Remake, horší, než-li klasický originál.(29.7.2009)

Tenhle filmek má ten problém, že jako první jsem viděl verzi ze '62 a pak až teprve Denzela. S ohledem na to je novější verze pouhou adaptací a ne remakeem, protože tady je mnohé jinak i když kostra zůstává. Verze '62 byla unylá, ze začátku ukecaná a částečně nudná. Tady už od začátku je vidno, že se něco děje a že se to má sledovat, ale příliš technologie to zabíjí, jako by tam nemohlo zůstat to vymývání mozků. Přebývá tu zájmová tech-firma na pozadí, trochu zbytečně je tu sám syn vecpán do popředí a vůbec je to nějak celé zpřeházené - kdo co dělá a proč. Ve smyslu konání postav je tedy přesvědčivější zase verze '62. Kdyby autoři vzali prostě starý scénář, mírně mu upravili začátek a natočili ho s těmito novými herci v modernějším vzhledovém kabátku, mohlo to být mnohem a značně lepší. Takhle je to divné... něco. Srovnání se starší verzí se prostě nevyhnu. Ani nevím proč. Ne, že bych nechtěl, ale tak nějak... musím... něco mi říká, že musím...(21.4.2014)

Tohle pro mě bylo příjemné překvapení, nečekala jsem nic a dostalo se mi velmi slušné zábavy, napětí a velmi, velmi příjemného konce. Konečně se mi v nějaké roli líbil Denzel Washington a při sledování Meryl Streep jsem si pomyslela, že chudák v poslední době hraje jen zlé, bezcitné a panovačné mrchy (ale že jí to jde a vypadá, jako že si je sakra užívá).(15.5.2006)

Slušný ale poněkud zmatený a zdlouhavě se táhnoucí politický thriller bez jakékoliv "akce". Ne, že bych čekal přestřelky nebo tak ale chvílemi mi přišlo, že se nic neděje. Jedná se o klasický thriller o muži, který něco ví ale nikdo mu to nevěří, takže se musí o vše postarat sám. Mělo to atmosféru, napětí a Denzel opět předvádí velice dobrý standard ale tolik mě to nechytlo.(17.4.2009)

Tak tento film ma veľmi nezaujal. Zo scenára sa určite dalo dostať viac. Tie 3* sú adekvátne. Nebolo to ani hrozné ani výborné. Jednoducho len dobré.(15.9.2009)