálnu látku, ktorá nie je originálna čertovsky, ale aspoň takmer čertovsky. K tomu pôsobivá vizuálna stránka (peklo konečne vyzerá ako peklo), zaujímavé herecké obsadenie (diabolský Peter Stormare, z ktorého doslova kvapká smola a Tilda Swinton ako bisexuálny padlý anjel Gabriel), skvelé akčné scény, vtipný humor (áno, existuje aj nevtipný), rozumná absencia otravnej romantickej línie a nepredvídateľná zápletka. Vrátane mačiek, ktoré vás vezmú do iného sveta. Ale to sme o nich tak nejako už dávno tušili aj bez toho, aby nám to potvrdil Constantine. ()

JFL

Takhle se mají dělat komiksové adaptace - za zvuku skřípání fanboyovských zubů jít vlastní cestou. Tady tvůrci pochopili, že komiksy, nejen ty mainstreamové, ale také i ty overgroundově alternativní jsou funkční snůška přepálených klišé, pozérství a povrchnosti s nádechem něčeho hlubšího. Ale když se to adekvátně uchopí a rozehraje, může to být ohromně zábavné, a to na celém spektru od camp cringe až po neironickou lásku. Obsazení Keanu Reevse je geniální tah, jak existenciálně zasmušilého hrdinu místo tuctového dark and gritty pajduláka pro kluky proměnit v nejvíc ňufí trpitele v historii blockbusterů. Kdykoli si připálí cigáro, procedí přes rty nějakou tu osudově obtěžkanou hlášku nebo dělá nedostupného, máte sto chutí ho obtulit a hodit do ohrádky se štěňátky. Hodně to podporuje Rachel Weisz coby cool laňka s bouchačkou na mýtince obehnané démony. Jejich společná chemie funguje skvostně a vyprávění to rozkošně šponuje, až si přejete mít moc ďábelsky zastavit čas a napasovat je do toho polibku. K tomu vymazlená kamera, která se opájí těmi skvostnými obličeji v nekonvenčních širokoúhlých kompozicích, a precizní výprava coby součást zábavného world-buildingu, kde je něco směšně doslovné a něco se prostě jen děje. Při prvním Reevesově otevření zippáka se člověku na tváři rozlije takový ten přiblblý úsměv, který přebije až fenomenální nefiltrovaná rozkoš z Tildy Swinton coby nadpozemsky povýšeneckého archanděla Gabriela a Petera Stormareho v roli Tilla Lindemanna. ()

B!shop

No mirne zklamani, ale presto slusnej film. Narozdil od jinejch mi prislo, ze tu je trikovejch a akcnich scen malo, ale ty co tu sou, jsou vyborny, jak po trikovy strance, tak co se tyce napaditosti. Skoda, ze Keanu Reevese neprebarvily na blond, mozna by vypadal jeste drsnejc, ale uz takle byl hodne hustej, zvlast s tim hulenim cigaret. Rachel Weisz tentokrat nic moc, prisla mi jak takovy ty hezky holky z hororu, co jen kricej a maj vystrasenej vyraz. Zato Djimon Hounsou jako Midnite, byl skvelej. Jednoznacne nejlepsi byl ale Peter Stormare, opravdu vynikajici, jen mu dat rohy. Sice me nenapada zadnej film, kde by mel tenhle herec hlavni roli, ale jakmile se objevi na scene v jakymkoliv filmu, tak strhne pozornost na sebe. Triky jsou na hodne slusny urovni a peklo je udelany fakt pekne, vypada jak normalni mesto, jen spaleny a i kdyz z tech demonu nejde moc strach, jsou udelany taky skvele. Skoda, ze pribeh je misty zbytecne moc ukecanej a roztahanej, navic hudba se moc nepovedla a proto jsem se misty nudil. Az na tyhle vytky to je nadprumernej komiksovej film a dobrej start pro Francise Lawrence. ()

Slasher

Umělý, po trikové stránce přeplácaný a chaotický film. Rádoby duchaplné zaplétání se do křesťanské mytologie vyjde v hodně trapné podobě. Co funguje v komiksu, zde naprosto propadá. Bohužel, další postbladeovský snímek. Charismatický Keanu Reeves, sexy Rachel Weisz a dobrých posledních 5 minut s tím nic nenadělá. ()

Marius

Boh je decko čo má farmu mravcov. Týmto mi Constantine pripomenul moju obľúbenú knihu Memnoch the Devil od Anne Rice a mal u mňa definitívne vyhraté. Po X-men a Hellboyovi tu máme ďalší inteligentný comics (samozrejme v rámci možností) . Ak by som mu niečo mohol vyčítať bola by to prílišná (niekedy až lacná) digitalizácia. Naopak musím pochváliť réžiu a hudbu. Keanu Reeves síce už bude navždy Neom, ale v tomto filme sa snaží byť čo najviac anti-Neovský. Striedmy herecký prejav, obligatórna cigaretka a ako píše Cival "fakáč" v pravý čas. Rachel Weisz sa mi od filmu k filmu páči čím ďalej tým viac (ak nepočítam Múmie), pretože svoje herectvo presne dávkuje na tú ktorú scénu. Mojou naj postavou bola ale Tilda Swinton ako archanjel Gabriel. Táto dáma už v Pláži vyzerala tak "sexless" že jej postava vychcaného archanjela padla ako uliata. A veta "John, you are fucked." od archanjela určite pobaví. Kto sa mi výrazne nepáčil bol Satan. Prečo ho v poslednej dobe(okrem C. napr. Umučenie Krista) zobrazujú ako necharizmatického pošuka ? Aby sme sa rozumeli Stormare je výborný herec, ale tu je zle napísaná postava. Mne omnoho viac reže Al Pacinov ďábel z DIablovho advokáta. Tento tu vyzeral ako vyšinutejší Frank Sinatra. Záverom len toľko, že Constantine je kvalitná a inteligentná popcornová jazda, pri ktorej vôbec nevadí dlhá stopáž a do tohto vozíka na horskej dráhe je možné nasadnúť i opakovane. 8/10 ()

monolog

Když je hlavní hrdina charismatickej a na pohled příjemnej až na půdu, trpí přímo akutní hláškovitostí a ještě k tomu je vyjímečnej i ve svým ne zrovna obvyklým povolání, měl by to být skvělej film. Jenže on je to jen dobrý film. Lepší, než většina dalších z roku 2005, ale přesto jen průměrný. Ve skutečnosti mi bylo celkem jedno, jak to dopadne a vlastně jsem ani nechápal, co je tak strašlivýho na tom, že by ten synek prošel skrz. Občasný akční scény jsou opravdu hezký, i ty scény, kde akce není se mi líbily, protože co si budeme povídat, je to po čertech kvalitní dílko (formou). Jenomže ten obsah, ten obsah je příliš plytkej i na akční film budoucího prezidenta USA Arnolda. Ne, že by byl hloupej, jenže tam vlastně o nic nejde. Já osobně preferuji možnost, že peklo není místo, kde by byly duše lidí neustále mučeny (a upřímně, rozeznáte bolest z žáru tisíce a nebo sto stupňů? já tedy ne), ale spíše oproti nebi je to místo, kde je aspoň nějaká sranda. Kde nejsou všichni tak nechutně hodní, milí a zbožní a kde jsou i lidé normální chovající se jako my všichni. Podle Bible bych už za tohle prohlášení šel do pekla. No, fakt je, že mi tam něco neštymovalo, a těžko jde určit co. Snad nedostatek ponurosti nebo možná, že nejtemnějším Luciferem je pro mě navždycky Gabriel Byrne z Konce světa. A že finále není vyvrcholením filmu, protože tím je paradoxně začátek. ()

Boss321

Zpracování tohole komiksu dopadlo dobře. Obsazení Reevese, Weisz a LeBeoufa byla trefa do černého. Kvalitní snímek u kterého se nudit nebudete, i když film má někdy i hluchá místa. Čtyři hvězdičky. ()

Jossie

Keanu Reevsovi tahle role drsňáka, co si poradí s každou obludou, neuvěřitelně sedne a navíc ty potvory byly velmi pěkně udělané. Rachel Weisz v dvojroli dvojčat podala velmi slušný a přesvědčivý výkon. Myšlenka, že na zemi žijí hybridi andělů nebo ďáblů a proto je potřeba udržovat rovnováhu, se mi moc líbila. Gabriel byl naprosto úžasný, nejzajímavější a nekontroverznější postava filmu a satan mu zdatně sekundoval. Závěr byl napínavý, překvapující a velmi mě pobavil. Musím pochválit i dobře zvládnutou milostnou linii. ()

CheGuevara

Malý chemický příklad: Co dostaneme, když smícháme v příslušném poměru filmy: Blade + Vymítač ďábla + Konec Světa + Dogma? Constantina. ()

EdaS

Constantine je příjemná oddychovka, ale čekal jsem víc. Docela mě zklamala přemíra různých digitálních potvor, myslím, že méně by bylo více. V netrikových (případně nepřeplácaných) scénách režisér prokazuje značný talent v navozování správně dusné atmosféry a herci mu v tom pomáhají (byť Reeves s Weiszovou žádné super výkony nepodávají). Těch příšer jsem se zkrátka moc nebál (na rozdíl od mé lekavé kamarádky), což bych viděl jako chybu. Co mě ale skutečně velmi potěšilo, byly skvělé výkony ve vedlejších rolích - Tilda Swinton i Peter Stormare si své party neskutečně vychutnávají! A hlavní poselství snímku - totiž, že kouření je špatná věc - kvituji s povděkem. :o) ()

xxmartinxx

Zábavný slepenec poct (a vykrádaček) největších klasik hororu. přitom stále dostatečně svůj na to, aby měl styl. Takový je Constantine. Konfrontace s ďáblem skvělá. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)