Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LiVentura
  ***

  Remake, horší, než-li klasický originál.(29.7.2009)

 • Matty
  ***

  Manchurianský kandidát je remakem Mandžuského kandidáta, který vznikl na motivy knižního thrilleru Richarda Condona. A remake je to se vším všudy. Děj byl z padesátých let přesunut do současnosti, válku v Koreji vystřídala válka v Zálivu. Tím však změny nekončí, počet a význam knižních postav byl značně poupraven (zcela zmizel Johny Iselin, větší roli dostala Eugene a hlavně major Ben Marco) a praktiky používané při vymývání mozků jsou vylíčeny o něco detailněji, což Kandidáta posouvá na hranici sci-fi. Bizarní momenty jako „vykusování mikročipu ze zad“ ubírají příběhu na přesvědčivosti a kdybychom stejně jako v knize nevěděli, jak přesně k „vymytí“ došlo, ničemu by to neuškodilo, spíš naopak. Navíc jsem se nemohl zbavit dojmu, že tento Kandidát je mnohem komplikovanější než ten knižní. I se znalostí knihy a s plným soustředěním jsem se občas ztrácel. Vyprávění z pohledu Marca, v podstatě jediné kladné postavy, nutí tvůrce soustředit veškeré dějové linie na jeho osobu, proto přebírá většinu aktivity na vlastní bedra a právě skrze něj se dovídáme, vo co vlastně go. Denzel Washington je dobrý herec, ale pomalu se začíná utápět v šablonovitých rolích super kladných hrdinů, kteří vždy spasí svět. Z tohoto hlediska je zajímavější postava Raymonda Shawa, který je zde sice více záporákem než obětí, ale kožený ksicht Lieva Schreibera mu sedne dokonale. Nejvíce mě zklamalo zredukování významu role Raymondovy matky, Meryl Streepová dokázala těch pár scén prozářit svým obrovským charismatem, ale její podíl na celém spiknutí nějak zaniká pod vším tím řešením postválečného traumatu a ovlivňováním cizích neuronů. Při četbě knihy mi táž postava připadala jako ta největší mrcha pod sluncem, které jsem přál, aby zhynula v hrozných mukách, zde mi vlastně bylo jedno, jak dopadne. Jasně lze vysledovat značné vyměknutí oproti předloze (napsané na konci 50. let), úplně chybí heroin i sex a incestní milostná scéna je střihnuta příliš brzy na to, abychom si uvědomili její význam. Kandidát má několik slušně zrežírovaných scén, většina z nich je však naakumulována do posledních cca třiceti minut, kdy všechno nádherně graduje a právě za ně dávám slušné tři hvězdičky. Při přímém střetu s kvalitami knihy, která se zmohla na mnohem ostřejší politickou satiru, by Manchurian vyšel jako poražený. Přesněji by byl k zemi tvrdě knokautován hned v první kole. 70% Zajímavé komentáře: tron, Aiax(7.4.2007)

 • RAiken
  ***

  Lehce nadpůrměrný politický thriller se skvělou zápletkou, která je ovšem zabalena do příliš komplikovaného scénáře, hlavně co se týče závěru, kde mohla být celá záležitost osvětlena neznalým knižní předlohy. Tam, kde jsem čekal nějakou závěrečnou pointu či katarzní konec se neodehrálo vůbec nic (a to vždycky nadávám, pokud tvůrci nakonec příliš polopaticky vysvětlují, o čem, že to ten film vlastně byl). Jinak ale opět standartně nadprůměrný výkon Denzel Washingtona, kterého snad obsazují neustále do těch samých rolí a dokonce krajně mi nesympatický herec Liev Schreiber zahrál přesně to, co měl. Navíc má film velice příjemný nádech mysteriozity, která zamrazí...(3.3.2006)

 • becki_tu
  ****

  Nebýt nedořečeného závěru (a nebo jsem to nepochopil) a bohužel nepříliš překvapivého vypointování, byl bych nejspíš spokojen na 100%. Washingtona mám rád čím dál tím víc i proto, že podobné role mu nesmírně sedí a taky je nutno říct, že takovou mrchu, jakou tady hrála Meryl Streepová, jsem už dlouho neviděl. Tématicky to ale bylo celé víc než zajímavé...(7.12.2007)

 • Kryton
  ***

  Je tam toho tolik , že se pomalu začínáte stejně ztrácet jako major Marko. Denzel Washington celý tento film táhne , hraje skvěle , ale jen jeden člověk film nedělá.(22.6.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace