Píše se rok 1876 a v New Yorku je slavnostně otevřen Roeblingův most. Je přítomen i mladý a krásný Leopold, vévoda z Albany. Všimne si podivně oblečeného mladého muže, který se pak objeví i na večírku, který pořádá jeho strýc Henry. Ten se totiž snaží Leopolda výhodně oženit, protože po smrti rodičů se rodinné jmění značně ztenčilo. A ta nejbohatší nevěsta je naneštěstí husa. Leopold znovu zahlédne podivného mladíka a začne ho pronásledovat. Až na Roeblingův most, odkud pak oba spadnou... New York dnešních dnů. Podivný mladík – Stuart Besser, jemuž se právě podařilo objevit trhlinu ve struktuře času, která mu pravidelně vždy na chvíli umožní dostat se do minulosti, se probouzí doma a na pohovce leží i Leopold. Stuart se před nedávnem rozešel s půvabnou Kate, která bydlí pod ním a je zaměstnaná v reklamní agentuře. Právě Kate ráno ke Stuartovi vtrhne a on jí nadšeně vypráví o svém objevu. Kate mu pochopitelně nevěří, zlobí se, že ji tahá za nos. Ani podivně oblečený mladík, který se mezitím též s úlekem probudil, ji nepřesvědčí: myslí si, že si Stuart v noci přivedl domů nějakého transvestitu... Když se Stuart vydá ven se psem, který potřebuje vyvenčit, spadne do výtahové šachty. V celé čtvrti totiž náhle zmizely výtahy – jejich dávným vynálezcem je právě Leopold, ač o tom zatím neví. Stuart skončí v nemocnici s mnoha zlomeninami... I Kate odchází do práce – o nehodě zatím neví – a zcela zmatený Leopold zůstává doma sám. Objeví se chlapec od sousedů, Hector, který je zvyklý dívat se se Stuartem na televizi. A pak také Charlie, bratr Kate. Ten se s Leopoldem hned skamarádí: sám je herec, a tak ho považuje za kolegu a jeho podivné oblečení ho nezaráží. Kate má v práci šanci na povýšení, protože její dosavadní šéf J. J. Camden místo brzy opustí. Právě hledají novou reklamní tvář pro propagaci nízkotučného másla a Kate – stále ještě považující Leopolda za výstředního mladíka, který si jen hraje na šlechtice z minulosti – ho přivede na konkurz. Pohledný a uhlazený aristokrat si okamžitě získá srdce všech žen. On sám se cítí stále více přitahován ke Kate... Charlie se snaží získat srdce černovlasé Patrice a Leopold, dokonalý kavalír a gentleman – ne nadarmo pochází ze starého anglického rodu –, ho poučuje jak na to. Při procházce městem vytrhne jakýsi muž Kate kabelku. Dívka ho začne honit, pak se ale do věci vloží Leopold, který ji doprovází. Vypůjčí si koně z kočáru pro turisty a násilníka brzy dohoní. Snad poprvé Kate na vteřinku zaváhá: kdo vlastně Leopold ve skutečnosti je? Kate odchází na večeři s J. J. Domnívá se, že bude pracovní a že ji  J. J. chce informovat o jejím povýšení. Ukáže se ale, že ji prostě jen balí. Pak se tam objeví Charlie s Leopoldem, který neomalenci do očí řekne, co si o něm myslí, a zesměšní jeho údajné znalosti francouzštiny a klasické opery. Kate je zděšená: právě teď, když všechno vypadalo tak nadějně, má pěkný průšvih... (TV Prima)

TommyDiamond

Ke Kate a Leopoldovi jsem se dostal čirou náhodou. To si takhle jednou přijdu odpoledne domů z práce, zapnu televizi a na komerčním B kanálu běží tento snímek. Jsem natolik líny přepnout jinam, že film i se čtyřmi duchaplnými komerčními přestávkami dokoukám až do konce. A uznávám, že to nebylo úplně špatné. Meg Ryan je symbolem romantických komedií 90.let. Filmy ve kterých hrála jsou pořád '' na jedno brdo'' a nepamatuji se, že by si někdy zahrála v nějakým opravdovým trháku. Ani zde její výkon nebyl nic extra. Zato Hugh Jackman ( v té době ještě né tak známý) v roli Leopolda, který se zde objevil z minulosti, odvedl dobrou práci. Jeho postava bavila a udržela film nad vodou. Asi dám tři hvězdy.... ()

Tamdydam

Film je to vcelku prostinký, ale velice příjemný i vtipný. Jeden z mála příkladů žánru "rodinná komedie", který mě neubíjí svojí blbostí, ale naopak mile pobaví. Snad jen stopáž bych trochu zkrátil ()

Hydr0gen

Shlednuto o Vanocích 2005 na ČT1 a takhle to byla příjemná pohoda. Sednul jsem si nacpanej a odpočatej k telce a bylo. Kdybych ovšem musel obětovat nějaký čas nebo nedej bože peníze (jako jít do kina nebo uspořádat filmový mejdan), asi bych nebyl tak smířlivý. Nenáročná podívaná. ()

nmarca

Cestování časem vždy romantické příběhy osvěží, Hugh Jackman je v jako aristokrat velmi roztomilý, ovšem Meg Ryanová byla již v roce 2001 pro tento typ rolí za zenitem. Otázkou zůstává, zda Leopold splnil svoji povinnost vůči rodu a tato zachovalá čtyřicítka mu povila nějaké potomky. No, přejme jim, ať jim to v minulosti vyjde! ()

Pavel_Pan

Ono je to pitomoučké, ale kupodivu místy i zábavné. Takže proč ne?! Navíc když za plný dostane kdeco. Ale i tak jsem devalvoval hodnocení. Nutno přiznat, že po některých shlédnutých hérečkách zůstávám dočasně emocionálně narušen. ()

Dinsberg

Časové smyčky ve filmu mám moc rád, stejně jako romantické filmy, ale kombinace obého byla lépe provedena v Zakletý v čase. Další důkaz, že Meg Ryan je už pohasínající hvězdou. ()

asopnel

Tento film nevnímám pouze jako romantickou komedii. Zdá se mi, že tu jde také o něco jiného. O doslova nadčasové hledání štěstí. Lze to nalézt v dialogu Kate a Leopolda (volně cituji): "Vy pořád jen pracujete, ale život není o dřině, ale o vychutnávání si světa prostřednictvím smyslů." A nebo si vezměte ten okamžik, kdy Kate chce po Leopoldovi reklamu na výrobek, který mu nechutná, že to prý není jeho starost, má se starat jen o zadaný úkol. Člověk který dělá věci, co se mu z duše příčí, rovněž může být jen těžko šťastný a prožívat vnitřní klid. A takových drobností je ve filmu víc. Tak hezkou podívanou! ()

Kubi21

Milá a příjemná romantická komedie s adekvátní Meg a vcelku slušným nápadem. Co ale povyšuje tento snímek nad průměr, je úžasný Hugh "Logan" Jackman. Já bejt ženská, tak mám o romantickém hrdinovi jasnou představu. Měl by to být Leopold. ()

HEED

Člověk se u toho i nasměje. Jakož to z pohledu nenáročného diváka se mi film líbil. Ty gigantické monology Huga Jackmana, jak vyjádřit to, co člověk cítí k tomu druhému jsou prostě parádní. Tvářil se jako herec, začátečník, který se na svou první zkoušku připravoval poctivě a svědomitě. Ani sebemenší náznak přehrávání se nekoná. Dobrá Meg taky nehraje špatně. Hlavně dostala do cz dabingu parádní dabérku s chraplavým hlasem, který jí sedí. ()

Nakhla

"Madam, vy mi naznačujete, že existuje zákon, který nutí slušné lidi zvedat a nosit psí stolici?" Ano, asi stárnu, ale mi se to líbilo!! ()

me_george

Bylo by to za 3*, čili normálně koukatelné. Ale hvězdičku dolů musím dát za to, že to používá "zničeho nic se vzdám kariéry a všeho, na čem mi doteď záleželo". A vůbec celý ten konec... ()

marek29

Fantastická romantika? Viděl jsem jenom útržky, ale historie a její konfrontace s uspěchanou dnešní dobou? Wow. New York tehdy a dnes (2001)? Checked! Ještě furt hledáte důvody proč si to nepustit a čtete tento trapnej popisek? Pak se nenechte vysmát, ale princové očividně existují a já věřím, že nakonec to jako pohádka skončí i v té naší skutečnosti :) SPOILER: Stejně jako tady :) ()

PlysovyMacko

Leopold je ten typ muža, do ktorého sa musi zaľúbiť každá žena, ale jeho chémia z Kate nie je nič moc a osudovú lásku som im na konci neverila. Vo filme nie je ani moc humoru ako sa Leopold vysporiadava s moderným svetom. Ja by som film skrátila o dvadsať minút a bol by ideálny, lebo miestami je zbytočné natahovany. Ale to ako film vyrieši, ze hlavní predstavitelia ostanú spolu sa mi páčilo. ()