• Vishnar

Našel jsem si nový hit. Jako film je to naprostý ale naprostý odpad, jenže je to tak neuvěřitelně zábavné. Od textů přes masky až po ehm, herecké výkony. Jednoznačně u mě vede Děd Vševěd v obou verzích.(17.11.2009)

Hudební zpracování je celkem svižné. Texty písní dobře posunují děj. Zpěváci obstáli i jako herci (včetně Ivety Bartošové). Kostýmy působí lacině.(23.5.2015)

Moje poměrně oblíbená pohádka hlavně díky písničkám, hravým a jednoduchým textům. Jako pohádku to sráží slabší děj a mnohé mystifikace a nedokonalosti filmového zpracování příběhu jako takového. Přesto Josef Zíma v roli děda Vševěda je bezvadný. Pavel Bobek v roli zlého krále, který absolvuje patrně nejvíce písní ze všech, ale všechny na stejnou melodii a pokaždé s jiným textem mě oslovil nakonec asi nejvíce. Naopak nejslabší byla asi princezna v podání Ivety Bartošové. Než filmové herectví, to bylo spíše takové divadelní až baletní, což na pohádku pro děti není úplně nejlepší, ale i tak co si pamatuju líbilo se mi to i jako malému klučíkovi. A je to sbírka mnoha osobností na jednom místě, což taky stojí za pozornost.(6.7.2011)

Pohádka mého dětství... spolu se Zlatovláskou a Popelkou patří mezi zlatý fond českých televizních pohádek, které se skoro nevysílají.(5.11.2006)

Klasická česká "zpěvná" pohádka, která je natolik milá, že vás neodradí ani pomalu panděratící Standa Hložek v hlavní roli. (Jaktože není uvedený v hercích?!?!?!)(5.4.2007)