• slunicko2
  **

  Svět špiónů v reálně-socialistickém podání. 1) Tak to zase jednou dali českoslovenští rozvědčíci svým americkým a západoněmeckým protivníkům pěkně na frak. To víte... 2) Důvěrně známá miniaturní hala pražského ruzyňského letiště za socialismu si bez uzardění zahrála svou kolegyni v Istanbulu, honičky (lépe řečeno jízdy autem) se konaly v Rostocku a jinde v NDR, no a do Západního Berlína tehdy pustili jenom kameramana na několik hodin na pár ilustračních záběrů (ty istanbulské vypadají spíše jako převzaté z cestopisného dokumentu). Ušetřilo se a minimalizoval počet možných emigrantů z řad filmového štábu. 3) Vskutku hodnotný film. Dá se na něj dívat i dnes.(30.8.2009)

 • troufalka
  **

  Špionážní film bez napětí a větší akce.(20.3.2015)

 • insurgentes
  ***

  Je jasný, že z normalizační špionážky mohla vzejít leda tak průměrná humoreska...(23.3.2015)

 • shantim
  ***

  V tomto snímku sice chybí napětí, ale i tak jsem se u něho nenudil. 50% hvězdiček(24.7.2011)

 • LiVentura
  **

  Novější a zcela nudná a nepřesvědčivá verze Transitu Carlsbad, kde se odehrávají špiónské hry.!! Ten Lukavský snad svým her.projevem něco předvede, ale ostatní se kolem točí jako nějaká...(25.1.2012)

 • - Film se sice má odehrávat v tehdejší NSR (nebo Spolkové republice Německo), ale podstatná část se točila samozřejmě v prostředí jeho vzniku, tedy v ČSSR. Firma Tanass sídlila v bývalé budově PZO Chemapol, pro barový vstup bylo použito průčelí kubistického domu nedaleko dnešního hotelu Intercontinental, letiště bylo opět pražské, dálniční scény vznikly na D1 v úseku mezi odbočkami na Říčany a Průhonice, a "turecké" exteriéry se připravovaly v NDR (Rostock). Natáčelo se též v Berlíně. (Robbi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace