Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

mortak

Pocta obyčejným poldům, kteří dělají svou práci navzdory kluzkým politikům. McQueen byl pro roli čestného chlapa od policie jako stvořený, Vaughn je senátorský odporný každým pohybem, jen ta linie s Bisset...Výkřiky typu jak můžeš žít v tom bahně už jsou na hraně uvěřitelnosti. ()

c.tucker

Charismatický Steve McQueen dodává tomuto filmu s jednoduchým scénářem, ale zajímavým provedením tu správnou jiskru. Velmi slavná automobilová honička je naprosto bombová a Steve ve svém Mustangu opravdu válí. ()

Mol

LOOK, CHALMERS, LET'S UNDERSTAND EACH OTHER. I DON'T LIKE YOU! Kdyby v tomhle filmu nehrál Steve, tak by to byla nuda. Legendární scéna, kde Steve řídí Ford Mustang 390 GT a padouši řídí Dodge Charger 440 Magnum, tak ta stojí za to. Ve chvíli, kdy se to pořádně rozjede se totiž utne hudba a slyšíte už jenom burácení motorů a hvízdání pneu. Mnohem famóznější než s hudebním doprovodem. ()

majo25

Na rok vzniku zaujímáve akčné krimi, ktoré sa už v dnešnej dobe veľmi nenosí. Málo dialógov, drsné výrazy ksichtov, rutinná práca v získavaní dokazových materiálov, rozruch nevyvolávajúce naháňanie podozrivých. Ťažkopádny príbeh nie je síce celkom dotiahnutý, niekoľko hluchých miest, napr. tá nudná a dlhotrvajúca autonaháňačka, ale nadštandartná atmosféra a kvalitní herci - u mňa zabodoval hlavne Vaughn. Škoda, že si väčšiu rolu nezahral Duvall. ()

kopfa

Sic trochu chladně vypočítaná, přesto dokonalost sama, odřezávající segmenty pohybů a ruchů a systematicky je stavějící proti sobě, aby se systém sám zmátl a zarazil, nikoliv zastavil. ()

reky

Kriminálka, ve které vítězí spíše forma nad obsahem, protože scénář je poměrně jednoduchý. Tempo filmu není kdovíjaké, takže snímek obsahuje několik hluchých míst a občas se trochu vleče. Kamera je však skvělá, stejně tak hudba. O výkonu Stevea McQueena nemá cenu moc psát, snad jen že se mi opravdu líbí to jeho minimalistické hraní, kdy mnohdy téměř nehne brvou a hraje pouze očima. Zároveň mě potěšil další ze Sedmi statečných Robert Vaughn, který si tak trochu šmejda politika střihnul s chutí. Čtyři hvězdičky jsou s odřenýma ušima, ale i díky té povedené pěkně nasnímané honičce, kdy se při zesílení zvuku může divák kochat bublajícím osmiválcem McQueenova Mustanga, nemůžu jít níž. ()

SoolenJV

Bohužel musím napsat, že "Bullit" je v podstatě tuctová kriminálka, kterou do nadprůměru pozvedá vynikající Steve McQueen, honička v ulicích SF (i když, čekal jsem větší odvaz) a výborná hudba. Ale rozhodně stojí za vidění, kdo už pár kriminálek viděl, bude doma. ()

stOKYi

Revolučná auto naháňačka ktorá udala smer a "dôležitosť" automobilovým naháňačkám v neskorších filmoch. Dnes sú už také v každom druhom filme :) Ale ináč ma to po príbehovej stránke dosť sklamalo. Čakal som trošku silnejší spád a dáke tie prekvapenia a zvraty, no nič také som nedostal. Takže to bola len taká " nobrain " kriminálka akú som už videl veľa krát. Hlavne mi to pripomínalo francúzke kriminálky s tohto obdobia, no vo väčšine prípadoch je BULLITTOV prípad o dosť slabší. ()

tomeek

79% za co? Údajně skvělá automobilová honička zase tak skvělá nebyla (po Matrix: Reloaded, Mizerech II, Vanishing Pointu a Autu zabiják si člověk zvykne na trochu vyšší ligu), hudba nepodkresluje vůbec NIKDE, kromě scény v restauraci, je to pomalé, zdlouhavé (u té scény, kde roluje letadlo zpátky k můstku jsem myslel, že už to vypnu)... No co dodat. Akční / krimi / drama / thriller : akční to bylo sem tam, krimi - ok, je to přece detektivka, drama - no nesmál jsem se, takže ano, ale s thrillerem to nemělo pranic společného. Absolutně nenapínavý film. Což je podle mě u detektivky chyba. Nic moc. Za dvě. ()

vesper001

Povídka o policajtovi, který kompromisy nedělá. Steve McQueen, kterého mám zafixovaného jako chlapa tak drsného, že by po kontaktu s ním krvácelo i struhadlo, tu nehraje pěstmi, ale především očima. Když se v nemocnici dívá na postřeleného kolegu, člověk by ho nejradši objal, v příští chvíli vám ale připadá jako nejlepší plán na světě jít mu z cesty a to hodně daleko. Bullitův parťák Ford Mustang hraje stejně dobře jako Aston Martin v britské produkci a Robert Vaughn v úloze protihráče zachovává celý film stabilní polohu, tzn. je slizký jako úhoř od nablýskaných bot až po poslední nagelovaný vlas. Poctivá kriminálka ze staré americké školy, které rádi odpustíte pomalejší tempo i hodně podivný odstín umělé krve. ()

panMartin

Žádné digitální triky a finty, jenom film. Slušná kriminálka ze staré školy z doby, kde nebylo třeba triků a kaskadérů na natočení dobrého krimi filmu se Stevenem McQueenem v hlavní roli. Charismatický Steve McQueen dodává tomuto filmu s jednoduchým scénářem, ale zajímavým provedením tu správnou jiskru. Legendární honičku (Ford Mustang vs Dodge Charger) asi moc připomínat nemusím. Celý film podkresluje excelentní hudba Lalo Schifrina. Bullit je kult a to ani nemusel být dokonalý. Jsem rád, že jsem konečně Bullitta viděl. ()

hans500

Jedinečný Steve McQueen v krimi filmu Bullitův případ, který předznamenává pozdější kriminálky ze 70. let. Výborný je i Robert Vaughn a další.Scénář je docela dobrý a režie dobrá. Vynikající hudba podkreslující po celou dobu filmu perfektní atmosféru. A za tu skvělou honičku přidávám i pátou hvězdičku. ()

Decker

Vyborna kriminalka s nezapomenutelnou honickou stredem San Francisca. Mimochodem si povsimnete, ze za starych dobrych casu si zlodusi stahovali okynka nez zacli palit na protivnika. Dnes na to kazdy kasle, kam ten Svet speje ... ()

chelseaman22

Bullitt si vás bez problému podmaní charismatickým McQueenem a osmiminutovou honičkou v ulicích města andělů. A proč je právě automobilová honička z tohoto filmu tak slavná? Protože nabízí pohled z pohledu řidiče a současně nabízí syrové chřupání karoserie o rozehřátý asfalt. 74 % Celosvětový příjem k 19. 6. 2019: $42,300,000, což je 10,58 násobek rozpočtu ()

A.Beech

Nepamätám si, že by som niekedy zobral film, ktorý som videl roky dozadu, dal som mu v tej dobe 3* a s neveriacim krútením hlavy presvedčil sám seba, že si ho pozriem znova, pretože má určite naviac. A toto je presne ten prípad. To čo sa mi v tej dobe zdalo ako slabá stránka filmu (automobilová naháňačka bez hudby? Prosim?) hodnotím po prehodnotení presným protikladom a stáva sa z toho zlatý vrchol filmu. Priznám sa, že pred pustením filmu, som si prečítal všetky fakty zo sekcie "zaujímavostí", aby ma dôkladne pripravili na to, čo ma čaká. McQueenove reálne šoférovanie Mustangu, lietadlová scéna, reálna nemocnica, či rolák s podpažným púzdrom, ktorý sa stal inšpiráciou okrem iného aj pre samotného Rogera Moora v bondovke Live and let die. Čo ma však vo filme sklamalo, bola celkom absencia akcie, na ktorú McQueen skutočne má. Zbraň tasil jedinýkrát a to v samom závere. FIlm však staval na celkovej atmosfére, dobrých hercoch (Vaughn, Bisset) a dobrej hudbe. Na niektoré filmy proste musíte dozrieť. ()

senor

Skvělá honička po Friscu ve skvělých kárách, kliďas McQueen a výborný jazzový soundtrack. Ale to je bohužel asi tak vše. Detektivní zapletka není skoro vůbec zajímavá a vůbec celý děj mě nechal docela chladným (skoro stejně jako je chladný [cool] Steve). ()

Sfinkter

Lehce nadprůměrná detektivka díky McQueenovi a automobilové honičce. Příběhu chybí hodně koření, proto nedokáže diváka až tak strhnout. ()

Gothar

Kedze patrim k mladsim rocnikom, tak tento film je pre mna skutocne old school. A paci sa mi to. Steve McQueen hra vyborne, ma styl a v tomto filme sa mi prvykrat zapacil povodny Ford Mustang. Nahanacka posobila prirodzene a bez sialenosti, ake je mozne vidiet v sucasnej americkej filmovej tvorbe. Pribeh bol obycajny a nevyskytovalo sa v nom nic, co by som uz inde nevidel, no tu jednu hviezdicku nad priemer si film u mna vysluzil velmi dobrou atmosferou. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)