Hudební zpracování je celkem svižné. Texty písní dobře posunují děj. Zpěváci obstáli i jako herci (včetně Ivety Bartošové). Kostýmy působí lacině.(23.5.2015)

Hodnotím pouze na základě písniček, nikoliv obsahu.(18.1.2017)

• Tommassi3

"Bylo to mámení nebo zlý sen ??" Těžko hádat..;) I když jednoho mohl varovat už samotný název žánrového útvaru, totiž ta slíbená pop-opera, mimochodem nechutně, byť logicky, poplatná době svého vzniku, stejně jako jméno režisérky Pokorné-Makoszové, která mě vždy svými kusy dovedla naprosto šokovat.. Jiřinka s pomlčkou se však v té vlastní záplavě jakkoli herecky tragických, jak se dnes říká, hudebních celebrit bohužel utopila, protože ačkoliv ty samotné neskutečně chytlavé hity mě vždy správně nostalgicky naladí, jako celek působí Plaváček naprosto příšerně.. A Standa Hložek s tím fotrovským bachorem ?? Tohle prostě platí za castingový omyl století, když vedle něj Mirek Vladyka, který si užil roli prince v jiném tematicky blízkém projektu, vypadá jako Brad Pitt..(12.9.2015)

Moje poměrně oblíbená pohádka hlavně díky písničkám, hravým a jednoduchým textům. Jako pohádku to sráží slabší děj a mnohé mystifikace a nedokonalosti filmového zpracování příběhu jako takového. Přesto Josef Zíma v roli děda Vševěda je bezvadný. Pavel Bobek v roli zlého krále, který absolvuje patrně nejvíce písní ze všech, ale všechny na stejnou melodii a pokaždé s jiným textem mě oslovil nakonec asi nejvíce. Naopak nejslabší byla asi princezna v podání Ivety Bartošové. Než filmové herectví, to bylo spíše takové divadelní až baletní, což na pohádku pro děti není úplně nejlepší, ale i tak co si pamatuju líbilo se mi to i jako malému klučíkovi. A je to sbírka mnoha osobností na jednom místě, což taky stojí za pozornost.(6.7.2011)

Klasická česká "zpěvná" pohádka, která je natolik milá, že vás neodradí ani pomalu panděratící Standa Hložek v hlavní roli. (Jaktože není uvedený v hercích?!?!?!)(5.4.2007)

• - Film se natáčel v Průhonicích a na Konopišti. (rakovnik)

• - První sudičku si zahrála Linda Finková, vlastním jménem Ludmila Nopová, později Ludmila Genzerová, manželka populárního baviče, jejíž doménou je zpěv a muzikálové herectví, díky čemuž je na televizních obrazovkách jen skutečně výjimečně. (=woody=)