Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

filmharmony

Sportovní filmy mám opravdu ráda a hokejový fanda jsem už od mala. Tohle mne zklamalo. Snaha byla. To je fakt. Nevím, zda-li je to tím, že hokejové prostředí je pro filmaře tabu (hokejové federace všech zemí spojte se), ale zatím se nic zajímavého neobjevilo. Přitom zákulisí tohoto sportu je opravdu zajímavé a drsné. A míň férové než na ledě. Možná to jsou ty důvody. Proč není žádný dobrý hokejový film. ()

BoXBe

Celkem jasné schéma, kvanta patosu a la Disney a historie, která toho napsala dost sama. Hezký příběh. Prožíval jsem obdobně turnaj, kde jsme srovnali se Švédskem čtrnáct vteřin před koncem. Tak podceňovaný tým to tehdy byl bez hráčů z NHL. ()

Flyer

Člověk by pomalu ani nevěřil, že jde jen o film. Dokonalá hokejová atmosféra, skvělý Kurt Russell, dojemné a působivé zpracování. Jedinou výtku bych možná měl k místy neúnosnému patriotismu, ale ten už nějak ke sportovním filmům patří, jelikož sport je na mezinárodních soutěžích hlavně o národní hrdosti. ()

tom88

Mierne sklamanie. Je to v podstate jediný film o mojom športe číslo 1 čiže hokeji a mohol veru dopadnúť o niečo lepšie aj keď je to nadpriemerný film. Kertovi Russellovi úloha sadla a zahral to dobre na svoje pomery, ostatní, no priemer a nesedel mi Noah Emmerich ako pomocný tréner. Dej bol dobrý teda natočené to bolo slušne aj keď mohli byť lepšie zábery počas zápasov. Chýbalo mi tu kúzlo a lepšia atmosféra, ale cením si reálnosť snímku. 70% ()

tomeek

Pokaždé, když se američanům něco povede, natočí o tom film. Nezažil jsem film, ve kterém by USA nebylo naprosto úžasné a neporazitelné. To, že jim Kanada a kdokoli jiný dá v hokeji na prdel na kdejakém rybníku už ale nikdo nenatočí. ()

Slavníkovec

Jen 6 hráčů z kádru USA později odehrálo více jak 200 zápasů v NHL. V době olympijského šampionátu hráči nebyli úplnými nováčky, naprostá většina z nich měla za sebou kromě zkušeností s univerzitním hokejem také dlouhodobější přípravu s univerzitním týmem, průměrně cca. 50 zápasů na každého hráče. Naprostý novic byl například Dave Christian s 15 starty v NHL bez reprezentačních zkušenostím. ()

MJMilan

I když to byla senzace studené války, kterou si dodnes nedokážu vysvětlit, režisér pojal tento historický a neopakovatelný okamžik opět tak, jak je američanům vlastní. Kdyby měli Rusové udělat film na každý sovětský hokejový úspěch, asi by to bylo na dlouhé zimní večery. A že by hrdinou byl opravdu trenér? :-) ()

Decker

Nadmiru povedeny pohled na triumfalni vitezstvi vyberu USA nad sbornou vedenou legendarnim Tichonovem na Olympiade v roce 1980. Kurt Russell coby Herb Brookse jakozto trener americkeho vyberu exceluje na plne care a jsem rad ze takoveto role dostava a soucasne me velmi potesilo ze mu i takoveto role velmi sedi a je v nich nadmiru presvedcivy. Na zaver takovy maly dovetek: taky vam ten zapas s Ruskem pripadal jakobyste zazivali male dejavu? ()

Jirgen

Vynikající sportovní drama podle skutečné události. Škoda jen, že film byl převážně věnován souboji sovětů s USA. Ale u tohohle snímku mě opravdu mrazilo v zádech když jsem sledoval souboj SSSR vs USA bylo to jako bych koukal na přímý přenos. Jen opravdu škoda, že někdo prozatím nezfilmoval naše tažení Naganem, kde Hašek udivoval stejnými zákroky jako americký brankář na ZOH 1980 v Lake Placid. Věřím, že Ivan Hlinka by se vyrovnal Herbertu Brooksovi :) Horší by to bylo asi už s obsazením hlavní role ... :) ()

hans500

Výborné sportovní drama, byť od začátku víme jak to dopadne, ale filmově je to zpracováno výborně (a přes ten americký patriotismus se dá přenést). ()

chelseaman22

Jako bývalého hokejistu mne tento film uchvátil, a bylo úplně jedno, že všichni víme, jak to dopadne. Ty tréninky, kdy hráči museli potit krev byly dojemné. Emoce byly všude. Jsem si jist, že film se zalíbil i nefanouškům. Během filmu jsem si párkrát řekl: "Pitomí komouši" a asi jsem nebyl sám. Film jsem sledoval s radostí. 85% ()

Liznic

Ono to kupodivu šlo i bez patosu, teda skoro. Fajn drama se vším všudy. Sice zrovna nestrhne, ale určitě nenudí a příjemně plyne. A ano.. byl to zázrak ()

skrblik007

Režijně to sice není zas až tak úžasné a občas tenhle film ztrácí dech (možná to mohlo být o něco kratší), ale to nic nemění na tom, že se jedná o působivý sportovní film, který zbytečně netlačí na pilu co se emocí týče, nýbrž místo toho nechává promlouvat dobové souvislosti, uvěřitelné charaktery (v čele s výborně zahranou postavou Kurta Russella) a skvěle vygradovaný závěr. ()

viperDavid

Rozhodně strhující podívaná. Amíci mají tohle rádi, jak se z ošklivého kačátka stanou bohyně krásy. Prostě si věří, ale vždy jim tato taktika vychází. Vtipný byl úvod filmu "Nemůžeme si udělat ostudu...před 4 lety jsme prohráli s čechoslovákama 15:1 věřím, že větší ostudu si už udělat nemůžeme" :) Ale ano i tak to bývá když pro vás MS či olympiáda moc neznamená a posíláte loosry místo hráčů. Stejně stále věřím, že češi jsou mnohem lepší mužstvo než kterékoliv jiné na světě včerně amíků či rusáků, ale o tom se filmy netočí :) ()

Lachtaan

Sledování sportů šlo vždycky velikánským obloukem kolem mě, výjimkou však po celý můj život bude každoroční obětování květnového času pravidelnému mistrovství světa v hokeji, u kterého se snažím hltat zápasy nejen naší reprezentace. Hokej je zkrátka něčím mimořádným, sportem, který nedokazuje jen opravdovou fyzickou zdatnost a hluboké úsilí, dokáže diváka přímo učarovat a tak tomu není jen u přímých skutečných přenosů, ale i u nádherných autentických děl jako je Miracle. Protkaný krásnou hudbou, velmi typickou pro americké sportovní snímky a obohacený o nejimpozantnější roli Kurta Russella je Hokejový zázrak zajisté jedním z nejvlivnějších a nejvyhlazenějších sportovních filmů mezi těmi, které si už můžu s radostí odškrtnout, ale rozhodně nad nimi nikdy nesmím zanevřít! ()

tomxxx

Jak moc autentický film byl nevím, pravý zápas jsem celý neviděl. Obdivuji herce, kteří se do projektu zapojili, protože hrát dobře hokej neumí každý. Kurt byl dobrý jako vždy. Byl jsem napnutý jak kšandy a nedokázal jsem se od filmu odtrhnout, i když jsem věděl jak dopadne. ()

lennyd

Píše se rok 1979 a kvapem se blíží zimní olympijské hry v Salt Lake City. Americká hokejová společnost řeší zásadní otázku - jak sestavit tým pro Olympijské hry tak, aby byl co nejlepším soupeřem pro neporazitelné sovětské mužstvo. Vše dostává na starost Herb Brooks, který navzdory všemu a všem sestaví tým dle svého nejlepšího svědomí z mladíčků, které si sám vybral po amerických univerzitách - bez ohledu na hvězdy NHL. Do tréninku vloží všechno, a brzy se začne vyplňovat americký sen. Ale pořád je zde ono obávané sovětské mužstvo ... I když z historických souvislostí víme co a jak, i tak si film drží svojí dávku napětí, a hlavně u onoho krizového zápasu se SSSR (ačkoliv zde ještě vůbec nešlo o zlato) jsem chvilkama přestával dýchat, jako by snad hráli naši (i když těm se něco podobného povedlo o několik let později). Filmu bezkonkurenčně vévodí Kurt Russell (asi jako jediné známé jméno), kdy se odprostil od jeho obvyklých tvrďáků, a snad i slzu uronil (v té emotivní scéně, kdy musel odmítnout jednoho přebývajícího hráče). Ač film nepostrádá dávku amerického patriotismu a sentimentu, musí každý (alespoň trochu) hokejový fanda uznat, že stojí za to.. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)