Rok 1662 je v Paříži poznamenán velkou bídou a nespokojeností lidu. Zatímco obyvatelé nemají co jíst, mladý král Ludvík XIV. pořádá ve Versailles okázalé slavnosti. Slavní mušketýři zestárli, ale to nic nemění na jejich bojovném duchu. Aramis našel novou cestu ve víře, Athos se těší ze svého syna Raoula, Porthos dál prohání pěkné dívky, přestože si stále stěžuje na neduhy a nepříjemnosti stáří, a d´Artagnan nadále věrně slouží králi. Aramis obdrží zprávu, aby se dostavil do zámku, kde ho král pověřuje tajným úkolem: protože jezuité štvou lid proti němu, má Aramis najít jejich vrchního představeného a zabít ho. Ludvík ovšem ani zdaleka netuší, že tímto představeným je právě Aramis. Athosův syn Raoul je zamilovaný do krásné Christine, která ale padla do oka také králi, jenž z ní chce učinit svou milenku. D´Artagnan varuje krále před nebezpečím, protože mezi lidem panuje velká nespokojenost, ale král nedbá, přestože brzy dojde k útoku na jeho osobu. D´Artagnan mu zachrání život. Athos se s překvapením dozvídá, že jeho syn stáhl žádost o přijetí k mušketýrům a nechal se naverbovat do války. Je zděšený, stejně jako Christine, oba vědí, že král ho do války poslal proto, aby ho oddělil od Christine; d´Artagnan ale slibuje, že s králem promluví a pokusí se zajistit Raoulovi bezpečí. Král se za to zaručí, ovšem slib nedodrží: Raoul je naopak poslán do útoku v první řadě a umírá. Porthos, pološílený žalem nad smrtí milovaného dítěte, přísahá pomstu a d´Artagnana obviňuje ze zrady. Král mezitím zve Christine do Versailles a učiní z ní svou milenku. Aramis se schází se svými přáteli mušketýry a pod tlakem posledních událostí navrhuje, aby krále vyměnili. Nikdo zatím netuší, oč se bude jednat, ale d´Artagnan přesto odmítá: svému králi bude sloužit dál. Mušketýři se rozcházejí. Aramis zavede své dva přátele do Bastily, kde je už šest let držen neznámý vězeň, který má na obličeji železnou masku. Když ji mušketýři sejmou, objeví tvář navlas podobnou Ludvíkově. Dozvědí se, že královna porodila dvojčata, ale ze strachu před případnými bratrskými rozmíškami a spory o trůn jednoho chlapce oddělili, vychovali na venkově a poté vsadili do vězení. Nyní hodlá Aramis, trýzněný výčitkami svědomí, protože o těchto skutečnostech věděl, a dokonce pomáhal chlapce ukrýt, násilnického Ludvíka vyměnit za jeho dvojče Philippa. Toho se lstí podaří dostat z vězeňské cely, kam mušketýři dopraví jakousi mrtvolu s maskou na tváři, kterou pod záminkou šíření moru zapálí. Nyní je třeba nešťastníka, který žil šest let pod maskou, naučit královským způsobům, čehož se mušketýři horlivě ujmou. K samotné výměně králů má dojít za tři neděle, během maškarního plesu, kde budou mít všichni účastníci masky. Christine teprve nyní dostává dopis od Raoula z fronty, a protože byl doručen do Versailles, pochopí, že její milý věděl o tom, co se stane po jeho smrti. Sžírají ji výčitky svědomí a králi řekne, že vždy milovala jen Raoula… (TV Prima)

harycek

Nic oslňujícího , ale kino pro nenáročného diváka to plně vystihuje!? A snad to zachraňují kvalitní herci v hlavních úlohách!?!?!? ()

koza3

Mušketýry ani obecně francouzskou revoluci a její filmové adaptace jsem nikdy neměl moc v oblibě, ale tohle má hodně es v rukávu. Určitě výborné herecké obsazení, silný příběh a asi i tučný rozpočet. Dá to však dohromady pouze lehce nadprůměrný snímek, který by mohl dosáhnout na víc. ()

Nikolas__

Co si tak pamatuju, počáteční minuty byly strašné, ale potom se to nějak vyšvihlo. Zatím teda 3* asi spíše slabé, nevím. ()

Lex.San

Béčko s hvězdným obsazením a velice zdařilou hudbou. Film má slabší patetické pasáže, ale najdeme zde i  lehčí humor a příběh má celkem švih. Není to sice kousek do hvězdné filmotéky, ale občasné zhlédnutí mě nijak neuráží – 3* ()

nash

Nakonec dávám hvězdičky tři, i když ani nevím proč. Asi že jsem se ani moc nenudil. Přesto bych tenhle film označil za lehce podprůměrný, hlavně díky několika neuvěřitelně stupidním scénám a dialogům. Od filmu s takovým hereckým obsazením bych čekal víc, ale výkony všech hlavních představitelů včetně Johna Malkoviche (což mě obzvláště mrzí), jsou dost velkým zklamáním. ()

izinka

Hezka hudba,za to hvezdicka. Jinak hovadina se spoustou jinak skvelych hercu. A u "sokujiciho" konce jsem dostavala zachvaty smichu, kdo takovou blbost vymyslel ?! ()

Gwilwen

Po filmu, který čerpá z Dumase, nemůžete chtít historickou přesnost. Tento pán - ač píše velmi čtivě a jeho romány jsou zábavné, francouzskou historii pěkně zkomolil. Nicméně je fakt, že v tomto případě si přisadili i filmaři. Přesto se mi film líbil a nemám k němu příliš výtek. Hvězdné obsazení (pravda - DiCaprio mohl vykreslit oba hrdiny méně černobíle), skvělé kostýmy, navíc se natáčelo na půvabných zámcích Fontainebleau a Vaux. Plus úžasná hudba Nicka Glennie-Smithe. Vždycky si vzpomenu na fenomenální volnou jízdu krasobruslaře Alexeie Yagudina na tuto hudbu na Olympiádě v Salt Lake City, za kterou získal zlatou medajli. ()

Akyno

Preboha.....tak absurdný film ktorý prekrucuje a naivne idealizuje históriu som nevidel ani nepamätám. Asi najhorší počin Leonarda DiCapria. ()

tubera

Na 5 to není a na 4 taky ne. 3 dám za hezkou hudbu a vtipného Depardiera. DiCaprio mi v roli mučedníka nesedl ()

Jamall

Hudba i herci jakoby do tohoto filmu nepatřili, protože převyšují zbytek o dvě třídy. Přesto jsem se ani moc nenudil a scéna, kdy mušketýři běží sami proti palebné přesile patří mezi mé nejoblíbenější filmové scény. ()

KacHnAop

Upřímně nechápu tak nedoceněně nízkého hodnocení. Je pravda, že začátek je mírně nudnější a zdlouhavý, ale poté se děj výborně rozběhne a za doprovodu úchvatné muziky šlape jako hodinky. Dokonce jsou vidět i obdivuhodné herecké výkony. Mě se to líbilo. :) ()

Didon.pipi odpad!

Viděl jsem mužů s maskama i železnejma hafo, ale toto je na rotaci Dumase v hrobě a Caprio tomu fakt nasadil masku, jsem zhnusen! Šups do kanálu! ()

janulin123

Pěkně počesku začneme tím špatným. Když na chvíli zavřete oči, dojde vám na jakou blbinu se to vlastně díváte. Ale mělo to i pár světlých stránek...S příběhem jsem se setkala poprvé, DiCapria mám ráda a v této roli byl podle mně naprosto skvělý. Depardieu a malkovich jsou taky jedni z mých favoritů...Takže už proto stálo za to podívat se na to. V konečném důsledku to nebylo ani zdaleka tak blbé jak 99 % českých seriálů a komedíí na markíze... ()

Hookins86

Perfektní příběh Ludvajse XIV. (sráče) a 3 nebo 4 mušketýrů, kteří sesadili zlo a nahradili ho dobrem. Herecké obsaní je lukrativní a příběh je bezva. Pro mě nejlepší film s mušketýry a železnou maskou... ()

Poslední irský král Leonardo

Poslední irský král Leonardo

17.09.2007

Je to jen pár dní, co jsme tady psali o návratu Vikingů na plátna kin v historickém eposu Last Battle Dreamer s Ryanem Phillippem a Seanem Beanem v hlavní roli a ejhle, je tady další projekt, v němž… (více)