Píše se rok 1876 a v New Yorku je slavnostně otevřen Roeblingův most. Je přítomen i mladý a krásný Leopold, vévoda z Albany. Všimne si podivně oblečeného mladého muže, který se pak objeví i na večírku, který pořádá jeho strýc Henry. Ten se totiž snaží Leopolda výhodně oženit, protože po smrti rodičů se rodinné jmění značně ztenčilo. A ta nejbohatší nevěsta je naneštěstí husa. Leopold znovu zahlédne podivného mladíka a začne ho pronásledovat. Až na Roeblingův most, odkud pak oba spadnou... New York dnešních dnů. Podivný mladík – Stuart Besser, jemuž se právě podařilo objevit trhlinu ve struktuře času, která mu pravidelně vždy na chvíli umožní dostat se do minulosti, se probouzí doma a na pohovce leží i Leopold. Stuart se před nedávnem rozešel s půvabnou Kate, která bydlí pod ním a je zaměstnaná v reklamní agentuře. Právě Kate ráno ke Stuartovi vtrhne a on jí nadšeně vypráví o svém objevu. Kate mu pochopitelně nevěří, zlobí se, že ji tahá za nos. Ani podivně oblečený mladík, který se mezitím též s úlekem probudil, ji nepřesvědčí: myslí si, že si Stuart v noci přivedl domů nějakého transvestitu... Když se Stuart vydá ven se psem, který potřebuje vyvenčit, spadne do výtahové šachty. V celé čtvrti totiž náhle zmizely výtahy – jejich dávným vynálezcem je právě Leopold, ač o tom zatím neví. Stuart skončí v nemocnici s mnoha zlomeninami... I Kate odchází do práce – o nehodě zatím neví – a zcela zmatený Leopold zůstává doma sám. Objeví se chlapec od sousedů, Hector, který je zvyklý dívat se se Stuartem na televizi. A pak také Charlie, bratr Kate. Ten se s Leopoldem hned skamarádí: sám je herec, a tak ho považuje za kolegu a jeho podivné oblečení ho nezaráží. Kate má v práci šanci na povýšení, protože její dosavadní šéf J. J. Camden místo brzy opustí. Právě hledají novou reklamní tvář pro propagaci nízkotučného másla a Kate – stále ještě považující Leopolda za výstředního mladíka, který si jen hraje na šlechtice z minulosti – ho přivede na konkurz. Pohledný a uhlazený aristokrat si okamžitě získá srdce všech žen. On sám se cítí stále více přitahován ke Kate... Charlie se snaží získat srdce černovlasé Patrice a Leopold, dokonalý kavalír a gentleman – ne nadarmo pochází ze starého anglického rodu –, ho poučuje jak na to. Při procházce městem vytrhne jakýsi muž Kate kabelku. Dívka ho začne honit, pak se ale do věci vloží Leopold, který ji doprovází. Vypůjčí si koně z kočáru pro turisty a násilníka brzy dohoní. Snad poprvé Kate na vteřinku zaváhá: kdo vlastně Leopold ve skutečnosti je? Kate odchází na večeři s J. J. Domnívá se, že bude pracovní a že ji  J. J. chce informovat o jejím povýšení. Ukáže se ale, že ji prostě jen balí. Pak se tam objeví Charlie s Leopoldem, který neomalenci do očí řekne, co si o něm myslí, a zesměšní jeho údajné znalosti francouzštiny a klasické opery. Kate je zděšená: právě teď, když všechno vypadalo tak nadějně, má pěkný průšvih... (TV Prima)

Crowen

Jestli se někde proflákne, že jsem dal romanťáku 4/5, tak je má pověst drsňáka v háji. Takže pšššššt!!! :)))) ()

misa_laska

Vzhledem k tomu, že je to další americká romantická komedie, tak jsem mnoho nečekala.. Leopold - galantní, šarmantní gentleman.. Přesně ví, co ženy chtějí slyšet a myslí to upřímně... Nevím jestli bych osobně s tak "dokonalým" chlapem vydržela, každopádně u mě zabodoval. ()

boyd.

Za Meg Ryan 2hvězdičky, jinak mi to přišlo strašně zdlouhavé a ke konci už jsem se docela nudil, filmek na jedno podívání ()

Puol

Zhodou okolnosti som si to pustil po Wolverinovi a ehľa, opäť Jackman a Schreiber i keď v odlišnom žánri. A vcelku príjemne mi to ušlo, Jackman je charakterný frajer ako v minulosti tak i v súčasnosti a Meg už síce trošku odkvitá , ale stále je to sympaťáčka. ()

Pet 510

Sice je hned vidět že se nic originálního nekoná, ale stejně jsem čekala daleko víc. Hlavní chyba filmu podle mně spočívá v tom že celé to že někdo přeskočí z minulosti do budoucnosti působí hrozně nepřesvědčivě. Jeho reakce na všechno jsou, já nevím, málo překvapené. Prostě nevypadá jako někdo, kdo se vyloupnul v budoucnosti o nějakých dvěstě nebo kolik let. Potenciál téhle situace je málo využitý. Dobře ja tam pár dobrých myšlenek, jako třeba toastovač nebo rozhovor Leopolda s tamtím chlapíkem (ehm není to úplně nejlepší popis, ale snad to nějak pochopíte) o tom jak svést ženu, ale to je skoro vše. A právě tohle posílá celý snímek hned po zhlédnutí do hlubin podvědomí, protože když se podíváte na scénář nic zajímavého se po celý zbytek filmu neděje. ()

drankeryth

Celkom podareny film, ktory sa da pozriet na jedno popoludnie. Leopold z 19. storocia sa dostane do moderneho mesta 21. storocia. Zo vsetkeho je prekvapeny a vsetko je to pre neho nove. Tu sa zoznami z Kate do ktorej sa neskor zalubi, ako aj ona do neho. Je tam aj troska komedie, co len osviezilo tento film. ()

Hapretor

Hugh Jackman je dobrej a hrál to fajnově. Ne nadarmo ho řadim mezi mé oblíbené herce. Naopak Meg Ryan je už uondaná, ne moc hezká, natož sexy, ten její škleb, když se směje, je horší než u "Grinche"! Děj trapný, trochu tu fušujem do sci-fi (=fake), ale úsměvný. Chcete se vybrečet? Máte slabou citovou chvilku? Jděte do toho! ()

Heroine

Je tam pár vtipných nápadů, ale kdo se má na to koukat? Ne jenom že je od začátku jasné jak to dopadne, ale navíc je tam opravdu hodně slabých míst. Všechno šlape podle předepsaných pravidel, nikde nic co by vybočilo. Jackman je celkem srandovní, ale Meg Ryanovou nesnáším, a ráda jí zase dlouho nikde neuvidím. ()

Nerd4Dreaming

Sympatická blbost. Potěšil mě Jackman, nečekal bych od něj, že zvládne anglickýho aristokrata. Tríček se zvedáním od stolu když vstává nebo sedá dáma musím taky používat! ()

Rathalos

Filmy o cestovani v case zboznujem,keby som mal moznost,taketo cesty by som rad podstupil i ja,Meg Ryan ako vzdy perfektne romanticka a Hugh Jackman bol dokonaly gentleman...:-) ()

skleboun

docela vtipná romantická komedie, na kterou se ale nesmí dívat fanoušek sci-fi, případně někdo, kdo se vážně zajímá o přesuny v čase, protože to asi bude jen útrpně hledět na obrazovku...ale jinak docela dobře oddychové, s některými fajn hláškami ("pokud bych se chtěl dámě dvořit, oznámil bych jí to písemně" :) a příjemnými výkony Meg Ryan (která ale, pravda, má i lepší) a Hugha Jackmana (dovolím si nesouhlasit s tím, že mu nesedla role aristokrata z 19. století - podle mě se jí zhostil nad očekávání dobře). Takže konečný verdikt je asi tak na tři a půl *. ()

igirazor

Osobne mám veľmi rád dobré lovestory a takisto som sci-fi fanatik, no a veľmi rád sa smejem :D A myslím, že pri tomto filme boli splnené sčasti moje kritéria. Dobrý herecký výkon Hugha - A popravde - dosť uletený nápad, nie? ()

Barak

Když se ve filmu putuje časem - hlavně dopředu -, tak je to většinou zábava. Některé situace mě vážně položily, ale čekal jsem od toho více. Hugh Jackman se tváří tak nějak stejně a Meg Ryan má rovné vlasy, což ji vůbec nesluší - spolu jim to ale docela jde. Celkem příjemný filmek.... 7/10 ()

Skleni

Milá romantika. _Ktorá neni nudná. To je dačo super v dnešnej dobe. Tento film sa mi páčil najmä spojením romantického spracovania a sci-fi námetu. to sa nevidí tak často. Meg Ryan bola prirodzená čo sa taktiež nevidí často. Takže keď to tak zhrniem tak takýto film sa často nevidí. Takže by mal byť jedinečný! No to možno je, ale vzhľadom nato, že film je čisto na jedno zhliadnutie a následné zabudnutie vás prinúti o tom pochybovať. O jeho jedinečnosti. takže sa stáva priemerným. 57% ()

jauzdu

Meg je na tenhle typ rolí už bohužel trochu moc stará a rozhodně to není holka na vdávání. Hugh je uvěřitelný, ale rozhodně k sobě potřebuje jinou partnerku. Film jako celek z toho nevyšel úplně dobře. Je vyčpělý, bez nápadu. Naprosto nevyužitý, nabízející se, komediální potenciál filmu, kdy dle mého názoru měl Leopold poznávat "svět dneška". Raději než jakési neosobní sbližování se s Kate, poflakování se s bratrem hrdinky a záběry kdy je hrdinčin ex v blázinci, ze kterého se najednou dostane z pro mě neznámých důvodů. Pár minut bych ubrala a přidala bych více scének jako byla jediná dobrá scéna, kdy hlavní hrdina venčí psa a policistka ho pokárá: "To hovínko musíte sebrat, na to je zákon!" načež hrdina odvětí: "Cože, on existuje zákon, kdy šlechtici musí sbírat hovínka?" ()

Jakubik

Hodně pohodový romantický film s celkem vtipnou zápletkou ala Terminátor ;-) Herci jsou v pohodě a film nenudí a je zábavný. Opravdu velice lehký nadprůměr v mých očích… ()

emdvojka

Leopold je milovník z iného sveta. Zo sveta, kde sa pri odchode dámy od stola vstáva, kde sa ženu odprevádza na schôdzky či chytá zlodejov kabeliek na koni ako princ. No v tomto našom svete je to však celkom inak. I to však nebráni zamilovať sa do tohoto poloblázna mladej, ambicióznej reklamnej agentke, ktorá cez všetky rozdiely vnímania súčasného sveta, práve ten jeho imponuje. Ak by sa vo filme necestovalo v čase, bol by to celkom obyčajný romantický film s komediálnym nádychom. Takto je to o štiepku zaujímavejšie, pretože okrem tej sladkej limonády je tu i sci-fi dejová línia o poznávaní cudzieho sveta. ()