Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

(festivalový název)

Drama / Hudební / Životopisný

USA / Německo / Kanada, 2007, 135 min

• Malarkey

Tak nějak jsem na tenhle film byl zvědavej už jenom z toho důvodu, že Bob Dylan měl zvláštní život a ztvárnit ho na plátně bylo takřka samozřejmostí, jenže to by se toho nesměli chytnout tvůrcí tohodle paskvilu, který dost možná originální je, ale já jsem mu vůbec nerozumněl a ani jsem nechtěl, přišlo mi to celý nesmyslný od začátku do konce. Každý herec by měl ztvárnit část hudebníkova života, přičemž se tam objeví jako Bob Dylan i Cate Blanchett. Nevím proč je to napadlo, ale narozdíl od odborníků, já jako obyčejný člověk nad takovýmhle filmem nemám pochopení.(30.7.2009)

Dvou a čtvrt hodinový trip přetavený v generační monument. A Allen Ginsberg v sajdkáře. Beat it!(29.11.2008)

Nejasné, drzé, rebelantské a originálne: ako Bob Dylan. ALE chýba tu jeho charizma, jeho duch, osobnosť, proste to, čo premenilo akéhosi Roberta Zimmermana na symbol. Je to len sled výborných prvotných nápadov, ktorým chyba duša. Duša Boba Dylana.(19.4.2009)

No, tak herecké obsazení je bezproblémové a tato biografie je vcelku originálně natočená, ale film jako celek nedrží dost dobře pohromadě a v některých pasážích si ani neudržel moji pozornost. Pro mě průměrný film s mnoha zajímavými i s nudnějšími momenty. Mé hodnocení 3 hvězdičky…(8.9.2008)

oveľa lepšie ako "velvet goldmine" nielen preto, že rozoberaný žáner je mi tuto oveľa bližší. dokonalý casting, výborná muzika, šialene prepracovaná forma, úplne vymydlený koncept. najlepšia bola podľa mňa blanchett a hneď po nej ledger, ale všetky tváre a podoby jednej a tej istej osoby - provokatéra, revolucionára, básnika, pesničkára, tuláka, rebela, mesiáša a génia boli podané tak po stránke obsahovej aj formálnej nesmierne kvalitne.(3.7.2011)