Zajímavý příběh o manipulaci s myslí, která časem asi bude možná nejen ve fimech. Slušný výkon Denzela Washingtona a Liev Schreibera. Originál jsem zatím neviděl.(26.9.2009)

Ráda bych viděla pro srovnání původního kandidáta se Sinatrou. V tomhle filmu jsou vojáci prošpikováni čipy a ovládáni hypnozou prostřednictvím konkrétní formulky, takže kdo viděl Prokletí žlutozeleného škorpiona neubrání se asociaci a někdy je to vážně až směšné (stejně jako vykusování čipu ze zad), i když by být nemělo. Maryl hraje matku (monstrum, a ta role jí absolutně nesedí), která obětuje svého syna k ukojení svého karieristického ega. Danzel se snaží zachránit svou vojenskou čest, prezidenta, lidstvo a kdoví co ještě, hraje velmi solidně a poctivě jako ostatně vždy, ale na víc jak na 3* to kluk neutáhne.(15.8.2005)

Čakal som od režiséra Mlčania Jahniat a od hereckého obsadenia trochu viacej...sci-fi psycho zápletka, v ktorej som sa ťažko orientoval, proste mal som guláš..ale za záhadných sci-fi okolností sa mi to páčilo...(21.7.2009)

veľmi zvláštny film s atmosférou priam až hororovou, demmeho réžia mi sadla a miestami ma až mrazilo, navyše všetci zúčastneníi napriek tomu, že sa jednalo o hviezdy prvého kalibru, podali herecký výkon na úrovni. pripomenulo mi to iné filmy s podobnou tematikou, lenže tento bol viac zviazaný s realitou ako napr také "Dark City" alebo ja neviem, takže bol o to dusnejší a znepokojúcejší.(29.8.2006)

Tak tento film ma veľmi nezaujal. Zo scenára sa určite dalo dostať viac. Tie 3* sú adekvátne. Nebolo to ani hrozné ani výborné. Jednoducho len dobré.(15.9.2009)