paascha odpad!

Tohle by snad nevymyslel ani Ed Wood. Nápad je zcela a totálně mimo zdravý rozum, toporný a debilní scénář podtrhly ještě topornější a patetické výkon herců 3. kategorie. Co mezi nimi dělá hilary Swank, to vůbec nechápu, ale ani kdyby byla ztrojená, tak tuhle megasračku nespasí. Uvěřit tomu, že se zastaví jádro a parta borců s jednou borkyní, nezbytným negrem, židem, teploušem,padouchem a hezounem se vydá vrtákem do nitra Země, aby ho čtyřma bombičkama /uff/ roztočila a po nezbytných zabitích a obětování se pro blaho a dobro a záchranu... se vratí velice pravděpodobným způsobem zpět - totiž divkou jízdou po magmatu až na dno moře :-))) -, uvěřit tomuhle, to jeden musí být po lobotomii. Ani dítě po mozkové obrně a amputaci mozku by to nešežralo, ani jako humor, natož jako vážný film ()

heyda

Jako velký nadšenec do minerálů bych taky rád jednou skončil uprostřed obrovské ametystové geody. :-D K filmu není moc co říct, protože splňuje veškerá kritéria řady katastrofických snímků: hloupý scénář, nepravděpodobný příběh, nevýrazné herecké výkony, typický konec, ale taky dobrá hudba, velkolepé záběry a docela slušné napětí. Shrnutí: 45% ()

SOLOM.

Vážně jde spíše o takovou oddechovku, která na začátku navnadí, vprostřed uspává a na závěr „dojme“. Tedy hlavně tím, že už to konečně skončilo. Ničím překvapující scifi s průměrným hereckým obsazením i speciálními efekty, které jsou na stejné úrovni. Je ovšem velká škoda, že ač je téma (nápad) s jádrem zajímavé, tak si s tím tvůrci mohli pohrát o hodně víc a především to chtělo kratší stopáž. ()

Legas

Klišé, žvásty o záchraně SVĚTA, vizuální efekty, klišé, žvásty o záchraně SVĚTA, vizuální efekty Prvních 20 minut jsem byl spokojen, dobře se bavil, vychutnával si vizuální efekty a těšil se ze zajímavého a napínavého příběhu. Potom jsem se ale dočkal jen nesnesitelného množství klišé a žvástů o záchraně SVĚTA. Na rozdíl od Armageddonu, který si sám ze sebe utahoval, to asi tvůrci Jádra mysleli vážně. Ale ten Golden bridge byl dobrej ;-) ()

nash.

Tolik dobrých herců v takové ptákovině? Je zábavné sledovat jak dokáží se zcela vážným pohledem pronášet i ty největší pitomosti, jak vážně hovoří o obrovském tlaku a pak se tam v klidu procházejí, je zábavné nacházet další lapsy, kterými na sebe scénáristé prozradili, že jim dělá problémy učivo základní školy. Jenže, je to natolik zábavné, aby na to stálo obětovat dvě hodiny života? Zejména když už nenabídne víc než řetězec těch nejtuctovějších žánrových klišé, podměrečné napětí a nijak úchvatné triky? ()

• Kvůli tomu, aby byly speciální efekty nejdokonalejší, se premiéra filmu zdržela o 5 měsíců. (Chupacabre)
  • Na začátku filmu, zhruba v 9. minutě, se zblázní ptáci na Trafalgarském náměstí. Při jednom ze záběrů holubů narážejících do skla je vidět, že mezi nimi narazí i ryba. (Camling)
  • Ve filmu se uvádí, že nejhlubší vykopaná jáma byla 12 km hluboká. Jedná se o Kolský vrt, který nechali v Murmanské oblasti vybudovat v 60. letech Sověti. (veronikajel)