Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

serdehelan

Videné na DVD Edice největší filmové klenoty, ale je to veľmi mizerný videoprepis s orezom a TV obrazom. Toto by si zaslúžilo vyčistený blue ray. Je to klasika, ktorá dnes už až tak peckovo nevypadá, ale je zrejmé, že to svojho času vyčnievalo. Exteriéry San Franciska robia svoje a aj záverečná naháňačka po letisku je zaujímavá a samozrejme je tu Mr. Cool. ()

Houbos

Naprostá nuda. Vyplatí je zkouknout jen 7minutovou honičku na konci. I ta je dost chabá. Nejlepší v historii kinematografie!? Prosím vás. Děj nijaký, bez invence. McQueen jej nezachrání. A není žádná pravda, že se McQueen nenechal zastoupit kaskadérem. Stačí se podívat na odraz ve zpětném zrcátku: když neřídí, kamera se nakloní. Ve všech záběrech, kde není vidět obličej, řídil kaskadér. Černý Dodge 68, celým jménem Charger R/T (Road/Track) s motorem 440 Magnum tak táhne celý film. I samotná poklice z něj si zaslouží 3 hvězdy. Lepší filmy: Francouzská spojka, Ronin ()

chicocheco

Pominu skutečnost, že policajti běžně v mustangu nejezdí. Pořád je to pravděpodobnější, než páně Rossova pistole v letadle. Ale jako oddychovka výborné. ()

Fondak

Celkem průměrnej, ale dobrej film vytrhává z průměru parádní honička Dodge Chargeru s Mustangem GT Fastback 68. Údajně ani v této scéně se S. McQueen nenechal zastupovat kaskadérem. Další důvod, proč si ho jako herce nesmírně vážím. ()

A.MacGyver

Od tohoto výborného herce jsem čekal více. Film se jeví jako nudný a místy až zbytečně protahovaný. Ač mám Stevena rád, tady mě zklamal... ()

Johgas

Výborná automobilová honička, u které jsem si uvědomila, že není podbarvena hudbou, jak by bylo v jiném filmu, ale je slyšet pouze zvuk dvou rozdílných motorů. Toto byl to pro mne zážitek. ()

Pythonator

Omlouvám se všem, co vynášejí tento film do nebeských výšin. Podle mě je neskutečně utahaný a užvaněný. Automobilová honička a Steve McQueen jsou jediné silné stránky tohoto filmu. Já se mimo tu honičku v podstatě nudil, až jsem se pronudil ke konci. Po pár letech jsem to zkusil shlédnout znova v domnění, že jsem dozrál pro tento film. Ani hovno. Nudil jsem se znova. Víc jak dvě hvězdičky nedám, přičemž je jedna z nich jen kvůli krásné Jacqueline Bisset. ()

Elwyn

Jistě, scénář není bůhvíjak originální, zápletka tolikrát obehraná a závěr dlouho dopředu čitelný, ale stejně ten film funguje! Atmosféra, střih a především vynikající Steve McQueen, kterému zdatně sekunduje Rober Vaughn. A pak ta automobilová honička, rychlá a dlouhá skoro jako 24 hodin Le Mans, tak ta byla mustrem více filmům než je tady komentářů ;-) ()

raru

Veľmi preceňovaný film.Automobilová naháňačka v uliciach San Franciska v pohode,ale inak priemer.Za kamenný ksicht Steva McQeeena by sa nemusel hanbiť ani Arnold Schwarzenegger. ()

leonskennedy

Pěkná detektivka s kvalitními herci (potěší Robert Duvall jako taxikář).Je tam méně akčních scén než bych čekal,ale napětí si film udrží.Zaujme dlouhá a pěkná honička v autech a Jacqueline Bisset jen v košili!Slušné 3*. ()

gizi

Toto je jeden z nejlepších filmů vůbec. I když není zdánlivě nijak výjimečný, opak je pravdou. V podstatě téměř každá scéna, každý záběr je lahůdka k vychutnání. Steve HRAJE, nekecá. A do toho občas bouchne super hudba. Geniální honička s několikrát opakovaným záběrem z různých kamer, a ten zvuk amerických motorů! Viděl jsem už nejmíň potřetí a rozhodně ne naposled. Jedinou drobnou výtku mám k snad už moc pomalému a trochu zdlouhavému závěru. Proto "jen" 95%. ()

tulen

Výborný film, klasika z doby kdy se točilo v reálu a ne na počítači a kdy se atmosféra budovala a filmari se nehnali jen za akci a lacinym efektem ... McQueen to uhraje i beze slov (a jeho kolegové vlastne taky), Vaughn je jako záporák trochu klišovitý (jedna * dolů), ale holt tam nějakého soupeře potřebovali. No a Bissetka .. pátá hvězda zpátky :-) ()

kotrlak

Tahle stará klasika pohladí na duši. Flick z doby kdy America byla ještě AMERICA, na obloze vládnul PAN AM a auta měly MOTORY. Výborná hudba, krásný Frisco a skvělej McQueen. ()

adako

Mal som vysoké očakávania - o to väčšie bolo moje sklamanie. To, že je niečo legenda zjavne nemusí znamenať, že to je aj dobré. Príbeh sa vlečie rýchlosťou jedna udalosť za dvadsať minút, po hodine a pol príde dejový zvrat a vysvetlenie ktoré sa ale zjaví len tak z čista jasna bez toho aby k nemu predchádzajúce udalosti akokoľvek viedli. Vzťahy medzi postavami (ak nejaké sú) nedávajú zmysel. Tak napríklad hlavný záporák s hlavným klaďasom sú vlastne na rovnakej strane a ani zaboha som za celý čas nezistil prečo sú vlastne v konflikte - veď chcú tú istú vec! Ničomu nepomáha že hlavný záporák chodí furt hore dole srší blesky vyhráža sa hlavnému klaďasovi všetkým možným, a ten sa mu úspešné bráni tým, že ho ignoruje. Herecké výkony pozostavajú z pretekov kto dlhšie vydrží nepohnúť ani svalom na tvári. Všetci sú víťazi, lebo od začiatku do konca sa každá jedna postava tvári ako zamračený sivý deň so štipkou mrholenia. Vo filme je aj živý Steve McQueen, no keby ho režisér nahradil niekým s jeho fotku prilepenou na tvári, nik by si nič nevšimol. Jo a je tam automobilová naháňačka, ktorá je vraj najlepšia v histórií kinematografie. Na svoju dobu možno. Dnes už fakt neviem čo je zaujímavé na naháňačke kde sa cyklicky striedajú tri typy záberov toho, ako idú dve autá rýchlo za sebou s občasným ozvláštnením v podobe zákruty. Recept: Zober všetky dobové klišé tvojho žánru a bez štipky invencie ich polep dokopy. Pridaj jednu dobovú hviezdu. Jedno z použitých klišé stopážou natiahni štyrikrát oproti normálu. Voilá, Bullitt je hotový. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)