• tron

K plusom: politikárčenie, konšpirácie, paranoja, klamstvá, polopravdy, prekrútené fakty, zmätaná retrospektíva, nudne režírovaná prítomnosť, vysoká minutáž, absurdná sci-fi zápletka a nezvyčajne mdlý Denzel Washington. K plusom: slušná príležitosť pre doteraz prehliadaného Lieva Schreibera v dôležitej podpornej úlohe, jeho dominantná matka v podaní Meryl Streepovej a pocit, že sa pozeráte na niečo, čo sa chvíľkovo tvári ako príbeh, ktorý za určitých okolností MOHOL byť pútavý. Nudil som sa ako pes v búde. Keď vonku prší a je zima.(20.7.2005)

Tohle pro mě bylo příjemné překvapení, nečekala jsem nic a dostalo se mi velmi slušné zábavy, napětí a velmi, velmi příjemného konce. Konečně se mi v nějaké roli líbil Denzel Washington a při sledování Meryl Streep jsem si pomyslela, že chudák v poslední době hraje jen zlé, bezcitné a panovačné mrchy (ale že jí to jde a vypadá, jako že si je sakra užívá).(15.5.2006)

Je tam toho tolik , že se pomalu začínáte stejně ztrácet jako major Marko. Denzel Washington celý tento film táhne , hraje skvěle , ale jen jeden člověk film nedělá.(22.6.2008)

Zručně natočený film, ale Condonova kniha je z mých nejoblíbenějších a snad i proto jsem vůbec nepochopil závěr. Jinak má film výbornou hudbu a Meeryl Streepovou, takže co chtít víc?(8.5.2005)

Lehce nadpůrměrný politický thriller se skvělou zápletkou, která je ovšem zabalena do příliš komplikovaného scénáře, hlavně co se týče závěru, kde mohla být celá záležitost osvětlena neznalým knižní předlohy. Tam, kde jsem čekal nějakou závěrečnou pointu či katarzní konec se neodehrálo vůbec nic (a to vždycky nadávám, pokud tvůrci nakonec příliš polopaticky vysvětlují, o čem, že to ten film vlastně byl). Jinak ale opět standartně nadprůměrný výkon Denzel Washingtona, kterého snad obsazují neustále do těch samých rolí a dokonce krajně mi nesympatický herec Liev Schreiber zahrál přesně to, co měl. Navíc má film velice příjemný nádech mysteriozity, která zamrazí...(3.3.2006)