Rok 1662 je v Paříži poznamenán velkou bídou a nespokojeností lidu. Zatímco obyvatelé nemají co jíst, mladý král Ludvík XIV. pořádá ve Versailles okázalé slavnosti. Slavní mušketýři zestárli, ale to nic nemění na jejich bojovném duchu. Aramis našel novou cestu ve víře, Athos se těší ze svého syna Raoula, Porthos dál prohání pěkné dívky, přestože si stále stěžuje na neduhy a nepříjemnosti stáří, a d´Artagnan nadále věrně slouží králi. Aramis obdrží zprávu, aby se dostavil do zámku, kde ho král pověřuje tajným úkolem: protože jezuité štvou lid proti němu, má Aramis najít jejich vrchního představeného a zabít ho. Ludvík ovšem ani zdaleka netuší, že tímto představeným je právě Aramis. Athosův syn Raoul je zamilovaný do krásné Christine, která ale padla do oka také králi, jenž z ní chce učinit svou milenku. D´Artagnan varuje krále před nebezpečím, protože mezi lidem panuje velká nespokojenost, ale král nedbá, přestože brzy dojde k útoku na jeho osobu. D´Artagnan mu zachrání život. Athos se s překvapením dozvídá, že jeho syn stáhl žádost o přijetí k mušketýrům a nechal se naverbovat do války. Je zděšený, stejně jako Christine, oba vědí, že král ho do války poslal proto, aby ho oddělil od Christine; d´Artagnan ale slibuje, že s králem promluví a pokusí se zajistit Raoulovi bezpečí. Král se za to zaručí, ovšem slib nedodrží: Raoul je naopak poslán do útoku v první řadě a umírá. Porthos, pološílený žalem nad smrtí milovaného dítěte, přísahá pomstu a d´Artagnana obviňuje ze zrady. Král mezitím zve Christine do Versailles a učiní z ní svou milenku. Aramis se schází se svými přáteli mušketýry a pod tlakem posledních událostí navrhuje, aby krále vyměnili. Nikdo zatím netuší, oč se bude jednat, ale d´Artagnan přesto odmítá: svému králi bude sloužit dál. Mušketýři se rozcházejí. Aramis zavede své dva přátele do Bastily, kde je už šest let držen neznámý vězeň, který má na obličeji železnou masku. Když ji mušketýři sejmou, objeví tvář navlas podobnou Ludvíkově. Dozvědí se, že královna porodila dvojčata, ale ze strachu před případnými bratrskými rozmíškami a spory o trůn jednoho chlapce oddělili, vychovali na venkově a poté vsadili do vězení. Nyní hodlá Aramis, trýzněný výčitkami svědomí, protože o těchto skutečnostech věděl, a dokonce pomáhal chlapce ukrýt, násilnického Ludvíka vyměnit za jeho dvojče Philippa. Toho se lstí podaří dostat z vězeňské cely, kam mušketýři dopraví jakousi mrtvolu s maskou na tváři, kterou pod záminkou šíření moru zapálí. Nyní je třeba nešťastníka, který žil šest let pod maskou, naučit královským způsobům, čehož se mušketýři horlivě ujmou. K samotné výměně králů má dojít za tři neděle, během maškarního plesu, kde budou mít všichni účastníci masky. Christine teprve nyní dostává dopis od Raoula z fronty, a protože byl doručen do Versailles, pochopí, že její milý věděl o tom, co se stane po jeho smrti. Sžírají ji výčitky svědomí a králi řekne, že vždy milovala jen Raoula… (TV Prima)

Oxytocin

Bylo mi dvanáct let a vyhrál jsem volnou vstupenku od magazínu Cinema na tento film. Do dneška se mi líbí výborné obsazení, kdy každý vybraný herec pasuje na svoji postavu (starostlivého otce, sukničkáře, duchovního, ...) ()

audrey.ley

Asi jsem divná, ale mě se tenhle film líbí. Skvělé obsazení, kostýmy, hudba, děj ačkoli je velmi předvídatelný, rychle odsýpá. S Dumasem a historií to má společného snad jen jména postav, ale ani to mi kupodivu v tomto případě nevadilo. Myslím, že pro nenáročného diváka, který má rád historické kostýmy, šermířské souboje a známou čtyřku mušketýru, je to dobrá podívaná. ()

Ziral odpad!

Velice nezdařený film ve kterém se dozvídáme, že D´Artagnan obcuje s královnou matkou a král je pouhý krutý smilník. V tomro filmu je zvolen nejhorší představitel D´Artaganana ze všech historický filmů, včetě jeho houmesáckých kumpánů a daňového emigranta Depardieu nevyjímaje. Američani se serou do všeho, ale nemouhou se srát do Evropské historie !!! Šťastně zvolení herci z filmu "Tři mušketýři" z roku 1961, zůstanou už jednou provždy nedostižnými představiteli těchto postav. ()

ReeseB

Co je na tom tak špatného? Herecké obsazení je skvělé a příběh je přinejmenším naprosto obstojný. Nechápu tu vlnu negace. ()

Marta.Adamko

Hvězdy dávám jen hudbě,za kostýmy a herecké obsazení, které mě vlastně donutilo se na tenhle film podívat,mě jinak filmy tohoto typu o mušketýrech prostě nebaví,to ale neznamená, že je to špatný, nejsem kritik ()

angelle

Nie je to práve ten film, z ktorého padnete na zadok, ale mal úžasné herecké obsadenie a krásnu hudbu. To sa musí nechať. ()

horskejvlk

Nečekal jsem mnoho ale Dumas by zaplakal kdyby věděl co z něj Wallace udělal. Ludvík IV syn Dartaňana to je opravdu divoký západ ale budíž, hudba byť pěkná tak se k 17 stol. nehodí ale koho by to zajímalo. Nejlepší je Leo v jeho podání je padouch alespoň zábavný ale kdyby se tahle americká pizza Hutt netvářila tak vážně. ()

godal

Tak jsem se snad po 20 letech od znechucení na tohle podíval a musím uznat,že tam fungují aspoň herci.Teda až na jednoho a zrovna v hlavní roli.Já chápu,že změna Ludvíka IV. vedla mnohé romanopisce k tajemným "prozřením",kde se hovořilo i psalo ledacos-a je fakt,že z ničeho nic,se jeho "ne"vládnutí dost změnilo.Ale obsadit sladké dřevo do role krále Francie-tehdy vlastně nejmocnější země na světě a svěřit mu roli pravděpodobných dvojčat,které byly vyměněny,je naprostá katastrofa.Hvězdu dostávají mušketýři a tím víc nesnáším to toporné jelito. ()

cenitel

Tady jsem dal 4* jen díky skvělé hudbě. Tu musím ocenit. Jelikož jsem to kdysi viděl poprvé jako dítě, tak mi to víc utkvělo v srdci než komukoli jinému. S odstupem času, chápu hodnocení z celkového pohledu, přesto podání hlavně J. Ironse se mi líbilo a v G. Byrnem jsem viděl takového Aragorna :D :). Sympaťák. Za mě je to ale poutavý příběh francouzské historie se špetkou romantiky. Takže nic pro tvrďáky co poslouchají metal. Já historii miluju. Mohlo by se z toho vytřískat víc, ale musíme poznamenat rok 1998, v dnešní době by z toho udělali totální odpad a komedii nabitou spousta akcí, kde by všechno bouchalo .D ()

KritikVlada

Jsem další, který totálně nechápe tak nízké hodnocení. Film si bez debat zaslouží být v červených číslech. Ano, jsem asi divný, ale mně se ten film nehorázně líbí. Na scénáři neshledávám nic špatného. Samozřejmě z hlediska historie by se na to dalo debatovat, ale kašlu to. Ten příběh... dámy a pánové... ten PŘÍBĚH je prostě překrásný, úžasný, a pokaždé mě chytí za srdce. Napětí je zajištěno, akce taky, i humor se zde najde. Skvělí herci! A hudba...? Ta je prostě přenádherná! Fakt krásnější soundtrack snad ani neznám. A na konci filmu vždycky brečím. Prostě pro mě jedna z největších srdcovek. ()

peproch

Sledovat to dnes spadá do kategorie filmu pro pamětníky, pro rodinné selankovsky poklidné odpoledne, pokoukáte na krásné herecké tváře a i výstupy, potěšíte se napětím, odcizenou láskou a tak celým tím milým sladkým světem dětství na kanapi s dědečkem při třech mušketýrech a pod. ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (více)