Lehce nadpůrměrný politický thriller se skvělou zápletkou, která je ovšem zabalena do příliš komplikovaného scénáře, hlavně co se týče závěru, kde mohla být celá záležitost osvětlena neznalým knižní předlohy. Tam, kde jsem čekal nějakou závěrečnou pointu či katarzní konec se neodehrálo vůbec nic (a to vždycky nadávám, pokud tvůrci nakonec příliš polopaticky vysvětlují, o čem, že to ten film vlastně byl). Jinak ale opět standartně nadprůměrný výkon Denzel Washingtona, kterého snad obsazují neustále do těch samých rolí a dokonce krajně mi nesympatický herec Liev Schreiber zahrál přesně to, co měl. Navíc má film velice příjemný nádech mysteriozity, která zamrazí...(3.3.2006)

Je tam toho tolik , že se pomalu začínáte stejně ztrácet jako major Marko. Denzel Washington celý tento film táhne , hraje skvěle , ale jen jeden člověk film nedělá.(22.6.2008)

Slušný ale poněkud zmatený a zdlouhavě se táhnoucí politický thriller bez jakékoliv "akce". Ne, že bych čekal přestřelky nebo tak ale chvílemi mi přišlo, že se nic neděje. Jedná se o klasický thriller o muži, který něco ví ale nikdo mu to nevěří, takže se musí o vše postarat sám. Mělo to atmosféru, napětí a Denzel opět předvádí velice dobrý standard ale tolik mě to nechytlo.(17.4.2009)

J. Demme sa pokúsil natočiť mysteriózny film plný snov, tajomných vidín či pokrivenej reality a celkom mu to vyšlo. Obsadenie filmu je naozaj hviezdne na čele s tradične kvalitným D. Washingtonom. Nečakal som , že filmom prebehne vtedy ešte neznáma Vera Farmiga, ktorá v súčastnosti stúpa v rebríčku popularity čoraz vyššie. Film má dosť spoločného s Jakubovým rebríkom, ktorý je určite kvalitnejším filmom, ale hlavne je trošku o inom. Film ma zaujal, ale niečo mu chýbalo , aby som sa priklonil k štyrom.60%.(5.7.2011)

Ráda bych viděla pro srovnání původního kandidáta se Sinatrou. V tomhle filmu jsou vojáci prošpikováni čipy a ovládáni hypnozou prostřednictvím konkrétní formulky, takže kdo viděl Prokletí žlutozeleného škorpiona neubrání se asociaci a někdy je to vážně až směšné (stejně jako vykusování čipu ze zad), i když by být nemělo. Maryl hraje matku (monstrum, a ta role jí absolutně nesedí), která obětuje svého syna k ukojení svého karieristického ega. Danzel se snaží zachránit svou vojenskou čest, prezidenta, lidstvo a kdoví co ještě, hraje velmi solidně a poctivě jako ostatně vždy, ale na víc jak na 3* to kluk neutáhne.(15.8.2005)