Henry Roth pracuje jako ošetřovatel v ZOO. Jeho snem je vyrazit na Aljašku, a proto veškeré peníze investuje do rekonstrukce plachetnice. Když se vydá na zkušební plavbu, loď se porouchá a Henry musí ke břehu. Zastaví se v malém bistru, kde ho zaujme sympatická Lucy. Dá se s ní do řeči a domluví si schůzku na další den. Druhý den Lucy sice sedí na svém místě, ale Henryho si vůbec nepamatuje. Majitelka podniku mu vysvětlí, že dívka měla autonehodu, po níž má poškozenou krátkodobou paměť, takže pokaždé, když se probudí, je pro ni neděle 13. října. Její otec a bratr se jí to snaží ulehčit, a proto každý den vše připraví a prožívají, jako by opravdu byla říjnová neděle. Otec dívky zakáže Henrymu se s ní stýkat. Když už nemůže jít do kavárny, začne připravovat náhodná setkání. Protože si Lucy po každém setkání s Henrym zpívá, tak otec rezignuje a pozve ho domů. Jednoho dne dívka zjistí, že není 13. října. Otec jí vše vysvětlí a zaveze ji k lékaři. Henryho uklidňuje, že další den bude zase vše při starém. Jenže mladík se rozhodne, že to změní. (TV Nova)

Matte27

První komedie se Sandlerem, kterou bych označil jako velice zdařilou. Žádné trapné, infantilní vtípky nečekejte. Jedná se o perfektní romantickou komedii, která teží sice z velmi závažného onemocnění, ale o to je nápaditější a vtipnější. Méně scének s Henryho asistentkou a více s "potetovaným" a Robem Schneiderem by rozhodně neuškodila, ba právě naopak. Příjemný film, na který se rád znovu podívam. Dávám 80%. ()

Wooke

Just an ordinary comedy with a beautiful story. Ale čo tam po tom...dalo sa to pozerať, človek sa aj zasmial, no chýbala tomu iskra. ()

Daryl.Dixon

Nespočítám, kolikrát jsem tuto komedii viděl, ale její název by to celkem vystihoval. Drew byla ve své roli milá a například její rozčarování z vývoje filmu Šestý smysl bylo velice přesvědčivé, přestože to viděla "poprvé" na rozdíl od otce a bráchy. Příjemnou atmosféru filmu dotvářel Adam Sandler s lehčím a Rod Schneider s drsnějším a úchylnějším humorem, který se ale nedostal za hranici vkusu. ()

Brano

Veľmi pôsobivý a originálny námet, ktorý kombinuje prvky romantiky a humoru. I keď nepatrím k fanúšikom podobných žánrov, tak tento film som si obľúbil a na niektorých scénach dobre pobavil a to najmä na postave Astina. Film kde hlavnej hrdinke slúži pamäť len na 24 hodín a ten istý deň prežíva stále dookola. Skvelé herecké obsadenie, chémia medzi Barrymore+ Sandler funguje na jednotku. Možno ako negatívum označiť od polovice filmu až príliš veľkú predvídateľnosť deja, kde sa už opakujú totožné scény. Takisto to nieje typ komédie, pri ktorom by sa človek smial celý čas. ()

jprmusic

Já teda Sandlera nemusím, ale tohle jsem náhodou viděl a dokonce dokoukal. A musím říct, že mě to prostě bavilo. Sandler se nechoval jako kretén, Drew byla přirozeně sympatická a ostatní si uhráli co museli. A scénárista to nesprasil. Takźe vlastně dost dobrý. ()

johnny01

Na žánrové poměry nadprůměrný kousek. Henry sice rozhodně nevypadá jako lamač srdcí, ale možná proto děj pokračuje uvěřitelně. Příběh končí uspokojivě a především se vyhnul obvyklému klišé v podobě zázračného uzdravení. Naopak, klíčový nápad se docela povedl. Plusem je i poměrně rychlý úvod, kdy lámání srdcí nezabírá půl filmu, a mnohé vtipné scény. Škoda možná jen některých snad až zbytečně vulgárních (či pubertální hlášky obsahujících) scén, rovněž chyba, kdy Ulovi rychle zmizí jizva, je až příliš viditelná. ()

PlayEasy

Když se Sandler zdrží ve státech, tak to obvykle za moc nestojí. Když ale vycestuje (Havaj, JAR), je to úplně jiná písnička... Už nápaditý námět slibuje moc příjemnou, zábavnou a chvílemi dokonce i dojemnou (ano, slyšíte správně: "dojemná sandlerovka"! :) podívanou a tentokrát pohár očekávání s přehledem naplní a snad ještě jednou dolije ;) Adam (pokud zrovna nenosí ty nerdské brýle) je správně uvolněný a rozkošná Drew prostě neodolatelná - a hlavně na ni stojí úspěch celého filmu. 80% ()

JosefTomas

Zajímavě pojatá romantika, která stojí převážně na výkonu Adama Sandlera a Drew Barrymore. Vše navíc zabaleno do tak nádherného pojetí, že těch 80% je tak akorát. Body k plusu si zaslouží mroži, ti byli opravdu nezapomenutelní a jejich gagy k nezaplacení. ()

ostravak30

Adam Sandler je především komediální herec a nejednou se osvědčilo ho do stejného projektu vložit společně s Drew Barrymore. Tuto herečku osobně platonicky miluju, ačkoli nemůžu uvěřit faktu, že si to nezadržitelně míří k padesátce. Jinak má ale nádherný úsměv i oči a není v Hollywoodu herečky, která by se do romantických komedií hodila víc. Oba ale netočí jen pohádky pro dospělé, ale spousty různorodých filmů. Tento je ozvláštněn hned několika zajímavostmi. Předně se odehrává na Havaji, kde se přímo nabízí prožití romantického snu v zádech s nádhernými sceneriemi. A pak nemoc, kterou Lucy má. A tak je vše stále poprvé a přitom nové. Ať už v restauraci nebo pak na silnici. A nemůžu říct, že bych se nezasmál. Mezi komediemi těchto dvou je tato zcela jistě nejvíc originální a určitě zábavná. A vyčítat tvůrcům, hercům či scénám, že se opakují, je asi stejně pochopitelné, jako byste vyčítali tvůrcům hororů, že se v jejich filmech zabíjí. Jsou zkrátka prvky, které romantické komedie opakují pořád dokola. ()

hrumsrt

Z těch romantických komedií, kde se Adam Sandler páruje s někým na koho téměř od začátku vůbec nemá je 50x a stále poprvé asi nejlepší.. Je to jako osud, každý den krásná Drew jako Lucy přijde do bistra na pláži, kde si objedná palačinky, ale vše se změní jednoho dne, když si k ní přisedne Sandlerův typický svůdník coby Henry a povede se mu v ní vzbudit zalíbení. Rozjíždí se to slibně a Henry si je jistý, že ji zítra při další návštěvě bistra už třeba někam pozve, o to větším zklamáním mu je, když si ho druhý den Lucy vůbec nepamatuje. Proč? Nemá krátkodobou paměť a kvůli nehodě si každým dnem myslí, že je pořád ten jeden a to 13. říjen. Jak v takové holce najít zalíbení a je vůbec vhodné si s ní něco začínat?.. 50x a stále poprvé je něco jako časová smyčka, kterou napříč žánry zbožňuji, jíž ještě díky žánrovosti povyšuje hloubka tématu.. Bylo to krásné a snad poprvé jsem u romantické komedie s Adamem Sandlerem víc linul k té milostné vrstvě, na níž se zdejší humor v exhibici jeho standardních kolegů nemohl vyškrábat.. Do posledních chvil nevnucujíce milá romantika, jakou bych si vlastně rád dal i po padesáté jako poprvé. 70% ()

forrest11

Nicim neprekvapujuca romanticka komedia, ktorych je na vyber pozehnane. Celkom zaujimavy napad s kratkodobou pamatou Drew Barrymore, herecky tiiez celkom slusne zahrane. Ale na komediu velmi malo vtipnych situacii...je to skor mile ako vtipne. ()

ric

Pro mě dost originální námět. Škoda těch humorných prvků, které jsou místy až moc násilně humorné a to se do takovéhle smutně-veselé romantiky, která si dokáže vytvořit poměrně přirozené veselé scény téměř sama od sebe moc nehodí. ()

Lewaso

I slza ukápla... :-) Snaha Adama Sandlera byla obrovská a zasloužená. V Hromnicích situaci sice Murray zvládal s glacem, ale láska je láska... ()

Co se kde šustne

Co se kde šustne