Na ostří nože

Havárie letadla v mrazivé divočině Aljašky postaví proti sobě intelektuála a miliardář Charlese Morse a sebevědomého módního fotografa Roberta Creena v brutálním boji o přežití. Každý z nich brzy zjistí, že největší nebezpečí se neskrývá v přírodě, ale v lidském strachu, proradnosti a schopnosti vraždit. (Bontonfilm)

dol2004

Film docela odsípá, ale člověk který byl aspoň někdy v lese s minimem znalostí o zvířatech jako já, ten se musí smát a bohužel ne občas ()

DKNY

Film, na který se vždy ráda podívám. Bohužel je k vidění jen v TV. Anthony Hopkinsovi věříte úplně vše, co dělá a říká, být jeho filmovou manželkou, neměla bych potřebu záletů :-) ()

Tominni

Na ostří nože - drama odehrávající se v krásné přírodě Aljašky. Drama, které se pohybuje mez soubojem s přírodou a mezi muži. Hodnotit A.Hopkinse není třeba, je dobrý jako vždy, ale Alec Baldwin mu zdatně sekunduje. Nejpoutavější jsou ovšem souboje s medvědem (všechna čest Bartovi). Viděl jsem už tenhle film několikrát, ale přesto asi ani příště neodolám. ()

maoc

Slabé 4 hvězdy. Filmařsky sice není co vytknout, i díky velkému hereckému rutinérství všech zúčastněných, ale ty rádoby survival rady a logické chybky ve scénáři (návrat na stejné místo u jezera jen s jedním překročením řeky, chyby pátrací skupiny, atd.) mne prostě znechutily. Hollywood zploští a ořeže všechno. Ale pokud tohle odpustíte, těšte se na dobrodružné drama par excellence. ()

macetoma

Nadprůměrný film o přežití. Filmy o přežití mám rád. Oba hlavní aktéři se předvedli v dobrém světle. Scény s medvědem hodnotím jako velmi povedené a dávám 4 hvězdy. ()

helrohir

Celkom obstojný film s tematikou boja o prežitie v divočine. Ústredná dvojica Alec Baldwin a Anthony Hopkins držia počas celého trvania filmu celý dej nad vodou a celé to napäté iskrenie medzi nimi je perfektne konfrontované so vzájomnou spoluprácou v snahe ubrániť sa hrozivému grizzlymu, ktorý je ako "herec" taktiež vynikajúci. ()

dzberry

Nejlepší je Thonda a příroda. Občasné akce s medvídkem, mezitím několik prázdných dialogů, pár úsměvných nelogičností (obzvláště rychlé zpracování a využití medvědí kůže mě pobavilo) = průměr... Přiznávám, že mé hodnocení je ovlivněno možná i proto, že v průběhu filmu měli mí hluší a ožralí sousedé-důchodci puštěnou Šlágr TV či jinou podobnou bláznivinu... Na maximum. Medvídkovi jsem tak občas nerozuměl, vypadal fakt divně, když se mu z tlamy ozývalo cosi jako „z Hradišťááá“. Uf. Brumbrum. ()

alpeew

Opravdový zážitek, od kterého jsem nic moc dopředu nečekala. Výkony dvou hlavních představitelů, Aleca Baldwina a zejména mého oblíbence Anthony Hopkinse podtržené vynikajícím neotřepaným dramatem o záludnostech lidských charakterů, o odvaze a totální srabárnosti v nádherné, byť kruté, aljašské divočině se mi líbil opravdo hodně, ještě že se v té telce v noci taky na něco dá koukat! ()

hackstolle

Za scenu s medvedem o hvezdu vic. Jinak pekny scenaristicky neporadek a nelogika. Taky me docela pobavil velmi citelny rukopis Jerryho Goldsmitha hned od pocatku filmu. Jako bych slysel prvni Rambovu krev. Pozoruhodne. Vcelku vsak tak +- 50% film. ()

MirkaP

Není to úplně za 80%, ale cosi způsobuje, že ten film můžu vidět pokaždé, jak na mě vyskočí z tv. A to už se sluší ocenit. ()

Pitryx

Krásná příroda, velmi dobří herci, ale taky jeden nesmysl za druhým. Nebýt starý vandrák, tak bych to sežral, ale takto jsem se musel skoro pořád chechtat. Borci vylezou z vody, která dle polohy (zeměpisné) asi nebyla jedna z nejteplejších (neberu v potaz, co za manévry si dovolili pod hladinou) dokonale mokří, tedy i jejich šaty. A přitom z nich neukápne ani kapička. Zajímavé. Ony ani ty šaty nevypadají moc mokře. Rozdělají oheň a ráno se probudí dokonale suší!!! Aniž měli šaty jakkoli rozvěšeny. V těch podmínkách by na nich tyto zmrzly. Ale ono nic, ráno je oheň vyhaslý. Hihihi. Oheň – který pro ně znamená přežít, ale oni v klidu spí a nechají jej vyhasnout. No, další blbiny tu nebudu rozepisovat, film se jimi jen hemží, a proto u mne klesl do kategorie B. A přírodu nemíním hodnotit, ta je krásná sama o sobě, tu tam filmaři neudělali. Příběh je tak naivní, až to řeže do očí. Přesto v něm nějaké ty plusy nalézám, svým způsobem mne na tu dobu skoro dvou hodin zabavil. I když musím přiznat, že to byly víceméně záběry přírody a nádherná Goldsmithova hudba. 20150112 10831/11238 ()

creativek

Drama odehrávající se uprostřed nádherné aljašské přírody, není jen bojem o přežití v divočině, ale také psychologická hra mezi dvěma muži mezi kterými stojí žena. Ze začátku jsou nám podávány jen předkrmy v podobě rádoby nevinného focení a poté zlomky konverzací, kdy není ještě zcela jasné zda-li miliardář Morse o románku věděl nebo ne. V závěru došlo k tomu, na co všichni předem čekali a to skutečná pravda s přece jen plánovanou vraždou. Klidně by mi ve filmu stačila jen havárie a boj s medvědem, tedy pouze boj o přežití, a proto i když s lítostí hodnotím za tři. Záběry na vycvičeného medvěda se mi velmi líbily, úžasné zvíře! ()

thomasnikrs

Naprostá herecká filharmonice jak Baldwina, tak Hopkinse... když je honí medvěd, tak jsem zatínal nohy v pěst:-D Úžasná příroda jak někde na Aljašce..? ()

Gamekeeper77

Tohle je jeden z nejlepších dodrodružñáků, který je skvělý ze všech stran. Scénář, hudba, napínavá atmosféra, výborní Hopkins s Baldwinem, krásná aljašská příroda a scény s medvědem úplně nejvic. Za ty roky jsem si z Edge vytvořil svůj osobní kult, který si málokdy nechám ujít a vždycky si ho užiju naplno. Tedy až na poslední, nedávno vysílanou předabovanou verzi :-(. 90%. ()

Nalimator

Slabé, zejména dialogy byly špatný. Skoro všechno, co utrousil Baldwin, byl nesmysl, nebo vata. Dost nelogičností. Naštěstí to zachraňuje pár dobrýcgh scén s medvědem a vysokohorské scenérie. ()

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

Pacino, Mortensen a Travolta v jednom filmu

16.05.2023

Oznamování velkých projektů těsně před začátkem festivalu v Cannes pokračuje a po novince Rona Howarda tak dostáváme zprávy také o chystaném a poměrně unikátním filmu amerického režiséra a dramatika… (více)

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

Výpravě v doubravě lidožravý grizzly ukáže se...

23.01.2012

Souboj civilizovaného člověka s divokou přírodou je vděčný námět. Je fajn, když se občas přehází pořadí v potravním řetězci. Byli jsme toho svědky v dnes už klasickém dobrodružství Na ostří nože, se… (více)

Bradley Cooper je k sežrání

Bradley Cooper je k sežrání

15.02.2010

Každý druhý producent v Hollywoodu chce do svého filmu Sama Worthingtona... a ti ostatní chtějí Bradleyho Coopera. Po tomhle víkendu, kdy Na sv. Valentýna utržilo 52 milionů dolarů a připsalo si tak… (více)