Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

Partička B. D.

(festivalový název)

Drama / Hudební / Životopisný

USA / Německo / Kanada, 2007, 135 min

Dekonstrukce. Demaskace. Pitva. - Překvapení. Narace. Fabulace. Konstrukce. - Vytržení. "Everybody knows I'm not folk singer." Šest transformací jedné osobnsti, 6 životních epoch. Hodně lidového moudra, přemýšlivého filosofování, plácání do a proti větru. Hodně alkoholu, amfetaminu, poezie. Nežánrový patvar zmítající se mezi: životopisný, hudební, dokumentární, fantastický... který pohltí svou perfektně vystavěnou sítí faktů a reálií. A je jedno, že to všechno se schovává za vymyšlená jména. Aj, toť lepivě lákavé lízátko. Ano, je to i magnet pro brutálně šťourající nihilisty. Hledám chyby, ale tak nějak mi to podvědomí zatrhlo. 90%.(17.1.2008)

Genialní. Na konci sem neměl slov. Rozložení Dylanova charakteru pro jistotu rovnou do několika postav je jeden z nejlepších filmařských nápadů vůbec. Pokud milujete Dylana, z I'M NOT THERE se zblázníte.(26.3.2008)

Film má veľmi veľmi zaujímavé herecké obsadenie, preto som sa na I'm Not There tešil. Ale musím sa priznať, že som čakal niečo iné. Podľa môjho názoru to mohol Todd Haynes natočiť aj trošku lepšie. Bolo tam dosť veľa okamihov, pri ktorých som sa nudil. Možno ma film neoslovil a nudil preto, lebo život, hudba a aj celkovo osoba Boba Dylana mi nie je veľmi blízka. Tri hviezdičky sú u mňa vážne len za to herecké obsadenie.(9.12.2008)

Oscar 1 nominace: Herečka VR - Cate Blanchett . . . . . . . . Zlatý Lev - výběr(3.9.2007)

No, tak herecké obsazení je bezproblémové a tato biografie je vcelku originálně natočená, ale film jako celek nedrží dost dobře pohromadě a v některých pasážích si ani neudržel moji pozornost. Pro mě průměrný film s mnoha zajímavými i s nudnějšími momenty. Mé hodnocení 3 hvězdičky…(8.9.2008)

• - Celý film se točil v Montrealu. (Rocky62)

• - Cate Blanchett nosila během natáčení v kalhotách srolovanou ponožku. Vyjádřila se k tomu tak, že jí to "pomáhalo chodit jako chlap". (Morien)

• - Režisér Todd Haynes se s Bobem Dylanem nikdy osobně nesetkal. (Morien)