Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

Zdenek.D

Kriminální drama, které zcela ovládá legendární Steve McQeen. Opanuje s přehledem obrazovku a postava poručíka Franka Bullita mu sedne jako ulitá! Jeho chladný a racionální přístup, slunečné San Francisco a tmavě zelený Ford Mustang v opravdu dlouhé honičce míchají koktejl, který neztrácí s léty břink. ()

RoyBatty444

Obstojná kriminálka ale prečo ten film zbožňujem je jeho automobilová naháňačka medzi dvoma ikonami amerických ˝Muscle Car˝ 1968 Dodge Charger R/T a 1968 Ford Mustang. IMCarDb ()

Cesty timem

Přes slavnou honičku s Mustangem a přes to, že je McQueen mezi mými nejvíc oblíbenými a prostě třída, to bezpochyby, mi tento film na víc než na 3,5* nepřipadá. A vlastně i ta honička. Mám oblíbenější honičky. Tak třeba ve filmu "Řidič" s Ryan O'Nealem. Takže nakonec dávám 3*. ()

Sa.sa

Jedna z nejlepších filmových automobilových honiček, která byla kdy natočena! Kultovní film, který zraje věkem ;) 5 hvězd a 100% ()

chosan

Všude kam jsem se díval byl tento film chválený jako prase! Tak jsem si řekl to musíš taky vidět a ejhle až na tu pěknou automobilovou honičku je to dost průměrná kriminálka. 50%. ()

Feacher

Taková hodně příjemná a elegantní záležitost, filmy se Stevem jsou vždycky skvělý a tenhle měl navíc i skvělou autohoničku. V pohodě délka, v pohodě příběh a skvěle zahrané, 5* tak, jak má být! ()

Hombre8

Hezký příklad, jak umí propaganda díky automobilové honičce (bylo to drahé, tak to musíme prodat) udělat z vyloženě průměrné detektivky kult. ()

evangelik

...jak jsem dřív nesnášel sovětské filmy pro jejich ideologičnost, tak teď nesnáším americké. Američani prostě neumí udělat 90 minutový film, vše je tak dlouhé, operace, automobilová honička, honička na letišti. Prostříhat 20 minut a byla by to svižná akční kriminálka za čtyři. ()

skoces

Přítekyně Steva McQeena jezdí ve voze Porche 356, první vůz značky Porche, postavený na základu Volkswagna Brouka. Brouk se ve filmu objeví čtyřikrát. ()

ManiacJack

Klasická detektivka bez příkras a kudrlinek. Tak, jak vypadala koncem 60. let "policejní práce". Nenajdete tu superhrdiny s nevyčerpatelným zásobníkem, ani padouchy horší než Hitler. Nikdo tu neohromuje megabicepsy, ani hypergenialitou. Tady se hrabou ve starých kufrech, žmoulají kopíráky z koše, hodiny a hodiny telefonují. Sledují a tak vůbec, šmankote, neakčně. Proč něco nevybouchne? Kde je salva z kulometu? Proč ta auta neskáčou alespoň 50 metrů vysoko a nedělají přemety? Říká si moderní divák... Kdepak panáčkové, zapněte zase vymyté mozečky! Tohle stojí za to přinejmenším, jako simulace detektiva doby neelektronické. Ale dost už filozofie. V tomhle filmu se snažily zobrazit skutečnost v co nejvěrohodnější míře a ta, jak pronesl kdysi Götz George, bývá poněkud nudná. Nicméně tenhle film nenudí. Samotná automobilová honička je doslova historický mezník. Časy rychlých kol se dělí na dobu před Bullitem a po Bullitovy. Čím je tak výjimečná? Především tím, že je skutečná. V ulicích San Franciska byly rozmístěny kamery, dva kaskadéři usedli za volant a začalo se točit. K dispozici měli jen dva vozy od každého. Celé dny se proháněli ulicemi, skákali po "schodech" až z nich odpadávali kliky, zrcátka... Některé scény byly filmovány za plného provozu, jiné sekvence odřídil sám Steve. V jednom záběru je vidět jak Charger "sejme" kameru, v jiném jak Loren Janes v Mustangu 390 ztratí kontrolu a málem špatně skončí. Z tohoto dovádění, kdy se dva blázni honí po městě v tom bezmála nejlepším, co může Detroit nabídnout, je sestříhána finální jízda. Co záleží na tom že Dodge ztratí 5x poklici a nějaký Brouk zažívá déjà vu? To Bill Hickman v Dodge Charger R/T a Loren Janes v Mustangu 390 píší historii. ()

Vindemiatrix

Yates stvořil atmosféru neustálého napětí. Zatvrzele klidné obličeje hlavních protagonistů jsou stylové masky, pod nimiž probleskují náznaky stupňované nervozity. I z triviální události typu přijímání faxu se stává scéna, při které je divák v pokušení ohlodat dva až tři nehty. To vše prokládá výborná akce, včetně závrať vzbuzující automobilové honičky. Existenciální rovina (a hlavně způsob, jakým postupně přebíjí a banalizuje kriminální zápletku) mi ale nějak nesedla. ()

martin46

Velmi povedená kriminálka pro ty, kteří holdují starší scéně a mezi jejichž oblíbené herce patří Steve McQueen. Neotřelost a brutalita dává filmu výjimečný náboj a téměř legendární honička dvou muscle cars je jen třešničkou na dortu. Pro ty ostatní spíše průměrná záležitost. Filmu hodně dodává na atraktivnosti právě herec všech herců McQueen. ()

abphoto

Magické slnečné San Francisco a najlepšia filmová automobilová naháňačka všetkých čias. Hoc sa v Matrixe Reload si zobrali príklad z tejto naháňačky a snažili zopakovať jej úspech... márne. Atmosféra pôvodnej je veľkolepá a originálna. Na dnešné časy je to na jednej strane rozťahaný, nedynamicky kriminálny film. Ale videl som ho začiatkom 80 rokov, kedy bol extra akčný a zanechal silnú stopu. Najsilnejšou zbraňou filmu je surová sila obrazu a zvuku, spolu s adekvátnymi hereckými výkonmi. Legende Stevemu McQueenovi viac než sekundoval skvelý Robert Vaughn. ()

shakeXL

Klasická detektivka ze staré školy a skvělý McQueen. Honička ve Friscu s opravdovými american muscle cars je na u dobu skvělá. Někdy se to trošku vleče ale jasných 75%. ()

cluge

Tohle si nikdy nenechám ujít,a dobře dělám. Honička je skvělá,atmosféra filmu perfektní ale Steve je luxusní. ()

JARDAHONDA

V Bullittově případu je od prvního do posledního záběru vše autentické : Ulice San Franciska, úsporné dialogy policistů, procedury v němocnici a v márnici. Držitel Oscara v kategorii Nejlepší střih ( 1968 ) obsahuje jednu z nejlepších automobilových honiček vůbec. Takže můžeme se připoutat a vychutnat si skvělou jízdu.. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)