GilEstel

Jelikož sem na tento film původně četl několik pochvalných recenzí (to byla chyba), moje očekávání bylo při sledování dost veliký. Výsledek je jasný zklamání. Trochu bláznivá road movie komedie, utápějící se ve ztřeštěné zápletce a amerických klišé, ve mně často probouzela rozpaky. Snaha v mnoha ohledech působit mravokárně a varovně, se utápí v absurdním ději a chování lidí, které je natolik vzdálené realitě, že jakákoli konfrontace s reálným světem se jeví, jako nesmyl. Nevím, o co autorům šlo. Jestli pobavit, tak se to chvílemi trochu i podařilo (Ne moc často. Mám rád jiný typ humoru.) Mě to ale přijde, že se snažili ještě o něco víc, a to se jim bohužel vůbec nepovadlo. Tohle bylo šlápnutí vedle a zdejší hodnocení zdaleka neodpovídá „kvalitám“ filmu. Já dávám 33%. ()

S.Quentin QUALE

Skvělá mysteriózní road movie o neexistující silnici a kouzelným dědkovi v podání Garyho Oldmana. Na rok 2002 má snímek oldschool look, což si dávám do spojení s Bobem Galem a jeho dítětem Back to the Future, na který ostatně nejednou odkazuje i v Interstate 60. Film má příjemně kouzelnou atmosféru a lehoučký humor, takže já jsem spokojený jako nažraný prase, a dávám bez většího přemýšlení plnou. Kdo má rád Back to the Future, musí být spokojený i touhle záležitostí. Bavil jsem se. 90% ()

Mi Nü-Chai

Možná (možná ne) by to byl plný počet, kdybych z líčení Interstate nezískala jakýsi podivný dojem, že se jedná o psychologické drama...a nedostala de facto romantickou komedii. Byť je to relativně originální, vtipné a je tam Gary Oldman, ten šok z očekávání jedné věci a uzření věci naprosto jiné byl příliš velký. ()

misterz

Zaujímavé, ako dlho som dokázal obchádzať tento film bez povšimnutia. Priznávam, na moju škodu. Bol som šokovaný tým, aké je to dobré. Skvelý námet a pointa, skvelá réžia, skvelé herecké výkony, hlavne Gary Oldmena. Tu nie je čo vytknúť, snáď len rada: Tento film si zaslúži vašu plnú pozornosť. ()

HAL

Nenápadný snímek o kterém jsem předtím v životě neslyšel se pro mě stal obrovským překvapením a je IMHO lepší než celá "Návratová" trilogie. Je originální, vtipný, ironický, plný černého humoru, navodí velmi dobrou náladu a přitom přiměje k zamyšlení nad svým okolím i nad sebou samými. Jednoznačně nejlepší road-movie jakou jsem měl tu čest vidět. ()

Javert

Bob Gale se se scénářem vymazlil jako málokdo. A vyplatilo se. Humor, dobrodružství, satira, romance, napětí - vše v jednom. To je Interstate 60. ()

liskam

Skvělý nápad.! Parádní herecké výkony. Precizní kamera. Velice nadprůměrný film. Který byl nulově propagován. A to byla obrovská škoda. Bavil jsem se od začátku do konce. Za mě jasných 90% ()

Goldbeater

Úsměvná a velice bizarní cesta Jamese Marsdena za poznáním pravdy, kde potkává škodolibého chlápka, který dokáže plnit přání (ale vždycky je v tom háček). Zrzavý Gary Oldman nezklamal, jeho role O. W. Granta mu byla jako ušitá. Ve vedlejších rolích se ukázala dvojice z Back to Future Christopher Lloyd a Michael J. Fox, dále Kurt Russel a sympaťák Chris Cooper. Interstate 60 je moc příjemný film, který možná místy zavede k zamyšlení a určitě často i ke smíchu. ()

kingik

Do života kreslíře Neila Olivera vstoupil tajemný zrzavý muž s dýmkou a červeným motýlkem v podobě opičí hlavy 18. září, v den Oliverových dvaadvacátých narozenin. Neil si tehdy přál odpovědi na otázky a Grant ho proto poslal na cestu plnou dobrodružství, na stovky kilometrů dlouhou pouť po neexistující dálnici I 60. Má doručit balíček a přitom poznat sebe sama. Režii i scénář si vzal na starost Bob Gale a celé to neutáhl. Nabalil si toho najednou moc, protože jeho scénář je značně překombinovaný až přeplácaný. A řada dějových linií se s poklidem dala, v rámci lepší přehlednosti příběhu, vypustit. Není divu, že výsledek je mírně rozpačitý, ale má slušnou zásobu invence a originální pojetí mu nechybí. 60% ()

Legas

Cool! Jo, přesně tenhle dojem jsem měl po shlédnutí filmu. Poutavý, trochu šílený příběh mi téměř od první minuty přirostl k srdci. Taky jsem kdysi hledal odpovědi na mnohé otázky své existence (a stále občas hledám). Narozdíl od podobně laděné Velké ryby Tima Burtona nesází tolik na vizuální stránku, jako spíš na myšlenky a narážky na všechno možné (včetně filmů). Intestate 60 mi ve spoustě okamžiků připomínal Matrix (samozřejmě jeho neakční pasáže), ale to by bylo na dlouhý rozbor... ()

Tsuki

Jak já miluju filmy o smyslu života a naslouchání svému srdci :) Tohle je jeden z nich a navíc opravdu velmi povedený a důvtipný. Jamese Marsdena jsem do teď viděla jen v pár filmech a nevěnovala mu moc pozornost, ale tady mě v hlavní roli docela zaujal. Navíc potěšil i fakt, že se zde v menších rolích setkáme s hlavní dvojkou z Návratu do budoucnosti - Christopherem Lloydem a Michaelem J. Foxem. ~(4,0)~ ()

Anderton

Interstate som začal pozerať kedysi dávno v televízii úplnou náhodou a bez toho, aby som o filme niečo vedel. Napríklad to, že vôbec existuje. Postupne ma začal vcucávať do deja a do svojej nekonvenčnosti, mal som pri ňom pocit, že som niečo podobné veľmi dlho nevidel. Skvelý, vypointovaný scenár s myšlienkou, množstvo hviezd v hlavných aj vedľajších úlohách a originalita mi pripravili toho večera veľmi príjemné prekvapenie. ()

Frajer42

Interstate 60 je hrozně milý a pozitivně laděný film o hledání náplně svého života. Jedná se o takové pěkné a vtipné road movie s pořádnou kapkou mysterióznosti. James Marsden na své cestě pozná několik strašně zajímavých postaviček, se kterými prožije spoustu legrace. Samozřejmě se jedná o takový nenásilný jemný humor, ale film je skutečně velmi optimisticky laděný a já se rozhodně nestydím ho třeba doporučit někomu dalšímu. Docela mě film překvapil. Slabší 4*! ()

boshke

Tahle kouzelná jízda mne bavila, hlavně díky bezvadnému Oldmanovi a Lloydovi, ale nějaký přesah pro mne bohužel nulový. Interstate 60 jen tak příjemně prošuměla kolem a sama sobě si udělila hodnocení... 60% ()

AllShallFall

Velmi špičkový film s bezvadně pohodovým příběhem, který mě úplně bez problémů vtáhnul do sebe. Po celou dobu jsem se usmíval a při některých scénách i z hluboka zasmál. Za zmínku stojí " bezvadná šukačka". To byl fakt gól. Nadmíru jsem byl spokojený s výborným Garym Oldmanem. Potěšila mě i přitomnost Christophera Lloyda, který také hrál významnou roli. A samozřejmě i Kurt Russell jako šerif tomu nasadil korunku. Škoda jen že Michael J. Fox měl tak malou roli. Určitě by více vynikal při delší roli. Co dodat dále? No snad jen to, že ti z vás co jste film ještě neviděli, tak jste o hodně přišli. Tahle road movie má sakra šťávu. ()

Mia...

Ja mam velky problem s nazvy. Nepustim si vetsinou film, kdyz me nazev nezaujme. Zazracnym zpusobem jsem se v tomto pripade premohla, na doporuceni kamarada, a pustila si ho. Od zacatku az do konce jsem byla v soku, jak skvely film to je. Neskutecne vtipny, mily a chytry. Velmi pravdivy a filozoficky. Jedny z nejlepsich hlasek vubec. Totalne originalni, vubec to pro me neni klise, jak nekteri tvrdi. Tomuhle ja rikam perfektni film se vsim vsudy. Kdyz naslouchate a velmi dobre vnimate, hodne se dovite. Vzdyt existuje vzdy i dalsi moznost, ne? :) .... "Zkušenost tě naučila, že všechna srdce jsou červená a piky zase černé. Protože mají podobný tvar a je pro tebe jednodušší je rozeznat podle předchozí zkušenosti, než abys připustil možnost, že mohou vypadat jinak." ()

swamp

Když jsem zjistil, že Bob Gale byl scénárista a producent trilogie Back to the future, bylo mi vše jasné. :) Ta nepřekombinovaná komplikovanost, šílenosti, spád, cameo Michaela J. Foxe.. ()