Myšlenkově i řemeslně luxusní thriller, zajímavá kombinace Akt X, P. K. Dicka a Tonyho Scotta. Demme udržuje perfektní napětí, vysvětluje jen tolik, aby se divák kompletně neztratil, a hlavně překládá hluboké zamyšlení nad tím, čemu se zjednodušeně říká globalizace - co se stane, až série nejrůznějších fůzí a joint venture skončí několika málo gigantickými celosvětovými společnostmi? Kdo bude vládnout komu? Co všechno jsou mocní tohoto světa ochotni udělat pro dosažení a udržení ještě větší moci? Mají vůbec nějakou morální mez? Cco budou za pár nebo pár desítek let znamenat slova jako demokracie, svoboda, právo?(26.4.2005)

Nebýt nedořečeného závěru (a nebo jsem to nepochopil) a bohužel nepříliš překvapivého vypointování, byl bych nejspíš spokojen na 100%. Washingtona mám rád čím dál tím víc i proto, že podobné role mu nesmírně sedí a taky je nutno říct, že takovou mrchu, jakou tady hrála Meryl Streepová, jsem už dlouho neviděl. Tématicky to ale bylo celé víc než zajímavé...(7.12.2007)

70% Bohužel se mi nepodařilo shlédnout originál i remake v jediném dni, na tuto verzi se dostalo až o den později. V tomto případě se nedá říct, že by bylo vítězství jednoznačně na straně původního či nového snímku. Klad tohoto spočívá především v barvě a také ve sloučení rolí rodičů Shawa do postavy zahrané (znamenitě, ať mi nikdo netvrdí, že jí to nesedlo) Meryl Streep - holt začátkem šedesátých let se ještě moc neemancipovalo a matka se musela spokojit s rolí loutkáře, který tahá za provázky obou mužských členů své rodiny. Originál ovšem silně vede v zobrazení konkrétního výcviku/vymývání mozků a motivací jednotlivých postav - posílená je i romantická linka mezi Shawem a dcerou zavražděného senátora (originál je strukturován ještě postaru a romantická a pracovní linie klasického hollywoodského filmu je tam mnohem silnější). Co se konce týče, zde se nemohu rozhodnout, který je lepší. Rada na závěr: budete-li mít možnost, zkuste shlédnout oba filmy. Originál je klasičtější, remake realističtější (a doslovnější).(30.5.2009)

V podstate zaujímavý príbeh zo zákulisia moci ale nie tak strhujúci ako by si dané témy vyžadovali, dobré je že to vôbec na miernu pasivitu deju nenudí aj keď sa tam dohromady okrem vyšetrovania na vlastnú päsť nič nedeje. Denzel Washington a Liev Schreiber sú vo svojich úlohách fajn aj keď miestamy to ich iné správania vďaka ovládacím ampulkám vyzerá všelijako len nie dôverne o Meryl Streepovej je už ťažko hovoriť lebo jej prejav spadá skôr do diktárskej až arogantnej dôraznosti, než na nejakú obyčajnú vládychtivú političku. Jonathan Demme miestamy experimentuje a chce chorobu mysle vojakov povýšiť na niečo viac práve spôsobom presvietenia vizuálu ale vyznie to len polovičato, skoro bez zrnka nejakej väčšej hĺbky, takže zostáva to tiež v tomto smere nedotiahnuté. ║Rozpočet$80milionovTržby USA $65,955,630Tržby Celosvetovo $96,105,964║ dosť slušný rozpočet, že by predvolebné kampane vo filme tak moc stály /60%/(30.11.2007)

Docela to ušlo, i když je to úplně jiné než původní film. Dvě tři scény jsou velmi dobré, ale jako celek to tolik nedrží pohromadě a nezaujme.(8.5.2011)