Hodnotím pouze na základě písniček, nikoliv obsahu.(18.1.2017)

Pohádka na kterou se často zapomíná s moc milýma chytlavýma písničkama... - Viděno 2x cca + 17. 11. 2009 - 50%(17.11.2009)

Já se od této pohádky nikdy nemůžu odtrhnout, takže když jí reprízují v tv, tak si rovnou rezervuju čas, aby mě nic nerušilo. Prostě si tu pohádku užívám. Považuju za skvělý nápad obsadit zpěváky. Některé kostýmy byly šílené, tedy pokud se to týká střihu. Barevnost mi nevadila. Písničky jsou opravdu hodně chytlavé. Po skončení mi vždycky strašně dlouho zní v hlavě.(21.10.2012)

Moje poměrně oblíbená pohádka hlavně díky písničkám, hravým a jednoduchým textům. Jako pohádku to sráží slabší děj a mnohé mystifikace a nedokonalosti filmového zpracování příběhu jako takového. Přesto Josef Zíma v roli děda Vševěda je bezvadný. Pavel Bobek v roli zlého krále, který absolvuje patrně nejvíce písní ze všech, ale všechny na stejnou melodii a pokaždé s jiným textem mě oslovil nakonec asi nejvíce. Naopak nejslabší byla asi princezna v podání Ivety Bartošové. Než filmové herectví, to bylo spíše takové divadelní až baletní, což na pohádku pro děti není úplně nejlepší, ale i tak co si pamatuju líbilo se mi to i jako malému klučíkovi. A je to sbírka mnoha osobností na jednom místě, což taky stojí za pozornost.(6.7.2011)

• Hejtmy

Pokud chcete vidět některý zpěváky, jak vypadali před dvaceti lety tak jo, ale na dobrej "film" tohle asi nestačí. Pár slabejch písniček, jinak nic. 5%(17.11.2009)

• - Film se natáčel v Průhonicích a na Konopišti. (rakovnik)

• - První sudičku si zahrála Linda Finková, vlastním jménem Ludmila Nopová, později Ludmila Genzerová, manželka populárního baviče, jejíž doménou je zpěv a muzikálové herectví, díky čemuž je na televizních obrazovkách jen skutečně výjimečně. (=woody=)