• Vishnar
  odpad!

  Našel jsem si nový hit. Jako film je to naprostý ale naprostý odpad, jenže je to tak neuvěřitelně zábavné. Od textů přes masky až po ehm, herecké výkony. Jednoznačně u mě vede Děd Vševěd v obou verzích.(17.11.2009)

 • triatlet
  ***

  Hudební zpracování je celkem svižné. Texty písní dobře posunují děj. Zpěváci obstáli i jako herci (včetně Ivety Bartošové). Kostýmy působí lacině.(23.5.2015)

 • Tuax
  ****

  Moje poměrně oblíbená pohádka hlavně díky písničkám, hravým a jednoduchým textům. Jako pohádku to sráží slabší děj a mnohé mystifikace a nedokonalosti filmového zpracování příběhu jako takového. Přesto Josef Zíma v roli děda Vševěda je bezvadný. Pavel Bobek v roli zlého krále, který absolvuje patrně nejvíce písní ze všech, ale všechny na stejnou melodii a pokaždé s jiným textem mě oslovil nakonec asi nejvíce. Naopak nejslabší byla asi princezna v podání Ivety Bartošové. Než filmové herectví, to bylo spíše takové divadelní až baletní, což na pohádku pro děti není úplně nejlepší, ale i tak co si pamatuju líbilo se mi to i jako malému klučíkovi. A je to sbírka mnoha osobností na jednom místě, což taky stojí za pozornost.(6.7.2011)

 • Fingon
  ***

  Pohádka mého dětství... spolu se Zlatovláskou a Popelkou patří mezi zlatý fond českých televizních pohádek, které se skoro nevysílají.(5.11.2006)

 • Divočák
  ***

  Klasická česká "zpěvná" pohádka, která je natolik milá, že vás neodradí ani pomalu panděratící Standa Hložek v hlavní roli. (Jaktože není uvedený v hercích?!?!?!)(5.4.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace