Rok 1662 je v Paříži poznamenán velkou bídou a nespokojeností lidu. Zatímco obyvatelé nemají co jíst, mladý král Ludvík XIV. pořádá ve Versailles okázalé slavnosti. Slavní mušketýři zestárli, ale to nic nemění na jejich bojovném duchu. Aramis našel novou cestu ve víře, Athos se těší ze svého syna Raoula, Porthos dál prohání pěkné dívky, přestože si stále stěžuje na neduhy a nepříjemnosti stáří, a d´Artagnan nadále věrně slouží králi. Aramis obdrží zprávu, aby se dostavil do zámku, kde ho král pověřuje tajným úkolem: protože jezuité štvou lid proti němu, má Aramis najít jejich vrchního představeného a zabít ho. Ludvík ovšem ani zdaleka netuší, že tímto představeným je právě Aramis. Athosův syn Raoul je zamilovaný do krásné Christine, která ale padla do oka také králi, jenž z ní chce učinit svou milenku. D´Artagnan varuje krále před nebezpečím, protože mezi lidem panuje velká nespokojenost, ale král nedbá, přestože brzy dojde k útoku na jeho osobu. D´Artagnan mu zachrání život. Athos se s překvapením dozvídá, že jeho syn stáhl žádost o přijetí k mušketýrům a nechal se naverbovat do války. Je zděšený, stejně jako Christine, oba vědí, že král ho do války poslal proto, aby ho oddělil od Christine; d´Artagnan ale slibuje, že s králem promluví a pokusí se zajistit Raoulovi bezpečí. Král se za to zaručí, ovšem slib nedodrží: Raoul je naopak poslán do útoku v první řadě a umírá. Porthos, pološílený žalem nad smrtí milovaného dítěte, přísahá pomstu a d´Artagnana obviňuje ze zrady. Král mezitím zve Christine do Versailles a učiní z ní svou milenku. Aramis se schází se svými přáteli mušketýry a pod tlakem posledních událostí navrhuje, aby krále vyměnili. Nikdo zatím netuší, oč se bude jednat, ale d´Artagnan přesto odmítá: svému králi bude sloužit dál. Mušketýři se rozcházejí. Aramis zavede své dva přátele do Bastily, kde je už šest let držen neznámý vězeň, který má na obličeji železnou masku. Když ji mušketýři sejmou, objeví tvář navlas podobnou Ludvíkově. Dozvědí se, že královna porodila dvojčata, ale ze strachu před případnými bratrskými rozmíškami a spory o trůn jednoho chlapce oddělili, vychovali na venkově a poté vsadili do vězení. Nyní hodlá Aramis, trýzněný výčitkami svědomí, protože o těchto skutečnostech věděl, a dokonce pomáhal chlapce ukrýt, násilnického Ludvíka vyměnit za jeho dvojče Philippa. Toho se lstí podaří dostat z vězeňské cely, kam mušketýři dopraví jakousi mrtvolu s maskou na tváři, kterou pod záminkou šíření moru zapálí. Nyní je třeba nešťastníka, který žil šest let pod maskou, naučit královským způsobům, čehož se mušketýři horlivě ujmou. K samotné výměně králů má dojít za tři neděle, během maškarního plesu, kde budou mít všichni účastníci masky. Christine teprve nyní dostává dopis od Raoula z fronty, a protože byl doručen do Versailles, pochopí, že její milý věděl o tom, co se stane po jeho smrti. Sžírají ji výčitky svědomí a králi řekne, že vždy milovala jen Raoula… (TV Prima)

Le_Chuck

Celkom mám v paži knižnú predlohu, mušketierov poznám iba z televíznej obrazovky a musím povedať že toto vydanie bolo jedno s tých najlepších. DiCaprio mi prekvapivo celkom nevadil a konečne mu to vo filme celkom slušalo (s maskou). Zábavný historicko-dobrodružný film. Nič svetoborného, ale nenáročná zábava so známymi xichtami. ()

Kaka

Bude to bavit všechny co mají rádi vytříbený vizuál, fluidum hereckých hvězd a vysoké rozpočty. Je to Hollywood jak vyšitý. A že se chudak Dumas v hrobě obrací - nedá se nic dělat. Hudebně strhující, dějově kupodivu rychlé, hutné, zábavné. Velmi patetické, ale dá se to zmáknout. Moderně pojatá legenda. ()

Spiker01

Ano, oproti předloze je to příšerně zmršený, ale to obsazení je naprosto exkluzivní. Jako kluk jsem to viděl fakt moockrát a užiju si to i dnes. Nedoceněná pecka. ()

sud

Myslel jsem si, že to bude ještě horší, ale žádný zázrak to také není. Film byl natočen v období tzv. DiCaprismu, kdy Leonardo Di Caprio po megaúspěšněm "Titaniku" šel z role do role. Ale nikoho nenapadlo, že se do role Ludvíka/Filipa absolutně nehodí? Film přesto nenudí, souboje jsou slušné (i když jich moc není) a herecké výkony Gérarda Depardieua, Johna Malkoviche a zvláště Jeremyho Ironse stojí více než jen za zmíňku. Závěr filmu je hrozný a až nechutně Hollywoodský. Ale i tak 50%. ()

freddy

Film jsem viděl v roce 1998 jako jedenáctiletý mladík v kině. Tehdy jsem byl nadšený. Ale časy se mění a jak stárnu, tak si k tomuto filmu získávám určitý odstup. Zatímco tehdy svým dětským zrakem jsem ho považoval za bravurní, dnes musím konstatovat, že je to zcela průměrný film. Ale aspoň že tak. Dá se na to koukat a děj je snadno pochopitelný. Je zde koncentrace dobrých herců (až na DiCapria, kterému tato role příliš nesedla), ale třeba takový Gabriel Byrne v roli D´Artagnana mne velmi příjemně překvapil, a to o to více, že jsem ho do té doby v ničem hrát neviděl. Ale film docela funguje a je to koukatelné, i když pouze na průměrné úrovni. Takže dávám tři hvězdičky s tím, že tenhle film už považuji za jakousi klasiku a rád se na něj kdykoliv v televizi kouknu znovu. ()

Davies182

Tak tohle mě kupodivu dokázalo před lety dost vtáhnout do děje. Postavy jsou sice tak nějak gumové, ale pořád se tu něco děje, a děj se ani na chvíli nezastaví. Další plus si zaslouží zbytečně nenatahovaná stopáž. ()

Xmilden

Tak přesně kvůli podobným filmům jsem na začátku století nesnášel DiCapria. K čertu s klasikama, které se dostanou do spárů Hollywoodu. Tady výsledek ještě docela ušel, ale je to dost na hraně. 50% ()

Hrabka

Názorný případ, že ani hvězda vedle hvězdy nemusí z filmu udělat něco extra. Tento film je zajímavý, to bezesporu, jenže děj je příliš zdlouhavý a neobsahuje něco, čím by dokázal diváka oslovit a ohromit. Je to pouze dobrý historický film s výbornými herci. 60% ()

Shakers

A viete čo ? Mne sa to páči, podľa mňa si to zas také nízke hodnotenie nezaslúži. Herecké obsadenie je skvelé (DiCaprio, Irons, Malkovich, Depardieu, Byrne), kostýmy vyzerajú perfektné, taktiež výprava, príbeh, kamera, rovnako tak aj akcie majú čo ponúknuť a to isté platí aj o hudbe. Miestami to malo hluché miesta, ale inak spokojnosť, nenudil som sa a veľmi rád si to pozriem znova. Obľúbený soundtrack: Surrounded. 80% - 4* ()

Hunt

Hrozna škoda, že režie se ujal právě Wallace. Už ten příběh svádí k trapnosti, bohužel pojetí tomu přihrává. Kvalitní a známí herci (nemyslim DiCapria) i přes všechnu snahu nedokazou ten patos utlumit. Často to působí jak nízkoropočtový seriál, který je v mnoha místech natáčen v levných kulisách. V rukou talentovaneho režiséra mohla vzniknout příjemna pohádka pro dospělé s historickými prvky. Wallace si cením za skvěle Statečné srdce, které Gibson dokázal úžasně zpracovat. Ostatní Wallaceho (hlavně režijní) počiny budí spíše rozpaky,. ()

Boogeyman

Původně jsem dal tři hvězdičky, ale po druhém shlédnutí jednu ubírám, tentokrát mě totiž nezaujala ani ta hudba! Jak se taková hromada skvělých herců mohla sejít v tak pitomém a naivním filmu je mi záhadou. A jak Randal Wallace mohl napsat scénář k geniálnímu Statečnému srdci je snad ještě větší podivnost! ()

petaspur

Dva DiCapriové jsou na jeden historický film příliš. Ani skvělé obsazení tří mušketýrů v počtu čtyř kusů nedokázalo tento snímek vyzdvihnout alespoň k průměrnosti. ()

salahadin

Tomu se říká dort pejska a kočičky, přátelé. Neuvěřitelně stupidní konec korunuje plytký a pseudo historický film, který znesvěcuje jména čtyř mušketýrů (chudák Dumas). Předloha by nebyla špatná, ale filmové zpracování je hrozné. Nick-Glennie Smith naštval, protože těžko říci jestli umí skládat hudbu, nebo jen vykrádat Skálu. Pro mě naprosté zklamání. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (více)