Provedení solidní, jen případ sám mě nějak nestrhnul.(14.2.2015)

Je to malý zázrak, že režisér Vladimír Čech mohl natočit v roce 1959, tedy v ponuré dekádě 50. let, kterou umělecky odráží monolit schematické tvorby, skutečnou detektivku založenou na prosté podstatě politicky nemotivovaného kriminálního činu, byť mírná ideologická motivace by se v třídním původu pachatele přece jen našla. Přesto je s podivem, že tvůrci nemuseli do příběhu implantovat západní protistátní centrály vysílající přes hranice diverzanty a jiné protistátní živly, jelikož ostatní filmy tohoto žánru se jimi jen hemží. První ze série detektivek s kapitánem Tůmou (v podání intelektuálně vyznívajícího Karla Högera) a poručíkem Líbalem (představovaného bodrým Josefem Bekem) je zajímavá jak svým hereckým obsazením, tak i fungující linkou dějové osy, především ale se znalostí dobového kontextu coby možnost nahlédnout do filmovým pásem zakonzervované ,,reality" temné doby - je krátce po československé měnové reformě, celou společnost svírá tuhý totalitní režim, situace je opravdu neutěšená ekonomicky, sociálně i politicky...toužení po získání losu a výhře auta je velmi pochopitelná motivace...(7.4.2013)

• Anglie

Klasická detektivka, jedna ze známějších své doby, ale už hodně zastaralá. Nostalgici si ale přijdou na své.(12.1.2003)

V rámci alibi série se jednoznačně jedná o nejpodařenější díl. Velice slušně zvládnutá atmosférická detektivka se zamotaným kriminálním případem, kde nic není tak jak na první pohled vypadá a motiv samotného zločinu je zcela jiný než jak by se mohlo zdát. Rozhodně ukázka dobré žánrové práce.80%(2.4.2016)

Velmi chytlavé...(1.12.2007)