Had Plissken se vrací. Velký divácký úspěch akčního sci-fi thrilleru Útěk z New Yorku z roku 1981 (který se u nás v kinech nehrál, ale záhy po revoluci patřil k oblíbeným videohitům) inspiroval jeho režiséra Johna Carpentera, aby o patnáct let později natočil Útěk z L.A. Použil velmi podobný syžet a pouze se přesunul z východního na západní pobřeží Spojených států. V roce 2013 je po velkém zemětřesení Los Angeles ostrovem, který není součástí nových Spojených států. Slouží jako obrovské vězení pro všechna individua, jež byla vyhoštěna ze země, která se v reakci proti rostoucímu násilí a úpadku morálky stala policejním státem. Jednooký hrdina prvního snímku Had Plissken (Kurt Russell) je tu znovu poslán na téměř beznadějnou misi. Má získat černý kufřík, kontrolující satelitní rozvody elektrické energie, který na ostrov zavlekla rebelantská prezidentova dcera. Jako zvláštní pobídku dostane do krve virus, který jej bez protilátky do deseti hodin zabije… Carpenter dostal k dispozici značný rozpočet 50 milionů dolarů (skoro desetkrát tolik než stál Útěk z New Yorku) a využil ho k pochmurné evokaci zdevastovaného města, v jehož rozpadlých ruinách se pohybují bizarní postavy nejrůznějších zločinců a zkrachovalých existencí. Kurt Russell (který se tentokrát podílel na scénáři i na produkci) hraje Plisskena jako znechuceného cynika, jemuž na budoucnosti nových Spojených států pramálo záleží a hodlá si pouze zachránit vlastní kůži. Zručně natočený snímek plný akčních scén je jen lehce zahalenou parodií na temné postkatastrofické filmy, jež především v devadesátých letech vznikaly jako na běžícím pásu pro potřeby nenasytného videotrhu. (Česká televize)

torn666

Sakra, tak slabe hodnotenie pri Uteku z New Yorku pochopim - tam este chybal humor ako aj efekty atd. boli na nizsej urovni ale tento film je nahodov na dost dobrej urovni. V kategori lacnejsich sci-fi je to nahodou pecka so skvelou hudbou, celkom dobrym hereckym obsadenim atd. Aj keby mam tento film hodnotit bez ohladu na osobny nazor po kvalitativnej stranke tak si zasluzi 4 hviezdicky no kedze ide navyse o moju srdcovku tak 5, a len tak mimochodom... Na konci CZ dabovanej DVD verzie padne veta "Konecne sa citim ako clovek" (v originali tam sice je Welkome to the Human race - Vitajte v ludskej rase, vhodne prelozitelne aj ako Vitajte medzi ludmi) ale nepametate si niekto na verziu kde to bolo predabovane sice vyznamovo nie uplne spravne no podla mna sa to tam velmi hodilo "Zoznamte se s clovekem..." 666 !!! :-))) :-D ()

cheprer

Tenhle film se mi fakt libi, a ani moc nevim proc, urcite tam hraje jistou roli sentiment, hlavni hrdina a jeho hlasky, hudba, zakonceni ... Celkove to vyborne funguje, je to B ale presne takovy jaky ma byt. ()

wyoming

Možná film působí na první dojem jako slátanina s opravdu strašnými triky, ale ve skutečnosti je to super film. Má úžasnou scifi atmosféru, jakou už dnešní filmy nemají, triky sice nefascinují, ale zato dobře pobaví a myšlenka filmu je nadčasová, takže film je aktuální i dnes. A Russell je pěknej drsňák. ()

MilanRambo1

Snad jediný film u kterého s hodnocením na CSFD nesouhlasím. Kurt Russel to zahrál výborně ale Carpenter se nechal unést slovem sci-fi. O něco horší (ale podle mě pořád dobrý) snímek. Když přehlédneme (opravdu špatné) efekty a nahlédneme trochu hloubjeji do akčních scén uvidím více než průměrný film. Např. scéna s vlnou vypadala celkem opravdově. Samozřejmě je to nereálné co od carpentera čekat. 65% ()

Pimburger

Ne, že by to byl tak úžasný film - je to jen béčková kopie jen o něco lepší jedničky, ale chci e svým plným bodováním pomstít všem, kdo se narodili po roce 89 a nikdy tak nedokáží ocenit klasický béčko se špatnými příběhy, efekty a herci! Zatímco vy tímhle klenotem z dob mého mládí opovrhujete, já zase opovrhuju vašima nagelovanejma superpitomcema se superschopnostma, superhračkama a supervyholenym podpaždí! Vivat surfování, vivat Prisken, vivat Útěk z L.A.! ()

Drslw

Prekvapivo to bolo oveľa lepšie, než som čakal (hoci stále dosť jasné blbosť, čiže B ;)). Malo to spád, žiadne filozofické kecy ani podivné subkultúry - a ten záver si jednu hviezdičku naviac určite zaslúži! ()

CassidyXXX

Někdy je hodnocení na čsfd fakt na facku. Tahle poctivá béčková zábava si určitě zaslouží víc. Scénka z basketbalem je dokonalá :D ()

MaxBodycount

Keď bolo Carpenterovi jasné, že jeho správa o stave Ameriky k divákovi nedorazila ani v explicitnom They Live, rozhodol sa atakovať americké podvedomie ešte raz pomocou Snakea Plisskena. Zostáva otázkou,či je remake vlastného filmu z jeho strany vtipom a zábavnou hrou s divákom, alebo zúfalou snahou vtĺcť svoje posolstvo do hláv davu vyznávajúceho falošné ikony predtým, ako sa on sám stane jednou z nich - starý pán velebený za odpútanie Bottinovej hrôzy - formu, ale nie za zasnežené zamyslenie sa nad stratou identity - obsah. Momenty, ktoré v ustrelenosti prechčia takmer všetko z East Coast originálu / surfujúci Fonda a Russel /, zvýšený kvocient humoru alebo karikatúry miesto postáv dávajú za pravdu teórii o remaku ako vtipe, záver je však opäť plný zlostného smútku za zmiznutou esenciou Ameriky ktorú ani meniace sa politické nálady a vlády nedokážu zachytiť a z trolla na konci Úteku z NY sa tak Snake stáva v Úteku z LA rovno teroristom - pozoruhodné hlavne v dnešnom kontexte. Nech už je odpoveď na predchádzajúcu otázku akákoľvek, Carpenter aj v kanibalskom móde ponúka zaujímavých 101 béčkových minút vo vyberanej spoločnosti. ()

Antimat

No....V zásade je to kopirák úteku z New Yorku. SPOILER ALERT ----> Snake Plissken je proste najlepší ,legenda atd. - takže dostane samovražednú misiu,alebo zomrie (Opäť) štýlovým strojom sa dostane na uzavrený ostrov (opäť) Politici sú špiny  pre "dobro veci" a chcú zničiť väčšie špiny i ked vyzerá že rozdiel nieje (opäť) Opäť končí Plissken v klietke kde mu pôjde o život ,i ked teraz trošku blbejším spôsobom No a tak dalej,v zásade len prerobili mesto podľa LA ,pridali debilnejšie scény a efekty (pristávanie s "člnom" ) ale v zásade nič nové neprináša ()

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera