Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

JJ.Gibson

Každý kdo má k hokeji kladný vztah, tak by se mu tento snímek měl opravdu líbit. Já osobně jsem byl překvapen, že se z hokeje dá vytořit tak poutavý příběh, jaký zde byl vytvořen. Kurt Russell byl naprosto výborný. Jediné co filmu trochu škodilo, ta všudy přítomná americká arogance: my jsme nejlepší a všichni ostatní jste ,,sráči", ale bez toho by to samozrejmě nešlo.... ()

Riddick77

Samotný příběh je fantastický, hlavně pokud si uvědomíme, že se to nějak takhle stalo. Nicméně trochu méně amerického patriotismu a nadsazené hrdosti by celkem bodlo. Tohle prostě bylo přes míru, ať jsou na to jakkoli hrdí, tak ve filmu to působí opravdu až legračně. ()

buldock

Upřímně řečeno to zase až takový zázrak není. Ano je to asi to nejlepší co se o hokeji natočilo a Kurt Russell je zde výtečný , ale nechytlo mě to tak jak by mělo , prostě tomu něco na jednu stranu přebývá a na druhou něco chybí. Celkově ovšem nadprůměrný snímek z hokejového prostředí natočený podle skutečné události , která v osmdesátých letech zahýbala nejen americkou veřejností. Film: 80% ()

zipper111

Hele jako dobrý, ten hokej je prostě nejlepší hra na světě, to je fakt. Je mi jasný, že amící to museli trošku přikrášlit, všichni kluci jsou hrozný sympaťáci a lidi tomu bezmezně věřej. Ale nakonec tam spoustu zápasů vynechají, dresy nejsou autentické a celé to působí tak nějak propagandisticky, i když Kurt tam říká, ať lidi do hokeje netahaj politiku, celý film je protkaný proslovy Cartera, Nixona a... What a shit! 3* ()

Tony.cs

Miluji hokej. Je to jediná hra, kterou jsem kdy hrál opravdu s chutí a jediná hra, která mě i pasivně u TV dokáže rozproudit jako by na mě někdo mířil brokovnicí. Hned jak jsem tohle dokoukal, musel jsem si pustit finále Nagana. Mimochodem, tento film je řemeslně zvládnutý skvěle a Russel je vynikající. ()

blackrain

Z některých záběrů, které sloužily jako podkres úvodních titulků mě mrazilo v zádech. Jako přiblížení doby, do které je příběh zasazen, posloužily perfektně. Herb Brooks to neměl vůbec jednoduché, ale zatraceně dobře věděl, co chce. Strašně moc jsem těm klukům držela palce, ale to asi každý, kdo film viděl. Troufnu si říct, že tenhle film je jeden z nejlepších sportovních filmů vůbec. Má všechno, co žánr obnáší. Moc příjemný film. ()

rt12

Kurt Russell jak ho neznáme, bez prodávání svého zevnějšku, o to víc přitažlivý po herecké stránce. Plný emocí bez zbytečného patosu. Sportovní film, který mně oslovil a určitě se k němu budu vracet. ()

Rakosnicek77

Konečně to Viktorovi Tichonovovi někdo ukázal a pořádně napráskal té jeho sborné! Tenhle film je dokonalou ukázkou toho, jak se díky talentu a pořádné dřině můžete dostat na úplný vrchol. Kurt Russell se své role who zhostil nadmíru precizně a bylo vidět že si na ní dává opravdu záležet. Pokud si pustíte film o filmu, který je součástí bonusů na disku, budete až žasnout z jakou přesností byli každé jednotlivé útoky a herní situace natáčeny! Alespoň podle mne, je tohle jeden z nejlepších hokejových filmů všech dob! ()

MATADOR

Sportovní film o porážkách, ale hlavně také o vítězství. Nádherný příběh party neznámých hokejistů, kteří se dokázali postavit tak skvělým týmům jako je SSSR, Finsko a nebo Československo. Na film je to docela pohádkový příběh, ale na to, že se stal musím jít o bod nahoru. Skvělý Kurt Russell, který se své role zhostil se ctí sobě vlastní. "Věnováno památce Herberta Brookse, který tento film nikdy neviděl, ale prožil ho!" ()

katuska138

Když zrovna probíhá to Mistrovství světa v hokeji, chtěla jsem se dostat do ještě hokejovější nálady. Ale jo, bylo to pěkné. Nebyli to jen hokejisti, byla to rodina. Ty hokejové zápasy byly na celém filmu to nejmíň důležité, ale ty vztahy mezi hráči, vztah k trenérovi, které byly podané nijak přehnaně sentimentální formou. ()

runner85

Hokej je môj šport číslo jedna, i keď iba pasívne :D. Pekne spracovali túto udalosť, ako pekne króčik po króčiku išli za svojim vytúženým víťazstvom. Škoda že tam nedali kúsok zo zápasu s ČeskoSlovenskom ... ()

salalala

Do you believe in miracles? Povedené sportovní drama, které je sice televizní záležitostí, na velkém plátně by se nicméně rozhodně neztratilo. Od počátku je jasné, jakým směrem se bude ubírat, jenže O´Connor tu prokázal obrovský talent a moc dobře věděl, čím si diváka získá. Tempo sice není bůhvíjak strhující, ale tvůrce ho využívá k budování vztahů mezi postavami a hlavně k představení té hlavní, legendárního manažera Herba Brookse, který měl svou vizi a dobře věděl, že porazit takovou "mašinu", jakou "sborná" byla, může jen jejími vlastními prostředky. Patriotismus a nějaké ty historické nepřesnosti bych v tomto případě nevyčítal, protože přece jen je to o sportu, v němž je to vlastenectví dost specifické. Kde ovšem film vyniká a vyhrává na celé čáře, je úchvatné nasnímání hokejových zápasů, které je takřka dokonalé, diváka dostane prakticky až na led, bodyčeky a různé údery bolí a je opravdu radost je sledovat. K tomu se přidává i výtečná práce se zvukem a hudbou, které působivost utkání ještě více prohlubují. To, že klíčový zápas se odehraje zhruba v neuvěřitelných patnácti minutách, svědčí o tvůrcově velkém a oprávněném sebevědomí. Celkový dojem ještě vylepšuje famózní Kurt Russell v titulní roli, který se stal Brooksem, a ačkoli mu je podobný jen vzdáleně, je skutečně jako on. Oceňuji i výkony všech hráčů, kteří i když nejsou herci, ale hokejisty, působí naprosto přirozeně. Je pravda, že to možná mohlo být o chloupek kratší a začátek nemusel být až tak dějinně popisný, to ale nic nemění na tom, že Miracle je jeden z nejlepších filmů čistě o hokeji minimálně za posledních patnáct let. Navíc je tu nenásilně znázorněno to, že někdy sport přesáhne hranice sportu a stává se vyhrocenou politickou záležitostí, což způsobuje mnohem větší tlak všem účastníkům. 75% ()

gegina31

Tohle šlo naprosto mimo mě. Já prostě amíkům v hokeji nemůžu fandit. Nemůžu! A to ani ve filmu. Věřím, že v USA je to top, ale mě to nic neříká. Ideální konec by byl, kdyby vyhrálo ČS. Až natočí filmy o Naganu, tak budou slzičky dojetí a husí kůže, ale jinak mě hokej ve filmu nechává chladnou. Navíc ty dojemné kecy a hudba....brrr. ()

dom156

Životopisný a také sportovní žánr a člověk si říká, že toto by mohlo být terno, bohužel, ale není. Nejprve bych zkritizoval celé směřování dějové linky, které je strašně předvídatelné a hrozně kožené. Také mi leze na nervy ten strašný americký patriotismus, kterého je v těchto podobných filmech hafo a stále to samé brnkání na strunu citů, které je xkrát omleté. Druhé mé kárání je, co se týká obsazení hlavní role, kde mi Kurt (kterého mám rád jako herce) nějak vůbec nesedl či na něho tato role nebyla ušitá, jak se píše na míru. Po uplynutí pár dnů, kdy jsem snímek viděl, mohu s klidným srdcem říci, že se jedná o průměrný film bez výrazné nadstavby a u těchto filmů je těžké jakékoliv doporučení. ()

Colonist

Vynikající snímek z hokejového prostředí, navíc podle skutečné události. Zdařilá hudba, skvělý výkon Kurta Russella v roli trenéra a hlavně výborně natočený a zrežírovaný průběh samotných tréninků a zápasů. Věděl jsem, jak to dopadne, ale stejně jsem byl napjatý a držel těm klukům palce, jako kdybych sledoval skutečné hokejové utkání. Ano, chyby by se ve filmu jistě našly a je tu plno amerického patosu, ale ty emoce jsou zkrátka tak silné, že mi to vůbec nevadilo. Vždyť Lake Placid znamená pro Američany asi tolik, co pro nás Nagano (nebo nedávné MS 2010, to byl také takový těžce vybojovaný zázrak). Byl jsem tak vtažen do dění na obrazovce, že jsem málem začal skandovat "USA!" spolu s davem. Tohle je zkrátka úžasný hokejový příběh a nezáleží na tom, odkud jste, jakému týmu fandíte nebo o jakém týmu tento příběh pojednává. Je to příběh o partě kluků a jednom odhodlaném trenérovi, se kterými se moc nepočítalo, ale kteří zároveň makali tak tvrdě, až se jim podařilo porazit nejlepší tým na světě a dosáhnout na olympijské zlato. Jak už jsem psal například u Apolla 13 - ty nejlepší příběhy píše sám život. ()

higuain

Tým prakticky z bezejmenných hráčů, co se musel prokousávat trnitou cestou a došel až k absolutnímu vrcholu. Ano, tým co sestavil v roce 1980 Herb Brooks se hodně podobá týmu, který měl v roce 2010 na šampionátu v Německu k dispozici Vladimír Růžička. Podobné sportovní úspěchy stojí za zfilmování. ()

Dont

Severoamerické týmy na mezinárodních turnajích nepatří mezi mé oblíbené (kanadští hokejisté neumí prohrávat a na amerických hráčích nelibě nesu jejich aroganci a přesvědčení o vlastní výjimečnosti), ale pochopitelně v zápase proti Rusům jsou moje sympatie přeci jen na straně zámořských týmů. Nepopírám význam (SPOILER :))) amerického vítezství nad jedním z nejlepších týmů v dějinách, na čemž nesl obrovský podíl tehdejší trenér Herb Brooks. Čest jeho památce a gratulace americkým hokejistům za opravdový zázrak na ledě. Jenže film má dost chyb a jako takový ho nepovažuju za až tak podařený, jak napovídá zdejší hodnocení. Scény na ledě byly v pořádku, bývá to horší, není lehké naučit "herce" hrát hokej jako profíky. Kurt Russell v roli trenéra nebývale válí. Jeho svěřenci už bohužel takové herecké výkony, jako byly ty hokejové na ledě v Lake Placid, nepředvedli. Dlužno však dodat, že málokomu z nich dal scénář příležitost vůbec se k něčemu vyjádřit nebo na sebe upozornit. O to víc zamrzí, že stopáž byla solidní a prostor na to určitě byl. Film příliš nefunguje ani po dramatické stránce. Vrcholem filmu byl pro mne v tomto ohledu moment po nepovedeném zápase s Nory, pak už jsem se podobné chvíle nedočkal. Samotný zápas s Rusy byl předvídatelný a neprožíval jsem ho tak, jak by si zasluhoval. Naopak tolik kritizovaný americký patriotismus měl v tomhle snímku své místo, přeci jen je to o velkém americkém vítězství, navíc na domácím ledě. Teď čekám na film o Naganu, to bude teprve pecka. Český kluci z Litvínova, Vsetína nebo Kladna proti nadupanému kanadskému dream teamu. :))) ()

Trevor

Ako veľkého fanúšika hokeja (a športu celkovo) ktorý na štadióne nielen v mojom meste a aj na zápasoch dorastu, juniorov či kadetov a nielen áčka odsedel či odstál niekoľko stoviek zápasov by som film mohol hodnotiť aj lepšie. Predsa len zdalo sa mi to trochu zbytočne dlhé, neočarili ma ani herci a samozrejme chýbal lepší moment prekvapenia a najmä zábery z pamätného zápasu predsa len vtedajší štýl hokeja neodrazili úplne dokonale. Plus povinná omáčka okolo jednotlivých postáv nepriniesla úplne dokonalé herecké výkony. Napriek tomu sa jedná o veľmi dobre spracovaný film ktorý zachytil jedno z najväčších prekvapení na ľadovej ploche. ()

Fanucci

No není to špatné, ale že bych viděl doslova filmový zázrak? To ne:-) Americký patriotismus byl až na pár světlých momentů všudypřítomný (výkřiky typu: "Hraju za Spojený státy americký!!!":-)) a to mně dost vadilo (samozřejmě jsem ale čekal, že to tak bude). Za velký klad filmu považuji výkon Russella, který hrál trenéra Herba Brookse. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)