Nebýt nedořečeného závěru (a nebo jsem to nepochopil) a bohužel nepříliš překvapivého vypointování, byl bych nejspíš spokojen na 100%. Washingtona mám rád čím dál tím víc i proto, že podobné role mu nesmírně sedí a taky je nutno říct, že takovou mrchu, jakou tady hrála Meryl Streepová, jsem už dlouho neviděl. Tématicky to ale bylo celé víc než zajímavé...(7.12.2007)

• mandes

rozpocet $80 million trzby celosvetovo $96,105,910(6.11.2006)

Vcelku slušný konspirační thriller ve stylu Nepřítele státu či Spiknutí. Demme je však narozdíl do Scotta potažmo Donnera výrazně slabší jak ve vizualismu, tak po obsahové stránce.(23.7.2005)

Ráda bych viděla pro srovnání původního kandidáta se Sinatrou. V tomhle filmu jsou vojáci prošpikováni čipy a ovládáni hypnozou prostřednictvím konkrétní formulky, takže kdo viděl Prokletí žlutozeleného škorpiona neubrání se asociaci a někdy je to vážně až směšné (stejně jako vykusování čipu ze zad), i když by být nemělo. Maryl hraje matku (monstrum, a ta role jí absolutně nesedí), která obětuje svého syna k ukojení svého karieristického ega. Danzel se snaží zachránit svou vojenskou čest, prezidenta, lidstvo a kdoví co ještě, hraje velmi solidně a poctivě jako ostatně vždy, ale na víc jak na 3* to kluk neutáhne.(15.8.2005)

Zajímavý příběh o manipulaci s myslí, která časem asi bude možná nejen ve fimech. Slušný výkon Denzela Washingtona a Liev Schreibera. Originál jsem zatím neviděl.(26.9.2009)