Píše se rok 1876 a v New Yorku je slavnostně otevřen Roeblingův most. Je přítomen i mladý a krásný Leopold, vévoda z Albany. Všimne si podivně oblečeného mladého muže, který se pak objeví i na večírku, který pořádá jeho strýc Henry. Ten se totiž snaží Leopolda výhodně oženit, protože po smrti rodičů se rodinné jmění značně ztenčilo. A ta nejbohatší nevěsta je naneštěstí husa. Leopold znovu zahlédne podivného mladíka a začne ho pronásledovat. Až na Roeblingův most, odkud pak oba spadnou... New York dnešních dnů. Podivný mladík – Stuart Besser, jemuž se právě podařilo objevit trhlinu ve struktuře času, která mu pravidelně vždy na chvíli umožní dostat se do minulosti, se probouzí doma a na pohovce leží i Leopold. Stuart se před nedávnem rozešel s půvabnou Kate, která bydlí pod ním a je zaměstnaná v reklamní agentuře. Právě Kate ráno ke Stuartovi vtrhne a on jí nadšeně vypráví o svém objevu. Kate mu pochopitelně nevěří, zlobí se, že ji tahá za nos. Ani podivně oblečený mladík, který se mezitím též s úlekem probudil, ji nepřesvědčí: myslí si, že si Stuart v noci přivedl domů nějakého transvestitu... Když se Stuart vydá ven se psem, který potřebuje vyvenčit, spadne do výtahové šachty. V celé čtvrti totiž náhle zmizely výtahy – jejich dávným vynálezcem je právě Leopold, ač o tom zatím neví. Stuart skončí v nemocnici s mnoha zlomeninami... I Kate odchází do práce – o nehodě zatím neví – a zcela zmatený Leopold zůstává doma sám. Objeví se chlapec od sousedů, Hector, který je zvyklý dívat se se Stuartem na televizi. A pak také Charlie, bratr Kate. Ten se s Leopoldem hned skamarádí: sám je herec, a tak ho považuje za kolegu a jeho podivné oblečení ho nezaráží. Kate má v práci šanci na povýšení, protože její dosavadní šéf J. J. Camden místo brzy opustí. Právě hledají novou reklamní tvář pro propagaci nízkotučného másla a Kate – stále ještě považující Leopolda za výstředního mladíka, který si jen hraje na šlechtice z minulosti – ho přivede na konkurz. Pohledný a uhlazený aristokrat si okamžitě získá srdce všech žen. On sám se cítí stále více přitahován ke Kate... Charlie se snaží získat srdce černovlasé Patrice a Leopold, dokonalý kavalír a gentleman – ne nadarmo pochází ze starého anglického rodu –, ho poučuje jak na to. Při procházce městem vytrhne jakýsi muž Kate kabelku. Dívka ho začne honit, pak se ale do věci vloží Leopold, který ji doprovází. Vypůjčí si koně z kočáru pro turisty a násilníka brzy dohoní. Snad poprvé Kate na vteřinku zaváhá: kdo vlastně Leopold ve skutečnosti je? Kate odchází na večeři s J. J. Domnívá se, že bude pracovní a že ji  J. J. chce informovat o jejím povýšení. Ukáže se ale, že ji prostě jen balí. Pak se tam objeví Charlie s Leopoldem, který neomalenci do očí řekne, co si o něm myslí, a zesměšní jeho údajné znalosti francouzštiny a klasické opery. Kate je zděšená: právě teď, když všechno vypadalo tak nadějně, má pěkný průšvih... (TV Prima)

eagle-eye

Jedna za sympatický výkon Jackmana, jinak to byla nehorázná blbost... Ryanová hrozná, nepamatuju film, ve kterém by zahrála aspoň obstojně. Zápletka tuctová, vtipných momentů pomálu a konec tomu dal ještě korunu a byl jasnej ještě před tím, než film začal. ()

Hanys_

Meg Ryan mi tady těžce nesedla (nevím jestli to je těma plastickýma operacema, ale vypadá tu prostě příšerně), naopak právě díky Hugh Jackmanovi se to dá bez nějakých následků dokoukat...Prostě průměrná romantika, kde mi navíc to cestování časem moc nedávalo smysl... 55% ()

Paity

Není to úplně ideální romantish komedie, ale pro fanoušky Meg Ryan (mezi které patřím) je to hezké připomenutí toho, pro jaký typ filmů se tahle půvabná kráska narodila. Prostě se mi líbí to spojení ona - současná uspěchaná holčina, on - chlápek s chováním gentlemana-šlechtice. Scenář asi dost kýčovitý, přesto je příjemné strávit nad tímto filmem čas a zasnít se, jaké by to bylo. ()

ti88na

Stratilo to svoje čaro. Niekedy jedna z mojich obľúbených romantických komédii, ale teraz si to zrejme zapnem už len keď budem mať veľkú chuť na neodolateľného Hugha Jackmana. Film je sám o sebe pekný, odľahčený humorom s prispením výborného Shreibera. Meg Ryan je však kástingový omyl. Jej Kate chýba akákoľvek ženskosť, medzi ňou a Leopoldom nie je chémia a preto celá tá romantická časť bola veľmi málo uveriteľná . ()

Nerhinn

Vyžilá Kate čtyři roky spala se svým pravnukem - a pořád mi k sobě ti dva sedí líp než titulní dvojice. Odfláknutý, nudný film, kde ani jednomu z nich jejich city prostě nevěříte. ()

kaygen.it

Trochu staromódní, ale moc milé a romantické. Meg Ryan má pořád co do sebe a pořád je na ni hezký pohled. A je jedno jestli je s vévodou, knihkupcem nebo Harrym:) ()

Sairina

Romantická komedie s prvky scifi není moc povedená. Její úroveň drží pouze Meg Ryan. Pro romantické snílky je to skvělý film, ale pro fanoušky scifi je to odpad s hezkou herečkou a džentlmenem. ()

mirkaaa

Mám ráda filmy s Meg Ryanovou a tento film se mi líbil. Trochu zvláštní bylo ve filmu cestování časem, ale na druhou stranu chápu, že nebýt časoprostoru, nemohl by se Leopold (Hugh Jackman), muž pocházející z 19. století setkat s dívkou ze současnosti (Meg Ryan). ()

Darik

Sice nejsem nějak vysazenej na romantické filmy, ale tenhle mě pobavil a pak tu máme ty náležitosti s časem. ()

Milodar

No tak je to kravina, avšak hlavní cíl, který film sledoval, byl splněn na jedničku. Škoda, že pan Leopold byl ve snaze naplnit obraz ideálního muže z pohledu ženy, vykastrován. Ale to už tak nějak k té romantice patří. ()

peetriss

Téma cestování časem a Meg Ryan v romantické komedii. Dva trumfy, které se zdály býti sázkou na jistotu, nakonec však oba selhaly a vše aspoň částečně zachránil trumf třetí – Hugh Jackman. Cestování časem je využito pouze okrajově k budování primitivních dějových konstrukcí, které jen tak tak drží pohromadě, komediální potenciál Jackmanovy konfrontace s naší dobou je trestuhodně nevyužit, Meg Ryan - královna romantických komedií - tentokrát nepůsobí jako tahounka, dokonce mně snad poprvé v historii připadá spíše otravná, než šarmantní. Hugh Jackman naopak nezklamal, září šarmem za dva, což potěší zejména dámskou část publika. Nefunkčně romantická polokomedie postrádající nosný nápad. ()

cityman

Spíše romantický nežli komediální je nový film Jamese Mangolda, ikdyž o komické situace vzhledem k tématu také nebude nikdo ochuzen. Tenhle film mi ale přišel tak trochu schizofrení. Kdyby se rozdělil na dva, jeden romantický a druhý komedie asi by se v každém z těchto směrů dalo vytěžit ještě více, takhle vznikl jakýsi mišmaš, který je chvíli komedií a chvíli romancí. Ani tak to ale není vůbec špatné pokoukání a já osobně jsem se po celou dobu v kině bavil! Jen jedna věc mi vrtá hlavou. Proč zmizeli výtahy když budoucnost v minulosti byla vlastně předem daná a nezměněná (Ryanová na fotce z úvodu na bále) a když už scénáristé nelogicky nechali zmizet všechny výtahy, kterých byl "vévoda" vynálezcem, proč v tom případě na stejný čas nenechali zmizet také objevitele trhliny v čase, jenž byl prapotomkem téže osoby??? Ale o logiku v tohle filmu opravdu nejde a tak tato "trhlina" nijak nenarušuje dějovou linii filmu ani zážitek, se kterým z kina po tomto filmu půjdete! P.S. Pokud by měl tento film opravdu někdo shlédnout povinně, tak by to měli být všichni ti "ubožáci" co nemají slušné vychování a to hlavně ve vztahu k ženám. Sice by se na to asi dívali spíše jako na sci-fi komedii, ale kdyby to mělo přivést k uvědomění jen jednoho jediného z nich pak by to nebylo vůbec marné! ()

Macik

Krásný poetický a taky samozřejmě romantický film,který mě ten večer kdy jsem se na něj díval vysloveně sedl!!!Ano opravdu!!Dívat se na to někdy jindy dal bych tak,jak se znám, maximálně 3*... ;-) Opravdu krásné, sice se tam od začátku nese duch Navštěvníků,ale to mi vůbec nevadilo ba naopak!! A Hugh Jackman byl vynikající,do tý doby jsem ho znal jako Wolverina nebo jako Van Helsinga a do týhle role bych si ho nedokázal představit ani náhodou!!Mile překvapil, holt umí hrát... :-) ()

Yardie

Musím říci, leč to není můj oblíbený šálek kávy, že se mi to celkem líbilo. Bylo to pěkně natočeno, sem tam špetka jemného humoru, ale hlavně to mělo takovou příjemnou a pozitivní náladu. Není to žádné veledílo, ale na odpočinek a jemné pobavení to stačí, hlavně to navodí fajn pocit. Hugh byl celkem kouzelný v roli zmateného a galantního vévody. Meg, na tu už se moc hezky nekouká. Zbytek v pohodě. Dalo se na to koukat. Howgh! ()

dezert

Nulová "chemie" mezi parádním Hugh Jackmanem a úplně špatně obsazenou Meg Ryan zabíjí jinak tenhle solidní flák. Díkybohu za Jamese Mangolda, kterej umí zrežírovat snad úplně každej žánr tak, aby to nikoho neurazilo, nemusel se za to stydět a zároveň to aji dobře pobavilo tak na...112 minut. ()

MiaMahoney

Méně než průměrná romantická komedie, v podstatě nic neříkající film „z mnoha“. Výkon Meg Ryan je na pováženou, Leopold z minulého století se nad současným New Yorkem také podivuje jen „aby se neřeklo“ a konec je z 99% předvídatelný. To jedno % tvoří téměř do konce otázka, zda zůstane v minulosti Ona nebo v budoucnosti On. ()

lareinna

Po druhýkrát som sa vôbec nebránila nechať sa uniesť touto "rozprávkou". Naozaj sa človek cíti skvelo, keď na to pozerá a premýšľa... do akého storočia by som si odskočil ja? Hugh Jackman je ako stvorený na túto rolu, je to skvelý herec, ktorému pristane aj divadlo aj muzikál a vôbec, je to proste krásny chlap. Celkový dojem z filmu je super. Myslím, že si zaslúži tento film aj viac, tak po druhýkrát som sa rozhodla zvýšiť mu skóre, pretože film, ktorý nestojí za nič si dvakrát určite nepustíte. ()